Dabar yra Rugsėjis 22nd, 2019, 9:25 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Pranešimo tema: Ramybė
StandartinėParašytas: Sausis 6th, 2011, 11:30 pm 
Ginklanešys
Vartotojo avataras
Ginklanešys
Atsijungęs
Man pasidarė įdomu, kaip ieškote ramybės ir nusiraminimo. Būtų įdomu jei pasidalintumėte, kokia veikla užsiimate ir panašiai. Arba kitaip tariant, kokie jūsų būdai atvėsti įsikarščiavus?

Paskutinį kartą redagavo ColdZero Sausis 7th, 2011, 4:36 pm. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Ramybė
StandartinėParašytas: Sausis 6th, 2011, 11:42 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
O tu matai, galvojau, kad tu vyriškos giminės... T.y. kad taip būna tik moterims. :D
Meldžiuosi šito ano "vieno tikslo" jau seniai. Jei sensorika nesutrinka, t.y. jautrumas Dvasios šventosios dvelkimui, randu kelius ir būdus kaip padaryti krūvą darbų, gerai jaustis (!!!!) ir vakare ramiai pamerkiu Jėzui akį, sakau ačiū :)
Kad ir šiandien atidirbau su studentais, nuplaukiau savo 300 metrų (pagaliau plaukiu...), darbų visokių ir planų galvoj bilekiek, ten to, ano šito, kažko nepamiršt... Važiuoju ir šast mintis - reikia ŽTM nusipirkt, neturiu dar naujo. Stoju parapijos bažnyčioj, nusiperku, užeinu - pasirodo pas mus gi ketvirtadieniais adoracija visą dieną. Išėjau po valandos berods. Manai nieko nespėjau? :)
Keistas bachūras tas Jėzus, sakau tiesiai... Bet kai su juo pasikalbi, ateina ramybė. Tokia mmm...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 12:45 am 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Niekad nesupratau to pagoniško kulto bažnyčios tradicijoje, kai pasistatę auksinę saulę su baltu apvaliu duonos gabalėliu joje ir žiūri į ją, adoruoja ją ir visaip kitaip su ta saule ir duonele bendrauja ir galvoja, kad su Jėzum bendrauja. Nu, bet liaudyje visoko pasitaiko, kiekvieno pasirinkimas :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 12:53 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Na, žinai, kol nemokėjau plaukt, niekaip nesuvokiau, kad tai paprasta.
Pabandyk gal. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 1:15 am 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
O kas čia per filosofija, atleiskite? Visa laimė, kad man neatėmė Dievas proto, kad eičiau ir garbinčiau metalinę saulę :pasiruoses:
P.s Man tai smagu žiūrėti kaip katalikų žmonės atsitokėja po kiek metų ir supranta, kad su negyvu daiktu, metalu bendravo dešimtemčiais.
Ale vistiek manes neįtikinai pabandyti eit nusilenkti prieš šalto metalo gabalą :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 3:13 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Emanuell'i, būk geras, nevaryk ant mums, katalikams , brangiausio sakramento, prašau.
Katalikai garbina ne tą metalą, tavo vadinamą saulę, o katalikų vadinamą monstranciją, bet tai, kas yra viduje - Jėzaus Kristaus Kūną (Ostiją) - švenčiausiąjį Sakramentą. Kad suprasti tai, turi pats patirt. Nepadės tau jokie žodžiai mūsų parašyti.

Beje, yra istorijoje keletas nutikimų, kai Ostija patapo tikru širdies raumeniu ir tiems eksponatams yra atskiras muziejus. Tiksliai nežinau kur, tačiau įtariu, jog yra Italijos širdyje, Romoje, Vatikane.

Ostijos laikikliai (monstrancijos) būna pačių įvairiausių pavidalų; taut eko matyti tik pats pigiausias kaimiškas variantas, su spindulėliais aplink (Ostijos šviesą mūsų akimis matomai iliustruoja tie tipo saulės spinduliai). Kristaus kūnui tas rėmelis iš tiesų nereikalingas, jis nuo to nesikeičia, tai yra reikalinga tiktais mums, tikintiesiems, kad galėtume matyti, adoruoti, garbinti Dievą tame mažame buvusiame neraugintos duonos paplotėlyje, bet Mišių metu tapusiu tikru Kristaus Kūnu. Mes tai darome tik todėl, jog Jėzus taip prisakė.
Paveikslėlis
O man ramybė - kai galiu naktį, visiems numiškiams jau sumigus, pabūti prie kompo, pasėdėti virtuvėje prie lango, paspoksoti į praeivius ir visa kita. Net nežinau kaip tiksliau paaiškint - kai ramybė viduje, man aplink gali dėtis kas tik nori, galiu taip slapta pasinerti į ramybės gelmę netgi prie garsiai įjungto tėliko ir žmonių zujančių aplink. Tačiau labaiusiai patinka tiesiog spoksoti pro langą, žiūrėti į tipišką miesto peisažą ir nieko negalvoti. :roll:

Va katalikams visiems siūlau nerealią ramybę patirti Puku parašytu būdu - adoruojant švenčiausiąjį. Bent valandai, o geriausia - nuo vakarinių Mišių iki rytinių (tomis ypatingomis progomis, kai kunigai išstato švenčiausiąjį ir palieka per naktį prie budinčių žmonių grupės. Žinau, yra Vilniuje kur ištisai yra išstatytas Kristaus Kūnas ir galima ateiti, pabūti kiek turit laiko.

Vdinė Jėzaus kristaus dovanojama ramybė yra tikrai nuostabus dalykas. :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 8:28 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Emanuell rašė:
O kas čia per filosofija, atleiskite? Visa laimė, kad man neatėmė Dievas proto, kad eičiau ir garbinčiau metalinę saulę :pasiruoses:
P.s Man tai smagu žiūrėti kaip katalikų žmonės atsitokėja po kiek metų ir supranta, kad su negyvu daiktu, metalu bendravo dešimtemčiais.
Ale vistiek manes neįtikinai pabandyti eit nusilenkti prieš šalto metalo gabalą :D

O aš ir nenoriu tamstos įtikinti - jei reiks - Dievas įtikins :)
Šiaip elgiesi banaliai - kritikuoji filmą, jo nematęs...

Kaune pastovi adoracija vyksta Arkikatedroje bazilikoje, koplyčioje. O parapijose turbūt įvairiai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 2:02 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Atsiprašau, bet visai nebandžiau nieko įžeisti ar ką.
O Puku, netiesą sakai, kad kalbu apie tai ko nežinau. Pats kažkada adoravęs esu, vienuolynuose buvęs, naktim sėdėjęs, Baltriškėse, PAštuvoje pas karmelites, Kauno Katedroje, žinau kas tai yra. Tiesiog maniau visą laiką, kad tai kažkas, nesupratau to, bet kai atėjo supratimas prieš pusantrų metų gerų ir supratau, kad adoruoju "įsikūnijųsį Jėzų" ostijoje apipavidalintą metalu, auksu, bronza ar kuo tais monstrancijoje toje, tai nuo tos dienos pasibaisėjau ir negaliu daugiau sau leisti protui aptemti. Iki tol man tai buvo tiesiog malda, aš sėdėdavau prie to daikto, melsdavausi sau širdyje, o vėliau supratau, kad žmonės rimtai su tuo daiktu bendrauja ir galvoja, kad su Jėzumi bendrauja. Va nuo tos dienos ir prašviesėjo man akyse ir supratimas atėjo.
P.s Jūs man atsakykite, kam reikalingas žmogui, bet koks žmogaus sukurtas pavidalas, daiktas, įrankis, jei jis turi Jėzų širdyje ir jam nereikia nei stulpo kaip, kad Mozės vedamiems izraelitams reikėjo, kad į jį pažvelgtų, nei Aarono padirbinto veršio, nei dar ko. Na pasakykit man tada šitą, m? Aš turiu Kristų ne kažkur bažnyčioje stovinčioje monstancijoje, degančioje raudonoje lempelėje ar apskritai pastate (nes yra ir tokių, kurie taip mano), o savo viduje, širdyje, bendrauju su juo kur noriu, kada noriu ir kiek noriu, ar po vandeniu, ar tamsoje, ar mašinoje, ar valtyje viduryje marių, ar miške, ar rusyje, ar savo kambaryje, man nesvarbu kur, todėl man nereikia jokių pagalbinių priemonių, kad galėčiau save įtikinti (o gal ir būti suklaidintas gudruolio žalčio), kad nuėjęs į įš žmogaus rankų pastatytą bažnyčią (kaip žinom tikroji bažnyčia iš gyvų žmonių, o ne akmenų) ir žiūrėdamas į žmogaus dirbinį matysiu ir bendrausiu su Kristumi. Todėl ir palikau visą tą reikalą ir esu ramus tiesoje. Va.
P.s Manau iš viso šito reikalo mane išvedė Šv. Dvasia, esu tuo įsitikinęs.
P.s taip pat NEsvarbu nesutinku, kad bendrame konstekste Jėzus turėjo omenyje tai, kad jis realiai įsikūnija į ostiją ar vyną. Tai veikiau simbolis, atminimas tos aukos, kurią Jis atliko už mus, bendravimas su tikinčiaisiais ir buvimas kartu su Kristumi, įšpažinimas ir kt., bet tikrai ne realiai įsikūnijęs Dievas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 4:27 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Broli Jėzuje Kristuje, pasivadinęs Emanuell, nesmerk kitų. Prašau. Nekelk savęs aukščiau kitų. Kai tik pradedi aiškinti, jog tu turi vidinę ramybę ir Šventąją Dvasią visur su savimi ir todėl tau nereikia nei kulto nei ritualo nei patalpos, smerki tuos, kurie turi vidinę ramybę ir Šventąją Dvasią savyje, dalyvaujančius kulto apeigose ir praktikuojančius įvairius katalikiškus ritus, ateinančius ir išeinančius iš tam tikro pastato, ką bendrai paėmus vadiname bažnyčia. Būk tolerantiškesnis ir susilaikyk nuo vertinimo, nes ne tau spręsti kas teisus o kas ne. Dievas yra aukščiau visokio kulto ir ritualo, Dievas nėra įspraudžiamas į pastatą ar monstranciją. Kožnas katalikas taip pat bet kokioje gamtoje randa Dievą ir garbina jį visu savimi.
O tavo aprašytoji patirtis visokiuose vienuolynuose tik atskleidžia tai, jog nebuvai samoningas tame dalyke. Ieškojai kažko tokio, ko iš tiesų nėra, gal netgi bėgai nuo savęs, slapsteisi adoracijose ir kt ritualuose, bet nebuvai toks tikintis, kaip dabar manai esąs. Nieko tokio, nebijok, visi tai išgyvena, kai ieško formų ar kažko, kad paslėpt savo vidinę tuštumą.

O DIevo ramybė veikia kitaip - visų pirma ji neskatina savęs aukštinti ir neskatina smerkti kitų, mėgint atvert akis ar dar kaip kitaip. Dievas yra didesnis už visa tai. ;)

Visiems, skaitantiems, linkiu begalinės ramybės ir pakantumo kitaip suvokiantiems Dievą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 4:37 pm 
Ginklanešys
Vartotojo avataras
Ginklanešys
Atsijungęs
Puku rašė:
O tu matai, galvojau, kad tu vyriškos giminės... T.y. kad taip būna tik moterims. :D
Meldžiuosi šito ano "vieno tikslo" jau seniai. Jei sensorika nesutrinka, t.y. jautrumas Dvasios šventosios dvelkimui, randu kelius ir būdus kaip padaryti krūvą darbų, gerai jaustis (!!!!) ir vakare ramiai pamerkiu Jėzui akį, sakau ačiū :)
Kad ir šiandien atidirbau su studentais, nuplaukiau savo 300 metrų (pagaliau plaukiu...), darbų visokių ir planų galvoj bilekiek, ten to, ano šito, kažko nepamiršt... Važiuoju ir šast mintis - reikia ŽTM nusipirkt, neturiu dar naujo. Stoju parapijos bažnyčioj, nusiperku, užeinu - pasirodo pas mus gi ketvirtadieniais adoracija visą dieną. Išėjau po valandos berods. Manai nieko nespėjau? :)
Keistas bachūras tas Jėzus, sakau tiesiai... Bet kai su juo pasikalbi, ateina ramybė. Tokia mmm...

Puku, atleisk, bet taip ir nesupratau tavo minties, ką norėjai pasakyti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 4:45 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Nesmerkiu nė vieno žmogaus. O pasakyti kitaip negu kažkas mano, ar tai blogai? Dabar su ta tolerancija aš visai nebesuprantu kaip čia yra, pasakai, kad tas negerai, tai pasako, kad tu netolerantiškas, pasakai, kad gėjai negerai, tai išvadina tave netolerantišku, pasakai, kad esi prieš gyvenimą susimetus, tai vėl esi netolerantiškas kažkieno atžvilgiu? Tai aš kaip suprantu turiu tylėti ir niekam nieko nesakyti ir laukti pasaulio galo ir iki kol viskas išaiškės, tesingai suprantu tave?
Na esu įsitikinęs ir kol gyvasties turėsiu savyje tol kalbėsiu prieš tai, ką esu įsitikinęs nesant gera, teigiama, ir tai nėra smerkimas (nebent mes skirtingai patį smerkimą suprantam). Aš vadovaujuosi tuo gyvenime, ko esu išmokytas. Mano bažnyčios vadovai mokė žmonės, kritikavo jų elgesį ir gyvenimo būdą, taisė, apaštalai taisė ir kritikavo, Jėzus kritikavo ir sakė kaip turi būti, bet jų niekas kažkodėl netolerantiškais nevadina.
Tu man tada pasakyk ką man reikia daryti, sakyti ar kaip elgtis, jei matau ir esu tuo įsitiknęs, kad kažkas paklydęs ir, kad nevadintų manes po to smerkiančiu ar netolerantišku. Jei atsakysi ačiū tau.

Kitas dalykas, kalbant apie vienuolynus ir mano praeitį, tai augau evangeliškoje šeimoje (Ne protestantiškoje), buvau mokomas nuo vaikystės Rašto (ačiū už tai tėvams), bet gyvenimo smūgiai ir vykstantis ekumenizmas leido man pagalvoti, kad visgi gali būti vienybė. Į vienuolynus aš tau pasakysiu važiavau vedinąs vieno troškimo - pokalbio su ten esančiais ir noro, kad ir jie suprastų teisingą kelią, bet po to supratau, kad po truputį priimu katalikišką mokymą ir tampu katalikas nejučiomis, ėmiau abejoti "O gal viskas gerai ten, gal nėra kaip žmonės sako", "gal aš susitaikysiu su tuo ar nuo", net apie kunigystę galvojau rimtai. Bet visgi mano brangus tėtis pastatė mane į vietą ir įkrėtė proto, o Viešpats davė išminties paklausyti tėvo patarimo, todėl ėmiau išgryninti mokymą ir nusprendžiau likti tiesoje, tame ko buvau išmokytas. Esu įsitikinęs, kad daugelis dalykų, o ir įsikūnijimas į ostiją ar adoravimas yra prieštarauntis Biblijai, o daugiau skirtas žmonėms, kad lengviau būtų atlikti religinę praktiką.

Kalbant apie tai ką sakai "dabar manau esąs tikintis", tai aš realiai supratau, kad daugelį metų buvau religingas, bet be tikėjimo, o gal tik kokie porą metų galiu pasakyti, kad stengiuosi gyventi tikėjimu. Man visa religinė praktika tapo bereikšmė ir tuščia (iš anksto apgailestauju, jei kas įsižeis dėl to), tiesiog mano tikėjimas tapo gyvenimu, o ne religiniais veiksmai ar dar nežinia kuo. Tai va :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 4:50 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Emanuell rašė:
<...>
P.s Jūs man atsakykite, kam reikalingas žmogui, bet koks žmogaus sukurtas pavidalas, daiktas, įrankis, jei jis turi Jėzų širdyje ir jam nereikia nei stulpo kaip, kad Mozės vedamiems izraelitams reikėjo, kad į jį pažvelgtų, nei Aarono padirbinto veršio, nei dar ko. Na pasakykit man tada šitą, m? Aš turiu Kristų ne kažkur bažnyčioje stovinčioje monstancijoje, degančioje raudonoje lempelėje ar apskritai pastate (nes yra ir tokių, kurie taip mano), o savo viduje, širdyje, bendrauju su juo kur noriu, kada noriu ir kiek noriu, ar po vandeniu, ar tamsoje, ar mašinoje, ar valtyje viduryje marių, ar miške, ar rusyje, ar savo kambaryje, man nesvarbu kur, todėl man nereikia jokių pagalbinių priemonių, kad galėčiau save įtikinti (o gal ir būti suklaidintas gudruolio žalčio), kad nuėjęs į įš žmogaus rankų pastatytą bažnyčią (kaip žinom tikroji bažnyčia iš gyvų žmonių, o ne akmenų) ir žiūrėdamas į žmogaus dirbinį matysiu ir bendrausiu su Kristumi. Todėl ir palikau visą tą reikalą ir esu ramus tiesoje. Va.

Džiaugiuos, kad esi bandęs :) Tuomet kritika gali būti objektyvi. Ir tikrai neteisinu tų kurie būtent su monstrancija kalbasi... Adoruojant Jėzų ramybė atėjo ne iš pirmų metų. Pirmos, ypač naktinės adoracijos budavo daugiau toks savų chebros susirinkimas. O ne ten į tą monstranciją žiūrėjimas. Po to mano gyvenime buvo pragaras. O grįžus į tikėjimą - skeptiškai žiūrėjau į visas apeigas (adoracijas, išpažintį, komuniją). Ir ABSOLIUČIAI sutinku - Dievas visur. Net tame sumuštinyje kurį kemšu tau nemantant ir apie adoraciją aiškindama :D (palaimintas sumuštinis...). Melstis - nereikia eit į bažnyčią. Juk tu esi indas (nors ir molinis), kuriame Jėzus, o ne bažnyčia yra tas indas.
Dėl liturginių žaidimų - tikrai rekomenduoju Beno Ulevičiaus "Dieviškąjį žaidimą".
O kam man bažnyčia - man tai bendruomenė. Net jei nei su vienu nepasilabinčiau - aš žinau Jėzus gyvas mumyse. O tų taip vadinamų stabų aš tiesiog nematau, bet iš senosios kartos nesijuokiu. Jie neturėjo galimybės perskaityti tiek knygų, jiems reikia vaizdinių. Man reikia tik dvasios.
Kodėl adoracija teikia man ramybę - todėl, kad žmogiškai - yra tyla ir ramybė jau atėjus. Aš moteris, namie net užsimerkus matau dulkes :). Man reikia nuoeit į svečius, atsisėst ne ant savo kėdės ir išgirst tylą. Nes tyloj kalba Jėzus. O monstrancijos man gali ir nebūti. Nors nebejotinai klaupiuos prieš ją nenorėdama piktinti savo artimo.
Taigi. Pabaigai - maniau, kad mane irgi šventoji Dvasia išvedė prieš dešimt metų iš bažnyčios (tas jaunatviškas maksimalizmas...). Tik nuvedė prie narkotikų, rūkymo, gėrimo ir palaido gyvenimo. :) Ne iš karto...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 4:52 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
ColdZero rašė:

Ir kurios vietos nesupratai :)
Sutrumpinsiu.
Melskis.
Ir ateis ramybė.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 9:48 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Puku rašė:
ColdZero rašė:

Ir kurios vietos nesupratai :)
Sutrumpinsiu.
Melskis.
Ir ateis ramybė.

Jo...čia topinis šito forumo argumentas, kai neturi ką žmogus pasakyti: "melskis ir ateis ramybė". Galima jau dabar iš juoko numirsiu?" :luztu:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 7th, 2011, 9:50 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Emanuell, nepyk - pataikei į krikščionišką forumą, čia dauguma meldžias. Ir ką jau padarysi jei maldoje, t.y. bendravime su Jėzumi randu ramybę.
Mirk ramybėje ir taikoje su Dievu, o ne iš juoko. Ir šiaip nesišauk mirties, ji pati ateina....

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: