Dabar yra Gruodis 17th, 2018, 10:11 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Pranešimo tema: Tarsiniejimai: tas pats per tą patį
StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:04 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
676 rašė:
Tarsietis rašė:
Em, vėlgi. Pavarčiau dėl to Marleau-Ponty skyrių, rašytą teologo. Ką reiškia tikintysis, kuris viską žino? Tai tikintis žmogus, kuris niekada nesuabejoja savimi. Jam nebūtina kažko žinoti tiesiogiai, tačiau jis neabejoja tuo, ką iki tol žinojo. Tai net nėra tikras žinojimas. Anot kito autoriaus, kartą patikėjęs tiesa, žmogus tampa savo vergu, išgyvendamas dviprasmiškas klajones: atmesdamas tai, kas kritikuoja, ir priimdamas tik kai, kad patvirtina jo tiesas. Tikinčiojo ginklas- iš anksto parengti atsakymai.
Ką reiškia ateistas, kuris viską žino apie Dievo nebuvimą? Tai netikintis žmogus, kuris niekada nesuabejoja savimi. Jam nebūtina kažko žinoti tiesiogiai, tačiau jis neabejoja tuo, ką iki tol žinojo. Tai net nėra tikras žinojimas. Anot kito autoriaus, kartą patikėjęs tiesa, žmogus tampa savo vergu, išgyvendamas dviprasmiškas klajones: atmesdamas tai, kas kritikuoja, ir priimdamas tik kai, kad patvirtina jo tiesas. Netikinčiojo ginklas- iš anksto parengti atsakymai. :tri: :blackmetal: :tri:

O man labai smagu, kaip tikinčiam aptarti tuos stereotipus, daug atpažįstu juose savęs ir visa ką rašau, rašau iš patirties. Ypač kokį prisimenu praeityje.
Tik 676 žaidžia ne visai garbingai. Aš parašiau ne savo nuomonę, o filosofo Ponty, jis ją iškraipė, iškraipė autentišką mintį...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Stereotipai teizmo/ateizmo diskusijoje
StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:09 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis, 676 tau puikiai pateikė kaip galima suprasti parašytą tekstą.
Nejaugi aklai vadovaujies parašytomis tiesomis?
Juk kiekvienas žodis, poelgis, reiškinys turi individualią interpretaciją - visi mes su skirtingomis patirtimis ir moralinėmis vertybėmis.
Net Biblijos tekstai skirtingais laikmečiais ir skirtingiems žmonėms turėjo skirtingas pranašystes.
Vienu metu kvietė kryžiaus žygiams, kitu pasaulinei taikai...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:22 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Aš gerbiu autentiškumą. Po mano tekstu buvo autoriaus pavardė. Tai yra autentiška, ir įstatinėti savo žodžius yra ne tik negražu, bet ir negarbinga. Naudoti tuos pačius ginklus, arba silpnumas, arba neišmanymas. Arba etiketo nebuvimas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:33 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Manau nei viena, nei kita, nei trečia.
Operavimas tik kitų žmonių mintimis/sentencijomis bei savo nuomonės neišsakymas yra neišmanymas ir silpnumas. :mrgreen:
Iš tavęs išgirdome daug autorių ir protingų minčių, bet kada gi pats prisistatysi ir pasakysi savo moto ?
Šia tema siūlau pereiti į rikiuotę.
O čia baigiam stereotipiškai verkti ir šmeižti kitus :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Ar dievas egzistuoja? Koks Jis?
StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:33 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
kukulis rašė:
Tarsiečiui.

Cituoti:
Be to, gal Dievas ir trukdo įvykti dar didesniam blogiui?

Neturim tam jokio pagrindo. Aš matau didelį blogį, kurio man užtenka- didelis, mažas, mažesnis, na, žinot... vienas be kojų, kitas be rankų, pradėkim matuoti...

Idėja tame, kad jei jau duota laisvė, ji negali būti dalinė laisvė. Arba ta laisvė absoliuti, leidžianti daryti ir bloga ir gera, arba turi nebūti iš viso jokios laisvės, ir tada bus vien gėris. Tokioje visatoje nebus blogio, ir nebus net žodžio "blogis" nes niekas nesupras kas tai per dalykas.

Idėja tame, kad tai vėl yra non-sequitur. Ir jau tai pabosta.
Cituoti:
ji negali būti dalinė laisvė

How is that so? Ką jums yra tekę girdėti apie neuroscience ir studijas dėl determination of free will? Tai yra atskira studija, pradedant klausimu, kiek žmogus mano turįs laisvės ir tiek, kiek jos iš tikrųjų turįs, santykiu su tuo, kiek gali jos panaudoti.
Daug išvadų, kurios išplaukia iš niekur.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:35 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis nelįsk į neurosicence mišką iš kurio neišlysi - ir prašyčiau išlaikyt tokį, kaip čia pasakius - mandagų toną. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:35 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
ai, paskaudo galvą nuo šitos diskusijos :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:37 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Puku rašė:
Tarsietis nelįsk į neurosicence mišką iš kurio neišlysi - ir prašyčiau išlaikyt tokį, kaip čia pasakius - mandagų toną. :)

Man kaip medikui, tai tiesiog artima.
Taip ten yra su ta laisve ir free-will determinsim?
Nuo kada prasideda mano laisvė rinktis: gimti/negimti, kur gimti/kada gimti/ , kaip gimti, kurioje šeimoje augti/ kokias vertybes turėti/, kaip pasirinkti, kas formuos mano psichiką ir t.t. Ar nuo tada, kai jau visi šie kertiniai akmenys pradėti, kai aš esu daugybės veiksnių determinuotas, jau pradedu šūkauti, koks esu laisvas....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:40 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Puku rašė:

Man kaip medikui, tai tiesiog artima.

Tuomet turėtum žinoti, kad tyrimai per daug riboti ir neturintys vertės net prieš aibę žmogaus sprendimų padaromų kasdien.
Juolab, jie nekrikščioniški.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:43 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Kurie tyrimai šios plačios disciplinos, apimančios ne tik mediciną, bet ir filosofiją, psichologiją, technologijas, yra konkrečiai nekrikščioniški ir riboti? Kokia šiems tyrimams alternatyva:Geriau jokių tyrimų, negu kol kas ribotų?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:49 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Kurie tyrimai šios plačios disciplinos, apimančios ne tik mediciną, bet ir filosofiją, psichologiją, technologijas, yra konkrečiai nekrikščioniški ir riboti? Kokia šiems tyrimams alternatyva:Geriau jokių tyrimų, negu kol kas ribotų?

Bandymas įvaldyti žmogaus laisvą valią yra pats savaime nekrikščioniškas. Nes tokia šių tyrimų prasmė - suprasti ir panaudoti. Šiandieniniame moksle neteko matyti nieko tiriamo, kas neturėtų duoti naudos :)

Pvz.? Libeto eksperimentas. Absoliučiai ribotas, nors sukėlė tiek triukšmo.

Kam tirti žmogaus laisvą valią ? Tam kad skalbimo miltelių magnatas žinotų kaip mus priversti pirkti jo prekę? O mes tikėtume, kad renkamės patys?

Tyrimai riboti ne rezultatais, o panaudojimo sritimi. Aš asmeniškai tokių netoleruočiau savo klinikoje.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 25th, 2012, 11:56 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Paprasčiausiai žmonės nėra pasirengę priimti tokių pokyčių, kuriuos pasiūlys neuromokslai. Arba bijo, arba nežino.
Arba yra ideologiškai indoktrinuoti, nes (manau, kad ir religijai), tai nėra paranku.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 26th, 2012, 10:30 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Aš gerbiu autentiškumą. Po mano tekstu buvo autoriaus pavardė. Tai yra autentiška, ir įstatinėti savo žodžius yra ne tik negražu, bet ir negarbinga. Naudoti tuos pačius ginklus, arba silpnumas, arba neišmanymas. Arba etiketo nebuvimas.
Gana verkšlenti, kad čia tave skriaudžia :D Tu pats užsimynei ant grėblio, nes tokiems parašyta, kad Neapsigaukite! Iš Dievo nepasišaipysi. Ką žmogus sėja, tą ir pjaus. (Galatams 6:7)

Aš taip pat mėgstu autentiškumą, todėl atsiprašau to Marleau-Ponty, jei tai jį įžeidė, kad jo žodius pritaikiau šioje situacijoje.

Į tavo nusiskundimus, galiu atsakyti šiais žodžiais:

Tuomet Jėzus jam tarė: „Kišk kalaviją atgal, kur buvo, nes visi, kurie griebiasi kalavijo, nuo kalavijo ir žus. (Mato 26:52)

Kaip matai, po citatomis aš parašiau autorių vardus, arba šaltinį iš kur tai paimta. Taigi, dabar, tu gali pasirodyti, kad esi gražus, garbingas, stiprus, išmanantis ir besilaikantis etiketo :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Tarsiniejimai: tas pats per tą patį
StandartinėParašytas: Rugpjūtis 26th, 2012, 12:52 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Jūs vienas skaitote Bibliją čia. Tai jau aišku. Man tik tenka trupiniai, bet ir, kaip sako, beturčiai šį tą gauna, tai man teko girdėti apie kai kuriuos tokias eilutes: „Neduokite šventenybių šunims ir nebarstykite savo perlų kiaulėms, kad kartais jų nesutryptų ir apsigręžusios jūsų pačių nesudraskytų“.
Taigi, neatėjau, kad manęs čia suprastu, ar kad pritartų mano nuomonei. Atėjau dalintis ir gauti, deja, nežinau, gal trūko Silverblade ir occultus, bet taip jau yra, nesutikau tų, kuriuos norėjau. Jokiu būdu neįsižeidžiau ir nenusivyliau, radau tai ko tikėjausi- žinojimą. Ačiū, kurie skyrėte laiko ir pasidalinote sukaupta patirtimi. Visiems linkiu sėkmės savo keliuose, neprarasti nei pasitikėjimo, nei blaivaus proto. Iki susitikimų kitoje erdvėje ;-) (ypač ačiū atmai, jis vertė mąstyti ir spręsti tikrus uždavinius, beje, ir kukuliui).

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Tarsiniejimai: tas pats per tą patį
StandartinėParašytas: Rugpjūtis 26th, 2012, 1:51 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Dauguma čia esančių daugiau, ar mažiau skaito Biblija. Gal būt ir tu kada nors daugiau pasiskaitinėsi. Gal būt kils kokių klausimų iš Jos. Tada galima bus dalintis ir gauti tuo žinojimu, kurį įgysime kiekvienas atskirai. Ačiū tau, kad leidai dar kartą pasitikrinti savo tikėjimą Dievu, taip pat vertei mąstyti ir spręsti tikrus uždavinius :liuks:
Sėkmės ir tau tavo keliuose ir kitose erdvėse :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: