Dabar yra Rugsėjis 23rd, 2019, 2:54 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Pranešimo tema: Re: atma: išėjau ieškoti
StandartinėParašytas: Lapkritis 3rd, 2011, 5:55 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Stan rašė:
Ką tu veikei savaitę vienas miške ir kaip ten atsidūrei?

Tiesiog buvau. Vaikščiojau, mąsčiau, deginau laužą. Į mišką nukeliavau, kai viduj iškilo gilus noras tylos, išsigryninti. Buvo dienų, kai kalbėdavausi su įvairiais žmonėm, ir po viso to vieną vakarą einu, ir toks jausmas viduje: "kokį fuflo visą dieną šnekėjau?". Ir tas noras nutilti, ir kad tyla kažką daug duotų, kažką pakeistų. Atrodo, užsidarytum į kokią celę mėnesiui, visai vienas. Taip išsiruošiau į mišką, pasiėmiau reikalingų daiktų ir išvažiavau. Bet tos savaitės maždaug ir užteko. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 4th, 2011, 12:05 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
atma rašė:
Stan rašė:
Ką tu veikei savaitę vienas miške ir kaip ten atsidūrei?

Tiesiog buvau. Vaikščiojau, mąsčiau, deginau laužą. Į mišką nukeliavau, kai viduj iškilo gilus noras tylos, išsigryninti. Buvo dienų, kai kalbėdavausi su įvairiais žmonėm, ir po viso to vieną vakarą einu, ir toks jausmas viduje: "kokį fuflo visą dieną šnekėjau?". Ir tas noras nutilti, ir kad tyla kažką daug duotų, kažką pakeistų. Atrodo, užsidarytum į kokią celę mėnesiui, visai vienas. Taip išsiruošiau į mišką, pasiėmiau reikalingų daiktų ir išvažiavau. Bet tos savaitės maždaug ir užteko. :)
Aš tai miške tylos neradau, nes ten pilna gamtos garsų :roll:
Aukštai kalnuose esu patyręs tylą, arba pasinėręs po vandeniu, nes ir ten ir ten girdėdavau tik savo kvėpavimą ir širdies dūžius :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 4th, 2011, 12:36 am 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Atsijungęs
atsakymas priimtas, ačiū. :) įdomus motyvas Tavo kelyje. gal net labiausiai krito į akis.
o šiaip..
Mozė išėjo į mišką rašyti plokščių...
Kristus palikdavo mokinius, kad pabūtų vienas.. Dykumoje jis praleido 40 dienų..
Sidharta Gautama- Buda išėjo į mišką septyneriems metams, o iš jo grįžo su mokymu...
Pas Sarovskį patarimo šunkeliais važiuodavo didikų didikai... O prieš tai šis išmintingas ponulis irgi buvo išėjęs miškan...
Didieji mokytojai mokydavo po tam tikro laiko atiskyrėliško gyvenimo. Sutapimas?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 4th, 2011, 6:55 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Jeigu žiūrėti sistemiškai, tai kiek liečia eilinius paprastus žmones, tokius kaip aš, vienuma prisideda prie žinojimo, ateinančio per vidų, vystymo, dorybės lygio priemonė. Nors tiesą sakant, iš vienumos jokios naudos jeigu nepereitas apsivalymas per sau būdingą veiklą pasaulyje. Pirmas dvasinio tobulėjimo etapas - veikla ryšyje su Dievu, antras etapas - žinojimas ryšyje su Dievu (vienuma vienas iš elementų) ir trečias etapas - meilės tarnystė Dievui. Aš stengiuos pradėti pirmą etapą.

Miestą apibūdina kaip esantį tamsos savybių būvyje, kaimą - aistros savybių būvyje, mišką - dorybės savybių būvyje.

Bet transcendentinis būvis apibūdinamas taip: šventa vieta (Dievo namai) ir šventų asmenybių bendrija. O tikroji tyla ir vienuma - klausytis apie Dievą iš šventų žmonių arba nuoširdžiai šlovinti Jį tokioje bendrijoje. Nes kai esi vienas, ir jeigu nesi tobulam pilnam ryšyje su Dievo Asmeniu, tai esi su savo materialistišku protu - jo draugijoje. O vienuma reiškia neturėti materialistinio bendravimo.

Kai kurios antro etapo praktikos nurodo atsiskyrimą ir meditaciją į Dievą vienam šventoje vietoje. Koks gali būti to rezultatas? Apsivalymas, tampraus ryšio užmezgimas širdyje su visa persmelkiančiu ir visa žinančiu Dievo aspektu, tyro žinojimo apie sielą ir dvasią manifestavimasis sąmonėje. Ateinama iki meilės tarnystės Dievui durų. Bet tą patį patikimiau gali duoti pirmo etapo praktika su trečio etapo įtaka. Nuo žinojimo lygio nepakankamai apsivalęs žmogus gali nupulti, bet jeigu jis užsiima veikla pagal savo natūralią prigimtį, stengdamasis užmegzti meilės ryšį su Dievu, tada jam nėra kur pulti, jis nešoka aukščiau nei gali.

Didieji Dievo šventieji prieš užsiimdami Dievo karalystės žinios skleidimu, atsižada pasaulio, pereina į kitą visuomeninį statusą, kad žmonės klaidingai nelaikytų jų tokiais pačiais materialistais kaip jie. Žmonės intuityviai supranta, kad tas, kam nereikia materialaus gyvenimo, kas laimingas gyvena be materialistinių ryšių, nėra eilinis asmuo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 4th, 2011, 7:40 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Stan rašė:
atsakymas priimtas, ačiū. :) įdomus motyvas Tavo kelyje. gal net labiausiai krito į akis.
o šiaip..
Mozė išėjo į mišką rašyti plokščių...
Kristus palikdavo mokinius, kad pabūtų vienas.. Dykumoje jis praleido 40 dienų..
Sidharta Gautama- Buda išėjo į mišką septyneriems metams, o iš jo grįžo su mokymu...
Pas Sarovskį patarimo šunkeliais važiuodavo didikų didikai... O prieš tai šis išmintingas ponulis irgi buvo išėjęs miškan...
Didieji mokytojai mokydavo po tam tikro laiko atiskyrėliško gyvenimo. Sutapimas?

Nuo ilgos vienatvės ir tylos visiems "nurauna" stogą :)

O jei rimtai - be abejo ne, ne sutapimas. Ir nereikia būti didžiu mokytoju. Kai blogai - geriausia tamsiam kampe vienam žaizdas išsilaižyt. Jei taip nebuvo - tai... dar bus :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 5th, 2011, 2:19 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Atma, ir man kilo mintis - kaip prisimeni tas visas datas :) Ačiū už pasidalijimą, tavo ieškojimo-radimo kelionė gera, gili, tikra.

Miškas, jei jau ties juo sustojome... Taip, bastymasis gamtoje su nakvynėmis, vienumoje ar su dvasios bičiuliais - labai rimtas prablaivėjimo šaltinis. Mieste sunkiau suvokti tikrovę, kai esi tik asfaltuotoje aikštėje besivoliojantis žmogeliukas :D O miške - "žalias kraujas žalios žolės" čia pat, viskas jaučiama tikriau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 5th, 2011, 2:38 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Prisiminti datas paprasta...
Jei gyveni "daug maž" dievotą gyvenimą ir dievotoj aplinkoj - santykis su Dievu auga lėtai ir užtikrintai - niekada neprisiminsi kada Dievas tave pastūmėjo daugiau ar mažiau - na nebent gyvenime įvyktą totalus fejerverkas...

Bet jei augi ateistinėj aplinkoj, pats esi netikintis - momentai kai Dievas prie tavęs prisiliečia - yra kažkas tokio, ko niekada nepamirši... Net tai nekasdieniška.

Baisi ta tikėjimo kasdienybė... Ir kartais taip pavydu, kai matai šalia žmogų besikeliantį iš lovos ir automatiškai besižegnojantį... Arba kuriam nereik kovot su savim, kad sukalbėti kasdienines maldas, o reik kovot su priežastimis, trugdančiomis tai padaryti....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 7th, 2011, 10:27 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Silverblade rašė:
Atma, ir man kilo mintis - kaip prisimeni tas visas datas :)

Ne taip ir prisimenu, bet stengiuos prisiminti, atkasti. Geriau atsimenu tas, kurios po 1997 m., po mokyklos baigimo, o ankstesnes ir vaikystės tai tik orientaciškai, kada maždaug apytiksliai tai galėjo būti + - 1 metai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 13th, 2011, 6:12 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
2003 m. pavasarį buvo keli keisti nutikimai, vidiniai, irgi apvertę požiūrį į pasaulį.
Kartą sėdžiu Katedros aikštėj, visu balsu dainuoju A.Mamontovo "O Meile" ir tie žodžiai "o Meile, tu mane nugalėjai" tarsi įėjo į širdį. Tarsi pasakiau: "Taip, Tu aukščiausia, Tu mane nugalėjai." Ir iš tikro tai realybė, tarsi neišvengiamai mūsų vidinė asmenybė yra natūraliai nuolanki prieš Meilę, priklauso Jai.

Maždaug iš to paties laikotarpio kartą sėdžiu anksti ryte tik prabudęs Vokiečių gatvėj. Buvo saulėtas pavasario rytas. Viduj kažkas buvo pasikeitę. Ir sėdžiu, žiūriu iš toli eina žmogus ir grožisi rytu. Su be galo džiaugsminga nuotaika. Ir ta nuotaika taip stipriai į mane atėjo, empatija, pajaučiau to žmogaus būseną, jo laimę, širdis tiesiog lydytis pradėjo. Vienas stipriausių įspūdžių gyvenime. Tada pasakiau sau: "tikrai aukštesni dalykai egzistuoja".

Kartą vėlai vakare stovim Vokiečių gatvėj su pankais, sustoję ratu, kažkokios šnekos. O ten būdavo tokie butelių rinkikai, irgi gatvės dalyviai. Tai vienas toks, gal kokių 35 metų, irgi ten kažkaip prie to mūsų rato atėjo. Pankai kažką pašaipaus jam pasakė. O aš tarsi stebėjau visą tą situaciją, atsitraukęs ramus savyje, ir visas patyrimo laukas kaip ir pasikeitė, lyg gerai jaustum visas nuotaikas, giliau suvoktum kas vyksta dvasiniu lygiu. Ta viena pašaipa man sukėlė tokią didelę užuojauta, viena iš tų akimirkų, kai skauda širdį. Žiūriu aš į tą žmogų apimtas tos būsenos, mūsų žvilgsniai susitiko, jis pažiūrėjo, ir sako: "tu geras". Neįprasti, netikėti žodžiai atšiaurioje gatvės atmosferoje.

Būdavo gražios, kitokios dienos. Žiūriu į debesis, tarsi kažkas traukia, kviečia. Tarsi kažkas gyvenime atlikta. Galvoju: "viskas, dabar jau galėčiau pakeisti gyvenimą, atsižadėti šio pasaulio, tapti kokiu vienuoliu ar kuo"

Tom pačiom dienom, daug veikdavau, spontaniškai. Ant to veiksmo judu kažkur miesto gatvėmis su eiline spontaniška idėja, o iš vidaus tarsi toks klausimas: "kas tu esi, atma?" Ir tikrai, kas aš esu? Tas klausimas... toks gilus, ir kažką keičiantis. "Kas tu esi?"... Kas klausė manęs iš vidaus. Kas aš esu?... ...

Taigi, atsivertimas. Beveik išreikalavau iš Viešpaties, kad pasakytų man kur Jis, ką man daryt :) Viešpats nepaprastai gailestingas. Kaip mano draugas sako, "jeigu tu į Jo pusę žengi žingsnį, Jis į tavo žengia dešimt". Mes turim susitikti su Tavim, Viešpatie, kaipgi kitaip? Juk mes Tavo, Tavo realybėje. Mes turim susitikti... Susitikimo atšaukti neįmanoma. Ir nereikia. Be Tavęs niekas neturi prasmės, su Tavim - pasaulis savi stebuklingi namai. Sielos namai esi Tu.

Kas aš esu? Mažutė kibirkštėlė, vienas gyvas atomas, asmeniukas, amžinoje dvasinėje Tavo būtyje. Netikęs, menkas. Nemoku Tau tarnauti. Nieko nemoku.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 13th, 2011, 7:38 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
labai fainiai...

atma,užduosiu tau tokius va biški ne į temą , bet visgi man idomius klausimus:)
tu esi plikas su kasyte pakaušy ir dėvi oranžinius rūbus?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 13th, 2011, 7:40 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
majesty rašė:
ltu esi plikas su kasyte pakaušy ir dėvi oranžinius rūbus?

Ne visai skustas, su kasyte, paprastais drabužiais - megztinis, džinsai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 13th, 2011, 9:57 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
panašiai kaip Silverblade ;]

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2011, 9:54 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
atma rašė:
Ne visai skustas, su kasyte, paprastais drabužiais - megztinis, džinsai :)

majesty rašė:
panašiai kaip Silverblade ;]

hehe, užskaitau :liuks:

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 14th, 2011, 5:54 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Taip gims nauja kryptis tarp subkultūrų - "zilberbleidizmas" :mrgreen:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 17th, 2011, 12:54 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
\nu nu, jau kad įsisiautėjot, tai net gražu :P

Patinka man atmos pasakojimas...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: