Dabar yra Rugpjūtis 17th, 2018, 4:13 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 97 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Kitas

Pranešimo tema: C. S. Lewis gyvenimas ir kūryba
StandartinėParašytas: Sausis 20th, 2010, 4:20 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Būtent šiuo metu mažiausiai 5 forumo dalyviai prisipažino, jog skaitė, skaito arba ruošiasi skaityti C. S. Lewis knygą. Taigi pats laikas pasidalinti įspūdžiais ir rekomendacijomis:

Ką skaitėte/skaitote? Ar patiko/patinka? Kas paliko didžiausią įspūdį? Ką pastebėjote, pasigedote, supratote, ieškojote, atradote ir pan.

Gal netgi skaitėte kažką ne lietuvių kalba?

Kelios C.S. Lewis foto:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Kelių žymiausių Lewis'o veikąlų foto:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 20th, 2010, 10:07 am 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Džiaugiuosi, kad ši tema atidaryta :D turėsim visą sklitį šiam nuostabiam autoriui aptarti..

Kągi, perskaičiau galima sakyti visas jo knygas, kurios yra lietuvių kalba..liko Didžiosios skyrybos ir Ištvertas sielvartas, bet jos tokios mažutės, tai surysiu nė nepastebėjus :D
Labiausiai patiko Kančios problema, tai buvo mano pirmoji TIKRA knyga, po jos aišku norėjosi dar ir dar......tuomet kaip zombis laksčiau po knygynus ir ieškojau bet ko, kur parašyta CS Lewis..

Žinot, kas man būtent patinka jo veikaluose? Tai, kad jis sugeba išvesti iš proto ribų, skaitai ir suvoki, jog "ooo, taigi tikrai taip yra, kaip niekad nepastebėdavau" ir panašiai :) ir aišku, sujaukia visas smegenis, bet paskui sudėlioja į savas vietas..

Gerbiu ir tegul ilsisi ramybėje žmogus :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 20th, 2010, 11:55 am 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Atsijungęs
Tai vienas mėgstamiausių mano autorių :love: Aha, skaitai ir tiesiog negali nepatikėti viskuo, ką jis rašo...kaip fantastiškai tai beatrodytų..be galo mokantis įtikinti autorius, toks "įsiurbiantis" į savo pasaulį. O atradau aš jį nuo "Kipšo laiškų"..kažkaip tėtis rekomendavo, tada pamenu, man toks intriguojantis pavadinimas pasirodė...ir nuo tada jau žinojau, kad L.S.Lewis (kaip ten lietuviškai reikia tarti "Liuisas"?..) - vienas mano pačių pačių... Gera tema :profesorius:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 20th, 2010, 1:48 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Jürgen Spieß
C. S. Lewisas – tikėjimo gynėjas. Įvadas į C. S. Lewiso kūrybą

<...>Visų Lewiso knygų pagrindinis motyvas - tiesos ieškojimas. Kartais jis sukelia nepatogumą ir dvelkteli praeitimi, nes, anot autoriaus, žmonėms įdomiau „ar tai progresyvu?", „ar tai konservatyvu?", „ar tai moksliška?", „ar tai pasenę?", „ar tai šiuolaikiška?", „ar tai naudinga?", „ar tai negailestinga?", bet ne „ar tai teisinga?" Net filosofijoje, studijuojant kokį nors antikinį autorių, žiūrima ne „ar tai teisinga?", bet „kieno paveiktas šis autorius? Kokiai mokyklai jis priklausė?"
Ypatingu nepatogumu ir radikalumu pasižymintis Lewiso tiesos paieškų pavyzdys - 1939 metų spalį studentams iškeltas klausimas, ar karas yra pats didžiausias blogis. Diskusijoje „Kas mus baugina karo metu?" jis kalba apie karo baimę:
„Karas mus gąsdina mirtimi ir skausmu. Kokią įtaką karas turi mirčiai? Aišku, kad per karą mirties nepadaugėja. Šimtu procentų visi žmonės mirs, ir karas tų procentų niekaip nepadidina. Kai kuriais atvejais karas priartina mirtį, tačiau man sunku įsivaizduoti, kad tai mus gąsdintų.
<...>

Ištrauka paimta iš straipsnio, kuris buvo publikuotas yra čia

Apie C.S. Lewis'ą yra 1993 metais pastatytas biografinis filmas Shadowlands

Paveikslėlis

Info apie filmą galima rast http://en.wikipedia.org/wiki/Shadowlands_(film)
Pagrindinį vaidmenį atlieka Seras Antony Hopkins'as

Mano pažintis su C.S.Lewis'o kūryba prasidėjo nuo knygos "Tiesiog Krikščionybė"

Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 20th, 2010, 8:08 pm 
Egzorcistas
Egzorcistas
Atsijungęs
.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 20th, 2010, 9:43 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Esu skaites nemazai jo knygu ir esu mates "dokumentini" filma per Viasat History kanala.Idomiu faktu tame filme yra. Deja kaip ir daugelis sio kanalo "dokumentiniu" filmu sis iterpia pleista i krikscionio samone, ar tikrai ta krikscionybe ir Dievas yra tai ko zmogus iesko.Abejoniu sukelia paskutines Liuiso gyvenimo dienos, kai jis liko vienas ir senas, ar tikrai isliko krikscionimi.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 20th, 2010, 9:55 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Čia tau kilo abejonės dėl to, ar jis išliko krikščioniu, ar dokumentiniam filme taip buvo suformuota tokia išvada? :shock:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 20th, 2010, 10:00 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
buu rašė:
Abejoniu sukelia paskutines Liuiso gyvenimo dienos, kai jis liko vienas ir senas, ar tikrai isliko krikscionimi.

Na kiekvieną gali aplankyti vienišumas ir senatvinis marazmas, nuo to žmogus mažiau krikščionimi nepasidaro :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 23rd, 2010, 7:05 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Na aš pradžioje labiausiai kabinausi į Liuiso apologetines knygas (krikščionybės aiškinimus). O galiausiai likau labiausiai įklimpęs į grožines. Kai pirmą kartą perskaičiau trilogiją ir Narniją, pastebėjau, kad:

1. Knygos nėra tobulos, tartum autoriui tiek kirba visko, kad jis neturi kantrybės dailinti vieną knygą visą gyvenimą - jam norisi rašyti naują :D Toks skirtumas nuo, pvz., Tolkieno, kuris per gyvenimą savo trilogiją ir dailino.

2. Vis gi paleisti iš rankų negali. Ir taip įklimpau, kad Narniją skaitau trečią kartą, trilogiją jau tris kartus perskaičiau. Ir vis lyg iš naujo skaitai.

Labai nervino skystai ir nepilnai išleista Narnija. Ir pagaliau - TADA! NAUJAS LEIDIMAS:

Paveikslėlis

Kaip manote, ko šiandien net prie forumo nepavyksta pasėdėti? ;) Skaitymas vyksta :P

Bet mano pastebėjimu, Liuiso grožinės knygos krikščionims prabyla labiau nei nekrikščionims. Man, kai paskaitau, krikščionybė tampa aiškesnė, įtikinamesnė, ir gražesnė. O kaip nekrikščioniui?

Ar turite kokių nors pavyzdžių? Gal kam nors davėte skaityti?

Dėl Liuiso gyvenimo pabaigos pasidomėsiu pas profesorę, kuri Liuiso specė Amerikoje. Aš tik žinau, kad jis karčių dalykų yra pasakęs Dievui "Ištvertas sielvartas" knygoje.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2010, 3:09 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
676 rašė:
Mano pažintis su C.S.Lewis'o kūryba prasidėjo nuo knygos "Tiesiog Krikščionybė"

Paveikslėlis

Taip, mano taip pat. Perskaičiau visą kai tik ją išleido ir vėliau dar kartelį, o po to dar. ...
Vėliau buvo kita jo knyga kur diskutuoja (nebepamenu pavadinimo! :( ) ten tipo numirė ir kažkur yra ir jie kalbasi - labai patiko, sustiprino tikėjimą.

Po to turėjau kitą knygą kur atsakymai į klausimus apie Jėzų Kristų. Irgi nebepamenu pavadinimo ir svarbiausia internete neradau jokio paveiksliuko (nes nebepamenu pagal kokį žodį ieškoti).

Po to buvo tarpas, kai studijuodamas paskutiniuose kursuose pardavinėjau katalikų leidybos knygas, tai tame tarpe ir Lewis knygas-pasakas apie Narnijos kronikas. Tai šitas negaliu sakyti jog perskaičiau, tačiau turėdamas laisvą minutę paskaitinėdavau.

Paskutiniu metu nusipirkau C. S. Lewis knygą "Kančios problema". Labai senai ieškojau kažko panašaus, tad per veiną naktinę adoraciją beveik visą perskaičiau (buvo tarpas kai numigau). Pabaigiau skaityti namie, tačiau visgi tikėjausi iš tos knygos kai ko kito, nei tai, kas ten parašyta. Tn rašoma apskritai apie kančios kilmę(iš ties labai gerai, puikiai apie tai), tačiau pats ieškojau ko kito, nes kančios kilmė man lyg ir ne klausimas. Tikėjausi gauti pastiprinimą ir gal būt iš naujo argumentuotai įprasminti savo paties patiriamą kasdieninį skausmą-kančią. Tačiau labai patiko tai, kai jis pradeda kalą apie tai (įvadas, visad skaitau įvadus). Taigi, įvadas, kaip jis teisinasi, jog nėra teologas ir kaip save labai kukliai apibūdina (tas jo kuklumas uždega!). Va to dėlei jau verta šią knygą pirkt, skaityti.
Va. daugiau neturiu ką pasakyt :D

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2010, 2:08 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
irgi skaičiau "kančios problema ", nebloga knygutė , idomių minčių buvo :) bet ten tik kaipo pamąstymai , nėra receptų ir nelabai ji skirta pastiprinimui

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2010, 4:07 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Aš pasiėmiau paskaityti Lewiso keturios meilės kalbos.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2010, 6:11 pm 
Egzorcistas
Egzorcistas
Atsijungęs
.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Vasaris 1st, 2010, 1:35 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Rūta rašė:
Silverblade rašė:
Bet mano pastebėjimu, Liuiso grožinės knygos krikščionims prabyla labiau nei nekrikščionims. Man, kai paskaitau, krikščionybė tampa aiškesnė, įtikinamesnė, ir gražesnė. O kaip nekrikščioniui?

Ar turite kokių nors pavyzdžių? Gal kam nors davėte skaityti?

Esu davusi, tačiau iš tikrųjų, kaip ir Silveris rašo, ji neprabilo taip, kaip man. Jei gerai pamenu, įvertinimas buvo maždaug toks: "Nieko ypatingo, tiesiog šiaip pasvarstymai, nieko apčiuopiamo..". O kiek teko dalintis su tikinčiais, tai paprastai sulaukiau ir kitų Lewis knygų paklausos :D

Čia kažkas nepaaiškinamo :D

mano teorija tokia :). Kadangi apie Lewis'ą pradėjom kalbėti kartu su "Žiedų valdovu", dažnai juos lygina, tada Narnijos lyg ir nublanksta. Nes tai nepalyginami dalykai, vos ne kitas žanras. Lewisas rašė istoriją, kurioje įsivaizdavo, kaip galėtų atrodyti kristus ir Evangelija visai kitoje erdvėje, aplinkoje, planetoje. Tolkienas tiesiog kūrė alternatyvią tikrovę. Ir netgi kritikavo Lewisą, kad tas daro viską kitaip (o kam draugai reikalingi? ;)).

Kažkaip Lewiso fantastika parašyta tartum karštligiškai, skubotai, neišdailintai. Jis nėra vientisas, tolygus. kai tai perpranti, pradedi jį skaityti dėl "prizinių vietų". Kai iki jų dasikapstai, negaila praleisto laiko, skaitant visą veikalą.

Na, kad ir "Mago sūnėnas" iš Narnijų. Lewisas parašė tą knygą paskutinę, bet jautėsi, kad ji turi būti pirma. Ir man dėl to gaila ;) Nes , mano nuomone, tai silpniausia serijos knyga. Labai jau daug intarpų, kuriuos išbraukčiau :D (tai ir vėl turbūt, kad gal nesu vaikas? Gal kad per nerimti tie intarpai apie raganos siautėjimą Londone :D).

Bet kas įstrigo, tai jau tikrai:
Vaizdai iš žalios tarpinio pasaulio girios su tvenkiniais, o ypač: Džadisės suakmenėjusi karalystė raudonu dangumi. Dėl tokių vietų ir skaitai knygas ;)

Rūta, tu jau perskaitei "Mago sūnėną"? Kaip tau viskas?

P.S. "Keturios meilės" ir "Kančios problema" pasirodė tokios labai jau teorinės, nors tikrai gerų minčių buvo.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Vasaris 1st, 2010, 11:39 am 
Egzorcistas
Egzorcistas
Atsijungęs
.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 97 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: