Dabar yra Rugpjūtis 20th, 2019, 2:56 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 175 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas

Pranešimo tema: Kitų religijų pripažinimas - piktojo veikimas?
StandartinėParašytas: Kovas 16th, 2013, 4:57 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Laikas nuo laiko susiliečiant su krikščionybe, kartais pašmėžuoja tokia samprata, kad jeigu kažkaip pagerbiamos kitos religijos, pripažįstamos kaip išgelbėjimo šaltinis taip pat, tai čia veikia antikristas arba velnias, piktasis. Dar teko girdėti, kad atseit, antikristas bus tas asmuo, kuris bandys apjungti religijas ar kaip.

Įdomu, kokie šių sampratų pagrindai krikščionybėje. Ar tai kyla iš kažkokių Rašto interpretacijų, ar iš kažkokių tradicijų, ar tai tiesiog viena iš šiuolaikinių urban legends?

Paskutinį kartą redagavo atma Kovas 19th, 2013, 6:40 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Tarpreliginė harmonija ir antikristas
StandartinėParašytas: Kovas 17th, 2013, 5:16 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Nėra kito kelio pas Dievą, tik per Jėzų Kristų mūsų Viešpatį. Dalis Tiesos atskleista ir kitose religijose, bet pilnutinis Dievo pažado išsipildymas yra apreikštas per Jėzų Kristų. Manyčiau toks yra pagrindinis katalikų į kitas religijas požiūris pagal II Vatikano susirinkimą. Nesu šioje srityje specas, bet taip suprantu Bažnyčios mokymą, jeigu trumpai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 17th, 2013, 8:11 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Aš irgi taip suprantu daugumos krikščionių bažnyčių mokymą, jis toks, kaip išsakei.

Nors išsamaus pagrindimo Biblijoje tam nerandu. Žodis "pasaulis" (pasauliui duotas tik vienas vardas ar pan.) gali turėti daug reikšmių, gali būti daug pasaulių. Žodis "niekas" (nenueina pas Tėvą, kaip tik per mane) vėlgi yra tik vienas žodis, viename sakinyje, paragrafe, kuris visai neaptarinėja kitų religijų. "Neturėk kitų dievų tik Mane vieną" vėlgi nieko nekalba apie kitas religijas, o tiesiog sako, kad tarp elohimų (hebr. dievai, angelai, aukštesnės esybės) reikia garbinti tik Aukščiausiąjį, tikrąjį Elohimą (Dievą). Biblija jeigu kalba apie kitą religingumą, tai apie aplinkinius Izraeliui stabmeldžius ir pagonis, jos teiginiai praktiškai neliečia jokio kito autentiško teizmo.

O tai, kad krikščionys Jėzuje atranda tiesos pilnatvę, puiku. Netgi požiūris, kad kitur yra tik tos pilnatvės dalys, yra suprantamas. Visgi, skubėjimas "nurašyti" kitas religijas mažai pagrįstas. Dievas begalinis, ir kokiais būdais Jis apreiškia Savo pilnatvę vieniems, antriems, tretiems - čia dalykas, kurį sprendžiant paviršutiniškai, suprasti neįmanoma.

Bet grįžkim prie antikristo. Nostra Aetate - pakankamai harmoningas požiūris kitų religijų atžvilgiu. Ar čia irgi veikia antikristas?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 17th, 2013, 10:39 am 
Del religiju..yra zmogus ir yra Dievas, kuris yra absoliuti meile. Bet zmogu, nuo Dievo ir Jo meiles skiria zmogaus nuodemes. Ir ne tik jo asmenines nuodemes, bet ir jo tevu, seneliu ir kt.proteviu nuodemes..Todel tos religijos, kuriose yra atgaila ir nuodemiu atleidimas (judaizmas, islamas, krikscionybe) yra galima sakyti efektyvios, nes jose prie maziausiu pastangu, gauname geriausia rezultata..t.y. zmogui atgailaujant, jis apsivalo..ir tokiu budu turi galimybe arteti prie Dievo.
Religijos, kuriose nera atgailos, yra tik karma..yra tiesiog neefektyvios..ir beje jos net ir nesiulo amzinybes, ten tik reinkarnacijos...cikliskumas...
Konkreciai atma del tavo klausimo..ar Nostra Aetate veikia antikristas..nezinau..neskaiciau ir tingiu skaityti...bet pats gali tai lengvai suprasti..jeigu religiju sujungimo pasekoje panaikinama nuodeme ir atgaila..prisidengus patraukliais lozungais, kad Dievas yra meile ir jis myli visus... ..bet apie nuodemes ir atgaila neuzsimenama...visi lygus pries Dieva..darykite ka norite..viskas galima..nes Dievas visus myli ir viska atleidzia... ir zinoma to pasekoje atsivers platus horizontai reikstis visokiems tolerastams, , eutanaziju, abortu ir pan. propaguotojams, tai taip.. siuo atveju jau cia veiks antikristo dvasia..nes tai bus klaidinimas...tai ves zmones ne i apsivalyma per atgaila ir to pasekoje priartejima prie Dievo, bet i gilesne nuodeme ir butent atsiskyrima nuo Dievo.
Religijas tyrinejant, lyginant ir vertinant, reikia pirmoje eileje kreipti demesi i tai ar yra nuodeme, kas yra nuodeme, ar yra atgaila, nuodemiu atleidimas , nes butent nudeme skiria mus nuo Dievo - absoliucios meiles :)

Į viršų

StandartinėParašytas: Kovas 17th, 2013, 11:11 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
erika1 rašė:
Del religiju..yra zmogus ir yra Dievas, kuris yra absoliuti meile. Bet zmogu, nuo Dievo ir Jo meiles skiria zmogaus nuodemes. Ir ne tik jo asmenines nuodemes, bet ir jo tevu, seneliu ir kt.proteviu nuodemes..Todel tos religijos, kuriose yra atgaila ir nuodemiu atleidimas (judaizmas, islamas, krikscionybe) yra galima sakyti efektyvios, nes jose prie maziausiu pastangu, gauname geriausia rezultata..t.y. zmogui atgailaujant, jis apsivalo..ir tokiu budu turi galimybe arteti prie Dievo.

O tu manai, šios trys abraomiškosios religijos yra vienintelės, kur yra atgaila ir nuodėmių atleidimas?

Cituoti:
Religijos, kuriose nera atgailos, yra tik karma..yra tiesiog neefektyvios..ir beje jos net ir nesiulo amzinybes, ten tik reinkarnacijos...cikliskumas...

Dabar pradėjau galvoti, ar iš viso yra tokių religijų. Budizmas - čia klausimas, jie kaip ir nepripažįsta Dievo, arba sako, kad Dievo egzistavimas jų neliečia. Tai galėtume sakyti, kad ten nėra ko akivaizdoje atgailauti. Kita vertus, budizme akcentuojamas toks dalykas kaip atjauta kitoms gyvoms esybėms, teisingas elgesys, ir dėl savo blogų poelgių greičiausiai jie vis viena bent moraliai gailisi. Hinduizme tiek amžinybę, tiek nuodėmių atleidimą bei atgailą rasime, gal kažkokiais kitokiais žodžiais apibūdinta, bet iš esmės taip. Nju Eidžas - vėlgi vientisa religine sistema nepavadinsi, tai tam tikra įvairių religingumo reiškinių mišri visuma. Kažkokie NRJ - na, gal, reikia konkrečiai nagrinėti.

Cituoti:
Konkreciai atma del tavo klausimo..ar Nostra Aetate veikia antikristas..nezinau..neskaiciau ir tingiu skaityti...

Šiaip neblogas dokumentas Nostra Aetate, man patinka.

Cituoti:
bet pats gali tai lengvai suprasti..jeigu religiju sujungimo pasekoje panaikinama nuodeme ir atgaila..prisidengus patraukliais lozungais, kad Dievas yra meile ir jis myli visus ..bet apie nuodemes ir atgaila nebus uzsimenama ...visi lygus pries Dieva..darykite ka norite..viskas galima..nes Dievas visus myli... ir zinoma to pasekoje atsivers platus horizontai reikstis visokiems tolerastams, , eutanaziju, abortu ir pan. propaguotojams, tai taip.. siuo atveju jau cia veiks antikristo dvasia..nes tai bus klaidinimas...tai ves zmones ne i apsivalyma per atgaila ir to pasekoje priartejima prie Dievo, bet i gilesne nuodeme ir butent atsiskyrima nuo Dievo.

Na, dėl to galima sutikti, jeigu būtų mokoma "daryk ką nori, viskas super duper", tai veda į pragarą.

Bet konkrečiai domina tas aspektas, jeigu pripažinti šventumą ten, kur jis iš tikro yra, ir išgelbėjimą, ten kur jis iš tikro yra, kitose religijose, pagal rimtus kriterijus, ir tuo būdu atsiranda tam tikras harmoningas tarpusavio santykis bei bendravimas tarp religijų pasaulyje, kame problema? Kur čia antikristas ar pan.?

Cituoti:
Religijas tyrinejant, lyginant ir vertinant, reikia pirmoje eileje kreipti demesi i tai ar yra nuodeme, kas yra nuodeme, ar yra atgaila, nuodemiu atleidimas , nes butent nudeme skiria mus nuo Dievo - absoliucios meiles :)

Iš esmės pritariu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 17th, 2013, 2:42 pm 
"Dabar pradėjau galvoti, ar iš viso yra tokių religijų. Budizmas - čia klausimas, jie kaip ir nepripažįsta Dievo, arba sako, kad Dievo egzistavimas jų neliečia. Tai galėtume sakyti, kad ten nėra ko akivaizdoje atgailauti. Kita vertus, budizme akcentuojamas toks dalykas kaip atjauta kitoms gyvoms esybėms, teisingas elgesys, ir dėl savo blogų poelgių greičiausiai jie vis viena bent moraliai gailisi. Hinduizme tiek amžinybę, tiek nuodėmių atleidimą bei atgailą rasime, gal kažkokiais kitokiais žodžiais apibūdinta, bet iš esmės taip. Nju Eidžas - vėlgi vientisa religine sistema nepavadinsi, tai tam tikra įvairių religingumo reiškinių mišri visuma. Kažkokie NRJ - na, gal, reikia konkrečiai nagrinėti."

Na dar karta pasikartosiu...efektyvioje religijoje turi buti nuolatine atgaila, nes mes pastoviai nusidedame pries Dieva ir turi buti Tas, kas ateidzia nuodemes (nuodemiu atleidimas - isskirtine Dievo privilegija)...tuomet atsiranda galimybe panaikinti tai, kas skiria zmogu ir Dieva ir papulti i amzinaja dangiska karalyste..budizme tokia galimybe net nesiuloma..ten tik reinkarnacijos. Budistai gailisi patys...tai alkoholikas kai is vakaro per daug prisigeria irgi sekancia diena atgailauja, kad perdaug vakar isgere..visi kazko prisidirba ir del kazko gailisi, pvz., kazkas del to, kad kai reikejo mokytis, norejo linksmai pagyventi, o dabar turi dirbti uz kapeikas...kazkas del to, kad apleido vaikus, kai jie buvo mazi, o kai jie uzaugo su jais nebesusitvarko ir pan..
Bet ar tokia atgaila, o gal tiksliau pasakius vidine grauzatis del praeities klaidu, panaikina nuodeme ir artina zmogu prie Dievo, t.y leidzia zmogui palaipsniui vis labiau jausti Dievo meile ????
Siaip man idomu kaip konkreciai tavo ispazistamoje religijoje ( netgi nelabai zinau, kokia tai religija :oops: ) yra su atgaila ir su nuodemiu atleidimu? Gal papasakotum konkreciau :)

"Bet konkrečiai domina tas aspektas, jeigu pripažinti šventumą ten, kur jis iš tikro yra, ir išgelbėjimą, ten kur jis iš tikro yra, kitose religijose, pagal rimtus kriterijus, ir tuo būdu atsiranda tam tikras harmoningas tarpusavio santykis bei bendravimas tarp religijų pasaulyje, kame problema? Kur čia antikristas ar pan.?"

tu rasai - "isigelbejima ten kur jis is tikro yra kitose religijose" :) tai, kad kitose nera jokio man norimo isigelbejimo - amzinybes..man nereikalingos jokios reinkarnacijos..kam patinka..prasom tegul reinkarnuojasi, bet tegul neprimetineja man savo "standartu"..savaip suvokiamo "issivadavimo"...As turiu kriksta, kuris nepanaikinamas ir Dievas mane teis butent pagal ta knyga, kuria dave krikscionims, t.y turintiems kriksta....Kodel man turi rupeti ivairus kitokie dokumentai, zmoniu ismislai..As noriu papulti butent i Dievo karalyste ir stengiuosi gyventi pagal Dievo man duota Knyga..o kas nori papulti i visokiu kitokiu dokumentu-nauju religiju kureju karalyste, gali gyventi pagal tuos dokumentus..Del new Age ...kam man is viso reikalingos visokios "misraines", sukurtos ivairiu okultikos megeju, chelenguotoju, kontaktuotoju ir pan..as gi nenoriu papulti i ju karalyste...as noriu papulti butent i Dievo karalyste ...Bet cia kaip sakoma skonio reikalas, Dievas kiekvienam dave laisva valia pasirinkti.. :)

O antikristo dvasia butent ir yra tai, kad krikscionims, prisidengus ivairiais siuolaikiniam, isrankiam ir ispuikusiam zmogui patraukliais , bet savo esmeje tusciais lozungais (nes juose kazkaip visada pamirstama apie pati svarbiausia dalyka- ATGAILA del nuodemiu) norima primesti neaisku kieno sukurtas "knygas" ir filosofijas, ir nuvesti mane nuo krikscionisko kelio, nuo mano krikscioniskos knygos, pagal kuria mane teis Dievas...o mano knyga vadinasi Evangelija, t.y GEROJI naujiena :)

Paskutinį kartą redagavo erika1 Kovas 17th, 2013, 3:26 pm. Iš viso redaguota 4 kartus.

Į viršų

StandartinėParašytas: Kovas 17th, 2013, 3:20 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
erika1 rašė:
Budistai gailisi patys...tai alkoholikas kai is vakaro per daug prisigeria irgi sekancia diena atgailauja, kad perdaug vakar isgere..visi kazko prisidirba ir del kazko gailisi, pvz., kazkas del to, kad kai reikejo mokytis, norejo linksmai pagyventi, o dabar turi dirbti uz kapeikas...kazkas del to, kad apleido vaikus, kai jie buvo mazi, o kai jie uzaugo su jais nebesusitvarko ir pan..
Bet ar tokia atgaila, o gal tiksliau pasakius vidine grauzatis del praeities klaidu, panaikina nuodeme ir artina zmogu prie Dievo, t.y leidzia zmogui palaipsniui vis labiau jausti Dievo meile ????

Mano galva, tokia gailestis nėra pilnas dalykas, bet iki tam tikro laipsnio padeda žmogui pasitaisyti. Vykstant šiam taisymosi procesui, gali atsitikti taip, kad jis atsigręš ir į teizmą. Kol asmuo nepripažįsta Dievo, Jo meilę ir rūpestį suvokia beasmeniškai ir labai iš tolo. Bet iš to tolio jis gali po truputį artėti ir jo suvokimas keistis.

Cituoti:
Siaip man idomu kaip konkreciai tavo ispazistamoje religijoje ( netgi nelabai zinau, kokia tai religija :oops: ) yra su atgaila ir su nuodemiu atleidimu? Gal papasakotum konkreciau :)

Mūsų religijoje (Gaudija vaišnavizme) yra dvi sąvokos: papa (paprasta nuodėmė) ir aparadha (įžeidimas, ne-meilė Dievui, šventiesiems, šventiems raštams, šventėjimo procesui). Tiek tą, tiek tą reikia visomis jėgomis stengtis atmesti, o tą galima padaryti atgailaujant ir užsiimant bhakti - širdingo pasišventimo Dievui, meilės Jam ugdymo veiklomis, veiksmais, kurie Jam teikia džiaugsmą ir sudaro bendravimą su Juo. Kai širdis pašvenčiama Dievui, joje vis mažiau lieka tendencijų nuodėmėms ir įžeidimams. Žmogus nuoširdžiai atsiduoda Dievo valiai ir globai, bei užsiima bhakti, o Dievas maloningai suteikia atleidimą ir išvadavimą nuo nuodėmių bei dovanoja visą dvasinį gėrį. Kas tas gėris? Tai Jo atsiųsti į šį pasaulį Jo malonės pernešėjai, kurie tarsi žvakė žvake gali uždegti sielos meilę Dievui, padėti įveikti visas kliūtis ir išmokyti, visko, ką sielai reikia mokėti Dievo meilės mene ir moksle. Perduoti tą nuotaiką, kurią patys turi savo širdyse. Iš esmės, dvasinis gėris yra pati meilė Dievui. Ją Jis ir dovanoja.

Cituoti:
tai, kad kitose nera jokio man norimo isigelbejimo - amzinybes..

Jeigu kitur to nematai, tai be abejo, tau nėra reikalo ieškoti išgelbėjimo kitur.

Cituoti:
man nereikalingos jokios reinkarnacijos..kam patinka..prasom tegul reinkarnuojasi, bet tegul neprimetineja man savo "standartu"..savaip suvokiamo "issivadavimo"...As turiu kriksta, kuris nepanaikinamas ir Dievas mane teis butent pagal ta knyga, kuria dave krikscionims, t.y turintiems kriksta....

Žinoma, niekas neturėtų tau nieko primetinėti. Bet kalbam šiek tiek ne apie tai, o apie tai, kad jeigu pvz. kur nors krikščionybėje pasakoma, kad išgelbėjimas yra ir kitose religijose (kaip pvz. pasakyta Medjugorjėje), bet to nekonkretizuojama, pasiliekama prie koncentracijos į krikščionišką išgelbėjimą, tai kas tame blogo?

Cituoti:
Kodel man turi rupeti ivairus kitokie dokumentai, zmoniu ismislai..As noriu papilti butent i Dievo karalyste ir stengiuosi gyventi pagal Dievo man duota Knyga..o kas nori papulti i visokiu kitokiu dokumentu-nauju religiju kureju karalyste, gali gyventi pagal tuos dokumentus..

Žinoma, jeigu tau kažkas kita nepatinka, ir tuo netiki, kodėl turėtum rūpintis tais dalykais? Viskas natūralu.

Cituoti:
Del new Age ...kam man is viso reikalingos visokios "misraines", sukurtos ivairiu okultikos megeju, chelenguotoju, kontaktuotoju ir pan..as gi nenoriu papulti i ju karalyste...as noriu papulti butent i Dievo karalyste ...

Tai jo, Njū Eidžas iš tikro nėra labai valgoma mišrainė.

Cituoti:
O antikristo Dvasia butent ir yra tai, kad krikscionims, prisidengus ivairiais siuolaikiniam, isrankiam ir ispuikusiam zmogui patraukliais , bet savo esmeje tusciais lozungais norima primesti neaisku kieno sukurtas "knygas" ir filosofijas, ir nuvesti mane nuo krikscionisko kelio, nuo mano krikscioniskos knygos, pagal kuria mane teis Dievas...o mano knyga vadinasi Evangelija, t.y GEROJI naujiena

Na tema truputį ne apie tai. Ne apie ėjimą iš krikščioniško kelio, bet apie tarpreliginę harmoniją. Pvz. pripažįstamas kitų religijų autentiškumas, šventumas, ir išgelbėjimas jose, jeigu jis ten yra. Jeigu ne, tai nebūtina pripažinti. Jeigu viskas taip, vieni pas kitus užeina į svečius, apsikeičia tikėjimo turiniais, įkvepia vieni kitus, pripažįsta šventumą. Kame čia problema? Kodėl reikia pjautis su kitais visada? Tarkime, aš laikausi savo knygos, tu laikaisi savo knygos, bet vieni kitų nekeiksnojam ir kreivai nežiūrim. Viskas paremta realizmu, jeigu yra reikalas, kažkas neigiama, jeigu nėra reikalo - tai nedaroma. Dabar pagrinde, neigimas visų ir visko ir dar nežinant, ką neigia. Demonizavimas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 17th, 2013, 6:17 pm 
O kaip tureciau suprasti ta tarpreligine harmonija??
Sakykim as i ivairias religijas visada bandau ziureti is tokio kampo...yra absoliuti tiesa ir yra santykine tiesa. Absoliuti tiesa, tai kas bendra ir vienoda visose religijose, o santykine tiesa, tai kas skiriasi ivairiose religijose..
Absoliuti tiesa tai kas visose religijose vienoda..- tai istikimybe butent savo religijai, savo knygai...Vienatiniam Dievui, Dievas pirmoje vietoje ir svarbiau uz visas zem. gerybes ir pan. Santykine tiesa...tai pvz. kaip laidotis, i kokia marska susivynioti...ar i balta ar i raudona, ka valgyti, kiek kartu melstis ir pan..
Kaip atrodys ta tavo propaguojama tarpreligine harmonija? Gal musulmonas prades valgyti kiauliena ir savo meldimosi skaiciu pritaikys prie krikscioniu meldimosi skaiciaus ir tokiu budu pazeis savo knygos taisykles??? O gal krikscionis siekdamas tarpreligines harmonijos pripazins kaip noretu islamas, kad Jezus buvo tik eilinis pranasas ir pan.
Kaip pagal tave tureciau suprasti ta tarpreligine harmonija??..pvz. katalikai turi oficialius Vatikano priimtus dokumentus, kurie buvo cia forume pateikti ne karta...apie pagarba islamui ir judaizmui...tai ko dar truksta ?? tai gal as tureciau toleruoti, kai musulmonas teigia, kad Jezus buvo tik pranasas..ir tyleti su sypsena linksedama tam musulmonui..Gal galetum konkreciai ivardinti, kas yra tavo poziuriu ta tarpreligine harmonija??
Jeigu Dievas sukure atskiras knygas ir atskiras taisykles kiekvienai religijai, tai kodel as kaip zmogus tureciau siekti kazkokio suvienodinimo...kurio pasekoje kiekviena religija pazeis savo knygos taisykles?

Del issigelbejimo..gal galetum konkreciai ivardinti, ka laikai tuo isgelbejimu.....Juk tuose apreiskimuose buvo pamineti provoslavai ir islamas, .t.y tikintys Jezus Kristu ir musulmonai. Ir Korane daug rasoma apie mirusiuju prisikelima, paskutini teisma, roju, amzinybe..dar atkreipsiu demesi, kad Korane nera parasyta, kad nuzudes zyda ar krikscioni musulmonas garantuotai papuls i roju..cia jau papildoma islamo "nusvitusiuju" literatura..Korane yra rasoma, kad Isa, t.y Jezus bus "znamenije chasa". Del induizmu ir budizmu... ju knygose "savos" istorijos ir kaip speju turbut nera jokiu mirusiuju prisikelimu pasaulio pabaigoje..o yra reinkarnacijos...ar reinkarnacijos tai issigelbejimas pagal tave??...siaip ir induizme/budizme siekiamybe yra butent issivaduoti is reinkarnaciju rato..galbut tai ir pasiekiama vienetams , kurie nuo vaikystes medituoja, pasninkauja ir nuo ryto iki vakaro ivairiais kitais budais bendrauja Dievu. ..nors atkeipsiu demesi, kad netgi Dalai Lama reguliariai reinkarnuojasi..tai ar ta galimybe 50 kartu dar reinkarnuotis, pakol pasieksiu ta amzinybe ir yra isigelbejimas pagal tave??

Į viršų

StandartinėParašytas: Kovas 17th, 2013, 8:19 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
erika1 rašė:
O kaip tureciau suprasti ta tarpreligine harmonija??

Kiekvienas supranta skirtingai. Pradžia aišku pagarba. Ne karas. Jeigu oponavimas, tai pagrįstas, rimtas, be aklo suvarinėjimo, ir bandant išsiaiškinti dalykus. Ypač gandų ir nesąmonių šnekėjimo nebuvimas.

Cituoti:
Kaip atrodys ta tavo propaguojama tarpreligine harmonija? Gal musulmonas prades valgyti kiauliena ir savo meldimosi skaiciu pritaikys prie krikscioniu meldimosi skaiciaus ir tokiu budu pazeis savo knygos taisykles??? O gal krikscionis siekdamas tarpreligines harmonijos pripazins kaip noretu islamas, kad Jezus buvo tik eilinis pranasas ir pan.

Nemanau. Musulmonai galėtų nustoti galvoti ir teigti, kad krikščionys yra totaliai praradę teisingą religiją, stabmeldžiai ir netikėliai, o krikščionys - kad islamas padirbta religija. Ir nustoti skleisti vieni apie kitus blogus bei netikrus dalykus.

Kaip pvz. kiek man teko susipažinti su tuo, Koranas neteigia kad Jėzus buvo eilinis pranašas, nes jį vadina Dievo žodžiu, Dievo dvasia, ir jis vienintelis gimė be žemiško tėvo. Kitų tokių pranašų berods nebuvo.

Cituoti:
Kaip pagal tave tureciau suprasti ta tarpreligine harmonija??..pvz. katalikai turi oficialius Vatikano priimtus dokumentus, kurie buvo cia forume pateikti ne karta...apie pagarba islamui ir judaizmui...tai ko dar truksta ??

Tai taip, minėjau, Nostra Aetate tas dokumentas vadinasi. Ko trūksta? Nieko, jeigu tuo dokumentu sekama. Dar pvz. va yra minėtas Mejugorjėje apreiškimas, kur sakoma, kad kitose religijos yra išgelbėjimas, ir kad nors religijos nėra lygios, bet žmonės prieš Dievą lygūs. Tokie dalykai yra pažangūs, nes bendra tendencija yra kitatikius laikyti klaidatikiais ir netoleruoti. Bei demonizuoti. Ne vienas man į akis yra prikalbėjęs nesąmonių, nors mes jokių istorinių blogybių ir nesusipratimų iš savo pusės krikščionių atžvilgiu niekada neturėjome.

Cituoti:
tai gal as tureciau toleruoti, kai musulmonas teigia, kad Jezus buvo tik pranasas..ir tyleti su sypsena linksedama tam musulmonui..Gal galetum konkreciai ivardinti, kas yra tavo poziuriu ta tarpreligine harmonija??

Nemanau, kad turėtum toleruoti, turėtum atsakyti su visa išmintimi. Bet taip pat mažai pagrindo būtų tau kalbėti, kad Mahometas buvo šarlatanas, arba kad islame nėra nuodėmių atleidimo ir atgailos.

Cituoti:
Jeigu Dievas sukure atskiras knygas ir atskiras taisykles kiekvienai religijai, tai kodel as kaip zmogus tureciau siekti kazkokio suvienodinimo...kurio pasekoje kiekviena religija pazeis savo knygos taisykles?

O kam suvienodinimas? Nebūtina. Kalbam apie minimalų požiūrio pagrįstumą. Dogmatiškai visus kitus apšaukti klaidatikiais, tai viena, o realistiškai bandyti religijas suprasti, atmetus istorines neteisybes ir priešiškumus - tai kita.

Cituoti:
Del issigelbejimo..gal galetum konkreciai ivardinti, ka laikai tuo isgelbejimu.....Juk tuose apreiskimuose buvo pamineti provoslavai ir islamas, .t.y tikintys Jezus Kristu ir musulmonai.

Konkrečiai paminėti jie, bet sakomi ir kai kurie bendri principai apie Dievo ir žmonių, pasklidusių įvairiose pasaulio religijose, santykį.

Išgelbėjimas - tai, kad siela galiausiai tampa laisva nuo nuodėmės, tyrai myli Dievą ir paimama į Dievo Buveinę. Galima pradinį tikėjimo suteikimą jau vadinti išgelbėjimu, o galutinis išgelbėjimas yra tai.

Cituoti:
o yra reinkarnacijos...ar reinkarnacijos tai issigelbejimas pagal tave??...siaip ir induizme/budizme siekiamybe yra butent issivaduoti is reinkarnaciju rato..galbut tai ir pasiekiama vienetams , kurie nuo vaikystes medituoja, pasninkauja ir nuo ryto iki vakaro ivairiais kitais budais bendrauja Dievu. ..nors atkeipsiu demesi, kad netgi Dalai Lama reguliariai reinkarnuojasi..tai ar ta galimybe 50 kartu dar reinkarnuotis, pakol pasieksiu ta amzinybe ir yra isigelbejimas pagal tave?

Matai, reinkarnacija labai platus terminas. Reinkarnacijos samprata budizme ne tas pats, kas reinkarnacijos samprata induizme. Reinkarnacijos samprata kur nors Njū Eidže vėl bus kažkas kita. Žodis vienas, o dalykai - skirtingi. Tarp kitko, toje pačioje Medjugorjėje vienam iš 1984 m. apreiškimų sakoma, kad mokyti žmones reinkarnacijos - klaidinga. Bent jau toks angliškas vertimas pateikiamas, originalo nemačiau. Bet tai vat, pvz. apie kurią reinkarnaciją kalbama? Vienas dalykas reinkarnacijos sampratos kur nors budizme, kur užima centrinę vietą, o kitas dalykas - reinkarnacijos samprata autentiškame teizme, kur neužima centrinės vietos. Tarp šių dalykų yra milžiniškas skirtumas, taigi, jų negalima suplakti. Čia šiek tiek aptariu reinkarnaciją teizmo kontekste: http://wonderful.forumlt.com/t59-reinka ... eizmas#138

Šiaip, D. Glodenis, religijotyrininkas, neseniai gerai parašė, tiesa kiek kita tema (gimdymų namuose tema):
Cituoti:
Visų pirma galima pastebėti, kad bet ką galima palyginti su bet kuo. Tinkamą kepurę užsidėjęs esu panašus į Leniną, tad mane būtų galima įtarti revoliucijos kurstymu. Hitleris, kaip ir dauguma lietuvių, valgė mėsą (nors mitas, kad jis buvęs vegetaras, yra populiarus ir dažnai pasitelkiamas vegetarams juodinti). Stalinas, kaip ir dalis lietuvių, rūkė, o pypkoriai turėtų išvis susigėsti. Katalikybė yra panaši į Tikėjimo žodį, nes abi bendruomenės išpažįsta Nukryžiuotąjį ir Prisikėlusįjį. Taigi ir gimdymui besiruošiančių šeimų sambūris gali būti panašus į kokią nors religinę bendruomenę, ir tuo pačiu neturėti su juo jokių sąlyčio taškų ar bendrų tendencijų.

Taigi, panaši logika, pvz. jeigu reinkarnacija buvo minima kokių nors pirmųjų amžių gnostikų, tai dar nepadaro pačio dalyko ar termino blogu kitam kontekste ir kitoje sistemoje. Lygiai kaip, jeigu Njū Eidžas mini Jėzų, tai nepadaro Jėzaus netikru ir blogu. Jėzus, apie kurį kalba Njū Eidžas, ir Jėzus, apie kurį kalba krikščionybė, ne tas pats. Tai, kad gnostikai buvo neteisūs, neįrodo, kad reinkarnacija yra nesąmonė. Tai, kad pasakyta, kad mokyti reinkarnacijos (pvz. Njū Eidžo stiliumi) tarp krikščionių yra klaidinga, vėlgi neįrodo, kad reinkarnacijos nėra. Žiūrint, apie ką kalbama. Viskam galioja laikas, vieta, aplinkybės, tikslingumas ir kontekstas. Bei situacijos savitumai.

Sure, niekas neverčia krikščionių pripažinti reinkarnaciją, ypač kai jų apreiškimai to nemoko ir nesako. Bet reinkarnacija nėra ir pagrindas skelbti kitas religijas "anathema", priešais, klaidatikiais. Kodėl pvz. negalima būtų laikytis tokios pozicijos: "mums apreikšta taip, o kas toliau to - mes nesirūpiname, bet neieškome ir priešybės tarp tų dalykų, kurie apreikšti mums, ir kurie apreikšti jums". Normalu būtų, sąžininga. O kaip daroma? Imamas vienas sakinys iš viso šventraščio, kurį tik įmanoma sutraktuoti prieš, ištraukiamas iš konteksto, sukuriama didelė teorija prieš. Panašu, kad čia šiaip karas prieš Njū Eidžą, kuriame ir "niekuo dėti civiliai užbombarduojami". Vienu žodžiu, didelis sklaidymasis kardu, kur nėra priežasties. Šiaip teologai kartais turi tokį metodą, kad to, ko nekalba šventraštis, jie irgi neliečia. Biblija nesako tiesiogiai nei prieš, nei už reinkarnaciją, tai ta tema nėra ir prieštaravimo su kitais.

Nu va, pvz. normaliai blaivus teologo svarstymas apie reinkarnaciją ir įvairias jos rūšis bibliniame kontekste: http://ebookbrowse.com/james-pandarakal ... -d42343229

O katalikybė turi savo laipsniško sielos apsivalymo sampratą - skaistyklą. Taigi, ir vienur ir kitur yra tam tikras laiko tarpsnis, kol sielai atsiveria Dangaus durys. O kas tame tarpsnyje vyksta - tai jau techninės detalės. Dėl to kapotis - panašu kaip viduramžiais scholastai skaičiavo kiek velnių susėstų ant adatos smaigalio.

---------------------------------

Bet šiaip tema yra tokia: kas blogo tuose tarpreliginę harmoniją ir tarpusavio pripažinimą skatinančiuose teiginiuose, kurie jau yra krikščionybėje, kaip pvz. Nostra Aetate, ar Medjugorjės, kur čia galėtų būti antikristas?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 18th, 2013, 1:44 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Dėl Dievo meilės - atma, mintis tikrai galima labiau koncnetruoti - nes dabar aš jau priverta ieškot praleistų keiksmažodžių :)

Kas dėl vienos religijos - tai čia ne kiek religijų apvieyjimu kvepia, bet tiesiog new age dvasingumo skleidimu, kur nelieka denominacinių skirtumų, o tiesio individualus dvasingumo lavinimas iš principo - be taisyklių.
Negerumas - bendruomenės nebuvimas. Bendrumo ir vienybės neegzistavimas - tai veda į individų dvasinę atskirtį. O kai nėra bendros idėjos, nėra ir vieningo pasipirešinimo, jei nori vadink tai antikristu, aš linkus tai vadinti blogiu.

Ar mintys tau kilo perskaičius Mejugorje apreiškimus, kuriuose yra kvietimas visoms religijoms?
Manau ekumenininė vienybė nėra tas blogis, kol išlieka Dievo bažnyčia kaip bendruomenė su skirtingais nariais (net ne pavieniais žmonėmis, o ir atskiromis religijomis).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 18th, 2013, 9:47 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Bet jau pavadinimas ... beveik kosminė ejakuliacija :mrgreen:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 18th, 2013, 11:39 am 
Atma na kaip galima teigti, kad kazkur yra issigelbejimas, jeigu jo ten nera? Ar tavo tusti isvedziojimai kazka pakeis? bandai teigti tai, ko neteigia net patys budistai..
AS suprantu viska paprastai...yra cikliskumas -reinkarnacijos..yra issivadavimas -amzinybe..Ir pazvelgus i atskiras religjas tai matoma net ivairiuose ritualuose..pvz. piligriminis zygis..islame einama, ar kt. budais keliaujama tiesiai i Meka..krikscionybeje irgi pasirenkamas tikslas..kokia nors sventa vieta ir i ja einama.."Kas tiesiai zygiuoja tam parodysiu Dievo isganyma"
Pasakojo man apie piligrimimi zygi induizme..apsistoja vienoja vietoje ir is jos ryte iseina..vakare vel i ja sugrizta, sekancia diena vel tas pats, tik i kita puse, taip ir suka ratus aplinkui mazdaug savaite.. po savaites persikelia i kita vieta ir is ten vel suka ratus..Net piligriminiai zygiai atskleidzia cikliskuma..beje cikliskumas budingas ir pagonybei..ir kuo pagoniski afrikieciai prastesni uz kokius budistus ir induistus..juk reiktu ir ju nepamirsti ir juos toleruoti, harmoningai su jais bendrauti...nu geria jie ten visokius ritualinius gerimus su krauju..ir to pasekoje Afrikoje didziausias sergamumas AIDS, bet gal nieko cia tokio..galima juk del broliu pasiaukoti, ir tu kraujuotu pagonisku-ritualiniu gerimu bendrai pagerti..jie taip myli gamta ir pan.
Nezinau, ka tau galeciau atsakyti, jeigu skaistykla prilygini reinkarnacijoms. Cia tas pats kaip irodineti,kad dykuma yra vanduo, o vanduo yra dykuma..
Siaip galiu parasyti, kodel mano nuomone tokie ptarauklus budizmai, induizmai ir ivairios ju atsakos vakaruose paskutiniu metu...todel, kad zmones neatgailauja prie Dieva ir nors samoneje jauciasi tobulybes, patys protingiausi, nu vienzo pasaulio bamba, (tai salygoja materialinio individualizmo aplinka), bet yra nuodemes atskirti nuo Dievo, ir pasamoneje jauciasi neverti amzino gyvenimo...todel juos traukia ten, kur gales dar karta reinkarnuotis..busimame gyenime pagerinti savo dvasinio gyvenimo kokybe ir tokiu budu palaipsniui arteti prie Dievo...O as gi nesijauciu, nei pasaulio bamba, nei tobulybe..Mane atpirko Jezus Kristus, sumokejo uz mane brangia kaina, t.y paaukojo savo gyvybe...Dievas Tevas del manes paaukojo savo VIENATINI Sunu..Cia jau as tik menkai savo protu suprantu iki kokio lygio reikia pamilti nuodemingus ir nedekingus zmones, kad paaukoti savo VIENATINI Sunu musu atpirkimui..Ar begali buti geresnis Dievo-Tevo meiles mums irodymas..
"Atiduodamas savo Sunu uz musu nuodemes, Dievas parode, kad tai, ka Jis planuoja musu atzvilgiu yra geranoriskos meiles sumanymas, visai nepriklausomas nuo musu nuopelnu:"Meile - ne tai, kad mes pamilome Dieva, bet kad jis mus pamilo ir atsiunte Savo Sunu kaip permaldavima uz musu nuodemes" (1JN 4,10)." O Dievas mums parode savo meile tuo, kad Kristus numire uz mus, kai tebuvome nusidejeliai"(Rom 5,8)
Jn 3, 16–21 „Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo vienatinį Sūnų, kad kiekvienas, kuris jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą“.

Tai ko gi man dar noreti, kodel dar tureciau kazko ieskoti, o jeigu kazkam dar truksta kazko tegul iesko, bet tegul neprimetineja man savo "vertybiu".
P.s. o del tarpreligines harmonijos teoriskai viska parasei teisingai, bet juk pats cia krikscioniskame forume sieki mums primesti savo religijos vertybes - vegetarizma..bet musu Knyga pagal kuria mus teis Dievas to nereikalauja..Isvadoje gaunasi, tu primetineje vegetarizma, musulmonas irodines, kad keturias zmonas vyrui tureti naudinga, nes vakaruose daug vienisu moteru, judaizmo atstovai is viso neigia musu Knyga ir skelbia, kad mums reikia laikytis tik 7 Nojaus isakymu..O labiausiai visiems kliuna Sv. Misiu auka..tai ir butu tu suvienodinamu religiniu "harmoniju" pagrindinys taikinys, neskaitant nuodemes ir atgailos panaikinimo, prisidengus visuotiniais meiles-harmonijos lozungais.. :)

Į viršų

StandartinėParašytas: Kovas 18th, 2013, 3:46 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Erika1 - nemanau, kad atma kažką kažkam primetinėja.
Labai prašau, nerašykit pakložių... be skyrybos ženklų ir lietuviškų ženklų...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 18th, 2013, 7:09 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Atsikvėpkim. Jau prirašėm tiek, kad apmąstymams peno užteks keliems mėnesiams :) Gero po truputį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 19th, 2013, 11:16 am 
atma rašė:
Atsikvėpkim. Jau prirašėm tiek, kad apmąstymams peno užteks keliems mėnesiams :) Gero po truputį.

Keli menesiai apmastymo??? oho kaip ilgai :shock: gal geriau parasysiu kuria diena savo religini harmonizuota mastymo sablona, tai su juo viska ismastysi max per kelias dienas :roll:

Į viršų

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 175 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: