Dabar yra Gruodis 16th, 2019, 7:47 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 52 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 14th, 2010, 12:01 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Mūsų priešai yra Dievo priešai, o Dievas nekenčia tik nuodėmės, reiškia mūsų priešas yra pati nuodėmė, o ne žmonės.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 14th, 2010, 12:03 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Taip, nes mes mes Ef 6:10-18 :D
:granata:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 16th, 2010, 5:54 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
dolic rašė:
Mūsų priešai yra Dievo priešai, o Dievas nekenčia tik nuodėmės, reiškia mūsų priešas yra pati nuodėmė, o ne žmonės.

Iš to darytina išvada, kad mūsų tikrieji priešai yra mūsų vidinės silpnybės ir ydos, kitaip sakant, tikrieji mūsų priešai esame mes patys. Sutinkat su tokiu priešo apibrėžimu? Jei sutinkat, tai galima pereiti prie kito klausimo.
Antras klausimas būtų toks. Kaip mes esame priešais? Kaip jais tampame?

P.S. Jei nesutinkam su tokiu priešo apibrėžimu (t.y., kad priešai pirmiausia esam patys sau), tai galima ir toliau aiškintis, kodėl nesutinkame su tokiu apibrėžimu, ir siūlyti savą priešo apibrėžimą. Tik gal reiktų argumentuotai. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 16th, 2010, 6:12 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Na, jei vadint save savo priešais, tai skamba panašiai, kaip "susipykimas su savim", o tai jau šizofrenija :? :roll: :D

Nors nuskambės keistai, bet mes tampame "priešai sau", kai atgimstame iš aukšto ir pradedame sekti Kristumi :P :lol: 8)
Kodėl taip? Ogi todėl, kad mes pradedame kovot su žmonijos nuodėminga prigimtimi, kuri yra mumyse.

O jei darau tai, ko nenoriu, tada sutinku, kad įstatymas geras. Tada jau nebe aš tai darau, bet manyje gyvenanti nuodėmė. Aš juk žinau, kad manyje, tai yra mano kūne, nėra jokio gėrio. Gero trokšti sugebu, o padaryti – ne.: Aš nedarau gėrio, kurio trokštu, o darau blogį, kurio nenoriu. O jeigu darau, ko nenoriu, tada nebe aš tai darau, bet manyje gyvenanti nuodėmė. Taigi aš randu tokį įstatymą: kai trokštu padaryti gera, prie manęs prilimpa bloga. Juk kaip vidinis žmogus aš gėriuosi Dievo įstatymu. Bet savo nariuose matau kitą įstatymą, kovojantį su mano proto įstatymu, ir paverčiantį mane belaisviu nuodėmės įstatymo, kuris yra mano nariuose. Vargšas aš žmogus! Kas išlaisvins mane iš šito mirties kūno! Bet ačiū Dievui – per mūsų Viešpatį Jėzų Kristų! Taigi aš pats protu tarnauju Dievo įstatymui, o kūnu – nuodėmės įstatymui (Rom 7,16-25)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 16th, 2010, 6:48 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
676 rašė:
Kodėl taip? Ogi todėl, kad mes pradedame kovot su žmonijos nuodėminga prigimtimi, kuri yra mumyse.

O ar tikrai žmogaus prigimtis yra nuodėminga? Juk žmogus pradžioje buvo be nuodėmės, bet po nuopolio jo prigimtis sugedo.
Gal tad geriau kalbėti apie tai jog kovojama su sugadinta prigimtimi, kuri tapo nuodėminga?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 16th, 2010, 6:56 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Taip, tavo formuluotė teisingesnė :liuks: Mes kovojam su sugadinta prigimtim :mad:

Aš panaudojau "štampovkę" :oops:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 16th, 2010, 9:31 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Augustas rašė:
dolic rašė:

Iš to darytina išvada, kad mūsų tikrieji priešai yra mūsų vidinės silpnybės ir ydos, kitaip sakant, tikrieji mūsų priešai esame mes patys. Sutinkat su tokiu priešo apibrėžimu? Jei sutinkat, tai galima pereiti prie kito klausimo.
Antras klausimas būtų toks. Kaip mes esame priešais? Kaip jais tampame?

P.S. Jei nesutinkam su tokiu priešo apibrėžimu (t.y., kad priešai pirmiausia esam patys sau), tai galima ir toliau aiškintis, kodėl nesutinkame su tokiu apibrėžimu, ir siūlyti savą priešo apibrėžimą. Tik gal reiktų argumentuotai. ;)

Nesutinku. :granata:
Yra taip - Dievo priešas daro viską, jog visokeriopai pakenktų Dievo numylėtiniams - žmonėms (net ir tiems, kurie stengiasi gyventi "sau"); Dievas gi mums nesuvokiamu būdu sugeba iš to blogo, ką šis padaro, perkeisti taip, jog išeitų į gerą. Todėl Dievas leidžia tam, kad vyktų tai, kas vyksta nuo pat pirmosios nuodėmės. Dievas kiekvienam, kuris atsisako savojo asmeninio teisumo ir priima už savo teisybę Dievo duodamą teisybę, suteikia savąją Dvasią dovanai, kuri perkeičia mus iš paties giliausio vidaus ir tampame nebe "sau" ar savo, bet jo. O Dievas saugo mus ir visokeriopai aprūpina, nors tuo pačiu metu leidžia būti gundomiems ar net nusigręžti nuo jo.

Taigi, Dievo priešas nėra mūsų priešas, nes mes patys sau neegzistuojame. Nežinau ar visi suprato :roll: Žiūrėkite, duosiu pavyzdį:
Kai savo vaiką išleidi į lauką, tai jis yra lyg ir pats sau, lyg ir pats už save atsakingas, ane? Tai yra kitoks vaiko išėjimas laukan, nei kai vaikas, būdamas vaikų darželyje, išeina su auklėtoja ir kitais vaikais į lauką pasivaikščioti - tada auklėtoja yra atsakinga už vaiką ir, žinoma, visokeriopai stengiasi apsaugoti vaikus nuo išorinių pavojų. Taip ir Dievas gi mus gano - juk ne veltui Jėzus sakėsi esąs gerasis ganytojas, ane? Taigi, Dievo priešas nėra mūsų priešas, nes mes nesame patys sau, o esame ganomi - prižiūrimi kaip minimum trijų Asmenų.

Taigi, teiginys, jog Dievo priešas yra mūsų priešas yra neteisingas!

O manydami, kad esame patys savo priešai, iš esmės manome-elgiamės bedieviškai, nes pradedame neigti išorinio priešo egzistenciją, o neigdami išorinį priešą, patampame it prasti budistai. Kaip žinome, budistai neturi nei dievo, nei velnio, o tik savo vidinius demonus ir pan. Tokiu atveju visiškas savo kūno, žodžių ir minčių kontroliavimas įgauna pateisinimą ir atkrenta reikiamybė Atpirkėjo. Viskas, pasakiau. Hau!

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 16th, 2010, 10:05 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Na, brolis Sigis Nesvarbu gerai atkreipė dėmesį į vieną klaidą. Mūsų priešai nebūtinai yra ir Dievo priešai. Bet atvirkščias teiginys yra teisingas, t.y. Dievo priešai yra ir mūsų priešai. :!:
Tačiau, ar mes sakėme, kad mes esame vieninteliai mūsų priešai? Vat būtent todėl ir diskutuojame, kas yra mūsų priešas, kad galėtumėm apibrėžti priešo sąvoką tiksliai. Kitaip sakant, sugebėtume atskirti, kas yra priešas, o kas ne. O antra, tas faktas, kad mes esame priešai patys sau, jokiu būdu nepaneigia Išganytojo atėjimo būtinybės. Juk mūsų vidinis susiskaldymas yra toks gilus, kad be Dievo pagalbos mums nepavyks tinkamai jo įveikti. :!:
Ir budizmo pavyzdys kaip tik ir įrodo tai, jog mes be Dievo nieko negalime.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 17th, 2010, 2:56 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Taip, paskutiniam Augusto pasisakymui pritariu, nebent jis ar moderatoriai ką nors pakeistų :profesorius:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Sausis 17th, 2010, 10:06 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Gerai, sakykim, mūsų priešas yra velnias, visų nuodėmių sukėlėjas, gundytojas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: Vasaris 12th, 2010, 9:03 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Na, kas pritariate dolic, mestelkite: :liuks: ... Hm... Jau man įdomu, kaip toliau Augustas siūlys tęsti, jei vis dėl to sutarsime, kas yra mūsų priešas...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: IV susibūrimas skriptoriume: Rom 12,14-21
StandartinėParašytas: Vasaris 12th, 2010, 9:08 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Kažkaip pastebėjau, kad mūsų bažnyčioje vengiama sakyti velnias garsiai, vietoj to tiesiog sakoma priešas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: Vasaris 12th, 2010, 9:33 pm 
Smogikas
Vartotojo avataras
Smogikas
Atsijungęs
OKULTISTE rašė:
Na, kas pritariate dolic, mestelkite: :liuks: ... Hm... Jau man įdomu, kaip toliau Augustas siūlys tęsti, jei vis dėl to sutarsime, kas yra mūsų priešas...

O, kas tie mes (čia kai dolic sako "mūsų")? Nes satanistai sakys jog Velnias yra jų draugas. Okultistams Velnias irgi turėtų būti draugas. Ar ne taip OKULISTE? :granata:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: Vasaris 12th, 2010, 11:01 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
M... Atsižvelgėte į šios temos nuotaiką: tezė/antitezė (ar kaip nors panašiai - kaip patogiau išsireikšti)... Dar: gal geriau vartoti žodį "Šėtonas", nes jis tikrai yra ir stengiasi mums pakekenkti , o Velnias - tai tik padykusi mitinė būtybė, buvusi "po velėna". Tad, Perle, labai tikiuosi, kad Jūs draugus renkatės protingai ir mąstydamas...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: IV susibūrimas skriptoriume: Rom 12,14-21
StandartinėParašytas: Vasaris 12th, 2010, 11:08 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Toje pačioje ALKB.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 52 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: