Dabar yra Rugpjūtis 16th, 2018, 4:04 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 

Pranešimo tema: erikos offtop'ų offtopas
StandartinėParašytas: Sausis 27th, 2014, 3:21 pm 
Silverblade rašė:
erika1 rašė:
Jeigu manai, kad ši auka dviguba, ir Dievui ir Šėtonui, gal tuomet pateik RKB pasiūlymą Gailestingumo vainikėlį kalbėti net tik Dievui Tėvui - "Amžinasis Tėve, aukoju tau Jėzaus Kristaus kūną ir kraują..." , bet ir šėtonui -"Brangus šėtone, aukoju tau...".

Kad šėtonas jau nugalėtas, nėr ką čia sakyti. O auka Tėvui - amžinai tebevykstanti danguje.
Kažkaip nesusikalbam. Šėtonas yra šėtonas - puolusių angelų vadas, mirties metodo ir melo išradėjas. Raštas aiškiai sako, kad jis turėjo teises į žmoniją ir šį pasaulį, mes buvome jo vergai. Jau citavau.

Iš ko konkrečiai Jėzus iš-pirko žmoniją? ;) O sumokėti išpirką - ne auka?

Klausyk Silverblade, gal užteks tau tuo teologiniu anonizmu uzsiiminėti ir žmones klaidinti .
Kad Jėzus paaukojo save kaip auką Dievui Tėvui yra aiškiai parašyta Šventajame Rašte ir, kad tai buvo kraujo auka vėlgi aiškiai parašyta.

Iš laiško hebrajams 9
Kristaus aukos ypatingumas

11 Kristus, atėjęs kaip būsimųjų gėrybių kunigas, pro aukštesnę ir tobulesnę padangtę, ne rankų darbo, tai yra ne šitos kūrinijos, 12 taip pat ne ožių ar veršių krauju, bet savuoju krauju vieną kartą visiems laikams įžengė į šventovę ir įvykdė amžinąjį atpirkimą.[i3] 13 Ir jeigu ožių bei jaučių kraujas ir telyčios pelenai, kuriais apšlakstomi suteptieji, pašventina ir suteikia kūno švarumą,[i4] 14 tai nepalyginti labiau kraujas Kristaus, kuris per amžinąją Dvasią paaukojo save kaip nesuteptą auką Dievui, nuvalys mūsų sąžinę nuo mirties darbų, kad galėtume tarnauti gyvajam Dievui.
Naujoji Sandora Kristaus kraujyje
15 Ir todėl jis yra naujosios Sandoros tarpininkas, kad, įvykus mirčiai, kuria jis atpirko pirmojoje Sandoroje padarytus nusikaltimus, pašauktieji gautų žadėtą amžinąjį paveldą. 16 Kur tik yra testamentas, ten būtina įrodyti testatoriaus mirtį. 17 Testamentas įgyja galią mirus jo sudarytojui, o prie jo gyvos galvos testamentas negalioja. 18 Štai kodėl ir pirmoji Sandora nebuvo priimta be kraujo. 19 Paskelbęs tautai visus įstatymo nuostatus, Mozė, paėmęs veršių bei ožių kraujo su vandeniu ir purpurinės vilnos su yzopu, apšlakstė pačią knygą ir visą tautą 20 ir tarė: Tai yra kraujas Sandoros, kurią priimti įsakė jums Dievas! 21 Jis apšlakstė krauju ir padangtę bei visus apeigų indus. 22 Taip pat bemaž viskas pagal įstatymą apvaloma krauju, ir be kraujo praliejimo nėra atleidimo.

13- 11 Juk kūnai gyvulių, kurių kraujas vyriausiojo kunigo įnešamas į šventyklą aukai už nuodėmes, sudeginami už stovyklos. 12 Todėl ir Jėzus, norėdamas savo krauju pašventinti tautą, kentėjo už miesto vartų. 13 Taigi išeikime jo pasitikti už stovyklos ir prisiimkime jo paniekinimą. 14 Čia mes neturime išliekančio miesto, bet ieškome būsimojo. 15 Tad per jį visuomet atnašaukime Dievui šlovinimo auką, tai yra jo vardą garbinančių lūpų vaisių. 16 Nepamirškite daryti gera ir dalytis su kitais geru, nes tokiomis aukomis patiksite Dievui.

Gal galėtum pacituoti Šventąjį Raštą, kur parašyta, kad Jėzus paaukojo save kaip auką šėtonui, kad Dievui nereikia kruvinų aukų (" Bet kaip su ta tiesa, kad Dievui nereikia kruvinų aukų (jis nei valgo, nei kraują geria)? ") ir kad Jėzus sumokėjo išpirką būtent Šėtonui, Mirčiai ar pan. t.y norėčiau, kad pagrįstum savo teologinį anonizmą Biblijos citatomis, kaip pagrindžiau aš savo teiginius. :)

Į viršų

Pranešimo tema: Re: erikos offtop'ų offtopas
StandartinėParašytas: Sausis 27th, 2014, 3:26 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Labai negražiai tu čia reiškiesi, su visokiais tais -izmais. Jeigu tu Jėzaus ir Marijos mokinė, manai Jėzus, ar tuo labiau, Marija, tokius žodžius vartotų? Tai ir tau netiktų tada.

Tokius dalykus aptarinėjant, aršios nuotaikos netinka. Nes tada niekas nebus tiesoje ir dvasioje. Tiesa ir dvasia pasitrauks. Čia ne tik tau galioja, visiems mums.

---

Kalbant apie tai, kad Dievui nereikia kraujo, turima galvoje, Jam nereikia fizinio gyvūnų kraujo. Nėra tokios būtinybės. O Jėzaus kraujas - visai kita kalba. Galiausiai, ne fiziniame kruvinume esmė, bet kiekvienas kraujo lašas, kurį išliejo Jėzus, gelbsti milijonus sielų.

Cituoti:
Izaijo Knyga 1, 10 - 20

Klausykite Viešpaties žodžio, jūs Sodomos valdovai! Išgirsk mūsų Dievo įstatymą, Gomoros tauta!
“Kam man daugybė jūsų aukų?" sako Viešpats. "Man jau užtenka jūsų avinų deginamųjų aukų ir penimų gyvulių taukų. Aš nemėgstu jaučių, avių ir ožių kraujo.
Kas reikalauja iš jūsų viso to, kai ateinate pasirodyti man ir mindote mano kiemus?
Neaukokite man tuščių aukų, smilkalai man yra pasibjaurėjimas. Aš negaliu pakęsti jauno mėnulio, sabatų ir kitų švenčių. Netgi jūsų iškilmingi susirinkimai yra nedorybė.
Jūsų jauno mėnulio ir kitų iškilmių mano siela nekenčia. Jos mane slegia ir Aš pavargau nuo jų.
Kai jūs iškeliate rankas, Aš nusisuku nuo jūsų, kai kalbate daug maldų, neklausau, nes jūsų rankos kruvinos.
Nusiplaukite, apsivalykite; pašalinkite savo piktus darbus iš mano akių, liaukitės darę pikta!
Mokykitės daryti gera, ieškokite teisingumo, padėkite prispaustiesiems, apginkite našlaičius, užstokite našles.
Tada ateikite ir kartu pasvarstysime,sako Viešpats. Nors jūsų nuodėmės būtų skaisčiai raudonos, taps baltos kaip sniegas; nors būtų raudonos kaip purpuras, taps kaip vilna.
Jei jūs noriai klausysite manęs, valgysite krašto gėrybes.
Bet jei jūs priešinsitės ir maištausite, jus praris kardas”. Taip kalbėjo Viešpats.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 27th, 2014, 3:43 pm 
To Atma
tai Pranašo knyga. Ar nori pasakyti , kad kelios pranašų citatos paneigia visą pirmosios Sandoros sudarymą krauju sandorą ir antrosios Sandoros sudarymą Kristaus krauju? Ir jeigu jau priimti pranašo citatoje dėstomas tiesas tiesiogiai, tuomet judaizme yra negaliojanti religija, nes jie švenčia šabą, kurio Dievui nereikia, šventes nustato pagal mėnulio fazes ir pan. ir net islamas yra negaliojanti religija, nes jie irgi datuoja savo šventes pagal mėnulio fazes ir jeigu neklystu, tai net ir krkščioniška velykų data yra nustatoma pagal mėnulio fazę.

Beje klausimas buvo Silverblade, ar tu jau tapai jo advokatas ar sekretorė?
Man tiesiog įdomi, teologiškai išprususio žmogaus nuomonė, kuris traktuoja Šventą Raštą jo pilnumoje, o ne sektantiškas požiūris, išsitraukti vieną, prieštaraujančią daugeliui kitų Biblijos mokymų citatą ir pateikinėti ją kaip neklystamą Dievo Tiesą.

p.s. O kad tau tas teologinis anonizmas nepatiko, nieko keista, nes jis ir tavo labai mėgstamas užsiėmimas :)
p.s.s dėl to, ką kalbėjo Jėzus, tai rašoma, jog jis buvo tiesakalbis, t.y ką galvojo, tą ir kalbėjo. Beje, sakyti tiesą yra daug sunkiau, nei pataikauti. :)
Mt 22- 16 Jie nusiuntė pas jį savo mokinių kartu su Erodo šalininkais paklausti: „Mokytojau, mes žinome, kad esi tiesakalbis, mokai tikro Dievo kelio ir niekam nepataikauji, nes nežiūri žmonių poaukščių.

Paskutinį kartą redagavo erika1 Sausis 27th, 2014, 3:48 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų

StandartinėParašytas: Sausis 27th, 2014, 3:44 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
brangioji, tu turi savo asmeninę temą čia: viewtopic.php?f=41&t=3277

Blue Monday tau ar ką?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 27th, 2014, 3:59 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Na, įdėjai tai į viešą forumą, o ne klausei pas Silverį per asmenines žinutes, vadinasi, bet kas diskusijoje gali dalyvauti. Aš komentuoju, nes šias temas pats gana aktyviai nagrinėjau.

erika1 rašė:
Ar nori pasakyti , kad kelios pranašų citatos paneigia visą pirmosios Sandoros sudarymą krauju sandorą ir antrosios Sandoros sudarymą Kristaus krauju? Ir jeigu jau priimti pranašo citatoje dėstomas tiesas tiesiogiai, tuomet judaizme yra negaliojanti religija, nes jie švenčia šabą, kurio Dievui nereikia, šventes nustato pagal mėnulio fazes ir pan. ir net islamas yra negaliojanti religija, nes jie irgi datuoja savo šventes pagal mėnulio fazes ir jeigu neklystu, tai net ir krkščioniška velykų data yra nustatoma pagal mėnulio fazę.

Nesupratau iš ko tai seka? Pirma Sandora sudaryta krauju, pagal tuometinį žydų supratimo lygį. Ir jų pačių (tų, kurie sudarė Sandorą) krauju buvo apmokamas jos pažeidimas, kurį jie atlikdavo - pvz. Mozė nurodė nužudyti genties narius, kurie pradėjo stabmeldžiauti ar kažką ten. Tada buvo nužudyta 3000.

Kaip minėjau, niekas čia neneigia mistinės Kristaus kraujo vertės.

Dėl šabo ar sekmadienio - tuo metu nedirbama, o meldžiamasi. Viešpats pageidauja pasišventimo pilnų maldų, taigi viskas čia tvarkoje. "Šventės" kurių metu skerdžiama, geriama ir puotaujama - tai jau kita kalba. Pvz. ankstyvieji krikščionys irgi vengė tokių romėnų demoniškų baliukų.

Su mėnulio fazėm irgi jokių problemų.

Skaityk tą patį NT Laišką Herbrajams, kurį cituoji:

Cituoti:
Kadangi Įstatymas turi tiktai būsimųjų gėrybių šešėlį, o ne patį dalykų vaizdą, jis niekuomet negali tomis pačiomis atnašomis, kurios kasmet vis aukojamos ir aukojamos, tobulų padaryti tų, kurie artinasi prie Dievo. 2 Argi tos aukos nesiliautų, jeigu aukotojai, vienąkart apvalyti, daugiau nebejaustų sąžinėje nusikaltimo? 3 Priešingai, jos metai iš metų primena nuodėmes. 4 Juk neįmanoma, kad jaučių ir ožių kraujas panaikintų nuodėmes.5 Todėl, ateidamas į pasaulį, jis byloja:

Aukų ir atnašų tu nebenori,

bet paruošei man kūną.

6 Tau nepatiko deginamosios aukos ir aukojimai už nuodėmes.

7 Tuomet aš tariau:

štai ateinu, kaip knygos ritinyje apie mane parašyta,

vykdyti tavo, o Dieve, valios!

8 Anksčiau pasakęs: Aukų ir atnašų, deginamųjų aukų ir aukų už nuodėmes tu nebenori, nemėgsti9 paskui jis paskelbė: Štai ateinu vykdyti tavo valios.

Jis panaikina viena, idant nustatytų kita. 10 Dėlei tos valios esame Jėzaus Kristaus kūno atnašavimu vieną kartą pašventinti visiems laikams.

P.S.: Jėzus tiesiakalbis, ką galvojo, tą sakė. Bet matyti, tokių dalykų negalvojo, nes tokių žodžių jo kalboje nebuvo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 27th, 2014, 4:22 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Va va, apie tai ir kalbėjau, kad kaip komunistai Lenino raštais, svaidosi citatomis iš Biblijos, o iš tiesų visokios velniavos privsusi :)
Šiaip kiek pastebėjau, tie kas neturi savo nuomonės ir jos neturėjimą dangsto šventeiviškais pasisakymais, paprastai turi didelių problemų dvasiniame gyvenime ir meilės kitiems dar stokoja.
Tada matai, kad žmogus gerokai prasilenkia su savo deklaruojamomis tiesomis, ką mes ir matome šiame pavyzdyje.
Nežinau kodėl taip yra, gal kai įvyksta kognityvinis disonansas tarp teorinio pažinimo ir realaus dvasinio gyvenimo išsivysto kažkoks kompleksas, kai žmogus manosi jog kuo daugiau kažko padarys tuo labiau atsiteis prieš Dievą

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 27th, 2014, 8:12 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Žinai, kad tai erzina erika1, bet vistiek provokuoji ją lygindamas jos Šventojo Rašto citavimą su komunistų Lenino raštų citavimu.
Nesu girdėjęs, kad koks nors komunistas būtų išmanęs Lenino raštus taip, kaip erika1 Šventąjį Raštą.

Suprantu, kad katalikams yra neįprasta skaityti Šventąjį Raštą, remtis juo savo gyvenime ir cituoti, nes pusantro tūkstančio metų jie jo neskaitė ir jiems užteko to, kad buvo vienas kunigas, kuris jį skaitydavo kalba, kurios parapijiečiai nesuprasdavo, tai natūralu, kad ir dabar kai kuriuos gali piktinti, kai paprasti žmonės skaito ir cituoja Šventąjį Raštą.

Radikalumas erika1 pasisakymuose yra natūralu. Naujai atsivertę dažnai taip elgiasi. Mačiau tai 90-taisiais.
Reikia laiko, kad žmonės išmoktų įsiklausyt į kito nuomonę ir nelaikyti savosios, kaip pačios teisingiausios.
Tai tinka mums visiems :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 27th, 2014, 10:35 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
676, nori naujieną pasakysiu? IR katalikai skaito Šventą Raštą ir netgi žino nemažai jo vietų ir net iš biblija.lt galėtų ištisas paklodes cituot, tik yra toks pasakymas, kad ne žodžiais, o darbais... o čia tokia beduuuugnė slypi... aišku, galbūt tu teisus - kątik atsivertęs žmogus tikrai kitus atsivertusius (dažniausiai gerokai seniau ir tikrai jau ne pirmą ir net ne antrą kartą skaičiusius ŠR) gali išvadinti, kad jie užsipatenkina Šventu Raštu ir panašiai. tik ar tai priimtina?.. žinoma, galima sakyt "išaugs, dar daug poterių sukalbėt reikia ir panašiai", bet... sorry, nedvelkiu liberalumu.

kitavertus šitoje situacijoje man tai... na, kaip mano kolegė yra pasakiusi: aš - kaip troleibuso laidas - braukiu ir ramu... tegul taškosi... kai/jei nusiramins, tai ir bus galima kalbėtIS, nes monologai a) anksčiau ar vėliau visus užp... (net ir juos sakančius) b) pastebės, kad publikos nebėra... žinoma, galimi ir abu variantai. :)

sorry, šiai nuomonei neturiu ŠR ištraukos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 27th, 2014, 10:50 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Ir nereikia jokios ištraikos :D
Viską aiškiai pasakei, kokia yra tavo nuomonė. Ji taip pat yra suprantama :pasiruoses:
Naujienos nepasakei, nes per paskutinius 20 metų vis daugiau ir daugiau katalikų skaito Šventąjį Raštą. Tai džiugina :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 28th, 2014, 12:35 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Skaityti Raštą yra gerai. Dergaliotis ir neklausyti pašnekovų - ne. O kad erzelis ilgokai nesibaigia, ir pustuzinis dalyvių išreiškė nepasitenkinimą viešai ir per PM, leisime erikai1 laikinai atvėsti. Gaila, bet ką padarysi. :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 28th, 2014, 9:53 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
676 rašė:
Nesu girdėjęs, kad koks nors komunistas būtų išmanęs Lenino raštus taip, kaip erika1 Šventąjį Raštą.

Kad ir visą Raštą ji atmintinai mokėtų, ką tas pakeistų, jei nėra meilės, tik kitų menkinimas ir isterijos? Ką tas pakeistų?
Juk būsime teisiami ne pagal tai kiek gerai išmanome ŠvR, o pagal tai kaip mylėjome. Kaip pats pastebėjai katalikai N metų neskaitė ŠvR ir nieko, daug šventų žmonių buvo :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 28th, 2014, 11:49 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Vienas dalykas skaityti šventraštį, kitas dalykas - suvokti jo tikrąją prasmę. Žmogui skaitant šventraštį susidaro "atrodomoji reikšmė" - kaip pagal savąjį proto ir širdies lygį viskas jam suprantama. Ta "atrodomoji reikšmė" skiriasi nuo tikrosios reikšmės, ji gali neprieštarauti, bet skirtumų, miglotumo ir klaidingumo bus. O tikrąją reikšmę žino Dievas.

Raktas nuo krikščionių šv. Rašto - Jėzaus kišenėje. Kol Jėzus asmeniškai neatrakins, ir nepaaiškins šv. Rašto tikrosios prasmės, tol bus vadovaujamasi "atrodomąja reikšme". Kaip iš užrakinto seifo negali nieko paimti, taip ir tikroji reikšmė bus neprieinama vien per skaitymą ar mąstymą. Čia nepadės net tradicija, nes tradicijai tas pats galioja: ji užrakinta, raktas Jėzaus kišenėje. Ją interpretuojant, susidarys "atrodomoji reikšmė".

Jeigu kapoti vieni kitus individualiai ar kolektyviškai susidariusių "atrodomųjų reikšmių" pagrindu, sielos pažangos nebus nei sau, nei kitiems. Reikia užmegzti ryšį su tuo, kas turi raktą, Kristumi.

Jaučiant tą skirtumą, atstumą, nuotolį tarp man susidarančios "atrodomosios reikšmės" ir tikrosios reikšmės, galima išvengti materialistiškai orientuoto ultraradikalumo, neapykantos, religinių nusikaltimų ir t.t.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 28th, 2014, 1:17 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
insanity rašė:
676 rašė:

Kad ir visą Raštą ji atmintinai mokėtų, ką tas pakeistų, jei nėra meilės, tik kitų menkinimas ir isterijos? Ką tas pakeistų?
Juk būsime teisiami ne pagal tai kiek gerai išmanome ŠvR, o pagal tai kaip mylėjome. Kaip pats pastebėjai katalikai N metų neskaitė ŠvR ir nieko, daug šventų žmonių buvo :)
Būtent :liuks:
Tai tinka visiems :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume