Dabar yra Kovas 28th, 2020, 5:59 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 113 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 20th, 2009, 2:02 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Tai jo, manau, yra.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 21st, 2009, 12:13 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Dolic, kaip patekai į laisvųjų krikščionių bendruomenę? kuom ji tave sužavėjo?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 25th, 2009, 3:53 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
drieziuke rašė:
Arba nezinau kuo skiriasi sekta nuo normalios religines bendruomenes - gal kas apsvies? :wink:

Dažnai "sekta" pravardžiuojam bendruomenes, kurios labai uždarios, daro didelį psichologinį (kartais ir kitokį) spaudimą nariams, turi kraštutines idėjas, nesileidžia į jokius dialogus ir pan. bla bla bla :)

Bet iš tikrųjų "sekta" reiškia tiesiog grupę, kuri atsiskyrė nuo didesnės, visuomenėje pripažintos religijos. Pvz., krikščionybė pradžioje buvo laikoma judaizmo sekta. Dažnai "sekta" vadinama grupė tol, kol neįtikina kitų, kad ji nėra kažkaip žalinga, destruktyvi, vien mados reikalas ir pan.

Tad žodžio "sekta" be paaiškinimų reikia vartoti atsargiai :). Juo labiau mes vieni kitų neturim vadinti sektantais. Va katalikai šiandien naudoja tokį neutralų "atsiskyrusieji broliai". O visuomenė kalba apie "netradicines religines bendruomenes" ir pan.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 25th, 2009, 4:21 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Viskas prasidėjo nuo grupės 'gyvai' koncerto, kurį organizavo LKB. Aš labai norėjau eiti kartu su savo vaikinu, bet jis nelabai. Bet aš ji atitempiau, net bilietą nupirkau. Salė buvo pustuštė, tai po koncerto nuėjom su grupe pabendrauti, nes norėjau kompaktą nusipirkti bent, taip juos finansiškai paremti, ten prie jų buvo ir žmonės iš LKB, tai va, taip ir susipažinom. Mano draugas buvo tik iš Klaipėdos atsikraustęs gyventi, draugų neturėjo, tai jie pasiūlė su jais pabendrauti, pakvietė i boulingą, po to ir i mišias, tada ir aš iš NK į ten perėjau, kad abu vienodą bažnyčią lankytume, o man ir patiko ten labiau. Tai va, tokia mano istorija.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Bendruomenės
StandartinėParašytas: Vasaris 22nd, 2010, 1:05 am 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Atsijungęs
Bendrauju su vargdienių seserimis, esu „Tikėjimo ir šviesos“ bendruomenėje bei J.Matulaičio parapijos jaunimo grupėje „sielų žvejai“.:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 22nd, 2010, 5:57 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Mieloji Dolic, nedaryk šventvagystės, nevadink protestantiškų pamaldų Mišiomis. Nes tai yra šventas reikalas katalikams ir pravoslavams. Mišios yra ypatingos tuom, kad jas sudaro visi protestantų pamaldų etapai + aukos liturgija. Taigi, mes šloviname, skaitome ir aiškinamės Dievo žodį (žodžio liturgija kur yra du skaitiniai, giedamoji psalmė ir Evangelijos ištrauka su homilija arba pamokslu); aukos liturgijoje dalyvauja visi susirinkusieji, įtraukiant ir Jėzų Kristų asmeniškai, kuris tampa matomas Dievo Dvasios veikime iš vyno į Kristaus Kraują iš duonos į Kristaus Kūną (tikras kūnas tikras kraujas). Protestantai niekada to neturi. NIEKADA.

Todėl, mieloji Dolic, neminėk žodžio "Mišios" kai kalbi apie protestantiškąsias pamaldas. Katalikai taip pat turi daug pamaldų, kuriose nįra visų sudedamųjų dalių, o svarbiausia - jei nėra aukos liturgijos dalie, nėra ir Mišių. Katalikai dažnai daro pamaldas, kur yra skaitomi du skaitiniai, giedama psalmė, skaitoma ištrauka iš Evangelijos ir būna koks trumpas pamąstymas, užvedimas mąstymui (adoracijai) ir yra giedamos krikščioniškos šlovinimo, aukštinimo bei garbinimo giesmės. Esu tokiose pamaldose dalyvavęs ne kartą.
Būk gera, išmok kartą ir visiems laikams tą pamoką. Gerbk kitus. Ačiū.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 22nd, 2010, 7:49 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
:) Nelabai suprantu, ko tu, nesvarbu parinies dėl pavadinimo? :roll:
Pats žodis mišios turi prasmę (iš lot. missa – atleisti)
Pamaldu, arba mišių tikslas yra toks pat - gauti nuodėmių atleidimą ir dalyvauti sutaikinimo aukoje. Toks yra visų konfesijų tikslas.
Todėl reikia džiaugtis, jei protestantai nebijo naudot žodžio mišios klabėdami apie pamaldas, tokiu budu neatskirdami save nuo Kristaus kūno. Aš nematau tame nieko šventvagiško, net jei mišias pavadinčiau lietuvišku žodžiu - pamaldomis :D Išgelbėjimo ir nuodėmių atleidimo esmė nuo to nesikeičia ;)

Kaip pats rašei, išmok kartą ir visiems laikams tą pamoką, kad mes ieškome ne tai kas mus skiria, bet tai, kas mus jungia :tri:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 22nd, 2010, 8:52 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Taigi mes irgi laužome duoną ir geriame vynuogių sultis, kaip Kristaus kūną ir kraują.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 24th, 2010, 11:46 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
o reikia vyną ir neraugintą duoną :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 25th, 2010, 3:35 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
esmė ne materijoje (duona, sultys daugiau surūgusios ar mažiau), esmė tame, jog katalikų Mišios yra šventė, mes švenčiame!

Pats tą pamoką moku ir gerai žinau ne iš nuogirdų ką veikia protestantai, pradedant liuteronais, baigiant charimatinėmis protestantiškomis bendruomenėmis. Dalyvavau ir laisvųjų krikščionių bažnyčios duonos laužymo pamaldose (per Velykas). Tačiau yra visiškai kas kita, kai tu valgai tik pašventintą duoną+vyną ir visai kas kita, kai tai yra TIKRAS KRISTAUS KŪNAS IR KRAUJAS.
Nesu nubas, žinau tai, kas yra skirtinga ir tai, kas yra viena - yra vienas Dievas, bet skirtingi įsitikinimai. Tos pačios giesmės, ta pati Biblija (apart deuterokanoninius-apokrifinius tekstus), ir yra ta pati Dvasia, kuri visus, nesvarbu pravoslavas ar katalikas ar protestantas esi, visus vienodai įkvepia, skatina, suramina, apgina ir teikia dieviškąsias malones.

O bet Mišios yra Mišios ir Afrikoje ir eskimosų šalyje. Mišios turi esminių skirtingų dalykų, nei tik pamaldos. Čia yra tas pats kaip kalusimas kodėl protestantai nesižegnoja? Juk žegnojimosi tekstas yra grynai iš Evangelijos pagal Matą pabaigos (tiksliai nepamenu, bet 28 skyriaus paskutinės eilutės).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 25th, 2010, 7:49 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Būtent, esmė yra ne materijoje, o mūsų vienybėje, kuri yra tikrasis Kristaus kūnas.
Todėl manau yra kvaila skaldytis į skirtingas denominacijas dėl žegnojimosi, supratimo apie duonos laužymą ir t.t. Nelabai suprantu, kodėl katalikai mano, kad jie gali dalyvaut protestantiškame duonos laužime, o protestantams jie neleidžia dalyvaut eucharistijoje? :roll:
Juk tai skamba panašiai, kaip "davai suvalgom pradžioj tavo, o po to kiekvienas savo" :?

Yra tokia giesmė, kuri turėtų būt, bent jau pradžiai mūsų, armiečių tikslas:
Esam Dvasioje viena - viena Viešpatyje.
Esam Dvasioje viena - viena Viešpatyje.
Ir kartu eisim skelbti Dievo meilę žmonėms.
Tik iš mūsų meilės žmonės Kristų matys.
Tik iš mūsų meilės žmonės Jį matys.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 25th, 2010, 10:04 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Mane zeidzia toks kai kuriu kataliku nusistatymas pries kitas krikscioniskas bendruomenes- mes tipo krutesni. Ne del priklausymo kuriai nors denominacijai mus Viespats atpirko ir kiekviena diena del musu aukojasi. Net neisivaizduojat kaip tokiais veiksmais izeidziame Dieva- juk skaldome Kristaus ikurta Baznycia. Tik tai del ko mes esame viena- Kristaus kunas yra svarbiausia. Ir forumo taisyklese berods pasakyta, kad ne kivircytis ar del kazko vienas ant kito pykti cia susirinkome. Kai del vieno pavadinimo sukyla karas tarp broliu- ar tai teisinga? Man primena senas davatkas kurios sedi baznycioje ir apkalba kas su kuom apsirenges ar kaip atrodo. Ne pavadinimuose esme o musu tikejime i Jezu Kristu- musu gelbetoja. Arba is tiesu reikes man imti pavyzdi is kai kuriu forumo dalyviu ir nekreipti demesio i tokius pasisakymus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 25th, 2010, 11:09 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
majesty rašė:
o reikia vyną ir neraugintą duoną :)

neraugintą duoną taip, bet vyno nevartojame, nes jis yra su laipsniais. Kai kurie iš mūsų negeria alkoholio visiškai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 26th, 2010, 3:17 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
buu rašė:
Mane zeidzia toks kai kuriu kataliku nusistatymas pries kitas krikscioniskas bendruomenes- mes tipo krutesni. Ne del priklausymo kuriai nors denominacijai mus Viespats atpirko ir kiekviena diena del musu aukojasi. Net neisivaizduojat kaip tokiais veiksmais izeidziame Dieva- juk skaldome Kristaus ikurta Baznycia. Tik tai del ko mes esame viena- Kristaus kunas yra svarbiausia. Ir forumo taisyklese berods pasakyta, kad ne kivircytis ar del kazko vienas ant kito pykti cia susirinkome. Kai del vieno pavadinimo sukyla karas tarp broliu- ar tai teisinga? Man primena senas davatkas kurios sedi baznycioje ir apkalba kas su kuom apsirenges ar kaip atrodo. Ne pavadinimuose esme o musu tikejime i Jezu Kristu- musu gelbetoja. Arba is tiesu reikes man imti pavyzdi is kai kuriu forumo dalyviu ir nekreipti demesio i tokius pasisakymus.

Klausyk, broli, ar ne, bet vis tiek, armieti, Buu. Perskaityk mano pasisakymus ir parodyk citatą, kur parašiau, jog "mes tipo krutesni" ar pan. Niekados nemenkinu jokio, a nei vieno, kuris yra ne pseudo krikščionis, o tikras, kurio tikėjimo išpažinime yra tikima trejybe ir visais kitais bendrakrikšįčioniškais dalykais. Neteigiu, jog katalikai tipo krutesni - ne. Tiesiog labai mėgstu daiktus vadinti tikrais jų vardais - pamaldos yra pamaldos, Mišios yra mišios ir nieko čia neprikursi.
Cituoti:
Nelabai suprantu, kodėl katalikai mano, kad jie gali dalyvaut protestantiškame duonos laužime, o protestantams jie neleidžia dalyvaut eucharistijoje?

Neteisingai. Turiu labai daug pažįstamų, draugų, bičiulių (artimų draugų) lurie nėra katalikai tačiau ateina į Mišias, dalyvauja šlovinime, klausosi Dievo žodžio. Netgi buvo viena protestantė, kuri iš solidarumo dalyvavo ir aukos liturgijos dalyje, ėjo valgyti Kristaus Kūno (nors volug teologijos to daryti negali). Ir pats, būdamas sąmoningu kataliku esu dalyvavęs liuteronų pamaldose su aukos dalimi ir ėjau Sakramento. Ir ne kartą esu dalyvavęs pravoslavų (Klaipėdoje yra ir stačiatikių ir sentikių) Mišiose, bet nėjau Komunijos (nes buvau savo bažnyčios Mišiose). Taip pat būna, jog iš protestantų bendruomenės susirinkime dalyvauja tarkim pastorius Juras (Berods Vilniaus "vynuogyno" pastorius, arba buvęs pastorius).

Labai myliu ir gerbiu visus brolius ir seses, kurie yra krikščionys nesvarbu kurios denominacijos. Kai dalyvavau IFES konferencijoje Ašafenburge (Vokietija), autobuse važiavome lietuviai ir latviai kartu. Tai iš lietuvių visi buvome skirtingų denominacijų ir labaig erai sutarėme.
Nebijau tiesos sakyti ir nesvarbu kas ką pagalvos. Man labiausiai rūpi ne ką žmonės pagalvos, o ką Dievas pagalvos, va. Mišios yra tik pas katalikus ir pravoslavus. Ir taškas, hau :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 26th, 2010, 8:48 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Na, jei Mišios, tai Mišios :D
Apie Duonos laužimą diskutavom kitoj temoj

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 113 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: