Dabar yra Rugpjūtis 22nd, 2019, 2:29 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 108 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 13th, 2009, 2:18 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
mano istorija, kaip aš NETAPAU alkoholike.
kažkaip neturėjau problemų su alkoholiu niekada. vaikystėje "kįšteldavau liežuvį" ir į tėvų geriamų gėrimų stikliukus, ir alkoholio esu ragavusi anksti, o per giminių balius jau paauglystės metais (na, kai jau buvau kokių 14 ir daugiau) ir atskirai man įpildavo kokią taurę vyno ar šampano. paskui atėjo tas etapas, kai su giminėm nenorėdavau tūsintis, o su draugais tą mieliau dariau. žinoma, paaugliai toli gražu ne šventieji, be alkoholio neapseidavo, tačiau gal pakliuvau į tinkamą kompaniją, kur nebuvo geriami "upytės", "medžiotojų" (nors, prisipažinsiu, vidurį žiemos prie laužo gėriau šitą brudą). pagrinde ėjo alus, bet dėžėm. tik galiu pasidžiaugti tuo, jog nebuvo tokio spaudimo "nu ką tu čia dabar. IMK IR GERK". nematydavau problemos, kad visą vakarą arbatą prageriu, o jei jau degtinę gerdavom, tai niekam ne griekas buvo pasidaryt atsuktuvą, o atsuktuvo proporcijas nusistatai pats :) ir tėvai mano žinojo, kad nesu jau tokia abstinentė. moralų nebuvo. buvo pamokymas: na, jei jau nori gerti, tai tik neprarask sveiko proto - protinga merga esi. taip ir buvo. o paskutiniais mano nepilnametystės metais išvis buvo daroma šitaip: mama, žinai, rytoj einu į tusą. ten norėčiau truputį išgerti. mama: gerai, važiuojam į parduotuvę, išsirinksim kelis gėrimus, bet su sąlyga, kad tik juos ir gersi. na, nuvažiuojam, pasiimi pora butelių alaus ar sidro, na, gerai, butelį vyno ar vermuto ir gurksnoji visą vakarą, būdamas labai geras ir pasidalindamas su draugais. ir nusigėrimo nebūdavo, ir problemų dėl alkoholio, kai visad buvo akcentuojama, jog svarbiausia neprarasti sveiko proto ir žinoti, ko nori.
dabartinė situacija? ilgą laiką negalėjau apskritai vartoti alkoholio, išskyrus degtinę (kurios jau tikrai nemėgstu), taigi buvau be alkoholio ir taip įpratau. dabar nėra taip, kad visai nevartočiau svaigiųjų gėrimų: ir karšto vyno išgeriu ir "buitiniu alkoholizmu" sveikatos sumetimais užsiimu (paaiškinsiu: "buitinis alkoholizmas" - sąvoka, kurią sugalvojo mano tėtis, kai pajunti, jog kabinasi bacila ir įkalti 50g kokio stipresnio gėrimo - brendis, viskis), tačiau niekad nejutau poreikio gerti... nejaučiu poreikio moralizuoti tiems, kurie per vakarą išgeria dėžę alaus ar du butelius degtinės ant galvos kaip ir tiems, kurie visiškai nevartoja alkoholio - tai yra jų pačių pasirinkimas. netoleruoju tik tų, kurie pradeda man moralizuoti dėl per mažo arba per didelio alkoholio suvartojimo. aš nežadu keisti jūsų požiūrio ir būkit malonūs, jūs nemėginkite keisti manojo.
kada paskutinį kartą vartojau alkoholį? 2dienį, kai su broliu ir mama išgėrėm po taurę karšto vyno...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 13th, 2009, 4:09 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Na, "buitinis alkoholizmas" yra tikrai ne ta sąvoka, kuria naudoja tavo tėtis :? Be to, ne tavo tėtis ją sugalvojo ;)

Tai visiškai beprasmis gėrimas dviese, ar keliese bet kokias kiekiais ir bet kokio gėrimo, be jokio tikslo kažkur išjudėt pasitoosint :( Tai visiškai beprasmis nusigėrimas prie stalo, be muzikos ir šokių (dažniausiai virtuvėje). Ryte dažniausiai randamos žuvies liekanos peleninėj, o kancarai būna užgesinti į cukrinę :(

Aukštesnė "buitinio alkoholizmo" pakopa yra "alkoturizmas", kai gėrimas neapsiriboja gėrimu prie stalo, bet paremta išjudėjimu į gamtą ir ten geriama kelias dienas iš eilės, tarpuose tarp gėrimu užsiimat žvejyba, arba pasiplaukiojimu baidarėmis :roll:... Bet viskas dažniausiai baigiasi taip pat, kaip ir pirmu atveju :P

Toliau, "alkoturismą" dar galima derint su mototurizmu, kai nusibodus gert vienoje vietoje, sėdama ant moco ir dažniausiai atsiduriama kitoje vietoje, dar nespėjus išsiblaivyti. Todėl patariama su savim nesiimt jokiu papildomų daiktų, kurie netelpa į kišenes, nes dažniausiai jie užmirštami paskutinėje gėrimo vietoje, o tą vietą antrą kartą rasti nėra paprasta. Be to dažniausiai net neprisiminami sugėrovu vardai, o kartais ir veidai... :? :roll: :shock:

Pavydžiu tiems, kurie išmoko gert saikingai :roll: Bet mano atveju tai netinka, nes išeina, arba gert, arba negert... O gerti tik dėl kvapo nematau prasmės, nes durnumo ir taip užtenka :wink: :lol: :P 8)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 13th, 2009, 6:47 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
tai aš suprantu, kad ta sąvoka plačiojoje visuomenėje figūruoja kiek kitokia prasme, nei ją suteikė mano tėtis. bet man patiko tas pavadinimas, kai reikia gerti tokią šlykštynę kaip viskis ar brendis... ir dar ne visą "stopkę" iškart, o po truputį gurkšnojant - kad gerklei padėtų.
iš tikrųjų džiaugiuosi, kad mano tėvai nebuvo tokie, kurie visiškai draudė vartoti alkoholį ir įvardino jį kaip blogį, bei taip pat už tai, kad nebuvo visiškai atleidę vadžias. jie įteigė man, kad pats alkoholis savaime nėra nei geras, nei blogas. jis pataps geru arba blogu priklausomai nuo to, kaip, kokiais sumetimais ir kiekiais bus vartojamas. o šiaip tai, visai faina, kai galiu sėdėti su mama ar tėčiu ir gurkšnoti gerą vyną prie gero pokalbio. pasimėgauji tikrai geru skoniu (turiu omenyje, GERO VYNO SKONĮ) ir geru pokalbiu...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 13th, 2009, 11:00 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
insanity rašė:
O mes katalikai pasidarome pasisėdėjimus prie bokalo alaus ir niekam po to galvos neskauda. Juk nebūtina prisiliuobti kaip kiaulėms.

O kam kitaip neišeina??? Ar vesi mane silpną brolį į pagundą ir nuodėmę? O jei man skaitant tavo "forumo admino" autoriteto pasisakymus atsileidžia visi "užtempti varžtai" nes "nieko čia tokio vienas bokalas alaus" o po trečio bokalo alaus jau atsiranda ir draugelių kurie visada turi "visko ko reikia" telefonai, senos padružkės ir t.t. tai ką daryti man, silpnam ir dėl šito atėjusiam pas Viešpatį pagalbos ir išlaisvinimo neformalui ??? kaip man neprisiliuobti kaip kiaulei ir toliau neprisikiaulinti kad paskui ne tik į Viešpatį bet ir į artimą savaitę akių pakelti negalėsiu ? Bet broliai ir autoritetai kalba kad vienas bokalas alaus nieko tokio... Tai kodėl man negalima???

Arbata rašė:
insanity rašė:
O mes katalikai pasidarome pasisėdėjimus prie bokalo alaus ir niekam po to galvos neskauda. Juk nebūtina prisiliuobti kaip kiaulėms.

Geras pastebėjimas :D

Nereikia kartais perlenkti, ir į alkoholį pradėt žiūrėti kreivai :roll:

Aš į jį visada žiūrėjau tik tiesiai. Jis yra blogis ir reikia jį naikinti kad neliktų vaikams. Taip ir darydavau, litrais per savo skrandį. Daugelis darė taip pat.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 13th, 2009, 11:31 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Tikriausiai daugelis jau ir taip mate, bet dar karta, labai i tema.
http://www.youtube.com/watch?v=4y6fDGNq ... _embedded#

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2009, 1:27 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
:arrow: Pumba. Reiketu isiskaityti i tema, brolau. Jau rasyta, kad tiems, kas yra priklausomas nuo alkoholio, tiksliau ju geriau nepiktinti ir su jais negerti. As asmeniskai nematau jokios problemos tame , kad kiti geria (pats del vartojamu vaistu alkoholio gerti negaliu). Uzsisakau sau sulciu ar kad ir bealkoholinio alaus ir nekeliu triuksmo :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2009, 4:14 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Taip taip, o aš dar parašiau, kad iki 21 ar kiek gali ilgiau - nei lašo ;)

Na, tema užvesta, negi tylėsi arba rašysi netiesą? :D Nu netikiu ir aš, kad alkoholis - grynas blogis :( Blogis nesivaldyme. O jei kieno šeimoje alkoholizmo problema didelė, geriau irgi nerizikuoti. Nesusitaria tyrėjai, ar genetiškai persiduoda, ar ne, padidėjęs polinkis, todėl kol jie nesusišneka, geriau nemandravoti ;)

Ir Atleisk pristatytas metodas man ne prie širdies (atleisk, Atleisk ;)). Taip negalėčiau. Neseniai dalyvavau vieno giminaičio 16-mečio šventime. Kad jau 16-a, tai tėvai padovanojo... kaljaną! Ir pasiuntė ratu. Buvo labai nemalonu matyti, kaip vaikučio akys nežymiai apsitavaravo, o kaklelis ėme nežymiai linguoti :( Širdis neatlaikytų. Jau geriau kaip man mama sakydavo: pažiūrėk į dėdę Joną. Ar norėtum būti toks? Nenorėjau visai, nes dėdė Jonas buvo vienos problemos per gėrimą, nors žmogus geras... Pavyzdžiai - geras dalykas. Ir baisios propogandos reikėtų daugiau apie persigėrimo žalą 8)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2009, 9:21 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Pumbai:
Mano tėvas buvo alkoholikas. Aš mačiau kaip sudėtinga kokios problemos dėl alkoholio kyla. Būtent todėl ir sakau: blogai yra alkoholizmas, bet taip pat yra blogai kraštutinumas (ypač "dangstantis" Biblija) negerti alkoholio išvis.
Kaip sako kiniečiai: truputis kažko yra vaistas, normaliai - maistas, 0 per daug - nuodas.
Blogai alkoholis tiems kas turi jam priklausomybę, toks žmogus turėtų nuo jo atokiai laikytis (čia opi problema, nes yra begalė kunigų alkoholikų, kurie dėl mišių aukojimo niekaip nesugeba iš jo išbristi).
Tačiau jei neturi problemų su alkoholio vartojimu, tada kame šaknys? Aš galiu negerti išvis, galiu išgerti bokalą alaus per vakarą ir sustoti. Kas to negali, tenevartoja.
Buvo laikas kada gėriau be saiko, savo atsigėriau. ačiū. Bet kartais kai su draugai susitinku mielai bokaliuką alaus išgeriu.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2009, 11:57 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Cituoti:
bet taip pat yra blogai kraštutinumas (ypač "dangstantis" Biblija) negerti alkoholio išvis.
Kodėl? Na tikriausiai ir man reiks pabandyti šitame forume išmokta argumentavimo buda, pasakyti ka nors, o vėliau pridurti- irodyk, kad taip nėra... Taigi prašom irodymus, kad po vieno alaus bokalo nežūsta ne vienas neuronas.

oj ,apie neuronus ir kitokį "gėrį" kas vyksta po vieno bokalo alaus ar vyno yra ištisa paskaita. Toks Ždanovas apie viską pasakoja. Kai susirinksime į pirmą meetą galėsiu parodyti su vertimu iš rusų. Labai papratai viskas paaiškinta... Tik niekaisp nerandu to torentuose bet žinau kas turi. Taip kad kantrybės.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2009, 5:27 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
manau, viskas priklauso nuo aplinkos, pvz kai gyvenau Rygoj, lankiau viena bariuka del linksmos kompanijos, ir ko tik ten nebuvo:ir panku, ir gotu, ir gatves muzikantu, ir baikeriu, skinu ir neopagoniu. uzsisakydavau maza bokala alaus(nes buvo pigus ir neskanus) ir gerdavau ji kol rytas isausdavo. pas kazka atsirasdavo gitara, kortos ant stalo. taip ir pildavom per nakti durniu romansus dainuodami. zodziu, veliau jau vieno bokalo neuztekdavo, ziurek, kas nors kita pastato, sedi, sneki visa nakti apie muzika, gyvenimo buda. tada dar nezinojau kas tie skinai yra ir melavau issijuosus visiems kad lietuvoj nacionalizmo nera, visi kas sau gyvena, o va latviai saunuoliai, kovoja uz savo sali.
na va taip ir gyvenau-alus ir tamsa-tamsa ir alus.
karta ten pabandziau i baznycia nueiti, bet latviskai vistiek nieko nesupratau, tai daugiau nejau, po to atradau protestantiskos pakraipos baznycia"naujoji karta", bet ten irgi buvo daug man nepatinkanciu dalyku.
gryzus i Lietuva pradejau vaikscioti i Laisvuju krikscioniu baznycia, cia viskas labai puiku, jauciuosi kaip namie. jauciu, kad vis daugiau laiko praleidziu su bendruomenes zmonem ir tolstu nuo ankstesniu draugu. gal ir gerai.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2009, 6:20 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
dolic rašė:

po to atradau protestantiskos pakraipos baznycia"naujoji karta", bet ten irgi buvo daug man nepatinkanciu dalyku.

kas nepatiko?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2009, 6:47 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
insanity rašė:
Būtent todėl ir sakau: blogai yra alkoholizmas, bet taip pat yra blogai kraštutinumas (ypač "dangstantis" Biblija) negerti alkoholio išvis.
Kaip sako kiniečiai: truputis kažko yra vaistas, normaliai - maistas, 0 per daug - nuodas.

Insanity, gal netinka žodis "blogai" ;)? Nei čia blogai, nei ką. Nei kažkaip super ypatingai "gerai" :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2009, 6:51 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Silverí, žinai, aš irgi turbūt būčiau kreivai pažiūrėjusi į tokią dovaną, ir jei tai būtų padovanota man (kai man buvo 16), turbūt nebūčiau labai patenkinta. aš sutinku, kad galbūt mano išmokymo elgtis su alkoholiu būdas ir nebuvo pats geriausias (sąlyginė nevaržoma laisvė kartais gali gerooooookai apsukti galvą), tačiau tai nebuvo skatinimas "imk ir gerk", o buvo mokymas atsirinkti prioritetus, padaryti TEISINGĄ sprendimą. kitas dalykas, dėkoju savo tėvams už tai, kad jie išmokė mane negerti betko. jei nori šiaip sušilti, tai geriausiai šildo arbata, o jei nori gerti alkoholį, tai geriau išgerk gero vyno taurę (VIENĄ), o ne betkokio š... butelį. kai dabar pasižiūri, tai nebuvo nei spaudimo, nei prievartos (ir kaip mano tėvai sugebėjo atrasti tokį vidurio kelią?) ir skatinant mano sąmoningumą buvo ugdomas požiūris į dalykus, jų neneigiant ir nekritikuojant.
tik prisimenu vieną atvejį iš paauglystės, kai taip gerokai pusę butelio vyno iš mamos baro nugvelbiau... mama pastebėjo ir manęs, savaime suprantama paklausė, kur vynas... o aš jį supyliau į troškinamą mėsą... skani mėsytė buvo :D mamai irgi patiko :D

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2009, 9:36 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Cituoti:
oj ,apie neuronus ir kitokį "gėrį" kas vyksta po vieno bokalo alaus ar vyno yra ištisa paskaita. Toks Ždanovas apie viską pasakoja. Kai susirinksime į pirmą meetą galėsiu parodyti su vertimu iš rusų. Labai papratai viskas paaiškinta... Tik niekaisp nerandu to torentuose bet žinau kas turi. Taip kad kantrybės.
Neblogai butu, kad žmonės pasirašytu po svo žodžiais... Negi čia yra Ždanova mėgstančiu? Perspaudžia žmogus truputi...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2009, 9:59 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Silverblade rašė:
insanity rašė:
Būtent todėl ir sakau: blogai yra alkoholizmas, bet taip pat yra blogai kraštutinumas (ypač "dangstantis" Biblija) negerti alkoholio išvis.

Insanity, gal netinka žodis "blogai" ;)? Nei čia blogai, nei ką. Nei kažkaip super ypatingai "gerai" :)

Na aš kalbėjau būtent apie "biblinį" dangstymąsį ir dėl to negėrimą. Tai labai neišsamus švento rašto suvokimas ir iškreipta tiesa būtų.

Kad niekam nekiltų pagunda manyti jog esu alkoholizmo ar alkoholio kaip tokio gynėjas, iškrt pasakau: esu prieš paauglių alkoholizmą, esu prieš suaugusių alkoholizmą. Man alkoholis buvęs nebuvęs, smagu kartais bokaliuką išgert ir tiek, nebūtų gertume arbatą ir būtų spakaina galva :)
Man dar nepatinka kad kartais ginant vieną ar kitą tiesą nueinama į kurį nors kraštutinumą.

Beje čia su Sileveriu kalbant atsiminiau statistiką kurią kažkada skaičiau. Bandžiau rasti ją bet neradau tai iš atminties maždaug pasakysiu:

Asmenys kurie išgėrinėjo iki 21 metų tur daug didesnę tikimybę tapti alkoholikais ateityje t.y. jei pradės reguliariai gerti ateityje jų tikimybė tapti alkoholikais yra maždaug 80 proc.
Vėliau pradėjus gerti, maždaug kas metais ar du tikimybė sumažėja maždaug 5 procentais.

Taip kad jaunimas, šalin rankas nuo alkoholio. O vyresni kam problema, taip pat šain rankas, nuo to paties brudo.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 108 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: