Dabar yra Gruodis 8th, 2019, 6:19 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Pranešimo tema: V susibūrimas skriptoriume: Mt 9,9 - 13
StandartinėParašytas: Kovas 18th, 2010, 10:43 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Štai citata:
"Iškeliaudamas iš ten, Jėzus pamatė muitinėje sėdintį žmogų, vardu Matą, ir tarė jam: „Sek paskui mane!“ Šis atsikėlė ir nuėjo paskui jį. Kai jis Mato namuose sėdosi prie stalo, ten susirinko daug muitininkų bei nusidėjėlių, kurie susėdo šalia Jėzaus ir jo mokinių. Fariziejai, tai išvydę, prikišo jo mokiniams: „Kodėl jūsų Mokytojas valgo su muitininkais ir nusidėjėliais?“ Šitai girdėdamas, Jėzus atsiliepė: „Ne sveikiesiems reikia gydytojo, o ligoniams. Eikite ir pasimokykite, ką reiškia žodžiai: Aš noriu gailestingumo, o ne aukos. Aš ir atėjau šaukti ne teisiųjų, bet nusidėjėlių.“

Visose sinoptinėse evangelijose galima rasti analogijas. Tad plg.: Mk 2,13-17 ir Lk 5,27-32.

Kad būtų lengviau sužadinti mintis, štai kelios nuorodos: Su kokia šiandienine situacija galima būtų palyginti šią pateiktąją? Ką manote apie kurio nors asmens (kurių nors asmenų) veiksmus, žodžius (Asmenys: Jėzus, Matas (kitur Levis), muitininkai, nusidėjėliai, mokiniai, fariziejai.)? Kurie teksto žodžiai labiausiai Jus palietė? Kaip, kodėl? Ką Jums pačiam (-iai) reiškia šie Jėzaus ištarti žodžiai: "Ne sveikiesiems reikia gydytojo, o ligoniams"?

Siūlau pasidalinti savo mintimis, o ypatingai įžvalgomis...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: V susibūrimas skriptoriume: Mt 9,9 - 13
StandartinėParašytas: Kovas 20th, 2010, 12:34 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Mano įžvalga yra tokia, pas Jėzų ateina fariziejai, ir kritikuoja dėl valgymo kartu su "nuodėmingais". Jėzus į tą kritiką jiems atsako pamokančia kritika, kurios prasmė tokia: "jūs čia dabar aiškinat, kad valgymas su "nuodėmingais" yra blogai, arba, kad tų "nuodėmingų" veikla ir įpročiai prasilenkia su religijos nuostatais, gali būti ir taip, bet visų pirma, aš ir atėjau tokių žmonių gelbėti, o ne tų, kurie išmano religijos nuostatus. Antra, jūs galvojat, kad jūs išmanot ir laikotės religijos nuostatų, bet taip nėra - jūs pažeidžiat ir nematot kur. Bet aš jums nurodysiu kur. Kadangi mano misija yra gelbėti paprastus žmones, ir prie jų aš negaliu jums išsamiai paaiškinti, tai eikite ir patys savarankiškai išstudijuokite šį teiginį "Aš noriu gailestingumo, o ne aukos". Jūs taip pat esate nusidėjėliai, bet tokie, kuriuos reformuoti labai sunku."

T.y. čia fariziejams nurodoma pasigilinti į tai, kad gyvulių aukojimas yra atmestinas.

Young's Literal Translation
Matthew 9:13
but having gone, learn ye what is, Kindness I will, and not sacrifice, for I did not come to call righteous men, but sinners, to reformation.'

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 20th, 2010, 7:34 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
atma rašė:
Mano įžvalga yra tokia, pas Jėzų ateina fariziejai, ir kritikuoja dėl valgymo kartu su "nuodėmingais". Jėzus į tą kritiką jiems atsako pamokančia kritika, kurios prasmė tokia: "jūs čia dabar aiškinat, kad valgymas su "nuodėmingais" yra blogai, arba, kad tų "nuodėmingų" veikla ir įpročiai prasilenkia su religijos nuostatais, gali būti ir taip, bet visų pirma, aš ir atėjau tokių žmonių gelbėti, o ne tų, kurie išmano religijos nuostatus. Antra, jūs galvojat, kad jūs išmanot ir laikotės religijos nuostatų, bet taip nėra - jūs pažeidžiat ir nematot kur. Bet aš jums nurodysiu kur. Kadangi mano misija yra gelbėti paprastus žmones, ir prie jų aš negaliu jums išsamiai paaiškinti, tai eikite ir patys savarankiškai išstudijuokite šį teiginį "Aš noriu gailestingumo, o ne aukos". Jūs taip pat esate nusidėjėliai, bet tokie, kuriuos reformuoti labai sunku."

Su šituo galima sutikti.

Cituoti:
T.y. čia fariziejams nurodoma pasigilinti į tai, kad gyvulių aukojimas yra atmestinas.

O va su šituo sutikti sunku. Mano nuomone, čia fariziejams siūloma pasigilinti į gailestingą elgesį su vargšais, neturtingais, nusidėjėliais, ligoniais ir pan. Kitaip sakant, Jėzus iškelia į pirmą vietą gailestingumą vargšams, ligoniams, nusidėjėliams ir pan. O paskui aukas Dievui. Fariziejai buvo linkę pamiršti solidarumą ir laikė svarbiausiu dalyku išorinius apeiginius dalykus. O Jėzus jiems ir priminė, kad svarbiausias dalykas yra žmogus, o ne apeigos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 20th, 2010, 7:38 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
OKULTISTE rašė:
Štai citata:
"Iškeliaudamas iš ten, Jėzus pamatė muitinėje sėdintį žmogų, vardu Matą, ir tarė jam: „Sek paskui mane!“ Šis atsikėlė ir nuėjo paskui jį. Kai jis Mato namuose sėdosi prie stalo, ten susirinko daug muitininkų bei nusidėjėlių, kurie susėdo šalia Jėzaus ir jo mokinių. Fariziejai, tai išvydę, prikišo jo mokiniams: „Kodėl jūsų Mokytojas valgo su muitininkais ir nusidėjėliais?“ Šitai girdėdamas, Jėzus atsiliepė: „Ne sveikiesiems reikia gydytojo, o ligoniams. Eikite ir pasimokykite, ką reiškia žodžiai: Aš noriu gailestingumo, o ne aukos. Aš ir atėjau šaukti ne teisiųjų, bet nusidėjėlių.“

Visose sinoptinėse evangelijose galima rasti analogijas. Tad plg.: Mk 2,13-17 ir Lk 5,27-32.

Kad būtų lengviau sužadinti mintis, štai kelios nuorodos: Su kokia šiandienine situacija galima būtų palyginti šią pateiktąją? Ką manote apie kurio nors asmens (kurių nors asmenų) veiksmus, žodžius (Asmenys: Jėzus, Matas (kitur Levis), muitininkai, nusidėjėliai, mokiniai, fariziejai.)? Kurie teksto žodžiai labiausiai Jus palietė? Kaip, kodėl? Ką Jums pačiam (-iai) reiškia šie Jėzaus ištarti žodžiai: "Ne sveikiesiems reikia gydytojo, o ligoniams"?

1. „Su kokia šiandienine situacija galima būtų palyginti šią pateiktąją?“ - ateina zmones i baznycia, bet mes jiems sakome - tu pastovek ten kampe, prie isejimo, nes esi vargeta, bomzas, esi isgeres ar tiesiog nemoki elgtis tinkamai musu bazycioje. Taip ir atmetame tuos, kuriu atejo Jezus gelbeti. Musu baznycios patapo isrinktuju teisiuju susirinkimai, it tu paciu farizieju ar sadukieju, kuriuos peike Jezus. Taigi, Jezus nori gailestingumo, o ne vien salto isskaiciavimo, desimtines, ar kt materialines aukos.

2. „Ką manote apie kurio nors asmens (kurių nors asmenų) veiksmus, žodžius“? - Kazkada pats buvau it tas muitininkas, kuri Jezus uzkalbino ir sis atsivere Jezui, jo Gerajai Naujienai. Manau, jog dabar nebesu toks, visl labiau panaseju i tuos, kuriuos kritikavo Jezus. Reikia mokytis is naujo, reikia vel atgaivinti tikejima.

3. „Kurie teksto žodžiai labiausiai Jus palietė? Kaip, kodėl?“ Mane visad uzkabina sie zodziai: „ir tarė jam: „Sek paskui mane!“ Šis atsikėlė ir nuėjo paskui jį.“ Kiekviena karta, kai skaitau sia ar kita panasia eilute is Evangeljos, visad susimastau apie sekima Kristumi, apie tai, ar pats teisingai elgiusi dabar, ar man pakanka ryzto taip elgtis. Tas apsisprendimas sekti Jezu yra likiminis apsisprendimas, visam gyvenimui. atgal kelio nebera.

4. „Ką Jums pačiam (-iai) reiškia šie Jėzaus ištarti žodžiai: "Ne sveikiesiems reikia gydytojo, o ligoniams"?“ Tai rodo, jog Dievas su manimi vis dar dirba, vis tebegydo :D Tai mane guodzia, nes gydymas jauciasi, buna, kai skauda, buna, kai nebepakeliamai skauda... bet tai teikia vilties tapti dievazmogiu, ateiti i savo tikraji archetipa, pasiekt Dievo plane esant5 mano savasti. Ir Dievas ta daro, vien jo deka, tai yra imanoma. :D

P.S. atsiprasau uz sveplavima, t.y. rasyma be lietuvisku raidziu. Prisijungiau is svetimo kmpo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 21st, 2010, 1:40 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
... Na aš tai už tai, kad kiekvienas žmogus galėtų užeiti į bažnyčią. Ne kartą yra taip buvę, kad aš dalyvauju Šv. Mišiose, o šale būna koks nors pažįstamas, kuris tikrai nepažįsta Dievo, o dažnai net ir nenori susipažinti... Tad tikiuosi, kad Dievas pats prieis prie jo ir pakuždės: "Labas... Kaip gyveni? Aš Jėzus..." ar pan. ... Tačiau... Juk dar yra pasakyta: "Nedalykite perlų kiaulėms"... Kaip žinoti, kas tos kiaulės, o kas tik muitininkai?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 21st, 2010, 2:03 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
OKULTISTE rašė:
<...> Juk dar yra pasakyta: "Nedalykite perlų kiaulėms"... Kaip žinoti, kas tos kiaulės, o kas tik muitininkai?

Kad atskirti reikia buti jautriam Dvasiai + blaivaus proto. Juk zmonese ne veltui sakoma - "sutinka pagal ruba islydi pagal prota" - daugiau pabendravus supratimas ateina (is Dievo per jusu adekvatu prota). ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 21st, 2010, 12:37 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
OKULTISTE rašė:
Kaip žinoti, kas tos kiaulės, o kas tik muitininkai?

Pagal priešiškumo lygį. Muitininkas nulinio priešiškumo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 21st, 2010, 1:20 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
atma rašė:
OKULTISTE rašė:
Kaip žinoti, kas tos kiaulės, o kas tik muitininkai?

Pagal priešiškumo lygį. Muitininkas nulinio priešiškumo.

Pritariu Atmai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 21st, 2010, 10:43 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Hm... Jokio priešiškumo? O ar taip negalima supainioti to muitininko su "tylia kiaule"? ("Tyli kiaulė gilią šaknį knisa")...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 21st, 2010, 11:11 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Augustas rašė:
Mano nuomone, čia fariziejams siūloma pasigilinti į gailestingą elgesį su vargšais, neturtingais, nusidėjėliais, ligoniais ir pan. Kitaip sakant, Jėzus iškelia į pirmą vietą gailestingumą vargšams, ligoniams, nusidėjėliams ir pan.

Taip, pritariu, gailestingumą ir meilų elgesį, visų pirma su žmonėm.

O taip pat ir su tais, kuriuos Šv. Pranciškus vadino broliais ir seserim.

OKULTISTE rašė:
Hm... Jokio priešiškumo? O ar taip negalima supainioti to muitininko su "tylia kiaule"? ("Tyli kiaulė gilią šaknį knisa")...

Na tai, tarkim, "tyli kiaulė" yra žmogus, kuris viduj priešiškai žiūri (kai su juos dalijamasi dvasinėmis vertybėmis arba į jas pačias) bet to nepasako. Bet kadangi nepasako nieko pozityvaus, nerodo nuoširdaus susidomėjimo, pauzė parodo vidinę intenciją. Į vidų giliai įžvelgti yra Dievo malonė ir aukštas dvasinės pažangos lygis (kaip pvz. Jėzus Kristus žinodavo, kas yra žmonių širdyse), o neturint įžvalgos, natūralu elgtis pagal savo jausmus - dalintis, kai esam tikri, kad atmosfera teigiama, žmogus nevengia, neprieštarauja, ir nuoširdžiai reaguoja.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 23rd, 2010, 4:18 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
OKULTISTE rašė:
<...>

„atėjau šaukti ne teisiųjų, bet nusidėjėlių“ - vos tik nustojame suprasti, jog esame nusidėjėliai, Jėzus mūsų nebešaukia, jis mums nebereikalingas. Tai labai artimai siejasi su tuo, jog kai mums neskauda ko tais, kai esame laimingi ir viskuo pasisotinę, Jėzus mums nebereikalingas.
Dirbdamas zakristijonu dažnai pastebėdavau tuos, kurie pasilieka po pamaldų, jie meldžiasi arti altoriaus, žvakutes degina, klūpi ... daug tokių žmonių tapo pažįstamais, draugais, broliais ir seserimis. Sužinojau daug skaudžių istorijų, bet taip pat sužinojau ir kitą dalyką - vos tik reikalai pasitaiso, vos tik geriau, žmogaus nebematyti bažnyčioje, jo vietą užima kitas ...
Panašiai kaip su tais 10 Jėzaus pagydytais raupsuotaisiais - vos vienas tegrįžo Jėzui padėkoti už pagijimą, kiti nuėjo pagal reikalavimą pas kunigą, paaukojo ką reikia pagal įstatymą ir buvo užskaityti sveikais, susitiko su giminaičiais, bet pamiršo padėkoti Dievui.

Pamatykime ne tik kitus, kas taip elgiasi, bet ir save :( o pamatę save - pasitaisykime ir padėkokime Dievui už išgydymą už Jėzaus auką. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 25th, 2010, 10:34 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Atėjo įžvalga, kad „ne sveikiesiems reikia gydytojo, o ligoniams" siejasi su Pauliaus "stipriaisiais ir silpnaisiais".

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 25th, 2010, 11:18 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
O aš pagalvoju, kad tai man (nežinau, gal mums) pamoka, jog turiu bendrauti, susidraugauti su tais, kurie galbūt net niekina mūsų tikėjimą, dažnai įžeidžia mano savigarbą ir pan... Turiu sėsti prie stalo kartu su jais ir kartu valgyti...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 26th, 2010, 3:01 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
OKULTISTE rašė:
O aš pagalvoju, kad tai man (nežinau, gal mums) pamoka, jog turiu bendrauti, susidraugauti su tais, kurie galbūt net niekina mūsų tikėjimą, dažnai įžeidžia mano savigarbą ir pan... Turiu sėsti prie stalo kartu su jais ir kartu valgyti...

Jei kas pamiršo, tai Jėzus sakė, kad elkis su kitu taip, kaip norėtum, jog su tavimi elgtųsi. Tai man pavyzdžiui nepatiktų "draugystė" to, kuris turi priešingą pasaulėžiūrą ir peršasi į draugus, net valgyt kartu lenda. Kalbu iš netikinčiojo pusės. Mūsų reikalas gerbti kitų nuomonę, pasaulėžiūrą, apsisprendimus ir norą, tad nelįskime į akis, jei žmogus nenori tavęs matyti.
Lk.6,31 rašė:
Kaip norite, kad jums darytų žmonės, taip ir jūs darykite jiems.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 26th, 2010, 11:00 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Aš kalbėjau ne apie "prisiplakimą", o apie neatstumimą (kaip, beje, manau, kad šiame forume kai kada įvyksta)...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: