Dabar yra Rugsėjis 23rd, 2019, 3:03 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Pranešimo tema: atma: išėjau ieškoti
StandartinėParašytas: Spalis 27th, 2011, 3:27 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
1996 m., atma sėdi tikybos pamokoje ir įrodinėja, kad Dievo nėra. "Aš galėčiau sakyti, kad ant mano galvos yra kepurė, kurios niekas negali pamatyti ir užčiuopti, ir jūs man neįrodytumėt, kad tokios kepurės nėra. Bet kepurės NĖRA. Taip nėra ir sielos ir Dievo. Jų tiesiog nėra. Jeigu kada nors sakysiu kitaip, tai jau būsiu ne aš."

Maždaug 1985 m., atma svečiuojasi pas gimines, ir pirmą kartą pamato krikščionišką knygutę ir išgirsta apie Dievo egzistavimą. Pirmame puslapyje nupiešti Adomas ir Ieva, paskaito sukūrimo istoriją. Giminaitė klausia - "tu tiki tuo?". Vaikui atsakyti dar nėra ką. Bet įdomu. Kitoniška nei bet kas pasaulyje. Rojus, pažinimo medis, vaisius.

Maždaug 1987 m., pradinių klasių mokytoja pasakoja mums apie tai, kaip nėra sielos ir Dievo. "Tarybiniai kosmonautai nuskrido į dangų, bet jokio Dievo ten nepamatė, nors religija sako, kad Dievas gyvena danguje." "Galima įsivaizduoti pyrago gabalą, bet jo suvalgyti neišeis, jis nerealus. Toks pats įsivaizduojamas daiktas yra ir siela, kurios niekas negali pačiupinėti, tik religija kalba apie ją."

1997 m., atma sėdi netoli Daukanto g. Kaune, vidury aikštės atsistoja angliškai kalbantis pamokslininkas ir garsiai pamokslauja. Jis vienas vidury tuščios aikštės, saulėta rudens diena. Atma rėkia jam "F...k you".

2004 m. pradžia, atma eina religinėje procesijoje Anglijoje kaip dalyvis. Praeivis atmai su neapykanta sako: "f...ing fool".

Maždaug 1992 m., atma kartu su visais meldžiasi tikybos pamokoje. Tų laikų pokalbis su klasioku: "tu tiki?" Atma: "nežinau, gal". "Aš irgi taip pat".

2003 m. pavasaris, atma guli palapinėje miške, vienas, lyja. Jis čia jau savaitę. Ramybės ir savistabos valandėlė. Viduje išryškėja suvokimas: "Jeigu visi išoriniai dalykai, kurie dabar mane supa, toliau vyktų kaip vyksta, ir net mano kūnas numirtų, manasis sąmoningas "aš" nepasikeis, išliks... Vadinasi, siela tikrai egzistuoja!... .... Hare Krišna, Hare Krišna, Krišna Krišna, Hare Hare...."

1998 m., atma skaito iš bibliotekos parsineštą knygą "Homo creator: sąmonė ir būtis" (I. Gaidamavičienė). Nelabai ką supranta, bet autorė gana įtikinanti savo pačios įtikėjimu ir argumentais. Rašoma apie įvairias religijas, energijas už mokslo apčiuopimo ribų. atma galvoja "Visgi, Dievas ir aukštesni dalykai tikriausiai yra". Tas didelis požiūrio apsivertimas sukasi galvoje ir miegant.

Maždaug 1988 m., atma ilgai žiūri į senelių troboje ant sienos kabančius Jėzaus ir Marijos paveikslus. Iš jų sklinda gailestingas skausmas ir dvasinis grožis. Jėzaus rankose stigmos.

2003 m. pavasaris, atma keliauja balsuodamas kelyje nuo Klaipėdos link Vilniaus. Pavežusi vairuotoja papasakoja, kaip vertėjavo savo užsieniečiams svėčiams kalbantis Keturnaujienų kaime su Jėzų ir Mariją regėjusia moterimi ir kaip netikėtai pradėjo kalbėti užsienio kalba taip tobulai, kaip nesugeba, tarsi transo būsenoje. Bendra išvada: "Lietuva tikrai Marijos žemė..."

Maždaug 1993 m., tikybos pamoka. Užėjus kalbai apie apaštalą Tomą, atma prisipažįsta, "aš irgi negaliu tikėti nepamatęs" Mokytojo komentaras: "palaiminti tie, kurie tiki išgirdę".

2003 m. pradžia, atma trinasi po miestą. Gyventi ir veikti sunku bei niūru. Neramybė, tuštuma. Tarsi nėra kur dėtis. Gyvenimas apsiblausė. Perspektyvos sutartos, bet dabar tuštuma. Buvo daug pykčio, kalbėjimo, nesutarimų.

2003 m. pradžia, vėliau, atma įgyvendina savo ambicingus planus. Stengiasi būti stiprios ir veržlios nuotaikos. Pinigų yra, viskas klostosi. Veiksmas vyksta. Bet žiūrėdamas į veidrodį mato kažkokią nemalonią savo veido išvaizdą. Galvoja: "kažkoks blogietis".

1997 m., atma sėkmingai įstojęs į universitetą. Vienas vasaros momentas: atma galvoja, kokią vidinę gyvenimo strategiją rinktis. "Reikia būti stipriam šiame žiauriame pasaulyje, iškovoti savo vietą".

2003 m. ruduo - "koks apsivalęs vidinių kančių patyrusio žmogaus veidas".

2005 m., atma patiria vieną svarbiausių gyvenime dvasinių akimirkų. Siela mylinčiuose Dievo supratimo ir užuojautos spinduliuose. Ši realybė įtikinanti pati savimi, net jeigu netikėtum, jos nepamirštum.

2011 m., atma prisimena: "sakoma, "kada tu pažvelgsi į mane savo maloningu žvilgsniu, tada patirsiu tavo malonę". Bet juk tokia akimirka buvo..."

2003 m. ruduo. Naktis. Gal naktys. "Kas aš esu?"...... ..... ..... ...... , "Nesu šios mirštamos žemės pilietis, esu kažkas kita". .... .... .... "Jis tikrai yra! Jo galinga būtis visur...". .... .... .... .... "Viešpatie, pagal savo gyvenimą nedariau nieko gero, tikrai esu vertas pragaro, gali po mirties nusiųsti mane ten, nuolankiai sutinku" .... .... .... .... ... . "Bet pasigailėk manęs, ką veikti būtyje man, čia tuščia, man reikia dvasinio giminės būtyje - Tavęs".... ... "Kas Tu, kur Tu, kur man eiti?"...... ..... "Bet kaip, kaip, KAIP Tave atrasti?".... "Aš Tavo rankose, aš visiškai Tavo, kad tik Tave surasčiau...." .... "Kaip gali būti kuris nors konkretus kelias (kuri nors religija, pvz. krikščionybė ar Krišnos sąmonė) tikras, juose greičiausiai kažkas bus išgalvota ir žemiška?", "kaip konkrečiai galima Tave mylėti". // Nušvietimo, atsiskleidimo akimirka: "konkreti Tiesa yra tas, kuriame ir yra toks visiško atsidavimo ir meilės principas atskleistas". "Tie raštų žodžiai yra Tiesa".
Toooks įkvėpimas, nuo to ryto atma - kitas žmogus ir kitas gyvenimas. "Kad ir kas nutiktų, aš praktikuosiu...".

2003 m. pavasaris. Kretingos Vaidas "Jėzulis Kristulis" savo mamos namuose vidury nakties miego degant žvakei nemiega, karštai kalba: "Jėzau, kada gi, kada kada....". Nakvynę svetingai gavęs atma prabunda, nusistebi akimirka, ir vėl užmiega.

2003 m. pavasaris. Dominikonų vienuolyno rūsio celė. Vakaras. Svetingas nakvynę suteikęs šeimininkas gerdamas alų pasakoja: "čia susirenka dvidešimt žmonių "besimeldžiančių kalbomis"." atma klauso ir tiki...

B.d.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: atma: išėjau ieškoti
StandartinėParašytas: Spalis 27th, 2011, 3:56 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Klausyk, tu nori kad mes kaip kokie detektyvai narpliotume šitą nechronologišką seką ? :)

Antra vertus, kaip tu taip viską prisimeni? Rašai dienoraštį?

Geras liudijimas :liuks:
(vau)

Truputį matau save, nors irgi kažkaip kitaip :)

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 27th, 2011, 4:09 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
kukulis rašė:
]Klausyk, tu nori kad mes kaip kokie detektyvai narpliotume šitą nechronologišką seką ? :)

Jos nereikia narplioti :) rašau kaip iškyla momentai, kaip man jie susijungia vienas po kito. Taip ir skaityti :) čia toks pasakojimo būdas, gal jis kažką kitaip pasako.

Cituoti:
Antra vertus, kaip tu taip viską prisimeni? Rašai dienoraštį?

Tiesiog prisimenu ryškiausius gyvenimo momentus susijusius su Dievu, kada maždaug ir kokie buvo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 27th, 2011, 4:23 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Žinai, kad labiausiai įkvėpė?
"B.d."

Noriu dar....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 27th, 2011, 5:15 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Puku rašė:
Žinai, kad labiausiai įkvėpė?
"B.d."

Noriu dar....

Aš irgi noriu to paties. :) Kada bus tas "B.d."?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 28th, 2011, 11:41 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Augustas rašė:
Kada bus tas "B.d."?

Truputį vėliau :) Po gabaliuką.

Grįžtu prie šito:
Cituoti:
2003 m. ruduo. Naktis. Gal naktys.
po viso to, kas aprašyta. Ko nepaminėjau, tai kad ne tik kad buvo savotiškas atsakymas ar nušvietimas, bet ir suvokimas, kad iš Dievo sklinda didelė meilė ir geranoriškumas. Tai suvokęs atma: "o, koks aš kvailas ir atžagarus buvau, šnėkėjau prieš Tave, atsiprašau dar ir dar kartą. Tu esi, ir Tu toks mylintis". Apskritai visa tai buvo tarsi sielos, širdies komunikacija su Dievu, ne žodžiais ir net ne visai mintim. Norėčiau vėl kada nors turėti tokį nuolankumą, koks buvo tada.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 29th, 2011, 1:18 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
2003 m. pavasaris. Išėjau ieškoti. Nežinojau ko konkrečiai, kažko. Laimės, tikro gyvenimo. Norų buvo įvairių, nuo savanaudiškų iki tiesimosi link tiesos. Išėjau kaip silpnas ir nuodėmingas žmogus, norintis pasikeisti.

2011 m. Vis dar esu silpnas ir nuodėmingas. Bet pasikeitęs. Turintis dvasinio gyvenimo šansą, ir labiau tikintis dvasinės būties realumu.

Ką davė Globėjas ir Šaltinis (turiu galvoje Dievą) man mano gyvenime? Istorija turėtų būti apie tai, nes čia "nekropolis". Prikėlė iš mirusių? Taip, nes...
Kartais prisimenu žodžius iš Evangelijos: "palik mirusiems laidoti savo mirusius". Gyvenimas rūpinantis mirštamais dalykais (tokiais kaip savieji kūniški poreikiai, draugai, merginos, giminė, karjera, namai, daiktai, pomėgiai, interesai, laisvalaikis, pramogos, ir t.t. ) iš tikro yra kaip mirusio žmogaus gyvenimas. Nes toks žmogaus gyvenimas neturi tikros perspektyvos, sukasi apie negyvus daiktus arba apie sąryšius su tais negyvais daiktais. atmos gyvenimas irgi buvo niekuo neišsiskiriantis mirusio žmogaus gyvenimas.
[Čia nenoriu pasakyti, kad mirštamu kūnu nereikia rūpintis. Kūnu reikia rūpintis, tam, kad kad būtų galima rūpintis siela. Gera sveikata, harmoninga daiktinio gyvenimo tvarka - puikūs dalykai]

Iš mirusio, Visur Esantis ir Visa Matantis, Visa Globojantis ir Visa Sukūręs Dievas mane padarė ieškančiu Jo. Ir skatina toliau ieškoti. Ieškojau, radau, ir toliau ieškau.

Jis pakeitė mano gyvenimo tikslą.

1995 m. Naujųjų Metų vakaras. Sustoję ratu vyresnių pažįstamų būrelis, apsikabinę, juokiasi paskendę bendrumo jausme. atma stebi iš šalies ir yra paveiktas įspūdžio. Viduje galvoja: "draugystė - aukščiausias dalykas. nuo šiol tai yra mano gyvenimo tikslas".

1997 m. "Sekso ekstazė yra aukščiausias dalykas".

1998 m. "Ramybė yra aukščiausias dalykas. Atsijungimas. Tuštuma".

2009 m. atma sėdi viename miestelyje ir dainuoja Šventus Dievo Vardus. Atsiverčia knygutę, skaito žodžius ir juos suvokia: "Aukščiausias gyvenimo principas yra meilė." [tobulam meilės siekiniui - Dievui].

2011 m. apie 2005 m. patyrimą. Kodėl negalima visada jausti, patirti tokios Dievo meilės? Dievas nėra šališkas, Jis myli visus ir kiekvieną, bet kodėl žmonės to nejaučia? Arba net ir atlikdami religinius veiksmus taip pat? Jis neatsiskleidžia, jeigu nesistengiu Jį mylėti dėl Jo Paties. Jeigu nieko dėl Jo nedarau su nuoširdžia meile, Jis neatsiskleis. Todėl gyvenimo tikslas yra mylėti Dievą dėl Jo Paties.
Saulė šviečia visiems, nuo nieko neužsidengia, bet kuo daugiau žingsnių darysiu link Saulės, tuo mažesnis bus atstumas ir stipresnė tarpusavio šiluma.

B.d.

Paskutinį kartą redagavo atma Spalis 29th, 2011, 1:45 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 29th, 2011, 1:38 pm 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Atsijungęs
VAU.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 30th, 2011, 9:24 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
:muse:
dar.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 30th, 2011, 11:12 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Dievas slapukas, Jis mėgsta slėptis :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 30th, 2011, 11:53 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
majesty rašė:

Kažkaip manau, kad aklos kūno akys Dievo veidui, kuris visur yra.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 31st, 2011, 8:33 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Puku rašė:
majesty rašė:
Kažkaip manau, kad aklos kūno akys Dievo veidui, kuris visur yra.
Palaikau šitą mintį :pasiruoses:

O tavo, atma, ieškojimo kelias gražus... net galima sakyt - standartinis :lol:
Tik iš tavo minčių surašymo nelabai supratau, kokiu vardu tau apsireiškė Dievas? :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 1st, 2011, 2:33 am 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Atsijungęs
Labai nuoširdu ir atvira, įdomu skaityti.
Ir artima, nes kai keičiasi gyvenimas, nebuvo ir pas mane tokio BUM! ir viskas, o po gabaliuką, po mažą palytėjimą.
676 rašė:
Tik iš tavo minčių surašymo nelabai supratau, kokiu vardu tau apsireiškė Dievas? :roll:

Kaip supratau, Atma dar ieško, bet būtų ir man įdomu sužinoti atsakymą :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 2nd, 2011, 3:53 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
shamanee rašė:
676 rašė:

Kaip supratau, Atma dar ieško, bet būtų ir man įdomu sužinoti atsakymą :)

Na, man Dievas neapsireiškė, turiu vilties, kad Jis į mane maloningai pažvelgė ir įkvėpė iš Savo pusės, bet aš tai suvokiu iš savo pusės, kaip man žinoti? Jis man nepasakė savo vardo, nekalbėjo su manim, buvo tam tikrų akimirkų, kurios palietė sielą, ir davė tam tikrus suvokimus.

Ieškau toliau ta kryptimi, kurią atradau per visą tą gyvenimo patirtį.

Yra Dievo vardų, kurie mano širdį patraukia, ir kurie maloningi man, jų neišgalvojau, bet priėmiau iš (mano suvokimu) rimtos Dievo raštų ir šventujų tradicijos. Tai mano mažučiai žingsneliai religijos keliu ir ligšiolinis įkvėpimas yra dažnai glaudžiai susieti su tais Dievo vardais ir Dievo pavidalais, bet į ką pats norėjau rašydamas pasigilinti, prisiminti ir su kitais šio forumo lankytojais pasidalinti, tai į tuos kelio taškus, kaip vystosi Dievo pažinimas iš vidaus, kas per žmogus yra tas atma vidinėje kelionėje, o akcentuoti kokie konkretūs vardai ar kokia kryptis bus jau "reklama". Kai kurių man ne mažiau svarbių momentų dėl tos pačios priežasties neaprašinėjau, daugiau prisiminiau tuos, kurie bendri man kaip "krikščioniui" su kitais krikščionimis arba universalūs.

Mano supratimu, yra daug Dievo vardų. Yra daug žmonių ir daug tikėjimo tradicijų, jos žino skirtingus vardus ir tiki skirtingais vardais, o kitais netiki, bet vienaip ar kitaip, dalis žmonių, praktikuojančių savo religiją, turi pagarbos tam, kas yra įvairiose pasaulio religijose. Filosofiškai pažiūrėjus, visi žodžiai yra susiję su Dievu, nes įvardina Jo kūrinius ir patys yra Jo kūrinijos dalis. Apibūdink, "ištark" kūrinį, apibūdinsi ir kūrėją. Bet mes nesikreipiam į Dievą eiliniais žodžiais, kaip pvz. "stalas, batai, akiniai" ir pan. ;) jie yra trečiaeiliai ar ketvirtaeiliai "vardai", netiesioginiai. Tiesioginiai yra tie, kurie pilnai ir iš esmės apibūdina Jo asmenybę ir darbus ir yra apreikšti.

Pvz. čia forume buvo įdėta krikščioniškos muzikos klipų, kur dainuojama apie Dievo vardus iš Biblijos ir pateikiamos jų reikšmės. ( http://www.youtube.com/watch?v=T5-6gwssX0Y ). Kuo galima dar būtų iš patirties pasidalinti, tai kad Šventi Vardai yra malonės versmė. Krikščionims siūlyčiau praktiškai pabandyti būtent tų Šventų Vardų, kuriais tikite (iš Biblijos, ar Viešpaties Jėzaus Kristaus), pastovesnę ir ilgesnę kasdieninę rečitaciją su meile, kaip maldą ar giesmę, ir pamatyti kaip tai paveikia jūsų kasdieninio religinio gyvenimo kokybę ir dvasinę pažangą.

Kai kurie iš momentų, kuriuos aprašiau, susiję su tokiais vardais, kurių reikšmės lietuvių kalba būtų: "Amžinai Palaimingas", "Gyvybės ir Sąmonės Šaltinis", "Meilė Dievui (Dievo Meilė, Dievo Džiaugsmo Galia)", "Gražiausia ir Patraukliausia Būtis", "Besidžiaugiantis Meile". Kaip matyti, tai vardai, turintys savyje universaliai suprantamus Dievo savybių apibūdinimus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 2nd, 2011, 9:13 pm 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Atsijungęs
Ką tu veikei savaitę vienas miške ir kaip ten atsidūrei?

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume