Dabar yra Balandis 20th, 2018, 11:19 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Pranešimo tema: Re: Knygos
StandartinėParašytas: Kovas 1st, 2011, 2:52 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
J. Hašekas "Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai"

PARDUOTA

Paskutinį kartą redagavo atma Kovas 4th, 2011, 5:31 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 1st, 2011, 3:00 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Per psichologijos paskaitą dėstytojas mums sakė, kad jumoras - agresijos išraiškos forma.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 1st, 2011, 3:05 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
kukulis rašė:
Per psichologijos paskaitą dėstytojas mums sakė, kad jumoras - agresijos išraiškos forma.

Būna įvairių lygių (Dievas, kuris yra meilė, taip pat turi humoro jausmą). Šiaip įprastu lygiu, juokauja daug tie, kas turi užtikrintą padėtį gyvenime ir pasitiki savim, o tie kas per daug pasitiki savim kartais trempia silpnuosius.

P.S.: knyga apie Šveiką jau rezervuota.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 4th, 2011, 5:30 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Parduodu, siunčiu paštu (pašto išlaidos įskaičiuotos į kainą).

Maksimas Gorkis "Žmonėse"

http://www.sena.lt/grozine_literatura/g ... ese/140179

335 psl. Kaina - 8 Lt

Paveikslėlis

Autorius pasakoja, kaip savo paauglystės metais iš senelės namų atsiduria "žmonėse", kur išeina tikrą gyvenimo mokyklą. Bet nepalūžta, veržiasi į šviesą, ieško gėrio.

Perskaitęs ją, turiu pasakyti, kad Gorkis - labai talentingas rašytojas. Knygoje apie savo vaikystę ir paauglystę santykius su artimais žmonėmis ir įdomiomis asmenybėmis aprašo skaidriai, šviesiai ir taip realistiškai išryškindamas, kad sugeba perduoti įspūdžius skaitytojui taip, tarsi tas ten pat būtų, perkelia į žmogiškai tikrą, spalvingą, įvairaus ritmo to meto rusų gyvenimą.

Ištraukos iš knygos:

"Man nepatiko kaip jie [giminės mieste] visi kalba; pripratęs prie senelės ir senelio gražios kalbos, aš iš pradžių nesuprasdavau tokių nejungiamų žodžių junginių, kaip "siaubingai juokinga", "noriu valgyti, nors mirk", "baisiai linksma", man atrodydavo, kad juokinga, negali būti siaubinga, kas linksma - nebaisu, ir žmonės valgo - ne kad mirtų.
Aš klausdavau juos:
- Argi galima taip kalbėti?
Jie bardavosi:
- Sakykite, koks mokytojas! Štai - tokiam ausis nurauti...
Bet ir "ausis nurauti" man atrodė netaisyklingas pasakymas: galima rauti žolę, daržoves.
Jie bandydavo įrodyti man, kad ausis irgi galima nurauti, bet tai neįtikindavo manęs, ir aš džiūgaudamas sakydavau:
- O vis dėlto ausys nenurautos!"

"Man buvo labai sunku papasakoti jai [senelei], kodėl mane atleido iš darbo, bet prisivertęs papasakojau. Tai jai nepadarė jokio įspūdžio, ji tik abejingai pastebėjo:
- Mažas dar tu, nemoki gyventi...
- Štai visi sako vienas kitam: nemoki gyventi - mužikai, jūreiviai, teta Matriona - sūnui; o ką reikia mokėti?
Sučiaupusi lūpas ji palingavo galvą.
- Jau šito tai aš nežinau!
- O irgi kalbi!
- O kodėl nepasakyti? - ramiai bylojo senelė. - Tu neįsižeisk, tu dar mažas ir tau neprivalu mokėti. Bet kas gi moka? Vieni sukčiai. Štai senelis ir protingas, ir raštingas, o irgi nieko nesugebėjo...
- Tu pati gerai gyvenai?
- Aš? Gerai. Ir blogai gyvenau - visaip..."

"Užsigeidžiau padaryti jam [laivo virėjui Smolui] malonumą - padovanoti knygą. Kazanės prieplaukoje nupirkau už penkias kapeikas "Padavimą apie tai, kaip kareivis išgelbėjo Petrą Didįjį, bet tuo metu virėjas buvo girtas, piktas, aš nesiryžau įteikti jam dovanos ir pirmiausia pats perskaičiau "Padavimą". Jis man labai patiko - viskas taip paprasta, suprantama, įdomu ir trumpa. Aš buvau įsitikinęs, kad šita knyga suteiks malonumo mano mokytojui.
Bet kai įteikiau jam knygą, jis tylėdamas suglamžė delnais ją į apskritą gniužulą ir nusviedė už borto.
- Še kaip tavo knygą, kvaily! - pasakė jis niūriai. Aš gi tave mokau kaip šunį, o tu vis nori paukščius ėsti, a?
Treptelėjo koja ir suriko:
- Tai - kokia knyga? Aš visas kvailystes jau esu skaitęs. Kas joje parašyta - teisybė? Na, pasakyk!
- Nežinau
- Tai aš žinau! Kai žmogui nukirsi galvą, jis nusiris nuo kopėčių žemyn, ir kiti jau nebelips ant šieno stirtos - kareiviai ne kvailiai! Jie būtų padegę šieną ir - baigta! Supranti?
- Suprantu.
- Tai-igi! Aš žinau apie carą Petrą - šito nebuvo! Eik šalin...
Aš supratau, kad virėjas tiesą kalba, bet knygelė vis dėlto man patiko; vėl nusipirkęs "Padavimą", perskaičiau jį antrą kartą ir nustebęs įsitikinau, kad knygelė iš tikrųjų niekam verta. Tai sujaudino mane, ir aš pradėjau žiūrėti į virėją dar su didesniu domesiu ir pasitikėjimu, o jis kažkodėl vis dažniau, su didesniu kartėliu sakydavo:
- Ech, kaip reikėtų mokyti tave! Ne vieta tau čia!"

"... Kartą aš labai smarkiai ir aklai pasiautėjau, ir kai atėjau pas damą knygos, ji pasakė man labai griežtai:
- Betgi tavo esama patrakusio išdykėlio, kaip girdėjau. Šito aš nemaniau...
Aš neiškenčiau ir pradėjau pasakoti, kaip man koktu gyventi, kaip sunku klausytis, kai apie ją blogai kalba. Stovėdama priešais mane, padėjusi man ant peties ranką, ji iš pradžių klausėsi mano kalbos įdėmiai, rimtai, bet greitai susijuokė ir pamažu mane atstūmė.
- Gana, aš visa tai žinau - supranti? Žinau!
Paskui paėmė mane už abiejų rankų ir pasakė labai maloniai:
- Juo mažiau tu kreipsi dėmesio į visus tuos šlykštumus, juo bus geriau... O rankas tu blogai plauni...
Na, šito ji galėjo ir nesakyti; jeigu ji būtų šveitusi varį, plovusi grindis ir skalbusi vystyklus, ir jos rankos, manau, nebūtų buvusios gražesnės už mano.
- Moka gyventi žmogus, - ant jo pyksta, jam pavydi; nemoka - jį niekina, - susimąsčiusi kalbėjo ji, apkabinusi mane, glausdama prie savęs ir su šypsena žiūrėdama man į akis. - Tu mane myli?
- Taip.
- Labai?
- Taip.
- O kaip?
- Nežinau.
- Ačiū; tu - puikus! Man patinka, kai mane myli.
Ji nusišypsojo, norėjo kažką pasakyti, bet atsiduso, ilgai tylėjo, nepaleisdama manęs iš savo rankų.
- Tu dažniau ateik pas mane; kai tik gali, tai ir ateik..."

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 5th, 2011, 11:38 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Kai knygą fotkinai, tai blicas nuo viršelio atsispindėjo ...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 6th, 2011, 3:52 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
kukulis rašė:
Kai knygą fotkinai, tai blicas nuo viršelio atsispindėjo ...
Svarbu ne viršelis, o turinys... :luztu:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 7th, 2011, 4:47 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Ką dar parduoti? Kokių knygų pageidaujat? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 7th, 2011, 4:48 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Tai, kad Tau gerai sekasi. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 7th, 2011, 5:14 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Nesiseka, visai nesiseka :(

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 7th, 2011, 5:23 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Niekas neperka? O gal geriausias jau išpirko?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 7th, 2011, 6:27 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Labai menka prekyba. Todėl ir klausiu, kokių knygų reikia :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 7th, 2011, 8:40 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Parduodu:

Pranė Dundulienė "Duona lietuvių buityje ir papročiuose"

Paveikslėlis

Graži, iliustruota knyga. 125 psl. Kaina 11 Lt

Žinoma mūsų tautos istorikė ir etnografė Pranė Dundulienė, remdamasi lietuvių etnografija ir kitais šaltiniais, pirmą kartą taip nuosekliai ir išsamiai pasakoja apie duonos reikšmę tautos buityje ir istorijoje, jai reiškiamą pagarbą, aprašo sėjos, rugiapjūtės, kūlimo, duonos kepimo paročius, pateikia patarlių ir priežodžių. Leidinys iliustruotas. Skiriama jaunimui. Kalbos duomenys ir apeigų papročiai rodo, kad lietuviai duoną valgė nuo labai senų laikų. Ji plačiai minima seniausiuose liaudies kūrybos žanruose: smulkiojoje tautosakoje, sutartinėse, sakmėse, tikėjimuose, kalendorinėse ir agrarinėse apeigose ir kitur. Senų senovėje duona buvo suasmeninta ir sudievinta. Remdamasi lietuvių etnografijos ir kitais šaltiniais, autorė šioje knygoje išsamiai pasakoja apie duonos vietą tautos buityje ir pagarbos jai išraišką įvairiose žemdirbių apeigose.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 7th, 2011, 8:57 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Na, man apie duoną nelabai įdomu skaityti. Be to tokią knygą mačiau bibliotekoj, tai tikrai neprikčiau. :) Matau, versiuliukas knygų nesiseka, ane?
Ar viską ką turi pateikei tame saite? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 7th, 2011, 9:11 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Eliza, kiek teko skaityt P.Dundulienės knygų, tai galiu nuraminti, jog ten apie duonos kepimą parašyta mažiausiai, o jei ir rasi kokį receptą, tai jis bus šiuolaikiniam žmogui nesuprantamas. ;)

Atma, ši knyga reikalauja specifinio skaitovo, vargu ar kas ją pirks, ypač, jei ras bibliotekoj. :(

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 7th, 2011, 9:12 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Eliza rašė:
Na, man apie duoną nelabai įdomu skaityti. Be to tokią knygą mačiau bibliotekoj, tai tikrai neprikčiau. :) Matau, versiuliukas knygų nesiseka, ane?
Ar viską ką turi pateikei tame saite? :)

Gal ir sektųsi, tik neturiu iš ko įsivažiuoti. :) Reikia pripirkti geros prekės pardavimui (knygų ta prasme), tada bus geriau.

Parduodu. Siunčiu paštu (pašto išlaidos jau įskaičiuotos į kainą)

Pichel C. L. T. "Žemaitija"

Paveikslėlis

230 psl. Kaina 7 Lt

Originali, verta paskaityti norint kitaip pažiūrėti į Lietuvos istoriją, kuriai paprastai trūksta lengvesnio požiūrio, o tokios prancūziškos nuotaikos yra šioje knygoje :) . Autorius šlovina žemaičius, ir visą istorijos giją veda per žemaičių tautos likimą.

Charles’o L. T. Pichel’io knyga „Žemaitija” yra tarytum koncentruotas istorijos vadovėlis, pasakojantis žemaičių tautos ir apskritai Rytų Europos kelią laiku nuo seniausiųjų laikų iki mūsų dienų. Daugelis idėjų, iškeltų šiame veikale, skamba kiek fantastiškai ir neįtikinamai, į keletą dalykų, kuriais lietuvis didžiuojasi, parodomas priešingas požiūris. Tačiau, rodos, autorius fantastas tiki tuo, ką pats rašo, – tai galima suprasti ir iš įvado, epitafijos, netgi knygos gale esančios paties autoriaus rašytos kūrinio santraukos.

http://www.sena.lt/istorija/pichel_c_l_t-zemaitija/133399

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: