Dabar yra Gruodis 17th, 2017, 2:58 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 52 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Pranešimo tema: Re: Ką manote apie induistus ir apie jų tokį puslapį ->
StandartinėParašytas: Rugsėjis 25th, 2010, 11:48 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
insanity rašė:
<...> Taigi, nesižvalgymie kaip ten indijoje yra, nes visus gerai kur mūsų nėra, o siekime vienybės tarpusavyje. Va taip va :)
Tai ir darom jau daugiau kaip metai :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugsėjis 25th, 2010, 11:52 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
676 rašė:
insanity rašė:
<...> Taigi, nesižvalgymie kaip ten indijoje yra, nes visus gerai kur mūsų nėra, o siekime vienybės tarpusavyje. Va taip va :)
Tai ir darom jau daugiau kaip metai :pasiruoses:

Na tai ir džiaugiuosi kad mes sugebame draugiškai sutarti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugsėjis 25th, 2010, 12:10 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Geras čia jums offtopas gavosi! :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugsėjis 25th, 2010, 1:12 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
negirsiu , bet ir nenuvertinsiu visiskai , kur paziurejau - yra tiesos( dvasiniai dalykai , ju veikimo principai ) ir aiskiai destoma , bet tai nera issamu labai ( o ziurejau apie sventuma , jo sarysi su egoizmu ir t.t.), na ir ten nera visiskos TIESOS
taigi paziuret galima ,bet , mano nuomone, geriau tvirciau stovintiems t.y. susipazinusiems bent jau su elementariumi - pagrindais Kristaus mokymu, evangelijos zinia ir ji suvokiantiems; na ir tikrai nerekomenduoju statyt savo suvokimo mokymo ant tokiu dalyku ;

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugsėjis 25th, 2010, 1:15 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Apie ką tu čia?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugsėjis 30th, 2010, 11:18 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
apie puslapi ir info, kuria permeciau akimis jame

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 2nd, 2010, 8:49 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
insanity rašė:
O dėl vegetarizmo, tai dar pirmųjų amžių vieno susirinkimo dokumentas pasmerkė vegetarizmo dvasingumą kaip neigiamą.

Hm hm, galima pirminį šaltinį?

676 rašė:
Na, jie tokie tolerantiški, kad garbina bet ką :idea: Jiems Kristus toks pat dievas, kaip falas, arba penis :badday:

Atsiprašau, bet tokiam protingam žmogui taip kalbėti netinka.

Visų pirma, ką turite prieš falą? :D Joks daiktas nėra savaime blogas, arba savaime geras.

Falas yra kūrimo simbolis. Kūrimas vyksta kai Dievo manifestacija, kuri liečiasi su materijos kokybėm kūrimo tikslais, Viešpats Šiva apvaisina materialią gamtą, kurios simbolis yra vagina. Taigi, pirminės kreatyvinės ("falo") formos Šivos dievybė yra garbinama Šivos šventyklose būtent pagal šią koncepciją. Fizinis žemiškasis falas yra kreatyvinio prado atsikartojimas šiame lygmenyje, o ne atvirkščiai, taigi, neprofanuokim ir nedesakralizuokim patys, panašiai kaip tie, kurie kokiam nors užsienietiškam žodyje randa sąskambį su nešvankiu savosios kalbos žodžiu, TADA tai neatrodys kaip profanacija ar nesakralumas, bet pasimatys realioje rimties šviesoje.

Dėl to, kad Viešpats Jėzus Kristus ir Viešpats Šiva gali būti panašiai gerbiami, tiesa. Paprastai ir suprantamai išsireiškiant, krikščionys sako, kad Jėzus Kristus yra Dievas tapęs žmogumi, o Viešpats Šiva yra Dievas tapęs kūrimo avataru Šiva.

Paveikslėlyje žemiau: juodas Šiva lingam'as (ingridientinė kūrimo priežastis arba "falas"; tai reiškia, teikia ingridientus visatos kūrimui, instrumentinė priežastis, "vagina", atlieka kūrimą), ir Viešpaties Šivos portretas. Bei įvairūs garbinimo reikmenys.

Paveikslėlis

Paskutinį kartą redagavo atma Spalis 7th, 2010, 9:16 am. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 2nd, 2010, 9:43 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
atma rašė:
insanity rašė:
O dėl vegetarizmo, tai dar pirmųjų amžių vieno susirinkimo dokumentas pasmerkė vegetarizmo dvasingumą kaip neigiamą.

Hm hm, galima pirminį šaltinį?

Anycra A.D. 314
Kanonas XIV

bet nepradėkime vėl tos beprasmės diskusijos apie vegetarizmą, kuri prie nieko neprivedė

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 4th, 2011, 1:45 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Tam tikro moksliškumo tame puslapyje tikrai yra. Ir sakyčiau labai nemažai.
Aš jame perskaičiau daug dalykų, kurių anksčiau nežinojau, o vėliau iš kunigo sužinojau kad katalikų bažnyčioje tais dalykais nuomonės sutampa.
Klausimas aišku ar jie nurašė tuos dalykus iš krikščioniškų knygų, ar kaip kitaip išmąstė, bet manau tai nėra labai svarbu.

Pats pirmas dalykas, kuris mane pas juos patraukė buvo proto įkėlimas į sielos sritį. Nes šitas klausimas mane labai kankino ilgą laiką. Kaip an tai esu girdėjęs pasakojimų iš pažįstamų sanitarų, kaip su traumuotomis smegenimis ligoniai kakoja į šiukšledėžes. Heh. Ir juokinga ir kraupu. Nes veda prie minties, kad visas žmogaus protas, jo atsiminimai ir kt. yra žmogaus smegenyse. Tačiau tai skubota išvada.

Visai nesenai girdėjau tokį pasakojimą, apie pagyvenusią moterį beprotę, kuri dėl savo traukulių negalėdavo net nulaikyti centų savo drebančiose rankose. Vėliau ji ėjo išpažinties pas kunigą. Kunigas buvo labai nustebęs jos aiškiu kalbėjimu ( ką kalbėjo jis neišdavė, nes tai juk išpažinties paslaptis ). Po to, kai ji nuėjo nuo klausyklos, kunigas net pažiūrėjo, ar tikrai čia ta pati moteris, kur prie bažnyčios išmaldos prašo. Tiktai ji atsitraukė nuo klausyklos - vėl traukuliai, vėl neįmanoma su ja susikalbėti. Vadinasi tikrai, fizinis protas gali būti ne visai tas pats kas pilnas ir tikrasis žmogaus protas.

Tai va, dar šito pasakojimo tada nežinojau, kai nuėjau į tą puslapį. Ten buvo nupieštas toks paveikslėlis apie fizinį žmogaus kūną, gyvasties kūnas, intelektinis kūnas ir dvasinis kūnas.
Vėl gi ar šis skirstymas tikslus ar ne, nesiimu spręsti, bet tai kad žmogaus intelektas atskirtas nuo fizinio žmogaus kūno - mane gerokai paguodė :) Nes iš principo tokie visokie dalykai, kaip kad proto buvimas vien smegenyse, buvo pagrindinis abejonių šaltinis, kuris man neleido pilnai tikėti.

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 28th, 2011, 10:35 am 
Šviesos riteris
Vartotojo avataras
Šviesos riteris
Atsijungęs
na mano nuomone Dievas vienas, bet tik Ji pamate visi skirtingai

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 26th, 2013, 9:43 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
kukulis rašė:
Na mano klausimas labiau pragmatinis nei iš dvasinės pusės. .

Na nieko, atsakymas vis vien tinka, nes man dvasinė pusė patinka labiau nei "techninė" (kas kaip ką daro ir pan.). Gali būti kažkokių techninių skirtumų, bet dvasine prasme visi krišnaitai/Gaudija vaišnavai yra vienos šeimos nariai.

Cituoti:
Nes kiek žinau krišnaitai skaito ne tiesioginio apreiškimo knygą, bet krišnaitų judėjimo įkūrėjo knygą, kuri yra kaip komentarų rinkinys apie pradinius apreiškimo šaltinius

Gal reiktų susipažinti su objektyvesniais ir pilnesniais religijotyrininkų aprašymais, nes tai tikrai nėra faktas.

Dalykas paprastas: originalūs tekstai kartu su komentarais yra tradicinis Indijos religijų mokymo būdas. Yra dvasinių mokytojų-mokinių sekos, ir dvasiniai mokytojai pateikia originalius šventuosius tekstus, kartu su savo paaiškinančiais komentarais.

Taip yra visose religijose, pvz. aš kartais naudojuosi Biblijos komentarais, kuriuos parašė krikščionys (dvasiniai autoritetai, teologai, kunigai, pastoriai, šventieji). Jie pateikiami prie Biblijos teksto, o ne atskirai nuo jo. Jeigu kas nors sakys, kad tie prasmę paaiškinantys komentarai yra kažkas blogo ir sektantiško, tai suvalgysiu savo kepurę ;)

Taigi, krišnaitai skaito tiesioginio apreiškimo knygas, lygiai taip pat kaip krikščionys skaito savo Biblijos knygas.

Cituoti:
Tuo tarpu tai ką tu pacitavai, rašei, kad iš kažkokios vedų knygos, todėl ir paklausiau ar tu krišnaitas ar ne.

Citavau iš 19 amžiaus Gaudija vaišnavų dvasinio mokytojo knygos. Krišnaitų yra įvairių, ir turi požiūrių skirtumų, bet visi seka šio mokytojo srove.

Cituoti:
Šitas filmukas apie krišnaitus man pasirodė labai objektyvus: http://www.youtube.com/watch?v=R4VcLYpATJo
nes nieko neigiamo apie krišnaitus nebuvo tiesiogiai kalbama. Tačiau ties 6, 7 minutėmis rodomi epizodai, kai krišnaitai rengia ir prausia statulėles. Man pasirodė kaip stabmeldystė. Atma, čia teisybė parodyta?

Peržiūrėjau visą filmuką. Na, gal pozityvaus tono bent prisilaikoma, bet daug kas iš šio filmuko man kelia vidinį skausmą. Yra mitų, stereotipų, iškraipymų, ir tendencingo požiūrio formavimo.

Dėl stabmeldystės, labai ilga tema tikriausiai gautųsi, galima būtų neskubant pasiaiškinti. O vaizdai tikri, taip. Tik viskas priklauso nuo to, kokią prasmę jiems suteiki, kaip juos supranti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 27th, 2013, 12:00 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
atma rašė:
taip, aš kartais pasitelkiu tokį palyginimą: kai esi savo šeimoje, kartais bendrauji su pusbroliais ir tolimesniais giminėmis. Žmogus kartais turi pabūti su draugais ir nepažįstamais žmonėmis, ne tik užsidaryti šeimos rate. Tada jis bus gyvybingas. Kad jaustum kas esi, turi pabendrauti ir su kitokiais. Kai trumpam išeini iš namų, į svečius ar į kokį renginį, ir vėl į juos sugrįžti, jautiesi gerai, namuose ir turi naujai atgaivintą žvilgsnį.

na taip, naudinga išeiti iš namų ir kt.. ir su ivairiais žmonėmis pabendrauti . t.y išeiti iš įprastos aplinkos..tas atgaivina žvilgsnį ir protą ...
bet ,matai, aš ten kalbėdama apie malone labiau turiu omeny ne atsišviežinimo ir ne Dievo pažinimo , bet daugiau gyvybės ir mirties klausimą...kad nuo to priklauso tavo , mano ir kiekvieno gyvybė ir tolesnė būtis bei kokybė, nes tai ne jau pasivaikčiojimo kaip kokiam muziejuj ir svarstymo metas, bet tai jau iššaušęs laikas( "atėjus laiko pilnatvėj'),momentas, kai reikia pasirinkti čia ir dabar ar tu šoki iš į prarają riedančio traukinio ar lieki jame ....skamba dramatiškai, bet kaip yra taip.
Jėzus yra malonė...atėjus laiko pilnatvėj gimė atpirkėjęs t.y. pats Dievas - Jėzus...Jis atėjo į pasaulį( soriukas, bet čia aš netikiu kad Krišna ir Buda ir kt. yra/ buvo Dievas)..
ir viskas kas buvo iki Jo buvo tik šešėliai tikrojo..visi Dievo , savęs pažinimo keliai , tikėjimai , bandymai ...net ir žydų palapinė su visu jų tarnavimu Dievui...
( visa tai galiu paremti biblija, jei norėsi)
Cituoti:
O šiaip, aš galvoju, kad dabar einu tuo keliu, kuriuo einu, ne be Viešpaties Jėzaus Kristaus nukreipimo. Taigi, jeigu Jėzus būtų vienintelis, tai atsakomybė dėl to, kas vyksta, tenka jam :) Kaip sakoma, "Viešpaties keliai nežinomi". Bet aš taip nežiūriu, nei matau, kad jis būtų taip kur nors teigęs, modernų ekskliuzyvumą. Tai jau šiuolaikiniai nesutarimai ir teorijos, o ne realybė.

ne taip jau ir nežinomi tie Dievo keliai ...čia tik dar viena religinė klišė..
atsakomybė dėl to, kas vyksta tenka dabar ne Jėzui ir ne Dievui..Jėzus pasakė "atlikta" ir liepė savo mokiniams eiti ir paskelbti evangeliją- tai kas atsitiko , kas ATLIKTA, padaryti viso pasaulio tautas jo mokiniais ...gydyti ligonius, laisvinti prispaustuosius, gelbėti ...taigi dabar atsakomybė tenka jo mokiniams - bažnyčiai , kuri dabar yra Jo kūnas, Jo valios vykdomasis aparatas...
na ir tau pačiam ,žinoma, tenka atsakomybė- tavo pasirinkimas ;
;]
tikiuosi tavo supratimo ir pokalbio, nenorėjau tavęs čia nei spausti , nei kritikuoti , nei menkinti ...
atsiprašau jei ką..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 27th, 2013, 9:56 am 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Cituoti:
na taip, naudinga išeiti iš namų ir kt.. ir su ivairiais žmonėmis pabendrauti . t.y išeiti iš įprastos aplinkos..tas atgaivina žvilgsnį ir protą ...
bet ,matai, aš ten kalbėdama apie malone labiau turiu omeny ne atsišviežinimo ir ne Dievo pažinimo , bet daugiau gyvybės ir mirties klausimą...kad nuo to priklauso tavo , mano ir kiekvieno gyvybė ir tolesnė būtis bei kokybė, nes tai ne jau pasivaikčiojimo kaip kokiam muziejuj ir svarstymo metas, bet tai jau iššaušęs laikas( "atėjus laiko pilnatvėj'),momentas, kai reikia pasirinkti čia ir dabar ar tu šoki iš į prarają riedančio traukinio ar lieki jame ....skamba dramatiškai, bet kaip yra taip.

Teisingai kalbi. Gyvenimo arba mirties klausimas. Yra dramatizmas, yra urgency, skubus reikalas.

Tik aš tai taikau savo religijoje. Ar lieku kur esu, ar žengiu tolesnius žingsnius.

Dar viena svarbi religijoje savybė: nuoširdumas. Pripažįsti save tokį, koks esi. Taigi, negali paskubinti savo sielos pažangos dirbtinai. Turi būti tikras vidinis brendimas, tikras tikėjimo stiprėjimas. Nuoširdus stovėjimas vietoje gali būti tikriau negu saviapgaule paremtas maršas pirmyn.

Cituoti:
Jėzus yra malonė...atėjus laiko pilnatvėj gimė atpirkėjęs t.y. pats Dievas - Jėzus...Jis atėjo į pasaulį( soriukas, bet čia aš netikiu kad Krišna ir Buda ir kt. yra/ buvo Dievas)..

Kadangi tu tuo netiki, tai tau tuo viskas ir pasakyta. Aišku, tau geriausia būti su Jėzumi. Pvz. man Kim patinka dėl jos pasišventimo Jėzui.

Bet ne visi mes vienodi, ir neturime būti vienodi ;) Ir tikėjimo, pobūdis, aprėptis bei kryptis nėra vienoda. Tą galima pastebėti religijose per skirtingų denominacijų buvimą.

Cituoti:
ir viskas kas buvo iki Jo buvo tik šešėliai tikrojo..visi Dievo , savęs pažinimo keliai , tikėjimai , bandymai ...net ir žydų palapinė su visu jų tarnavimu Dievui...( visa tai galiu paremti biblija, jei norėsi)

Vėlgi, tai yra natūralus tavo tikėjimas. Esu tikras kad tai galima paremti Biblija, pats žinau tam tikras tai teigiančias vietas. Klausimas tik, kokiu būdu mes jas suprasime, kokiame kontekste. Tu supranti vienaip, aš suprantu kitaip. Plius, man Biblija nėra pagrindinis autoritetas, taigi, kas paimta iš Biblijos tau bus absoliutūs kelio ženklai, o man - dar vienas bendros religijos sampratos pagilinimas, tos pačios tiesos, kurią randu kitoje religijoje, patvirtinimas.

Mano suvokimu, tai teigia Jėzaus išskirtinumą ir gelbėjimo galią abraomiškųjų religijų kontekste, bet tame nėra dar kitų religijų vertės nuneigimo.

Egidijus Asyžietis, vienas pagrindinių šv. Pranciškaus Asyžiečių brolių, sako:

Visi senieji, šių dienų ir ateities išminčiai bei šventieji kalbėjo ir kalbės apie Dievą. Vis dėlto palyginus su tuo, kas jis yra iš tiesų, jie pasakė ar pasakys tik tiek, kiek didelė yra adatos skylutė palyginus su dangumi, žeme ir visais jų talpinamais tvariniais. Iš tiesų visas Šventasis Raštas kreipiasi į mus tarsi padrikais vaikiškais garsais taip, kaip motina daro su vaiku, kadangi šie kitu būdu nemoka suprasti žodžių.

Cituoti:
atsakomybė dėl to, kas vyksta tenka dabar ne Jėzui ir ne Dievui..Jėzus pasakė "atlikta" ir liepė savo mokiniams eiti ir paskelbti evangeliją- tai kas atsitiko , kas ATLIKTA, padaryti viso pasaulio tautas jo mokiniais ...gydyti ligonius, laisvinti prispaustuosius, gelbėti ...taigi dabar atsakomybė tenka jo mokiniams - bažnyčiai , kuri dabar yra Jo kūnas, Jo valios vykdomasis aparatas...
na ir tau pačiam ,žinoma, tenka atsakomybė- tavo pasirinkimas ;

Taip, atsakomybė tenka mokiniams :) pvz. tau, 676, Silveriui, kukuliui, Puku ;)

Na ir krikščionys sugebėjo vykdyti savo mokytojo užduotį. Krikščionybė egzistuoja visuose pasaulio kampeliuose, visose tautose. Aišku, tai nereiškia, kad jie turėjo "užkariauti" visus ir kiekvieną tų tautų atstovą - prisiminkime apie laisvą valią, bei kitų Dievo siųstų religijų egzistavimą.

Ir teisingai, kiekvienas atsakingas pats už save. Taigi, Dievas padeda ir nukreipia, bet sprendimą priimi pats. Iš vieno universiteto, studentas, jam norint, gali būti nukreiptas į kitą universitetą, bet taip pereina ne visi studentai, bet vienetai. Šis palyginimas, manau, gali atspindėti tai, kaip aš su krikščionybės pagalba ir palaiminimu nuėjau kitos religijos kryptimi. Ar galėtų taip Jėzus pasielgti, uždėti ranką ant galvos ir pasakyti: "tau skirta būti ne mano universitete, siunčiu tave ten, kur tu turi būti" ??! ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 27th, 2013, 7:56 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
atma rašė:
Bet ne visi mes vienodi, ir neturime būti vienodi ;) Ir tikėjimo, pobūdis, aprėptis bei kryptis nėra vienoda. Tą galima pastebėti religijose per skirtingų denominacijų buvimą.

na bet tai neįrodo, kad daug yra malonės - išpirkimo -variantų ...daug denominacijų gali būti tiesiog dėl žmogiškojo faktoriaus ..juk žmones nėra tobuli, jie skirtingai supranta , turi savo motyvacijas ir tt...

Cituoti:
Tu supranti vienaip, aš suprantu kitaip. Plius, man Biblija nėra pagrindinis autoritetas, taigi, kas paimta iš Biblijos tau bus absoliutūs kelio ženklai, o man - dar vienas bendros religijos sampratos pagilinimas, tos pačios tiesos, kurią randu kitoje religijoje, patvirtinimas.

teip..bet visgi gal didesnis autoritetas, nei mano nuomonė ;]

Cituoti:
Mano suvokimu, tai teigia Jėzaus išskirtinumą ir gelbėjimo galią abraomiškųjų religijų kontekste, bet tame nėra dar kitų religijų vertės nuneigimo.

argi Jėzus būtų tada siuntęs mokinius eiti padaryti savo mokiniais ir gelbėti visų tautų žmones,jei tai buvo skirta tik žydams ir dar kokiai daliai prijaučiančiųjų ? ir argi būtų STestamento laikotarpio pranašai pranašavę, kad gims mesijas visoms tautoms ir pagonys per šį mesiją taps jų -žydų, išskirtinosios tautos -bendrapaveldėtojais ( prisiminkime kaip žydai nemėgo pagonių ir kaip apsurdiškainetgi naglai tai turėjo jiems skambėti)?

Cituoti:
Taigi, Dievas padeda ir nukreipia, bet sprendimą priimi pats. Iš vieno universiteto, studentas, jam norint, gali būti nukreiptas į kitą universitetą, bet taip pereina ne visi studentai, bet vienetai. Šis palyginimas, manau, gali atspindėti tai, kaip aš su krikščionybės pagalba ir palaiminimu nuėjau kitos religijos kryptimi.

aš tikiuosi , kad tu negalvoji, kad visi 'universitetai' Dievo įsteigti?
maža to , jei ir Dievas davė , tai nereiškia kad reikia tame visada užsilikti ..pvz. žydams Dievas davė įstatymą..laikiną pažinimo priemonę ..beje žudančią..bet tik laikinai ir negalėdamas kitaip ..iki laiko ...kaip kad sakiau šešėlį būsimo gero , tikro - per Jėzų ...
Cituoti:
Ar galėtų taip Jėzus pasielgti, uždėti ranką ant galvos ir pasakyti: "tau skirta būti ne mano universitete, siunčiu tave ten, kur tu turi būti" ??! ;)

su visam tikrai netikiu, kad gali nukreipti į kitą kelią , nes jis pasakė , kad jis ir yra tas vienintelis kelias, kuriuo nueiname pas Tėvą..o visa kita tik šešelis jo...įžanga ....(arba paklydimas net...); beje tai tik patvirtina tas faktas , kad jis vienintelis ( iš visų mokytojų ir suvedžiotojų )mirė už kitus - praliejo atpirkimo kainą -savo kraują ..
gal ir gali kuriam laikui nukreipt į kitą univerą , nes pvz. tam žmogui krikščionybė asocijuojasi su davatkom, prievarta , bjauriu kunigu, baisiom mišiom ir t.t. ir tamežmoguje viskas piešiniesi per ten pažinti Dievą ir priimti išgelbėjimą- vienintelį išgelbėtoją Kristų...

o gal Jis taip beldžaisi kaip tavo gelbėtojas į tavo širdį? tik tu nesupranti

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 27th, 2013, 9:11 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
majesty rašė:
na bet tai neįrodo, kad daug yra malonės - išpirkimo -variantų ...daug denominacijų gali būti tiesiog dėl žmogiškojo faktoriaus ..juk žmones nėra tobuli, jie skirtingai supranta , turi savo motyvacijas ir tt...

O kaip denominacijų buvimą paaiškina tavo krikščioniški autoritetai?

O aš tai tuo pavyzdžiu išplečiu ir į kitas religijas, kad su įvairiom autentiškom religijom (atmetant netikras), gali būti ta pati esmė, kaip ir su skirtingų denominacijų buvimu vienoje religijoje.

Žinoma, kad skirtingumai religijoje reikalingi dėl žmonių skirtingumo. Tai vienas veiksnys: skirtingas laikas, fizinės ir protinės prigimtys, visuomenės, regionai, kalbos, sąlygos, aplinkybės ir t.t.

Taip pat brandos lygis nevienodas. Atitinkamai, negali pirmokai sėdėti dvyliktokų pamokose.

Dar vienas dalykas, kad visos sielos yra unikalios ir individualios, ir visų prigimtin yra įdėti jų santykiai su Dievu. Nors tas santykis yra vienas - meilė Dievui, bet meilė taip pat būna įvairiai besireiškianti.

Cituoti:
teip..bet visgi gal didesnis autoritetas, nei mano nuomonė ;]

Na, tiesiog taupykim laiką ir pastangas - pakankamai gerai žinau Biblijos vietas, kurios teigia Jėzaus išskirtinumą, izraelitų - išrinktosios tautos - išskirtinumą. Nereikia pakartojimo.

Cituoti:
argi Jėzus būtų tada siuntęs mokinius eiti padaryti savo mokiniais ir gelbėti visų tautų žmones,jei tai buvo skirta tik žydams ir dar kokiai daliai prijaučiančiųjų ?

To nesakiau. Tai skirta visiems norintiems ir visiems, kam to reikia, iš visų pasaulio tautų. Tai ir įvyko, visose šalyse galima rasti krikščionybę.

Cituoti:
ir argi būtų STestamento laikotarpio pranašai pranašavę, kad gims mesijas visoms tautoms ir pagonys per šį mesiją taps jų -žydų, išskirtinosios tautos -bendrapaveldėtojais ( prisiminkime kaip žydai nemėgo pagonių ir kaip apsurdiškainetgi naglai tai turėjo jiems skambėti)?

Tai išsipildė. Žydai ir kitos tautos dabar jau nėra taip susipriešinę, žydai gyvena Amerikoje ir t.t., labai ten įtakingi, ir visuomenės reikšminga dalis, nors ta juos supanti visuomenė nėra judėjai, visgi jie bendrauja. Biblijos religiją perėmė ne tik judėjai, bet ir krikščionys (buvę pagonys), kas iki Jėzaus pagonims buvo uždaryta.

Cituoti:
aš tikiuosi , kad tu negalvoji, kad visi 'universitetai' Dievo įsteigti?

Negalvoju. Pvz. Indijoje yra tik keturios Dievo tiesiogiai įsteigtos tradicijos, o jų ten yra šimtai. Tarp pagrindinių pasaulio religijų, autentiškos ir Dievo valią atstovauja krikščionybė, islamas, judaizmas. Sorry jei ko nepaminėjau, sąrašas nebaigtinis.

Cituoti:
maža to , jei ir Dievas davė , tai nereiškia kad reikia tame visada užsilikti ..

Matai kas yra, tau atrodo taip, bet tu žinai realybės gelmes pagal tai, kaip jos su tavim ir tavo pasirinkimais susiję, o aš žinau realybės gelmes pagal tai, kaip tai susiję su manim ir mano pasirinkimais. Ir mes negalim nuvertinti ar žinoti, ką kiekvienas suvokiam. Tau atrodo, kad tai gali būti laikinas "tame", bet kokį tokiam atrodymui turi pagrindą, jeigu tu neturi su "tuo" jokio sąlyčio? O aš, kuris turiu su tuo "tame" sąlytį, patiriu, ir galiu žinoti, ar tai laikinai, ar rimtai, giliai ir iš esmės. Na, tikiuosi kažką supratai iš to ką čia sakau.

Cituoti:
su visam tikrai netikiu, kad gali nukreipti į kitą kelią , nes jis pasakė , kad jis ir yra tas vienintelis kelias, kuriuo nueiname pas Tėvą..o visa kita tik šešelis jo...įžanga ....(arba paklydimas net...); beje tai tik patvirtina tas faktas , kad jis vienintelis ( iš visų mokytojų ir suvedžiotojų )mirė už kitus - praliejo atpirkimo kainą -savo kraują ..

Matai, tas "visa kita", klausimas, kokią turi reikšmę: absoliučiai matematišką/mechanišką, ar dvasinę. O čia skirtumas. Jis gi nepasakė, "visos religijos, net tos, apie kurias jūs nežinote, yra nesąmonė ir netikros". Jis jiems (savo mokiniams, ir tų mokinių tolesniems mokiniams ir t.t. ateities krikščionims, bei apskritai kas turi kontaktą su ST religija) pasakė, kad jie nenueis pas Tėvą kitaip, kaip tik per jį. Kad jiems nėra kito kelio. Esmė, kaip aš suprantu, būtų maždaug tokia, lyg Jėzus sakytų: "Aš Mesijas, kuris buvo ilgai žadėtas, aš atėjau, eikit pas mane ir per mane pas Tėvą, nes Tėvas mane tam ir siuntė; atmesit mane, kito kelio jums nėra, nei vienam iš jūsų. Iki manęs, geresnio ir galingesnio Dievo atstovo ir ganytojo nebuvo".

Nors čia vėlgi, kyla dar klausimas, kiek evangelistas Jonas apibūdina savo suvokimus, o kiek aprašo tikslius žodžius, ir ar jis iš viso juos tokius girdėjo. Ir iki kiek tuos žodžius galima mechaniškai taikyti visuose kontekstuose, ne tik ST ir NT kontekste.

Cituoti:
gal ir gali kuriam laikui nukreipt į kitą univerą , nes pvz. tam žmogui krikščionybė asocijuojasi su davatkom, prievarta , bjauriu kunigu, baisiom mišiom ir t.t. ir tamežmoguje viskas piešiniesi per ten pažinti Dievą ir priimti išgelbėjimą- vienintelį išgelbėtoją Kristų...

Hm, niekad nesibjaurėjau krikščionybe, kaip tik, kai atsiverčiau, galvojau, kad galiu atsiversti į krikščionybę. Man patikdavo ir mane įkvėpdavo bendravimai su krikščionimis, pabuvimai bažnyčioje (pvz. Kretingos pranciškonų bažnyčioje). Prieš mane buvo du keliai, ir aš Dievui uždaviau klausimą, kuris?

Cituoti:
o gal Jis taip beldžaisi kaip tavo gelbėtojas į tavo širdį? tik tu nesupranti

Branginu Viešpaties Jėzaus veikimą jo mokiniuose, ir jo pagalbą man praeityje, dabartyje ir ateityje. Matai, aš tiesiog neskaldau dalykų, kad Jėzus yra kažkur atskirai, su kitu tikslu ir interesu bei kitu gelbėjimo pasiūlymu. Gelbėjimas yra į Dievo Karalystę, nemanau, kad Jėzus būtų priešiškas tam gelbėjimo keliui į Dievo Karalystę, kurį su Dievo pagalba, malone bei nukreipimu renkuosi ir kuriuo noriu eiti.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 52 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: