Dabar yra Liepa 17th, 2019, 11:37 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Pranešimo tema: Re: Gideono draugija
StandartinėParašytas: Gegužė 28th, 2011, 2:29 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Kunigas "apsidraudė" :D Jis tikrai neteisus ir peiktinas :evil:

Gideono broliai yra ok. Tik jei nori gauti Biblijų padalinimui, jų sąlyga - pakviesti juos, suteikti žodį ir pan. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gegužė 28th, 2011, 4:24 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
676 rašė:
Man, tai Gideono draugijos veikla patinka :liuks:
Komandiruočių metu būdavo malonu rast viešbučio kambaryje prie naktinio staliuko, ne nuolaidų kuponą į artimiausią stripklubą, o Naująjį Testamentą :pasiruoses:

Vat dabar galiu visom keturiom pritarti 676 :)
Tiesą pasakius per krūvas komandiruočių - tai buvo pirmoji kai radau NT prie lovos, o ne meniu ...
Ir dedikacija priekyje visomis pasualio kalbomis, tame tarpe ir lietuvių :)
Ir buvo labai cool...
O labiausiai patiko užrašas pirmam puslapyje - palikite šią knygą matomoje vietoje - kitam gali jos labai reikėti... :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 30th, 2013, 11:41 am 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Sigis rašė:
[...]Kiek pamenu iš atminties, tai trūko Apaštalo Pauliaus nukritimo nuo žirgo[...]

O gali parašyti citatą, kur Paulius nukrenta nuo žirgo? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 30th, 2013, 12:07 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
punkuotukas rašė:
Sigis rašė:
[...]Kiek pamenu iš atminties, tai trūko Apaštalo Pauliaus nukritimo nuo žirgo[...]

O gali parašyti citatą, kur Paulius nukrenta nuo žirgo? :)

Sigis kurį laiką nedalyvauja forume, todėl aš pacituosiu.

Apd 9,1-19
1 Tuo tarpu Saulius, tebealsuodamas grasinimais ir žudynėmis prieš Viešpaties mokinius, nuėjo pas vyriausiąjį kunigą 2 ir išgavo raštus Damasko sinagogoms, kad, užtikęs to kelio sekėjus vyrus ir moteris, galėtų juos suiminėti ir gabenti į Jeruzalę. 3 Kai atjojo netoli Damasko, staiga jį apšvietė iš dangaus šviesa. 4 Nukritęs žemėn, jis išgirdo balsą: „Sauliau, Sauliau, kam mane persekioji?“ 5 Jis klausė: „Kas tu esi, Viešpatie?“ Šis atsakė: „Aš esu Jėzus, kurį tu persekioji. 6 Kelkis, eik į miestą; tenai tau bus pasakyta, ką turi daryti“. 7 Jo kelionės draugai stovėjo be žado: jie girdėjo balsą, tačiau nieko nematė. 8 Saulius atsikėlė nuo žemės, bet, atmerkęs akis, nieko nebematė. Paėmę už rankų, jie nuvedė jį į Damaską. 9 Jis tris dienas išbuvo neregintis, nieko nevalgė ir negėrė.

10 Damaske gyveno mokinys, vardu Ananijas. Jam apsireiškęs Viešpats prabilo: „Ananijau!“ Šis atsakė: „Štai aš, Viešpatie“. 11 Viešpats tęsė: „Nueik į gatvę, vadinamą Tiesiąja, ir Judo namuose teiraukis tarsiečio, vardu Saulius. Štai jisai meldžiasi 12 ir regėjime pamatė vyrą, vardu Ananijas, ateinantį ir uždedantį ant jo rankas, kad praregėtų“. 13 Ananijas atsakė: „Viešpatie, iš daugelio esu girdėjęs apie tą žmogų, kiek pikta jis yra padaręs tavo šventiesiems Jeruzalėje. 14 Ir čia jis turi aukštųjų kunigų įgaliojimus suiminėti visus, kurie šaukiasi tavojo vardo“. 15 Viešpats jam tarė: „Eik, nes jis yra mano rinktinis įrankis, kuris neš mano vardą tautoms, karaliams ir Izraelio vaikams. 16 Aš jam parodysiu, kiek daug jam teks iškentėti dėl mano vardo“. 17 Taigi Ananijas nuėjo į tuos namus, uždėjo ant Sauliaus rankas ir tarė: „Broli Sauliau! Viešpats Jėzus, kuris tau apsireiškė kelyje, atsiuntė mane, kad tu vėl regėtum ir taptum pilnas Šventosios Dvasios“. 18 Ir bematant jam nuo akių lyg žvynai nukrito. Jis atgavo regėjimą ir priėmė krikštą. 19 Paskui užvalgęs įgijo jėgų.

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 30th, 2013, 1:07 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Ačiū. Net nebandžiau žiūrėti lietuviško teksto.
Labai įdomi interpretacija, nes graikiškas tekstas naudoja veiksmažodį, kuris nieko nesako nei apie arklius, nei apie jojimą. Kartą bandžiau ieškoti truputį šventųjų, kurie turi nors menką ryšį su arkliu kokiu nors būdu (tipo šv. Pranciškus nulipa nuo arklio, kad susitiktų su raupsuotuoju, šv. Martynas, būdamas ant arklio atpjauna dalį savo apsiausto, kurio prašo vargšas, ir čia baigiasi), bet iš to, ką žinome apie Paulių, niekaip nepavyksta įrodyti, kad jojo ant arklio. Kažin iš kur kyla tradicija mene vaizduoti Pauliaus atsivertimą su arkliu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 30th, 2013, 3:27 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
punkuotukas rašė:
Labai įdomi interpretacija, nes graikiškas tekstas naudoja veiksmažodį, kuris nieko nesako nei apie arklius, nei apie jojimą. Kartą bandžiau ieškoti truputį šventųjų, kurie turi nors menką ryšį su arkliu kokiu nors būdu (tipo šv. Pranciškus nulipa nuo arklio, kad susitiktų su raupsuotuoju, šv. Martynas, būdamas ant arklio atpjauna dalį savo apsiausto, kurio prašo vargšas, ir čia baigiasi), bet iš to, ką žinome apie Paulių, niekaip nepavyksta įrodyti, kad jojo ant arklio. Kažin iš kur kyla tradicija mene vaizduoti Pauliaus atsivertimą su arkliu?

Kai kas nors nutylima, tai arba tai būna savaime aišku arba nesvarbu.
Galbūt tuo metu buvo savaime suprantama, kad visi keliaudavo arkliais?

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 30th, 2013, 5:30 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
punkuotukas rašė:
Punkuotuk, gerai pastebėjai, kad tai kažkieno interpretacija, nes kituose vertimuose, tame tarpe ir K. Burbulio lietuviškame vertime 3-čioje eilutėje naudojamas veiksmažodis, kuris, kaip tu rašei niekur nenurodo, kad jojo:

3 Kai keliaudamas priartėjo prie Damasko, staiga jį apšvietė iš dangaus šviesa 4 Jis krito ant žemės ir išgirdo balsą, sakantį jam: „Sauliau, Sauliau, kam mane persekioji?“ (K. Burbulis 1999)

3 Now as he went on his way, he approached Damascus, and suddenly a light from heaven flashed around him. 4 And falling to the ground he heard a voice saying to him, Saul, Saul, why are you persecuting me? (English Standart Version)

3 As he traveled along and was approaching Damascus, a light from heaven suddenly flashed around him. 4 He dropped to the ground and heard a voice saying to him, “Saul, Saul, why are you persecuting me?” (International Standart Version)

3 And as he journeyed, he came near Damascus: and suddenly there shined round about him a light from heaven: 4 And he fell to the earth, and heard a voice saying unto him, Saul, Saul, why persecutest thou me? (King James Version of 1769)

3 Когда же он шел и приближался к Дамаску, внезапно осиял его свет с неба. 4 Он упал на землю и услышал голос, говорящий ему: Савл, Савл! что ты гонишь Меня? (Russian Synodal Translation)

3 Auf der Reise aber begab es sich, als er sich der Stadt Damaskus näherte, daß ihn plötzlich ein Licht vom Himmel umstrahlte. 4 Und als er zur Erde fiel, hörte er eine Stimme, die zu ihm sprach: Saul, Saul, was verfolgst du mich? (German Schalchter Bibel 1951)

Ἐν δὲ τῷ πορεύεσθαι ἐγένετο αὐτὸν ἐγγίζειν τῇ Δαμασκῷ, ἐξαίφνης τε αὐτὸν περιήστραψεν φῶς ἐκ τοῦ οὐρανοῦ, καὶ πεσὼν ἐπὶ τὴν γῆν ἤκουσεν φωνὴν λέγουσαν αὐτῷ Σαοὺλ Σαούλ, τί με διώκεις; (Greek 1904)

Vertimą iš graikų kalbos galima pasižiūrėti čia :arrow: http://biblehub.com/text/acts/9-3.htm http://biblehub.com/text/acts/9-4.htm
Daugiau paralelinių vietų gali pasižiūrėti čia :arrow: http://biblehub.com/acts/9-3.htm

Kaip matai, kukuli niekur nėra panaudotas žodis "jojo" :!: Kažkuris tavo pacituotas vertėjas savaip interpretavo tekstą ir tokiu būdu iškraipė esmę.
Kiek suprantu tai RUBŠIO IR KAVALIAUSKO BIBLIJA, LVK (katalikų) leidimas 1998 m. (Biblija RK_K1998)
Turbūt jie vertė iš Caravagio paveikslo :mrgreen:

Cituoti:
This announcement of Pope Benedict came as a surprise, and a challenging surprise at that. Who was this Paul, we might ask, and what do we know about him? How well known is he to the average Catholic? The Pope recalls how Paul ‘fell to the ground dazzled by the divine light on the road to Damascus’ and was converted to Christ. This conversion experience has been immortalised by the artist Caravaggio who painted him thrown from his horse by the shock of a divine call. His name is heard in our liturgy most Sundays as the author of the letters regularly read out as a second reading. But few Catholics have had much instruction about Paul or have read through these letters as a whole. And as for that horse, it is never mentioned in the scriptural accounts of Paul’s conversion. Luke, in the Acts of the Apostles, tells the story of Paul’s conversion three times in increasingly dramatic detail, but he never includes the horse.

Dar radau, kad Servanteso romane "Don Kichotas" rašoma, kad Paulius pavaizduotas paveiksle, kuriame jis nukrito nuo arklio
Cituoti:
Затем сняли еще одно полотнище, и тогда взорам открылось падение апостола Павла с коня, изображенное со всеми теми подробностями, с какими обыкновенно изображается его обращение.
Citata iš http://www.litra.ru/fullwork/get/woid/0 ... 1/page/68/
Turbūt romanas "Don Kichotas" yra labai vertingas šaltinis Biblijos aiškinimui :luztu:

Paties Pauliaus liūdijimas apie tą įvyki aprašytas (Apd 22:6-11)

6 Man keliaujant ir artinantis prie Damasko, apie vidurdienį staiga mane apšvietė ryški šviesa iš dangaus.
7 Aš kritau ant žemės ir išgirdau balsą, man sakantį: ‘Sauliau, Sauliau, kam mane persekioji?’
8 Aš paklausiau: ‘Kas Tu esi, Viešpatie?’ Jis man atsakė: ‘Aš esu Jėzus iš Nazareto, kurį tu persekioji’.
9 Buvusieji su manimi matė šviesą ir išsigando, bet negirdėjo man kalbančiojo balso.
10 Aš dar paklausiau: ‘Ką man daryti, Viešpatie?’ O Viešpats man tarė: ‘Kelkis, eik į Damaską, tenai tau bus pasakyta visa, ką tau reikia daryti’.
11 Kadangi tos šviesos šlovės apakintas nieko nebemačiau, palydovų už rankos vedamas pasiekiau Damaską.

Čia tai pat niekur nerašoma apie žirgą. Jeigu Paulius būtų nukritęs nuo žirgo, tai nafiga jo palydovai neužkėlė jo atgal, o nuvedė už rankos :?:
Tik nesakyk, kukuli, kad žirgas pabėgo, arba nudvėsė :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 30th, 2013, 10:46 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Matau smarkiai pasikaustęs tu apie tuos arklius :)

O pacitavau tai ką radau ... gal ir gerai kai tokie dalykai pataisomi, nors jie turbūt nekeičia pasakojimo esmės?

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 1st, 2013, 12:11 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
kukulis rašė:

O pacitavau tai ką radau ... gal ir gerai kai tokie dalykai pataisomi, nors jie turbūt nekeičia pasakojimo esmės?
Pačio Pauliaus atsivertimo fakto nekeičia.
Bet keičia tai, kad jei vienos vietos yra iškraipoma ir laisvai interpretuojamas Šventasis Raštas, tai vadinasi ir kitose taip pat gali būti.
Todėl dingsta pasitikėjimas tokiais Rašto aiškintojais, kurie remiasi, kaip tu vadini - "Tradicija".

Ne kiekvienas tūlas katalikas pasitikrins, ar tai, ką sakė kunigėlis yra Šventąjame Rašte.
O pastoviai kartojamas melas, dažnai po to priimamas kaip tiesa, nors iš tiesu taip nėra :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 1st, 2013, 1:02 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
676 rašė:
kukulis rašė:

Pačio Pauliaus atsivertimo fakto nekeičia.
Bet keičia tai, kad jei vienos vietos yra iškraipoma ir laisvai interpretuojamas Šventasis Raštas, tai vadinasi ir kitose taip pat gali būti.
Todėl dingsta pasitikėjimas tokiais Rašto aiškintojais, kurie remiasi, kaip tu vadini - "Tradicija".

Ne kiekvienas tūlas katalikas pasitikrins, ar tai, ką sakė kunigėlis yra Šventąjame Rašte.
O pastoviai kartojamas melas, dažnai po to priimamas kaip tiesa, nors iš tiesu taip nėra :pasiruoses:

Na tradicija nėra tai, ką sako kunigėlis. Po terminu "Tradicija" paprastai suprantami Bažnyčios tėvų raštai. Bažnyčios tėvai - šventieji - tie kurie savo gyvenimą paskyrė Dievui, regintieji Dievą. Todėl jų Šventojo Rašto interpretacijomis pasitikime labiau nei eilinio griešnyko, kuris viską aiškina pagal savo pagedusią prigimtį :) Aišku, ir bažnyčios tėvai buvo griešnykai, tačiau Tradicijoje jų žodis turi didesnį svorį nei paprasto žmogaus :)

Kas dėl Šventojo Rašto interpretavimo ar iškraipymo tai kolega kalbate smarkiai perdėdamas :) . Visų pirma čia nėra jokia interpretacija, o tik kažkoks vertimas, kuris gali būti netikslus.

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 1st, 2013, 2:32 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
kukulis rašė:
Kas dėl Šventojo Rašto interpretavimo ar iškraipymo tai kolega kalbate smarkiai perdėdamas :) . Visų pirma čia nėra jokia interpretacija, o tik kažkoks vertimas, kuris gali būti netikslus.
Sakai, kad Biblijos vertime nieko tokio, kad yra vertimo netikslumų :?:

Tada toks Biblijos vertimas yra jau ne Dievo žodis, o žmogaus žodžiai :!: :!: :!:

Pagal tave tipo, galima versti taip, kaip nori, o po to pasiteisinti: "Ai, čia kažkoks netikslumas išėjo - nekreipk dėmesio?"

Kiek dar tokių "vertimo netikslumų" yra Biblijoje, kuriais parapijonys tiki, net nepatikrinę, ar tai kas jiems sakoma iš sakyklos yra tiesa :?:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 1st, 2013, 3:07 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
676 rašė:
kukulis rašė:

Tada toks Biblijos vertimas yra jau ne Dievo žodis, o žmogaus žodžiai :!: :!: :!:

Pagal tave tipo, galima versti taip, kaip nori, o po to pasiteisinti: "Ai, čia kažkoks netikslumas išėjo - nekreipk dėmesio?"

Kiek dar tokių "vertimo netikslumų" yra Biblijoje, kuriais parapijonys tiki, net nepatikrinę, ar tai kas jiems sakoma iš sakyklos yra tiesa :?:

Taip, bet tai vis vien nėra interpretacija.

Kodėl mes apie tai diskutuojam temoje "Gideono draugija" ?

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 1st, 2013, 3:27 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
kukulis rašė:

Mhm.
KODĖL?
Gal išeikit į lauką ir santykius kaip vyrai išsiaiškinkit...?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 1st, 2013, 10:58 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
kukulis rašė:
676 rašė:
kukulis rašė:

Taip, bet tai vis vien nėra interpretacija.

Dabar kalba eina ne apie interpretavimą, o apie netikslius vertimus :!:
Tai yra daug blogiau, nes kaip rašiau aukščiau:

O šitoj temoj diskutuojame, nes kalba prasidėjo nuo to, kad Sigis apie Gideono draugijos išleistą NT buvo parašęs, kad
Sigis rašė:
Kiek pamenu iš atminties, tai trūko Apaštalo Pauliaus nukritimo nuo žirgo <...>

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 1st, 2013, 11:00 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
ok, supratau :)

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: