Dabar yra Lapkritis 18th, 2019, 3:35 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Pranešimo tema: Re: Tamsieji XXI amžiaus užkulisiai
StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 11:51 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Puku rašė:
Tarsietis rašė:
Užtat kaop tikras katalikas jis kalba net apie smulkmenas užtikrintu tonu...
Puku, man oakanka, kad jūs įrodėte savo netikėjimj dėl mano žinių apie mitochondrijas, jog įrodymai daug ką keičia, nepaisant to kad iš anksto klydote.aš vietoj jūsų klaisčiau gudriau, be žodžio netikiu, pavyzdžiui, man įdomu, ar tu žinai kokios histologinės struktūros sudaro blužnies raudonąją piulpą.kaip rašė Jaspersas nuostaba ir abejonė yra pažiniko ir fklosofijos šaltinis

Oij nieko aš neįrodinėjau - tiesiog aklai spėjau... ir nepataikiau. Banalus, AKLAS SPĖJIMAS. Iš srities kurią išmanau (kai tai žemiška...). Ar tai kad aklai spėdama nepataikiau, daro mane blogesnę? Kvailesnę?
Anaiptol - dabar aš turiu naujų žinių: mokate viską apie mitochondrijas ir nieko apie STEP 7.

Apie blužnį žinau daugiau, nei histologinės struktūros - jos tėra mano žinių pagrindas. Bet juk mes čia nesurinkom kalbėti apie tai, kokie mes protingi.

Pradžioje, teigei, kad negali tikėti katalikų hierarchais, nes jie klysta. Kodėl kas nors turėtų tikėti tuom, kad tu teisus?

Augustas, barsiuos deja, nes čia ne trolynas, o diskusijų stalas. O kol kas girdžių besispjaudantį monologą nuo sakyklos. Nelabai kuo skiriasi nuo viduramžių manau....

Miela daktare, manimi kaip ir Dievu tikėti nereikia.Aš nepretenduoju į teisumą.Patekiau racionalių argimentų
Ir tiek.Kai jūs sakote, jog EKG matote blokadą, jūs neprašote tikėti, tai ne tikėjimo klaisimas.Žinoma, jeigu nesupranta adresatas? jis turi tikėti, bet paaiškinus tai nebėr tikėjimo klausimas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 12th, 2013, 11:52 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
kukulis rašė:
O vis dėl to pradinis klausimas buvo ar būtina išpažinti kažkokią religiją, kad būtum tikinčiu į Dievą, ar pakanka tikėti į Dievą be jokios religijos?

Taip?

Ne.pradinis argumentas tebuvo, jog nėra prasmės priklausyti konkrečiai religijai, nes visi užsiima kūryba.Priklausymas religijai tėra poreikio tenkinimas, savisauga, pastovumo poreikis.Dalis egoizmo.Dalis altruizmo.Kitiem - galimybė valdyti kitus.Tretiem naudinga.

Tai kaip supratau atsakymas pateiktas, diskusija baigta.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 13th, 2013, 12:05 am 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
[čia buvo įžeidžiantis praanešimas dėl kurio autorius labai gailisi ir pasižadėjo sukalbėti 10 "Sveika Marija"]

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 13th, 2013, 12:42 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
<...>ju į teisumą.Patekiau racionalių argimentų
Ir tiek.Kai jūs sakote, jog EKG matote blokadą, jūs neprašote tikėti, tai ne tikėjimo klaisimas.Žinoma, jeigu nesupranta adresatas? jis turi tikėti, bet paaiškinus tai nebėr tikėjimo klausimas.

Nemačiau nei vieno racionalaus argumento, tik kratinį. Kaip skrandžio turinys po gero baliaus ...
EKG blokados požymius aš žinau.
Tie kurie nežino, tiki manim arba ne.
Aš galiu klysti.

Kas žino, kad yra DIEVAS ?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 13th, 2013, 9:27 am 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Augustas rašė:
Tarsietis rašė:
Ne, nu žmogau, tu mano mielas, tai kam tu klausi apie Rojuje laiko matavimą, jei laikas šiuo atveju (jei matuojamas) jau yra fizikinis dydis, tad toks klausimas ir Rojuj priskirimas fizinių matų kaip laikas ir savybių, man panašėja, į diletantišką suvokimą ne tik apie fiziką, bet ir apie Rojų. Kitaip sakant, pasikartosiu, negali matuoti laiko, ten kur jo nėra, kaip kad nebuvo iki Visatos atsiradimo. Juolab, žodis laikas turi savo prasmę (kalbant apie matavimą), todėl jis visiškai supainioja bet kurį žmogų, žinantį laiko savybes, nes tuomet, manoma, kad tos savybės, jeigu vartojamas žodis, laikas turi būti ir Rojuje, vadinasi, aš darau prielaidą, jog tu vartodamas būtent žodį laikas, turi galvoje, kad Rojus yra vieta, apibrėžtina fizikiniais dydžiais ir galbūt netgi kai kuriomis konstantomis. Jeigu tu vartoji tai poetine prasme, kam klausti, kaip jis matuojamas? Poetams yra p*, ar jis matuojamas ar ne, nes jiems nesvarbu, kas yra laikas. Regis, tu pavartojai tai instinktyviai, kaip frazeologizmą, kai žmonės sako: palauk sekundėlę, na, bet kam tuomet apsimesti, jog turi bent minimalų supratimą apie laiką, jeigu fizikoje tesi klapčiukas.

Ačiū už atsakymą. :)
P.S.
Cituoti:
[PAPILDYMAS] Kad būtų aiškiau. Yra

visokių apsišaukėlių, kurie sako, kad Dievas yra energija, vartodami, žodį energiją visiškai iškreipta prasme, nes energija taip pat turi savo apibrėžtį ir savybes, nes tuomet, anglies atomas taip pat turi energiją, kaip ir koks neutrinas, tad galime sakyti, jeigu anglis yra energija, anglis yra Dievas. Formali logika. Turinys nesvarbu, bet ji teisinga.

Žinodamas, kad yra tokių žmonių, panašių į Tamstos papildyme išdėstytą info apie tuos "netikėlius", sakančius, jog Dievas yra energija, aš ir klausiau Tamstos, ar Tamsta nesate toks pats "netikėlis", kaip ir tie, kurie sako, jog Dievas yra energija. :)

augustėli, aš esu labai padorus ir santūrus.santūrus nes nekalbu ko nežinau, rojuj nebuvau, dimensijų nematavau, dievo nemačiau.padorus nes nemokau kitų ko nesupratu

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 13th, 2013, 9:36 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
kukulis rašė:
O vis dėl to pradinis klausimas buvo ar būtina išpažinti kažkokią religiją, kad būtum tikinčiu į Dievą, ar pakanka tikėti į Dievą be jokios religijos?

Taip?

Ne.pradinis argumentas tebuvo, jog nėra prasmės priklausyti konkrečiai religijai, nes visi užsiima kūryba.Priklausymas religijai tėra poreikio tenkinimas, savisauga, pastovumo poreikis.Dalis egoizmo.Dalis altruizmo.Kitiem - galimybė valdyti kitus.Tretiem naudinga.

Drįsčiau paprieštarauti.

1) Jeigu Šventoji Dvasia nepalaikytų Bažnyčios, ją jau senai būtų sugriovę vyskupai ir kunigai.
2) Vienas dėdė suskaičiavo: Evangelijoje žodis "Bažnyčia" paminimas daugiau nei 100 kartų.
3) Koks mano santykis su Jėzumi Kristumi? Jeigu priimu, kad visos religijos kūryba, tuomet kas man yra Jėzus Kristus, nes krikščionybė taigi jo kūryba. Ar jis buvo melagis???
4) Kaip tu įtikėjai? Ar tavo įtikėjimas buvo savisaugos, pastovumo poreikio patenkinimas, ar tu ieškojai TIESOS?

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 13th, 2013, 8:02 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
kukulis rašė:
Tarsietis rašė:
kukulis rašė:

Taip?

Drįsčiau paprieštarauti.

1) Jeigu Šventoji Dvasia nepalaikytų Bažnyčios, ją jau senai būtų sugriovę vyskupai ir kunigai.
2) Vienas dėdė suskaičiavo: Evangelijoje žodis "Bažnyčia" paminimas daugiau nei 100 kartų.
3) Koks mano santykis su Jėzumi Kristumi? Jeigu priimu, kad visos religijos kūryba, tuomet kas man yra Jėzus Kristus, nes krikščionybė taigi jo kūryba. Ar jis buvo melagis???
4) Kaip tu įtikėjai? Ar tavo įtikėjimas buvo savisaugos, pastovumo poreikio patenkinimas, ar tu ieškojai TIESOS?

O aš vis galvoju, ką čia užmetus Tarsiečiui, kad jisai galiausiai apsispręstų tapti ateistu. :roll: Gal kokį pedofilijos skandalą priminti ar dar ką nors kitą nurodyti, nes Inkvizicijos ir Kryžiaus karų gali būti per mažai? Kaip galvojate, gerb.forumiečiai, ką dar reikėtų užmesti Tarsiečiui? Kardinolo G.Pell'o klaida, pasirodo, veikia neblogai. ;) Gal dar kas nors žino kokių nors liapsusų, kurie padaryti kitų kardinolų? Beje, net nebūtinai kardinolų, gali būti vyskupų ar net šiaip paprastų kunigų padarytos klaidos. :roll: Svarbu, kad jos paveiktų Tarsietį neigiamai. :mrgreen: :D :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 13th, 2013, 8:13 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Mane tai subalamutino kukulis... :?
kaip aš įtikėjau?
blah.....

Be je, nelinkiu netikėjimo...
nykuma...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 13th, 2013, 9:51 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Nieko nesuprantu ..
Tarsieti, tu man asmeniškai parašyk, nes kažkaip čia nesusikalbam.

Tiesiog manau, kad žmogus jei atėjo kažką pasakyti, tai nebūtinai reiškia, kad jis puola, ir reikia jį taip pat pulti. Gal jis nori išsakyti savo poziciją ir išgirsti kitų nuomonę? :idea:

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 13th, 2013, 10:11 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
nematei mano atsakymų nes juoa vis ištrina.ko nesuprasti. cenzūra

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 13th, 2013, 11:42 pm 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Pastebėjau, jog čia reikia (net būtina) kalbėti tam tikru formatu, gerai, aš pasistengsiu, nes vis dar turiu kantrybės.
Brangus, Augustinai, jaučiuosi taip, tarsi būtumėte manęs nesupratęs. Nenorėdamas užgauti Jūsų, drįsiu pasakyti, jog Jūs ne taip mane supratote. Aš nė vienoje vietoje nekaltinau Bažnyčios dėl to, jog joje esama tokių žmonių, kaip kardinolas. Priešingai, jeigu tai tebūtų pavieniai asmenys ar istoriškai tik keli šimtai tokių asmenų, manęs tai netrikdytų. Ar aš jūsų neįžeisiu, jeigu paprašysiu pabandyi pareflektuoti, ką aš norėjau pasakyti. Todėl, jeigu, Jums tai nepasirodys per daug užgaulu ir nemandagu iš mano pusės, aš dar kartą paaiškinsiu, vardan bendro supratimu, sutarimo ir draugiškumo.
Rašydamas apie Tertulijoną, Summa Th ir kt. kūrinius bei gretindamas juos su šiandienine pozicija (atsiprašau, jog neitin plačiai išdėsčiau istorinius ir nūdienos aspektus), norėjau iškelti probleminį klausimą, kurį apibūdinčiau taip: mes visi žinome, jog Biblija yra Dievo žodis. Mes tikime, jog ji yra Jo įkvėpta per tam tikrus žmones ir t.t. ir t.t. visa tai labai gražu, taigi tai lemia, jog jos keisti ar perrašinėti negalima, tačiau kai kada, tam tikrais klausimais, Bažnyčios pozicija kardinaliai kinta (išganymo ir pan.), taigi, mano mintis buvo, jog teologija yra tam tikras magiškas mokslas, padedantis keliems gudriems žmonėm susiesti tarsi apvaliojo stalo kosmonautai ir bandyti nuspręsti, kaip nuo šiol būtų galima keisti teologinį aiškinimą. Biblijos keisti negalima, turime keisti savo aiškinimą. Anksčiau daug kas buvo aiškinama ir suprantama pažodžiui (literaly), šiandien vis daugiau ir daugiau įpūčiama miglos, užleidžiamos tos tvirtos pozicijos tam tikrais klausimais ir prisidengiama metaforomis. Nereikia neigti, jog ilgus amžius sukūrimo istorija buvo laikoma tiesiogine ir tarsi moksline tiesa. Kuomet, dėl mokslinės revoliucijos, XVII a. vidury, tapo aišku, kad taip nėra, teologija ėmė keistis, spręsdama, kokiu būdu išlikti. Išlikti galima tik keičiant savo požiūrį: ak, juk mes visada sakėme, jog čia tik metafora, kuri nepasakojo KAIP (tai juk mokslo sritis!), ne, Biblija pasakoja: KODĖL! ... jeigu, Tavęs neužgausiu savo klausimu, ar Tu pasakysi, kiek ilgai bus dangstomasi neegzistuojančia kompetencija kalbant apie Dievą? Dievu vardu ir laikantis mandato, kurio neturite? Dėkoju, pagarbiai, jūsų draugas Tarsietis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 14th, 2013, 1:01 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
nematei mano atsakymų nes juoa vis ištrina.ko nesuprasti. cenzūra

Epitetai - beprotis, pusprotis, kvaišas ir fašistai - nėra tai ko reikia prie dialogo stalo, norint išsakyti savo nuomonę.
Tai tikrai nėra tai, ko nesam girdėje.
Tikrai informatyvu.

NT yra parašyta apie tuos kurie kitus puslapiais ir bepročiais vadina...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 14th, 2013, 1:11 am 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
džiiūgauk, ten dar rašoma, kad už tai esi laiminimas.laimijimai skiriakmi persekiojamiems.turėtum mėgautis.kažkaio neitin nori krikščioniai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 14th, 2013, 1:31 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
džiiūgauk, ten dar rašoma, kad už tai esi laiminimas.laimijimai skiriakmi persekiojamiems.turėtum mėgautis.kažkaio neitin nori krikščioniai.

Mhm, tuoj dar kitą žandą atsuksiu....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 14th, 2013, 8:12 am 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Puku rašė:
Tarsietis rašė:

Mhm, tuoj dar kitą žandą atsuksiu....

kaip sakė vienas Nobelio premijos laureatas, Bažnyčia ilgao buvusi persekiotoių bažnyčia, galbūf taps persekiojamųjų bažnyčia.
aš tuo netikiu - netaps

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: