Dabar yra Rugpjūtis 26th, 2019, 7:43 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 53 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4

Pranešimo tema: Re: Vaikų auklyba
StandartinėParašytas: Balandis 6th, 2015, 10:53 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Liaudies išmintis sako:
Mylėk kaip dūšią, krėsk kaip griūšę

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Balandis 6th, 2015, 11:12 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Nenoriu sakyti, kad tai aksioma, bet pastebėjau, daugeliu atveju, kaip "teisingai" auginti vaikus reiškiasi moterys, ar merginos, kurios pačios dar neužaugino nei vieno savo vaiko :?
Būti "gera teta" kelias valandas, karts nuo karto apsilankant svečiuose, yra labai lengva, kai nereikia būti su vaikais 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę ir taip iki to amžiaus, kol jie neturės savo šeimų :mrgreen:

Pavyzdys, kad mane augino taip, todėl aš savo vaiką taip pat auginsiu - netinka, nes vaikas nėra tik vieno iš tėvų dalis, bet atsineša "kultūrinį paveldą" net iš abiejų tėvų senelių ir prosenelių ir t.t., todėl, kas tinka vieno vaiko auklėjime, nebūtinai tiks - kito.

Galima būtų užsiduoti tik klausimu, ar elgčiausi, taip pat, jei dar kartą auginčiau tą patį vaiką iš pradžių.
Pasikartosiu - kai kuriais atvejais elgčiausi taip pat, kitais - kitaip.
Apie tai esu kalbėjęs su savo vaikais ir tai yra didžiausia vertybė, kad auklyba nesupriešino mūsų :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Balandis 6th, 2015, 11:52 am 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Atsijungęs
O aš tiesiog nesuprantu, kodėl vyrams, užauginusiems (ar dar ne) savo vaikus, vienintelis teisingas būdas auklėti vaikus sukeliant jiems skausmą.
Aš nesu "gera teta", ar "gera žmona", ar "gera mama". Vyras nuolat sako, kad aš griežta. Nenoriu, kad pas mane vaikai eitu galvom. Bet tam ir reikalingos namų taisyklės ir dienos ritmas. Vaikas turi žinoti, kad pavalgę pietus mes plauname indus, o kol neišplovėm, negalime eiti į lauką ir t.t.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Balandis 6th, 2015, 1:45 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
shamanee rašė:
O aš tiesiog nesuprantu, kodėl vyrams, užauginusiems (ar dar ne) savo vaikus, vienintelis teisingas būdas auklėti vaikus sukeliant jiems skausmą.
Ar nors vienas vyras iš šiame forume rašė, kad vienintelis būdas auklėti vaikus sukeliant jiems skausmą :?:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Balandis 6th, 2015, 2:35 pm 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Atsijungęs
O kaip vaikų diržinimas gali būti be skausmo?
Tai realios naudos neatneša. O santykius su tėvais sugadinti tikrai gali. Aš savo tėvus gerbiu ne todėl, kad esu gavusi diržu, o todėl, kad tėtis sakydavo, kad reikia gyventi sąžiningai, pats buvo sąžiningas, kai sakydavo, kad reikia eiti į bažnyčią, pats kasdien eidavo, kai sakydavo, kad reikia padėti kitiems, pats eidavo padėti, kai sakydavo, kad mamai sunku po darbo tvarkyti namus, pats padėdavo mamai tvarkytis ir mus įtraukdavo. Gerbiau tėtį, nes laikėsi savo žodžio.
O nuo diržo mes, vaikai, vienas kitą gindavom- buvo kad verkdami prašydavom, kad nemuštų kito, vieną kartą pamenu, kai tryse atėmėm diržą iš tėčio.... Tada labai jis verkė...
Mamos plaukštelėjimai baigėsi, kai aš dar pradinėse klasėse mokiausi. Net neatsimenu dėl ko mane barė, bet kai gavau per veidą, trenkiau atgal. Tada mama irgi verkė... Verkėm abi ir nuo tada niekada mama rankos nekėlė.

Vat, skaudu, bet taip buvo. Tėvus myliu, bet nuoskauda liko.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Balandis 6th, 2015, 5:55 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Ne įdėmiai skaitei
676 rašė:
shamanee rašė:
Ar nors vienas vyras iš šiame forume rašė, kad vienintelis būdas auklėti vaikus sukeliant jiems skausmą :?:
Aš norėjau atkreipti dėmesį, kad tu matai tik kraštutinumus.
Tu turi vieną gyvenimo patirtį, kuri tau buvo teigiama ir neigiamą. Kiti kitokią - kuri taip pat paliko teigiamus rezultatus.

Norėjau tik atkreiti tavo dėmesį, kad NIEKAS nepasisako TIK už auklėjimą diržu - visur turi būti balansas atsižvelgiant į KIEKVIENĄ vaiką :pasiruoses:

O tavo tėvai elgėsi priešingai mano šeimos principams, apie kuriuos rašiau savo pirmame poste :P

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugsėjis 13th, 2015, 5:23 pm 
Demonų tramdytojas
Vartotojo avataras
Demonų tramdytojas
Atsijungęs
shamanee rašė:
... neatsimenu dėl ko mane barė, bet kai gavau per veidą, trenkiau atgal. Tada mama irgi verkė... Verkėm abi ir nuo tada niekada mama rankos nekėlė. ...
Nebekėlė, nes kartą gavo atgal.
Mane vaikystėje mušdavo mama. Kai gavo atgal, rankos nebekėlė. Tėvas ypatingai retai kada kišdavosi į vaikų auklėjimą, bet esu gavęs nuo jo per pliką užpakalį su kareivišku diržu. Kai užaugau ir tėvas pajuto, jog aš jo nebebijau - nebemušė nei karto.
Pats savo sūnaus nei karto nedrausminau fizine jėga, paprastai užtenka normalaus vyriško pokalbio, arba drausminimo pabaudomis, pvz kompo nedavimo, dienpinigių pamažinimo. Dabar sūnui 22 metai, savo vaikus irgi auklėja be fizinių bausmių. Pats manau, jog ne veltui liaudies išmintis sako: "lenk medelį kol jaunas". :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugsėjis 14th, 2015, 4:44 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Gal tikrai čia tas medžio lenkimas, ar rykštės paminėjimas Šventame Rašte, labiau susijęs ne tiek su fizinių bausmių taikymu, kiek su reiklumu vaikui. :roll:

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 53 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: