Dabar yra Lapkritis 18th, 2019, 4:16 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Pranešimo tema: Re: Tamsieji XXI amžiaus užkulisiai
StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 8:20 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
,,Netikiu, kad išmanai mitochondrijų principus" Na, jūs netikite, tai gal esate šv.Tomas?
Kokius mitochondrijų principus? Kalbate apie metabolinių kelių žemėlapį, na. prof. Laima Ivanovienė puikiai jį išdėstė.

Na tuomet neišmanai STEP7 :)
Visada yra ko neišmanyti.

Tarsietis rašė:
Dabar, ką jūs darote, tai yra trolinimas. Nes, mes žinome, kas buvo visatos pradžioje. Mes žinome apie materiją ir antimateriją, mes žinome Visatos plėtimosi greitį ir atšalimo, mes turime ganėtinai gerus modelius apie tai, kaip formavosi Visata, būtent pagal šiuos dydžius, būtent pagal kai kurių palydovų sudarytus Visatos žemėlapius, galų gale mes turime Hubblo teleskopą. Apie ką jūs čia kalbate...

Matei tai (materiją, antimateriją, visatos plėtimasi)?
Kas matė?
Kokiais moksliniais įrodymais tai pagrįsta?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 8:22 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Puku rašė:
Tarsietis rašė:
,,Netikiu, kad išmanai mitochondrijų principus" Na, jūs netikite, tai gal esate šv.Tomas?
Kokius mitochondrijų principus? Kalbate apie metabolinių kelių žemėlapį, na. prof. Laima Ivanovienė puikiai jį išdėstė.

Man pakanka CYP450, nebūtinai jau taip didžiuotis, tuo dr. ar doc. Kaip ten sakė paskutinėj Game of Thrones serijoje, nė vienas kuris save vadina karaliumi, nėra joks karalius.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 8:25 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Puku rašė:
Tarsietis rašė:

Man pakanka CYP450, nebūtinai jau taip didžiuotis, tuo dr. ar doc. Kaip ten sakė paskutinėj Game of Thrones serijoje, nė vienas kuris save vadina karaliumi, nėra joks karalius.

Negaištu laiko Games of Thrones.
Nelabai evidence based serialas.
STEP7 vistik egzistuoja, nors nieko apie tai nesi girdėjęs :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 8:26 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
oho, kokia erudicija

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 8:34 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Cituoti:
Netiesa, kad neįmanoma pasakyti, kada atsirado pirmasis žmogus ar pirmasis krokodilas. :) Taip, mes to dar nežinom (gal dabar dar per mažai duomenų apie tą pradžią turim), bet iš principo tai nustatyti yra įmanoma, atsekant genetines linijas.

Kol nėra, tol negalime. Tol nėra pirmo žmogaus. Ir nebus, nes jis nebūtinai atsirado vienoj vietoj, nebūtinai atsirado skirtingu laiku, nebūtinai vienas pirmasis, gal du pirmieji. Baikite fantazuoti.

Cituoti:
Čia dar negimsta teologija. Teologija gimsta iš visiškai kitų šaltinių, nei poezija ar astronomija.

Gimsta bendras principas. Aš nieko apie tai nežinau, aš nieko nesuprantu, aš nieko nemačiau, nėra jokių patikimų faktų, bet iš to sukuriu ištisą sistemą, kurios pagrindas atvesti žmogų į tamsų kambarį ir duoti jam katę juodame maiše.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 8:52 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Ne, nu žmogau, tu mano mielas, tai kam tu klausi apie Rojuje laiko matavimą, jei laikas šiuo atveju (jei matuojamas) jau yra fizikinis dydis, tad toks klausimas ir Rojuj priskirimas fizinių matų kaip laikas ir savybių, man panašėja, į diletantišką suvokimą ne tik apie fiziką, bet ir apie Rojų. Kitaip sakant, pasikartosiu, negali matuoti laiko, ten kur jo nėra, kaip kad nebuvo iki Visatos atsiradimo. Juolab, žodis laikas turi savo prasmę (kalbant apie matavimą), todėl jis visiškai supainioja bet kurį žmogų, žinantį laiko savybes, nes tuomet, manoma, kad tos savybės, jeigu vartojamas žodis, laikas turi būti ir Rojuje, vadinasi, aš darau prielaidą, jog tu vartodamas būtent žodį laikas, turi galvoje, kad Rojus yra vieta, apibrėžtina fizikiniais dydžiais ir galbūt netgi kai kuriomis konstantomis. Jeigu tu vartoji tai poetine prasme, kam klausti, kaip jis matuojamas? Poetams yra p*, ar jis matuojamas ar ne, nes jiems nesvarbu, kas yra laikas. Regis, tu pavartojai tai instinktyviai, kaip frazeologizmą, kai žmonės sako: palauk sekundėlę, na, bet kam tuomet apsimesti, jog turi bent minimalų supratimą apie laiką, jeigu fizikoje tesi klapčiukas.
[PAPILDYMAS] Kad būtų aiškiau. Yra visokių apsišaukėlių, kurie sako, kad Dievas yra energija, vartodami, žodį energiją visiškai iškreipta prasme, nes energija taip pat turi savo apibrėžtį ir savybes, nes tuomet, anglies atomas taip pat turi energiją, kaip ir koks neutrinas, tad galime sakyti, jeigu anglis yra energija, anglis yra Dievas. Formali logika. Turinys nesvarbu, bet ji teisinga.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 9:02 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Cituoti:
1) Kardinolas, esu tuo tikras, viską suvokia kuo puikiausiai. T.y. kuo puikiausiai suvokia evoliuciją kaip nuoseklų procesą. Tačiau kalba apie tą evoliucijos procesą ne iš biologijos pozicijų, o iš [Aš nespėlioju apie kardinolo suvokimą. Aš žinau, kad kardinolas kuo puikiausiai suvokia evoliucijos procesą. O Tamstai kyla abejonių dėl kardinolo evoliucijos suvokimo? :) Jei taip, tai kokių būtent.

Aš nesuprantu, kokiu pagrindu tu esi tikras? Aš pateikiau argumentų, jog Kardinolas svaičioja, jog nemano, kad žmogus išsivystė (ok, ne žmogus,o Homo sapiens) iš Neandartaliečių, kai tuo tarpu, visi suvokia jau daug dešimtmečių, kad tikrai neišsvystė, nes tai dvi atskiros šakos, jungiamos nebent pusbrolystės ryšiu, ką sako ir Dawkinsas. Mat, dabar Kardinolas tik padarė šį atradimą.

Smulkmeniškos detalės, Tarsieti, neįeina į kardinolo kompetencijos ribas. Kardinolas nestudijavo biologijos kaip profesionalas ir turbūt nelabai domėjosi ja kaip mėgėjas. Nepaisant to, evoliucijos procesą savo žinių ribose jisai supranta puikiai. Ir to man pakanka, kad galėčiau pasakyti, kad kardinolas kuo puikiausiai suvokia evoliuciją kaip nuoseklų procesą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 9:08 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarisetis, bet kaip suprast - atėjai prie dialogų stalo, bet vystai tik visus kitus niekinantį monologą.
Tokių nuobodžių monologų/pamokslų galima ir bažnyčioj paklausyt.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 9:10 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Ne, nu žmogau, tu mano mielas, tai kam tu klausi apie Rojuje laiko matavimą, jei laikas šiuo atveju (jei matuojamas) jau yra fizikinis dydis, tad toks klausimas ir Rojuj priskirimas fizinių matų kaip laikas ir savybių, man panašėja, į diletantišką suvokimą ne tik apie fiziką, bet ir apie Rojų. Kitaip sakant, pasikartosiu, negali matuoti laiko, ten kur jo nėra, kaip kad nebuvo iki Visatos atsiradimo. Juolab, žodis laikas turi savo prasmę (kalbant apie matavimą), todėl jis visiškai supainioja bet kurį žmogų, žinantį laiko savybes, nes tuomet, manoma, kad tos savybės, jeigu vartojamas žodis, laikas turi būti ir Rojuje, vadinasi, aš darau prielaidą, jog tu vartodamas būtent žodį laikas, turi galvoje, kad Rojus yra vieta, apibrėžtina fizikiniais dydžiais ir galbūt netgi kai kuriomis konstantomis. Jeigu tu vartoji tai poetine prasme, kam klausti, kaip jis matuojamas? Poetams yra p*, ar jis matuojamas ar ne, nes jiems nesvarbu, kas yra laikas. Regis, tu pavartojai tai instinktyviai, kaip frazeologizmą, kai žmonės sako: palauk sekundėlę, na, bet kam tuomet apsimesti, jog turi bent minimalų supratimą apie laiką, jeigu fizikoje tesi klapčiukas.

Ačiū už atsakymą. :)
P.S.
Cituoti:
[PAPILDYMAS] Kad būtų aiškiau. Yra visokių apsišaukėlių, kurie sako, kad Dievas yra energija, vartodami, žodį energiją visiškai iškreipta prasme, nes energija taip pat turi savo apibrėžtį ir savybes, nes tuomet, anglies atomas taip pat turi energiją, kaip ir koks neutrinas, tad galime sakyti, jeigu anglis yra energija, anglis yra Dievas. Formali logika. Turinys nesvarbu, bet ji teisinga.

Žinodamas, kad yra tokių žmonių, panašių į Tamstos papildyme išdėstytą info apie tuos "netikėlius", sakančius, jog Dievas yra energija, aš ir klausiau Tamstos, ar Tamsta nesate toks pats "netikėlis", kaip ir tie, kurie sako, jog Dievas yra energija. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 9:13 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Užtat kaop tikras katalikas jis kalba net apie smulkmenas užtikrintu tonu...
Puku, man oakanka, kad jūs įrodėte savo netikėjimj dėl mano žinių apie mitochondrijas, jog įrodymai daug ką keičia, nepaisant to kad iš anksto klydote.aš vietoj jūsų klaisčiau gudriau, be žodžio netikiu, pavyzdžiui, man įdomu, ar tu žinai kokios histologinės struktūros sudaro blužnies raudonąją piulpą.kaip rašė Jaspersas nuostaba ir abejonė yra pažiniko ir fklosofijos šaltinis

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 9:15 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Puku rašė:
Tarisetis, bet kaip suprast - atėjai prie dialogų stalo, bet vystai tik visus kitus niekinantį monologą.
Tokių nuobodžių monologų/pamokslų galima ir bažnyčioj paklausyt.

Ai, Puku, nereikia, nebark. Sužinojo, kad kažkas iš RKB vyresnybės yra netobulas, ir dėl to užvirė kraujas gyslose kaip reikiant. Tegu išsilieja, atvėsta.

P.S.
Tarsietis rašė:

Tamstą įžeidė kardinolo balso tonas? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 9:24 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Puku, man oakanka, kad jūs įrodėte savo netikėjimj dėl mano žinių apie mitochondrijas, jog įrodymai daug ką keičia, nepaisant to kad iš anksto klydote.aš vietoj jūsų klaisčiau gudriau, be žodžio netikiu, pavyzdžiui, man įdomu, ar tu žinai kokios histologinės struktūros sudaro blužnies raudonąją piulpą.kaip rašė Jaspersas nuostaba ir abejonė yra pažiniko ir fklosofijos šaltinis

Oij nieko aš neįrodinėjau - tiesiog aklai spėjau... ir nepataikiau. Banalus, AKLAS SPĖJIMAS. Iš srities kurią išmanau (kai tai žemiška...). Ar tai kad aklai spėdama nepataikiau, daro mane blogesnę? Kvailesnę?
Anaiptol - dabar aš turiu naujų žinių: mokate viską apie mitochondrijas ir nieko apie STEP 7.

Apie blužnį žinau daugiau, nei histologinės struktūros - jos tėra mano žinių pagrindas. Bet juk mes čia nesurinkom kalbėti apie tai, kokie mes protingi.

Pradžioje, teigei, kad negali tikėti katalikų hierarchais, nes jie klysta. Kodėl kas nors turėtų tikėti tuom, kad tu teisus?

Augustas, barsiuos deja, nes čia ne trolynas, o diskusijų stalas. O kol kas girdžių besispjaudantį monologą nuo sakyklos. Nelabai kuo skiriasi nuo viduramžių manau....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 9:41 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
O vis dėl to pradinis klausimas buvo ar būtina išpažinti kažkokią religiją, kad būtum tikinčiu į Dievą, ar pakanka tikėti į Dievą be jokios religijos?

Taip?

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 11:41 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
[čia buvo įžeidžiančio pobūdžio žinutė, už kurios parašymą autorius gailisi ir atsiprašo]

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 11:45 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
kukulis rašė:
O vis dėl to pradinis klausimas buvo ar būtina išpažinti kažkokią religiją, kad būtum tikinčiu į Dievą, ar pakanka tikėti į Dievą be jokios religijos?

Taip?

Ne.pradinis argumentas tebuvo, jog nėra prasmės priklausyti konkrečiai religijai, nes visi užsiima kūryba.Priklausymas religijai tėra poreikio tenkinimas, savisauga, pastovumo poreikis.Dalis egoizmo.Dalis altruizmo.Kitiem - galimybė valdyti kitus.Tretiem naudinga.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: