Dabar yra Rugsėjis 19th, 2019, 1:32 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 26th, 2009, 3:47 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Mano atsivertimo kelias buvo ilgas. Visko ir neprisimenu, svarbiausi momentai buvo šie:

1. Pradėjau susimąstyti kam reikalinga, jog likčiau gyvas? Buvo bent trys nutikimai, kuomet galėjau mirti, bet taip viskas susiklostydavo be mano valios, kad nemiriau - tai ir avarijos neįvykimas vairuojant tėvo automobilį, tai ir galėjęs pasibaigt tragiškai patekimas po traiškančiais galingo traktoriaus ratais tai ir kiti keistai laimaingai man pasibaigę nutikimai. O pats dažniausia troškau mirti. Tada pradėjau mąstyti, jog yra kažkas, kam aš rūpiu ir tas kažkas nmori, kad likčiau gyvas ir galbūt įvykdyčiau kokią tais man skirtą užduotį.

2. Po jaunesnės už mane puseserės mirties gimdymo ligoninėje laidotuvių susimąsčiau apie tuos dalykus iš naujo ir naktį susapnavau, jog ateina pas mane mirusi puseserė ir aš jos klausiu - juk tu mirei, negi po mirties dar kažkas yra? Ji man atsakė jog su mirtim gyvenimas nesibaigia, tačiau aš nepatikėjau ir paprašiau įrodyti, tuomet ji man pasakė, jog pabusiu ir matysiu ją tokią, kokią ją matau sapnuodamas. Taip ir įvyko - pabudau, atsisėdau lovoje, o ji ir toliau stovėjo mano lovos kojūgalyje ir šypsojosi. taip pamažu ji išblanko, pranyko, o aš likau sėdėti lovoje apstulbęs. Netikėdamas savo akimis gnybtelėjau į koją. Po to ilgai neužmigau. Toji puseserė man atrodė tokia graži ir ramybę teikianti, jog šis paveikslas ir dabar mano akyse.

3. Pradėjęs studijuoti universitete rimčiau susimąsčiau apie tikėjimą, buvau pradėjęs lankyti bažnyčią, bet tuo pat metu mėgau išgėrinėti, rūkydavau, būdavo ir kitokių dalykų, apie ką gėda rašyti. kartą, vaikščiodamas universiteto kolidoriais radau mažą skelbimuką apie krikščionių susirinkimą ir skaitymą Biblijos. Apie Bibliją buvau girdėjęs, net pats buvau įsigijęs NT, bet nesuprasdamas daug ko tenais, buvau numetęs kažkur į lentyną. Nuėjęs tenais radau grupelę bendraamžių ir patiko, mane priėmė ir jaučiausi gerai ten būdamas. Pamažu pradėjau giliau suvokt Dievo siekius ir galvojau kaip mest rukyt, gert, kitus nuodėmingus užsiėmimus, bet vis nesiryžau.
Kartą, sėdėdamas vienas virtuvėje, po galingų išgertuvių, skaudančia galva, ir visas toks nelaimingas, kreipiausi į Dievą savais žodžiais ir maldoje atidaviau jam visą savo gyvenimą, rūkymą, alkoholį, kompaniją ir viską, nes nebenorėjau toliau taip gyventi. prieš pradėdamas maldą buvau užsidegęs cigaretę ir padėjau ją į peleninę rusenančią. Pabaigęs maldą užgesinau pusiau nudegusią cigaretę būdamas visiškai pasveikęs nuo rūkymo, alkoholio ir kitų dalykų. Dievas paėmė tai, ką aš jam atidaviau savo laisva valia ir štai jau daugiau, nei 13 metų, kaip neberūkau ir nebuvau prisigėręs, nebedarau nuodėmių, prie kurių buvau pripratęs it prie geriamo vandens. Tas pradėtas cigarečių pakelis sudūlėjo kišenėje, nes vis dar nesitikėdamas tokio stebuklo, laukiau, kada užsinorėsiu parūkyti, bet Dievas paėmė tą norą rūkyti, kurio paprastai neįmanoma atsikratyti net ir 20 metų nerūkius.

Dievas pakeitė mano gyvenimą radikaliai, ir ačių Dievui už tai 8)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 12:01 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Kaip suprantu, įtikėjai protestantiškoje grupelėje. Dabar, kaip suprantu esi katalikiškoje bendruomenėje. Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 11:41 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Sveiks, Remi :)
Žiūrau adminai-moderatoriai mėgina susisteminti čia, tvarką įvesti, sudėlioti viską į lentynas. Gerai.
676 rašė:
Kaip suprantu, įtikėjai protestantiškoje grupelėje. Dabar, kaip suprantu esi katalikiškoje bendruomenėje. Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Teisingai supranti, taip ir buvo. Po įtikėjimo kurį laiką iš viso jokios bažnyčios nesirinkau, nes tai, kas vyko Lietuvos krikščionių studentų bendrijos Klaipėdos universiteto studentų grupelėse man kaip jaunam krikščioniui pakakadavo. Vėliau jau, pamažėl bręstant tikėjime, ėmiau ieškotis sau tinkamos "šiltos vietelės". Taip atsidūriau iš pradžių Donato bažnyčioje ("Tikėjimo žodis"), po to liuteronų bažnyčios jaunimo grupelėje, po to ilgesniam laikui pasibuvau Klaipėdos Laisvųjų krikščionių bažnyčioje (čia rinkdavosi LCC studentai ir sėstytojai), vėliau Dievo Dvasia mane nunešė į tik ką Klaipėdoje įsikūrusią "Didesnės Malonės" bažnyčią, (pastorius Bilas tada buvo čia). Ir tuo pat metu visą tą laiką studijavau KUPF katechetikos katedroje itin artimai bendraudavome su mums dėstančiais katalikų kunigais. Vieno kunigo surengto testo metu išaiškėjo mano ir vienos grupiokės protestantiškos pažiūros ir gavosi savotiška trintis, tačiau katedros vedėjas tuomet buvo jėzuitas kunigas Algis Baniulis SJ (nuostabus žmogus ir gan monotoniškas dėstytojas) ir jis gan tolerantiškai pasižiūrėjo į mus (mes su ta protestantiškų pažiūrų grupioke tuo laikotarpiu gan artimai draugavome). Tai buvo 2 kurse. Abu eidavome į "didesnės malonės" Biblijos institutą, kur vyko kur kas įdomesnės ir intensyvesnės studijos nei universitete. Tačiau ten pats dalyvavau kaip laisvo klausytojo statusą turintis studentas (nes jau tuomet susimąstydavau apie sugrįžimą prie to, nuo ko paauglystėje pabėgau). Kai minėtame Biblijos institute priėjome prie Biblijos knygų skaičiaus ir jie pradėjo kalbėti apie apokrifas ir kanonines knygas, man atėjo galutinio apsisprendimo momentas ir kaip tik tuo metu katalikai išleido visą Šventąjį Raštą po vienu viršeliu (tas jų "gaminys" svėrė gal net daugiau, nei 2 kg.). Taigi apsisprendžiau ir išėjimo proga padovanojau jiems vieną egzempliorių tos katalikiškos Biblijos.

Vasarą, grįždamas po LKSB stovyklos Aukštaitijos nacionaliniame parke (stovykla truko ilgai ir buvo pati įdomiausia, bei išvarginusi). Grįždamas namo, jau Klaipėdoje, iš autobusų stoties važiavau namo ir kaip tik pro Juozapo darbininko parapijos bažnytėlę (tada dar medinę, laikiną pastatą); nusprendžiau išlipti iš autobuso, nes pamačiau žmones einančius į Mišias. Buvo sekmadienis. Ir taip užsimaniau sudalyvauti Mišiose, kad nepaisiau savo dūmuose ir prakaite prasmirdusių rūbų, nuėjau, atsistojau galiorkoje, pasidėjau kuprinę ir mane visą persmelkė toks gilus gilus jausmas, jog grįžau namo. GRĮŽAU NAMO. NAMO.
Taip ir pasilikau, nebeklaidžiojau, net į kitas katalikiškas bažnyčias mieste esančias nenueidavau. Pmažėl priėmiau visas katalikiškąsias doktrinas ir dogmas. Tai nebuvo lengva! Maištavau prieš Dievą, maištavau, bet nieko negalėjau padaryti, nes labai giliai širdyje jaučiau ir tebejaučiu (kiekvieną kartą nuėjęs į bažnyčią), jog esu namuose, esu ten, kur man ir reikia būti, net jei man ir netinka kurie tais RKB mokymo dalykai, nepriimtinas tas parapijiečių šaltumas, norisi po pamaldų pasilikti, išgerti arbatos, pasišnekučiuoti, gal net pakvailioti... tačiau čia radau bendruomenę, kuri iš pradžių buvo tik jaunimėlio grupelė, charizmatiško jaunimėlio grupelė. Tas jaunimėlis išaugo, jau augina savo "jaunimą" :D
Va tokia mano grįžimo namo istorija. Ir po to niekada neabejojau ar esu ten, kur Dievas nori, jog būčiau. :love:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 12:19 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Taip, po forumas tvarkomas ir džiugu, kad atsiranda aiškumas.

Donato bendruomenė (beje ji vadinosi "Meilės Žodis", o ne "Tikėjimo Žodis") daugeliui tapo suklupimo akmeniu, nes nelengva pakelt jo karštą būdą :( Aš tai su Donatu bendrauju iki šiol, nors jis ir išėjo iš vadovavimo bendruomenei, palikdamas ją Nijolei. Įsivaizduoju, kaip viskas ramiai tau turėjo atrodyt sugrįžus į Katalikų bažnyčią, bet ką, pastebėjau, tai tie žmonės, kurie paragavo protestantiškos Evangelijos, jau nebebūna tokie tradiciniai katalikai, kaip yra įprasta įsivaizduot RKB.

Aš irgi po įtikėjimo praėjus daugeliui metų, pastoriui Giedriui išvykus mokytis teologijos ir Vilniaus TŽ bažnyčioje pradėjus "blaškytis", bandžiau rast namus, kaip tu sakia, kur galima būtų grįžt ir pailsėt. Išėjau iš šlovinimo tarnavimo ir bandžiau prisiglaus Bernardinų bažnyčioje. Patiko ten Arūno ir kitų brolių vienuolių pamokslai, trumpi ir aiškūs, nes TŽ dažnai jie būna perkarauti ir ištempti. Bet, nors pamokslai man patikdavo - liturgijos negalėdavau priimt (man tai buvo svetima) :( Pradžioj, bandydavau įsijaust, po to praleisdavau tą dalį pro ausis ir akis, po to pradėjau išeidinėt į lauką... Tai buvo galutinis taškas, kai supratau, kad negaliu atėjęs į puotą nusirankiot tik kremą nuo pyragaičių ;), Todėl grįžau į TŽ. Prisijungiau atgal prie Šlovinimo tarnavimo ir viskas atsistojo į vietas :D Kaip tu sakai aš grįžau namo.
Bet pas Bernardinus ir kitose benduomenėse mačiau žmonių, kurie atgimė TŽ, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių išėjo ir prisijungė ir įsiliejo į kitas krikščioniškas bendruomenes, atnešdami ten tą meilę ir susidomėjimą Šventajam Raštui, tas pačias šiuolaikines giesmes ir neformalų bendravimą.
Gal būt dėl tų priežasčių dabar šyla santykiai tarp protestantiškų ir tradicinių Bažnyčių? Gal būt toks yra Dievo planas, kad būtų, kaip tame filme "Savas tarp svetimų. Svetimas tarp savų". Neturiu omeny savokos "svetimas", todėl, gal galima būtų perfrazuot "Protestantai tarp tradicinių, o tradiciniai tarp protestantų" :lol:, nes daugelis protestantų pastorių suprato, kad negalima būt kosmopolitais, o reikai studijuoti tas šaknis, nuo kurių kažkuriuo laiku protestantų buvo atsišakota.

O šis forumas man yra liūdyjimas Bažnyčios vienybės. Beje ši savaitė yra Krikščionių vienybės savaitė

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 12:34 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
O je, brolau, visiškai taip ir amen!
Užvardijau tikėjimo žodžiu, nors iš tikro labai abejojau ar taip tąsyk vadinosi. tiesiog vadindavome Donato bažnyčia ir visi suprasdavo, tad tikrasis pavadinimas ir užsimiršo :D
Šeip man labai patikdavo pastoriaus Donato pamaldos, buvau jaunas ir visas degantis reikėjo to, kas vyko tuometinėje "Žemaitijos" kino teatro salėje. O kai "prinokau" rimtesniam maistui, kaip tik LKSB viename renginyje sutikau pastorių Bilą, kuris tuomet lietuviškai nemokėjo, o tik angliškai arba rusiškai. Tai bendravome rusiškai, nes man rusų nuo pat pirmos klasės buvo kiemo kalba (išeini į kiemą, susitinka trys lietuviai ir vienas rusas, visi rusiškai bazarinam, anekdotai rusiškai, visos baikos rusiškai, etc.). Tai va taip.

O va matai koks paslaptingas yra Dievo planas suvienyti krikščionis - protestantai eina pas katalikus, katalikai eina pas protestantus... . Žinau daugybę istorijų, kaip protestantų šeimos pereina į katalikų tikėjimą ir čia skiepija toleranciją protestantams; analogiškai katalikai pereina į protestantų bažnyčią... Dievo keliai tokie paslaptingi ir įdomūs, jog kai dalį to sužinai sustoji ir susimąstai ;)
Dieve duok visiems krikščionims taiką ir vienybę; bent toleranciją ir pakantumą pradžiai 8)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 12:45 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Kalbi apie tą didelį Bilą ir jo sūnų Biliuką? Dar jo žmonos vardas Dian? Nebepamenu jo tiksliai pavardės, ar tai McGower, ar tai kažkoks kitoks Mc..., bet tikrai ne McDonald :D
Kai jis atvyko į Lietuvą, tai aš jam padėjau susitvarkyt legalaus buvimo čia popierius. Dar buvo įkūrę su juo bendra JAV-LT statybos įmonę, bet jis nelabai įsikybo į darbus, bet patraukė Evangelizaciniu keliu. Įkūrė "Victory" bažnyčią, o po to kažkaip nutrūko ryšiai. Tai net nežinau, ar jis tebėra Lietuvoj, kaip jam sekasi?
Jeigu taip, tai Lietuva tikrai švogerių kraštas, kai vieni su kitais yra susiję tiesiogiai, ar per kažkokius kitus žmones :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 12:50 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Sory, nežinau :roll:
bet jis įkūrė ne "Victory" o "Didesnės malonės". O gal aš visko gerai nežinau. Bet jis atvyko iš rusyno, berods iš Kaliningrado. Pats sudėjimo neaukštas, ganėtinai liesas, praplikęs. Pavardės irgi nepamenu bet labai panaši į tavo minėtąją. Į Lietuvą atvyko su komanda, joje buvo vienas išeivis lietuvis, su kuriuo dar ilgai palaikiau ryšius ir buvo vienas tamsaus gymio vyrukas, pagal amžių jauniausias iš jų visų. Buvo ten ir moterų, nesu tikras, bet gal ir Bilo žmona. Jis Lietuvoje paliko įsteigtą bažnyčią, pasirūpino tinkamu pastoriu ir visa pastoracine komanda (tam ir buvo tas "Biblijos institutas" kur didžiumą mokymo sudarė video įrašų medžiaga anglų kalba).

Paskutinį kartą redagavo Sigis Sausis 18th, 2010, 12:53 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 12:53 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tada greičiausiai ne tas :?

Pažiūrėjau "Didesnės Malonės Bažnyčios "puslapį, tai tikrai ne tas ;)

Turbūt ne vienas Bilas pastorius gyvena pasaulyje :lol: :lol: :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 1:20 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
jep , idomiai tikrai veda dievas

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 2:13 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Va man tik įdomu, iš kur taip gerai su Ritule pažystami...?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 2:25 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Paslaptis :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 18th, 2010, 2:28 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Bet juk gyvai susitikę nebuvot, tik per forumą? Matai kaip čia yra.. O aš ją nuo vaikystės pažystu, netoli gyveno, o dabar po daug metų toj pačioj bažnyčioj susitikom.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Liudija Nesvarbu
StandartinėParašytas: Balandis 11th, 2010, 9:13 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Sveiki.
Pribrendo reikalas parašyti dar vieną liudijimą.
Šį kartą tai susiję ne su atėjimu į tikėjimą, bet konkrečiai su pinigais.
O buvo taip:
prasidėjus kalbai apie Meetą (armiečių suvažiavimą, susirinkimą), labai norėjau sudalyvauti. Tačiau nuo pat pradžios buvo problemų su pinigais, galimybe sėkmingai nuvykt ~220 km į Kauną ir sugrįšt (Iš viso apie 440 km). Einant paskutinei savaitei, meldžiausi ir atidaviau tą reikalą Dievui, jam pavedžiau kelionę. Nuo tada pradėjau pastebėt keistus ženklus: degalinėje radau vieno cento monetą. Iš pradžių jos net neėmiau - na ar verta lenktis prie vieno cento, gulinčio balutėje? Vėliau jau kitoje vietoje radau 10 centų monetą, kurios taip pat neskubėjau pakelt. Vėliau, vykstant susitikt su vienu forumiečiu, sugedo mano Golfuko sankaba (visai netoli susitikimo vietos). Tačiau širdy vietoj nusivylimo - džiaugsmas - ačiū Dievui, sugedo Klaipėdoje! Kitą dieną norėjau imtis automobilio remonto darbų, bet man paskambino ir paprašė padirbėti, už ką prieš pat kelionę gavau pinigų, taip reikalingų kelionei. Ir tai įvyko kaip tik meeto išvakarėse!
Tokiu būdu noriu paskatinti dar labiau pasitikėti Dievu, leisti jam kontroliuoti situaciją ir visą gyvenimą. Dievui nėra negalimų dalykų! :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Balandis 11th, 2010, 9:16 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
tikrai taip, "nėra nieko neįmanomo mylintiems Dievą" :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Balandis 11th, 2010, 9:28 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Geras liudijimas, kitiems patvirtinantis, kad Dievo stebuklai vyksta net elementariose situacijose :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume