Dabar yra Liepa 22nd, 2019, 2:54 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 170 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Kitas

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Vasaris 3rd, 2010, 6:57 pm 
Karys
Karys
Atsijungęs
Na gerai, as palauksiu kol ateis tie baige teologija ir man paaiskins.
Nes gi atejau pasimokyt, o ne jus pamokyt.

Nes dabar niekas man neaisku ir vietoi paaiskinimo man siulo skaityti biblija ar pasitiketi kazkuom tai vien del to kad pasitiketi. Kalba apie Dievo laiskus mistiskai [pvz II korintiečiams 3:3: Jūs pasirodote esą Kristaus laiškas, mūsų tarnavimu parašytas ne rašalu, bet gyvojo Dievo Dvasia, ne akmens plokštėse, bet gyvų širdžių plokštėse. ] Ir nepaaiskina rasto eiluciu kaip
Ispranasauta
Izaijo 2:3: Daug tautų ateis ir sakys: „Eikime prie Viešpaties kalno, į Jokūbo Dievo namus, kad Jis mokytų mus savo kelių ir mes vaikščiotume Jo takais“. Nes iš Siono išeis įstatymas, o iš Jeruzalės – Viešpaties žodis.

Izaijo 40:8: Žolė nuvysta, žiedas nukrinta, bet mūsų Dievo žodis išlieka per amžius“.

Jeremijo 23:36: Neminėkite daugiau Viešpaties naštos, nes kiekvienas žmogaus žodis bus jam našta; jūs iškraipote gyvojo Dievo, kareivijų Viešpaties, žodžius.

Michėjo 4:2: Daug tautų ateis ir sakys: „Ateikite, eikime visi į Viešpaties kalną ir į Jokūbo Dievo namus, kad Jis mus mokytų savo kelių ir mes vaikščiotume Jo takais!“ Iš Siono išeis įstatymas, o Viešpaties žodis – iš Jeruzalės.
Ivyke
Jono 1:14: Tas Žodis tapo kūnu ir gyveno tarp mūsų; mes regėjome Jo šlovę – šlovę Tėvo viengimio, pilno malonės ir tiesos.

Luko 8:11: „Palyginimas štai ką reiškia: sėkla yra Dievo žodis.

Cia gi tikrai kalba apie kitus dalykus nei TimotiejuiII

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Vasaris 4th, 2010, 12:23 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Jau sakiau kad tau turbūt yra nesuprantama bendruomenė (bažnyčia) kaip Kristaus Kūnas. Jei aš pats vienas sakysiu kad tas ar anas žodis yra iš Dievo tai bus tik mano vieno nuomonė, bet jeigu bendruomenė nuspręs kad tais žmogaus žodžiais kalba Dievas tai pasitikėdamas bendruomene aš priimsiu tą žodį kaip ateinantį iš Dievo. Panašiai kaip kad tu pasakojai kad tas fotografas kuris tau pasakė kad Jėzus atėjo pas tave: jis kalbėjo nuo Dievo=Dievas tau kalbėjo per jį. Taip yra ir biblija.

Dievas kalba per žmones žmonių kalba.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Vasaris 4th, 2010, 1:18 pm 
Karys
Karys
Atsijungęs
saikas rašė:
Jau sakiau kad tau turbūt yra nesuprantama bendruomenė (bažnyčia) kaip Kristaus Kūnas. Jei aš pats vienas sakysiu kad tas ar anas žodis yra iš Dievo tai bus tik mano vieno nuomonė, bet jeigu bendruomenė nuspręs kad tais žmogaus žodžiais kalba Dievas tai pasitikėdamas bendruomene aš priimsiu tą žodį kaip ateinantį iš Dievo. Panašiai kaip kad tu pasakojai kad tas fotografas kuris tau pasakė kad Jėzus atėjo pas tave: jis kalbėjo nuo Dievo=Dievas tau kalbėjo per jį. Taip yra ir biblija.

Dievas kalba per žmones žmonių kalba.

Na as supratau ta bendruomenes paaiskinima [keistoka kaip tada atsirado protestantizmas apskritai]

O tu saikas aisku galvoji kad protestantai skaldo kuna, kaip ant manes sakei?
Bet patys katalikai dabar dasireformavo jau iki tu protestantu.

Na sakiau, palauksiu gi, tu baigusiu teologija...

Kaip Dievas kalba pasiskaituk NT...
Dievas kalba per Kristu.
Dievas kalbejo per pranasus, o dabar prabilo per Sunu.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Vasaris 4th, 2010, 5:18 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Roki, žinoma manau kad protestantai pradžioje skaldė tuometine bendruomenę. Ir dabar matom kad (dėje) daug bendruomenių skyla dėl asmeniškumų... bet Dievas viską paliankia link savo šlovės ;)

Ankščiau Dievas kalbėjo per pranašus, bet ir tie pranašai buvo užrašyti, o dabar kalba per evangelistus ir apaštalus, bei kiekvieną kuris yra pateptas visuotina kunigyste, t.y. per kiekvieną pakrikštyjąjį.

Nesuprantu, jei tau netinka biblija tai bendrauk su Jėzumi tiesioginiu ryšiu. Prisimink kad ne kiekvienam Dievas kalba tiesiogiai, nes mūsų ryšys su Dievu eina per TIKĖJIMĄ, VILTĮ ir MEILĘ. Tad gal laikas visgi susimąstyti kad nesi pasaulio bamba, ir kad Dievas turi kitų kelių kaip prabilti į žmogų.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Vasaris 6th, 2010, 10:52 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
O jei manai, kad Dievas tiesiogiai su tavim bendrauja, tai irgi verta pasitikslinti biblijoje, ar tą sako ką reikia, nes dar gali būti ne tas dievas, o kažkas, juo prisidengęs.[/u][/i]

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Vasaris 6th, 2010, 5:20 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Roki rašė:
Nes gi atejau pasimokyt, o ne jus pamokyt.

Žinok nepanašu, atėjai ir mokai kitus, o kai tau pasiūliau pasimokyti, tai nesimokai. Perskaityk mano pasiūlytą Biblijos vietą. Perskaityk ją, perskaity kas ten parašyta ir tada pamąstyk. Iki šiol tu įsikibęs laikaisi kažkokią vieną citatą ir visur kaišioji savo II Timotiejui.
štai tau duodu esminę ištrauką tos vietos, kurią nurodžiau tau:

Pradžios 2skyrius rašė:
1 Taip buvo atbaigti dangus ir žemė bei visa jų galybė. 2 Kadangi septintą dieną Dievas buvo užbaigęs darbus, kuriais buvo užsiėmęs, jis ilsėjosi septintą dieną nuo visų darbų, kuriuos buvo atlikęs. 3 Dievas palaimino septintąją dieną ir padarė ją šventą, nes tą dieną jis ilsėjosi nuo visų kūrimo darbų.
4 Toks yra pasakojimas apie dangų ir žemę, kai jie buvo sukurti.
Tą dieną, kai VIEŠPATS Dievas padarė žemę ir dangų,5 kai žemės laukuose dar nebuvo jokių krūmokšnių ir dar nebuvo išdygusi jokia laukų žolė, nes VIEŠPATS Dievas dar nebuvo siuntęs žemėn lietaus ir žmogaus dar nebuvo dirvai arti, 6 tik versmė tryško iš žemės ir drėkino visą dirvos paviršių, – 7 tuomet VIEŠPATS Dievas padarė žmogų iš žemės dulkių ir įkvėpė jam į nosį gyvybės alsavimą. Taip žmogus tapo gyva būtybe.

Dabar perskaityk ir pasakyk kodėl Biblijoje yra du pasakojimai apie pasaulio sukūrimą? Ką tu mąstai, ką tau sako Dievas ?

Ir atmink esminę taisyklę, kai nori mokytis - reikia tylėti ir klausytis. Tai reikalinga tam, jog kai tyli daugiau išgirsti, kai klausaisi gauni atsakymus. Taip ir tiktais taip žmonės mokosi, o ne brukdami per prievartą savo nuomonę ir vis aiškindami, jog atėjo pasimokyti, o ne mokyti. Taigi, patylėk, paskaityk ką kiti rašo.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: Vasaris 13th, 2010, 2:46 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
roki rašė:
Roki: Sekimas Jezumi [krikscionybe] nera pirmiausia pagrysta knyga, ji pirmiausia yra pagrysta Gyvojo Dievo Zodziu kuris buvo ir yra, kuris yra gyvas ir veikia ir tai ne Biblija tai Zodis apie kuri kalbama Jono evangelijoje ... Tas zodis buvo ispranasautas rastuose ir pries 2 tukst metu jis buvo realiai zemeje ir dabar tas Zodis yra gyvas Liudytojas kiekvienam kuris saukiasi isgelbejimo per Jezu Mesija

Ali apie tai nebuvo girdejes, nes kiekviena karta jis kalbedavo su krikscionimis jis gincydavosi kiek klaidu yra biblijoje ir kiek korane.

Beje sakau - rastas yra labai vertingas sekantiems Kristu ir tai parasyta II Timotiejui. Nes jis ikveptas Dievo

Sorry, kad kažkodėl nešiojo aplink ir tik šiandien čia užsukau... :oops:

Iš principo tai sutinku su roki. Ypač kai lyginame Bibliją su Koranu. Biblija greičiausiai nėra padiktuota pažodžiui įkvėptiems Biblijos rašytojams (jie dar techniškai vadinami hagio-grafais ""šventaisiais rašytojais"). Pvz., sunku būtų patikėti, kad Dievas pažodžiui padiktuotų Pauliui "o , kad jei visiškai nusipjautų!" (Gal 5,12). ;) Pasitaiko Biblijoje ir istorinių smulkmenų neatitikimų. Tai todėl, kad Dievas naudojo įkvėptus autorius ne kaip automatus, užprogramuotus rašyti robotus, bet bendradarbius, aktyvius, sąmoningus bendraautorius. Todėl Dievo žodis, Dievo žinia Biblijoje perteikta per to laikmečio žmonių kalbos būdą, kultūrą. Įkvėpimas nuo to ne mažesnis. Bet rašytojas - ne marionetė, ne pasyvus pieštukas Dievo rankoje, bet aktyvus bendra-autorius. Jei būtų kitaip, visi Biblijos raštai nesiskirtų nei stiliumi, nei požiūriu. O jie skiriasi.

Pirmiausias Dievo Žodis, Dievo minčių atskleidėjas yra Jėzaus Kristaus asmuo. Jis, o ne Šventasis Raštas yra pirmasis krikščionybės Dievo žodis. Be raštų krikščionybė egzistuotų toliau. Be Jėzaus Kristaus asmens - ne.

Manau tai roki ir turi omenyje. Krikščionybė nėra knygos religija, bet asmens (Kristaus) religija. Knygų religijos tos, kuriose be knygos nieko daugiau ir nėra. Dažnai tose religijose tikima, kad knyg apadiktuota rašytojui žodis žodin (Mormonai, Koranas).

Kita vertus, žinant tokius dalykus lengva nusigrybauti :) Tosėl ir tavo, roki, pasisakymus sakitant, kyla visokiausių minčių :) Vis dėlto Šventasis raštas - įkvėptas. O bažnyčios tėvai sakė, jog jei nepažįstame raštų, nepažįstame Kristaus ;)

Įprastas paveikslas: autorius rašo, žinią nuo Dievo jam praneša angelas, bet paties autoriaus akys juk neužverstos aukštyn, matosi, kad jis nepraradęs sąmonės :D

Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: Vasaris 13th, 2010, 9:38 pm 
Šauktinis
Vartotojo avataras
Šauktinis
Atsijungęs
insanity rašė:
O ar Biblija pati iš savęs nėra Dievo žodis? Nes jei Biblija Dievo žodžiu tampa tik kai man prabyla, tada gaunasi jog Dievo žodis nėra skirtas visiems?
Tokiu būdu ir Dievas gali būti kartais Dievas kartais ne, čia priklausomai nuo to ar aš patikėsiu ar ne?
Manau Biblija turėtų būti Dievo žodžiu visada, nepriklausomai nuo to ar ji jau prabilo man į širdį ar dar ne. Dievo žodis nekintamas, ir visas apreikštas, taigi ar jo prigimtis gali kaitaliotis nuo to ar žmogus ją supranta ar ne?
Vėlgi, Biblija yra mums apreikštas tikėjimo šaltinis. Ar pats apreiškimo faktas nepadaro jos Dievo žodžiu, taip sakant ipso facto???

man toks klausimas iškilo - ar gali dabar žmogus suvokti Dievo buvimą (turiu omenyje Dievo kaip Kūrėjo, Viešpaties ir Asmens) taip sukrečiančiai kaip Mozė, neskaitęs ar nesupratęs Biblijos?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: Vasaris 13th, 2010, 11:22 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
mindaugela rašė:
man toks klausimas iškilo - ar gali dabar žmogus suvokti Dievo buvimą (turiu omenyje Dievo kaip Kūrėjo, Viešpaties ir Asmens) taip sukrečiančiai kaip Mozė, neskaitęs ar nesupratęs Biblijos?

Taip, gali neskaitęs, nes mano močiutė būdama beraštė, sugebėjo man perduoti tikėjimo pagrindus dar tada, kai aš nemokėjau skaityt :) Gal ne taip sukrečiančiai, kaip Mozė, nes Mozė turėjo privalumą ne skaityt, o jis regėjo Viešpatį regimai (degančiam krūme, ugnies ir dulkių stulpe, persiskyrusioje jūroje, atsimainymo kalne)
Taigi, didesnis stebuklas yra , kad mes tikime Dievu neregėdami tokių aiškių apsireiškimų, kaip Mozei, o tik skaitydami, arba klausydami Šventąjį Raštą :D 8) :) ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 14th, 2010, 12:15 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
mindaugela rašė:

Tai kad ir Mozė nebuvo skaitęs biblijos :) tai gal tada ir įmanoma ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Biblija - autorius ar autoriai?
StandartinėParašytas: Vasaris 14th, 2010, 10:59 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
na kai kuriems juk reikia kad būtų bent šiek tiek abrakadabrų kad patikėtų, kaip kad apaštalui Tomui... bet sutinku su Remiu didesnis stebuklas kai tiki neregėjęs ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 14th, 2010, 3:36 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Dievas visiems sudominti naudoja vieną ir tą patį triuką. Ir visiems jis suveikia, nes Dievas, kaip niekas kitas,geriausiai žino kada tai daryti ir kokį objektą tam pasirinkti (Mozei - degantis ir nesudegantis krūmas; Sauliui - nukritimas nuo jojamo gyvūno; Jokūbui laiptai į dangų). Tik negalvokite, jog bent vienas tikintysis pasieina be to "abrakadabra" kaip sakė Saikas ;) Tiesiog ne visiems tie abrakadabra tokie galingi, kaip Sauliaus nukritimas nuo žirgo arba Mozės degantis ir nesudegantis krūmas. Man toks abrakadabra buvo irgi, bet apie tai rašiau kitoje skiltyje ( čia ).
Esu visiškai ir absoliučiai tikras, jog kiekvienas žmogus jam skirtu laiku patiria tą Dievo ypatingą ženklą, tiesiog kiti tai nurašo ateiviams, kiti kažkokiam keistam atsitiktinumui, treti gal net iš viso tuo metu buvo akli ir kurti ir dar kitaip nusibukinę jusles.

O Dievo buvimą suvokti be Šventojo Rašto kiekvienas gali ir tai daro. Gi labai mažai yra tų, kurie pirmiau skaito Bibliją o tik vėliau suvokia, protu įsisąmonina, jog egzistuoja toji Būtis, tas Judintojas, ta Priežastis; gali būti, jog tuo pat metu suvokia ir tai, jog Dievas kreipiasi į tave asmeniškai, kaip asmuo į asmenį. Ne visiems tikintiesiems tai supuola į vieną nutikimą, tačiau neabejotinai, jog tai nutinka, jog žmogus suvokia bendraująs su Dievu it su tuo, kur YRA ČIA IR DABAR asmeniškai. Tik kiti tai nurašo, kaip jau minėjau, kokiem nors ateiviams, kiti mano jog jau susirgo jų protas, treti dar kaip nors kitaip vengia pripažinti tiesą.

Bet tema ne apie tai, tema - Biblija - autorius ar autoriai? šiuo atžvilgiu savo žinias jau išdėsčiau ankstesniuose postuose.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Vasaris 16th, 2010, 12:35 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
mindaugela rašė:

Patirtis rodo, kad gali, nors teks išradinėti dviratį. Gaila laiko. Panašus klausimas: ar gali žmogus be žemėlapio pasiekti Londoną, jei žino, kad Londonas kažkur vakaruose? Gali. Bet su žemėlapiu greičiau. Ir užtikrintai. Be klaidžiojimų.

Pvz., žmogus staiga išgyveno, kad Dievas yra. Tuomet gali visas gyvenimas praeiti, mėginant suprasti, koks tas Dievas nėra ar yra, ir kaip reikėtų gyventi, jei yra Dievas. Gal normalu pasiklausti kitų, kurie tai patyrė? Paderinti duomenis?

Pačiam atradinėti iš naujo giros gaminimo receptą, ar pradžioje išsiaiškinti, kokį receptą naudojo iki manęs, o tada, jei vis dar norisi, improvizuoti? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 10th, 2010, 9:35 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
kiekviena religija turi savo knygas :D kaip gi be jų ... ir kaip gi valstybė be BK ir CK ?
o Bibliją surašė Dievas su žmogaus ranka :) buvo daug rankų, o jų tapatybės nelabai žinomos

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 11th, 2010, 12:17 am 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Cituoti:

jei nori suvokti , tai geriau, neskaityk ST , anei NT viso. pirmiausiai ką padaryk , tai perskaityk Jono Evangelihją. Tai pats gražiausias Dievo žodis, kuriama net neradau jokių klausimų. o netgi kai kurios atsakymus .

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 170 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: