Dabar yra Rugpjūtis 16th, 2018, 4:00 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 170 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas

Pranešimo tema: Biblija - autorius ar autoriai?
StandartinėParašytas: Gruodis 21st, 2009, 10:55 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Iš įvairių mūsų diskusijų man kilo klausimas: kaip biblija yra traktuojama krikščionių bendruomenėse?

Pvz: esu girdėjęs tokį pasakymą: krikščionybė nėra knygos religija, bet tikėjimas įkvėptas šventosios Dvasios (nežinau ar tiksliai prisimenu, bet skambėjo kažkaip panašiai)
Tad man katalikui ir pasidarė įdomu ar mes tikrai esame knygos ar dvasios religija? Musulmonai yra knygos religija nes jų koranas yra padiktuotas raidė raidėn paties Alacho. Žydai taip pat, nes nei vienas "i" taškelis negali būt išimtas. Tačiau krikščionys pripažįsta kad tai kas yra parašyta biblijoj yra parašyta žmogaus ranka, kuris įkvėptas Dievo perteikė savo (savo bendruomenės) tikėjimo patirtį į Jėzų Kristų. Evangelijos buvo parašytos gerokai po įvykių Galilėjoje, netiesioginių liudininkų ranka ir tt

Taigi mano klausimas: kaip biblija yra Dievo žodis?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 21st, 2009, 6:41 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tie, kurie sako, jog jų šventraštis parašytas ne žmogaus rankos - meluoja.
Cituoti:
Taigi mano klausimas: kaip biblija yra Dievo žodis?

Geras klausimas!

Biblija, arba Šventasis Raštas, Dievo žodžiu tampa kai jį skaitai ir Dievas prabyla į tavo širdį. Pačioje Biblijoje yra parašytas pavyzdys:
"Pribėgęs Pilypas išgirdo eunuchą skaitant pranašą Izaiją ir paklausė: „Ar ir supranti, ką skaitąs?“ 31 Šis atsiliepė: „Kaip galiu suprasti, jei man niekas nepaaiškina?!“ Ir jis pakvietė Pilypą lipti į vežimą ir sėstis šalia."
Čia Biblija dar netampa Dievo žodžiu, bet vėliau:
"Eunuchas paklausė Pilypą: „Prašom paaiškinti, apie ką čionai pranašas kalba? Apie save ar apie ką kitą?“ 35 Tuomet, atvėręs lūpas ir pradėjęs nuo to skirsnio, Pilypas jam paskelbė gerąją naujieną apie Jėzų."
Ko pasekoje "eunuchas daugiau jo nebematė, tik džiūgaudamas traukė savo keliais"
(Apd.8 skyrius nuo 26 eil iki 39)

Taigi, kai Šventojo RAšto žodžiai prabyla į tave, tu imi suprasti kas ten rašoma, tada tai jau yra Dievo žodis. 8)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 21st, 2009, 6:53 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Pacituosiu tik porą eilučių:
Visas Raštas yra Dievo įkvėptas ir naudingas mokyti, barti, taisyti, auklėti teisumui, kad Dievo žmogus taptų tobulas, pasirengęs kiekvienam geram darbui. (2 Tim 3,16-17)

Taip, Biblija nebuvo parašyta Dievo ranka, bet yra per didelė riziką rašytojam iškraipyt Šventąjį Raštą:
Aš pareiškiu kiekvienam, kuris klauso šios knygos pranašystės žodžių: „Jeigu kas prie jų ką pridės, Dievas jam pridės aprašytų šioje knygoje negandų. Ir jeigu kas atims ką nors nuo šios pranašystės knygos žodžių, Dievas atims jo dalį nuo gyvybės medžio ir šventojo miesto, kurie aprašyti šitoje knygoje.“ (Apr 22,18-19)

:? :roll: :shock:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 22nd, 2009, 12:41 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
"Visas Raštas yra Dievo įkvėptas ir naudingas mokyti, barti, taisyti, auklėti teisumui, kad Dievo žmogus taptų tobulas, pasirengęs kiekvienam geram darbui." (2 Tim 3,16-17) Bet tai dar nepasako kad biblija kaip yra Dievo žodis, nes tokių tobulos gyvensenos vadovėlių kibirs rublis visais laikais buvo. O krikščioniu gali ir be biblijos būti, užtenka kad tave kas tinkamai pamokytų ;)
O interpretavimas, ar čia atimti ar pridėti? mes visi puikiai žinom kad kai tekstas papuola į rankas su juo gali bet ką padaryt... :( bet labai nesiplėskim apie interpretavimą, likim kolkas prie pirminio klausimo: kaip biblija yra Dievo žodis? ok ? ;)

Nesvarbu, geras pastebėjimas ;) visų pirma Dievo žodis yra Dievo žodis man :!: nes raidės knygoje tai tik rašalas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 23rd, 2009, 12:00 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Būtent apie tai ir rašiau - tai turi tapti gyva tau asmeniškai, kaip kad pateiktame pavyzdyje iš Šventojo Rašto apie eunuchą ir Pilypą. Niekas neginčija, jog Biblija yra kanonas knygų, būtinų religijai (na, kai kuriems žodis religija yra tarsi baubas). Tačiau žodis tampa kūnu ir apsigyvena mumyse tik tuomet, kai jis yra suprantamas, o tai, kaip žinome, neįmanoma be Dievo Dvasios 8)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 23rd, 2009, 12:07 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
O ar Biblija pati iš savęs nėra Dievo žodis? Nes jei Biblija Dievo žodžiu tampa tik kai man prabyla, tada gaunasi jog Dievo žodis nėra skirtas visiems?
Tokiu būdu ir Dievas gali būti kartais Dievas kartais ne, čia priklausomai nuo to ar aš patikėsiu ar ne?
Manau Biblija turėtų būti Dievo žodžiu visada, nepriklausomai nuo to ar ji jau prabilo man į širdį ar dar ne. Dievo žodis nekintamas, ir visas apreikštas, taigi ar jo prigimtis gali kaitaliotis nuo to ar žmogus ją supranta ar ne?
Vėlgi, Biblija yra mums apreikštas tikėjimo šaltinis. Ar pats apreiškimo faktas nepadaro jos Dievo žodžiu, taip sakant ipso facto???

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 23rd, 2009, 6:43 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Ar vertėtų apreiškimą tapatinti su tekstu? be jokios abejonės žinia kuri užrašyta tekste yra apreiškimas. Tačiau kaip reikėtų vertinti autorių (žmogų) užrašiusį šią žinią? Marionetė ar Dvasios įkvėptas rašytojas?

Kritiškiau pažvelgus biblija yra liudijimas žmogaus gyvenusio tikėjimu į Jėzų (jei kalbam apie Evangelijas); pradžioje juk buvo žodinė tradicija, o tik palyginus vėlai buvo užrašyta, ir kaip jau minėjau jas užrašė netiesioginiai liudininkai, taip sakant kompiliatoriai surinkę medžegą ir iš jos padarę vientisą pasakojimą. Pauliaus laiškai ir yra laiškai tam tikroms bendruomenėms kaip liudija ir jų pavadinimai, kitaip dar galima būtų vadinti juos tiesioginiais žodinės tradicijos paveldėtojais. Kanonas kurį mes dabar laikome šventuoju raštu irgi buvo surestas žymiai vėliau. Galima būtų sakyti kad bibliją sudaro liudijimai kuriuos bendruomenė palaikė įkvėptais ypatingai.

visu šiuo monologu norėjau pasakyti kad apreiškimui nebuvo būtina būti užrašytu tam , kad jis būtų apreiškimu. žodinė tradicija puikiai atliko savo vaidmenį ankstyvojoj bažnyčioj. Biblijai (tekstui) suteikiamą statusą jai suteikia žmogus. Tad mano klausimas vis dar išlieka: kaip biblija yra Dievo žodis?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 23rd, 2009, 7:30 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Dvasia kalba i dvasią ( atsišaukia , jauti , suvoki, priimi ) , va taip ir skyri žinai , kur dievo žodis
nekanonas irgi gali būti dievo žodžiu; dabar labai noriu rasti ir paskaityt ( pažiūrėt kaip atsišauks ar nop ) Henocho knygą ar apie Henochą , sako jos neįtraukė kadangi kiek vėliau buvo rasta; gal yra skaičiusių?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 23rd, 2009, 10:26 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
majesty, o ar skaitei Makabiejų knygas? Išminties knygą? Siracido knygą? Graikiškuosius pranašo Danieliaus skyrių intarpus ir pora skyrių? Ar patiko Esteros knyga?
Manau šitos protestantų vadinamos nekanoninėmis, taip pat vertos dėmesio :wink:

:arrow: Insanity, rašiau mažumėlę apie kitą kampą. Va paklausiu - kad pirmą kartą perskaitei arba kas skaitė o tu klauseisi, pvz: Psalmių knygą? Ar priėmei kaip į tave prabylančio Amžinojo, Kareivijų Viešpaties žodį (Dievo žodį) ar kaip Dovydo, kito psalmių rašytojo žodį?

Tu, insanity rašai taip kaip tarsi tėkštum nuogą faktą ir va, žinokitės :roll:
Ar Dievas taip daro?

Pats gerai žinojau visa tai, ką tu parašei dar prieš rašydamas patį pirmą savo pasisakymą šia tema. Neabejoju, jog nieko nauja ir mano postuose neperskaitei.

Argi Dievas nėra asmeninis Dievas? Argi Dievas neapsireiškė asmenims tiek pavieniui tiek grupelėmis? Dievas ieško atskiro asmeninio kelio į kiekvieno žmogaus širdį.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 23rd, 2009, 10:46 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
nesvarbu rašė:
majesty, o ar skaitei Makabiejų knygas? Išminties knygą? Siracido knygą? Graikiškuosius pranašo Danieliaus skyrių intarpus ir pora skyrių? Ar patiko Esteros knyga?
Manau šitos protestantų vadinamos nekanoninėmis, taip pat vertos dėmesio :wink:

.

jep šitas skaičiau , nes pirmoji bibliją kurią skaičiau buvo Rubšio katalikų leidimo ,o ten yra šios paminėtos knygos ; Išminties kartais ne tas pats kas ir Siracido?, o Estera man atrodo , kad yra ir protestantiškame šv rašte ; visos man patiko, Esteros irgi ir net labai ( ypač ta vieta , kur Estera prieš eidama pas karalių apsirengia, paklausius karaliaus gero tarno patarimo , o ne kaip jai patinka ar aplinkiniam , tai kaipo paralelė šv dvasiai jos vedimui ;) )
vat dėl Danieliaus intarpų skyrių nesu tikra, ar jie yra Rubšio biblijoj? jei yra , tai skaičiau
radau rusišką Henocho knygą , jau beveik perskaičiau ; suprantu iš kur katalikai ėmė skaistyklą ir pn. dalykus ...ot slapukai ;]
http://old-rus.narod.ru/03-50-2.html

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 24th, 2009, 1:03 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
[quote="majesty"]Dvasia kalba i dvasią ( atsišaukia , jauti , suvoki, priimi ) , va taip ir skyri žinai , kur dievo žodis
nekanonas irgi gali būti dievo žodžiu; dabar labai noriu rasti ir paskaityt ( pažiūrėt kaip atsišauks ar nop ) Henocho knygą ar apie Henochą , sako jos neįtraukė kadangi kiek vėliau buvo rasta; gal yra skaičiusių?[/quote]

pritariu, bet tada ir knygos neįtrauktos į NT kanoną galimą tokiomis laikyti? o tarp jų yra ir net pavojingų tikėjimui, daugelis iš tokių knygų todėl ir nebuvo įtrauktos į kanoną. tačiau tinkamos tikėjimui ir laikomos kaip tinkamos tikėjimui :) ( na čia ir bažnyčios tėvų raštai į kategoriją patenka, kas ir vadinama tradicija ;) kodėl jų nevadinti irgi Dievo žodžiu? bet tema ne apie tai).

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 24th, 2009, 5:08 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Perkeliu klausimą čia, nes nei vienas brolis sesė protestantas nesiėmė į jį atsakyti. O jis paaiškintų katolikų ir stačiatikių požiūrį į Šventąjį Raštą. Taigi:

Įsivaizduok, esi krikščionis (-ė), gyveni II a. Neturi Naujo Testamento knygelės. Nes jos nėra. Vietoje to turi dešimtis skirtingų evangelijų (Tomo Evangelija, Magdalietės, Petro, kelias Jono, Marijos, Jokūbo ir kt.). Dar turi krūvas keistų laiškų. Visi vadinami apaštalų vardais. Niekas ligi galo nežino, kurie raštai - įkvėpti Šventosios Dvasios. Pvz., daug bažnyčių laikė įkvėptu "Hermio ganytoją", bet atmetė "Apreiškimą Jonui". Taigi tolesnis mano klausimas tau:

Ką darytum? Iš kur sužinotum, kurios iš tų visų evangelijų tikros? ]Kaip ankstyvieji krikščionys sužinojo, kad būtent tie 27 raštai, o ne kiti, sudaro Naująjį Testamentą?

kas imsis pasidalinti mintimis?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 24th, 2009, 5:23 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Atsakyčiau, bet tai skambėtų eretiškai. Atsakymas yra umberto eco knygoje 'fuko švytuokle' aišku, tai yra grožinė literatūra, ir nedrįsčiau to traktuoti kaip mokslinio fakto, bet ten parašyta, kad buvo į N.T sudėti tik tie raštai, kurie teigę Kristų esant dieviškos kilmės, o atmesti tie, kur Kristus buvęs aprašytas kaip pranašas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 24th, 2009, 5:58 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
dolic rašė:
Atsakyčiau, bet tai skambėtų eretiškai. Atsakymas yra umberto eco knygoje 'fuko švytuokle' aišku, tai yra grožinė literatūra, ir nedrįsčiau to traktuoti kaip mokslinio fakto, bet ten parašyta, kad buvo į N.T sudėti tik tie raštai, kurie teigę Kristų esant dieviškos kilmės, o atmesti tie, kur Kristus buvęs aprašytas kaip pranašas.

Netiesa. Tose atmestose evangelijose Jėzus ir žmones prikėlinėja, ir numarina, ir molio paukščiukams gyvybę įkvepia (tai jau visiškai kaip Dievas , kuris iš žemės dulkių Adomą lipdė).

Ieškom atsakymo toliau, lauksiu :D

O ir klausimas kiek kitas: KAS atrinko? Juk nebuvo taip, kad vieni krikščionys atsirinko vienas, kiti - kitas Evangelijas...

Ką mano kiti?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gruodis 24th, 2009, 7:24 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
mano atsakymas( papildymas prie ankstesnio): Jn 10,14 Aš esu gerasis ganytojas: Aš pažįstu savąsias, ir manosios pažįsta mane
jei raštas įkvėptas dievo dvasios, o turėdamas tokia pat dvasią , atpažįsti tą įkvėpimą , dievo balsą ;
aišku reikia tai ( dvasines ausis , širdį) lavinti , ieškant dievo artumo ; tad ne iškart taip gausis , bet turi būti vėliau ar anksčiau

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 170 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: