Dabar yra Rugsėjis 20th, 2018, 11:43 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Pranešimo tema: Re: Tamsieji XXI amžiaus užkulisiai
StandartinėParašytas: Birželis 14th, 2013, 9:14 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Pastebėjau, jog čia reikia (net būtina) kalbėti tam tikru formatu, gerai, aš pasistengsiu, nes vis dar turiu kantrybės.
Brangus, Augustinai, jaučiuosi taip, tarsi būtumėte manęs nesupratęs. Nenorėdamas užgauti Jūsų, drįsiu pasakyti, jog Jūs ne taip mane supratote. Aš nė vienoje vietoje nekaltinau Bažnyčios dėl to, jog joje esama tokių žmonių, kaip kardinolas. Priešingai, jeigu tai tebūtų pavieniai asmenys ar istoriškai tik keli šimtai tokių asmenų, manęs tai netrikdytų. Ar aš jūsų neįžeisiu, jeigu paprašysiu pabandyi pareflektuoti, ką aš norėjau pasakyti. Todėl, jeigu, Jums tai nepasirodys per daug užgaulu ir nemandagu iš mano pusės, aš dar kartą paaiškinsiu, vardan bendro supratimu, sutarimo ir draugiškumo.
Rašydamas apie Tertulijoną, Summa Th ir kt. kūrinius bei gretindamas juos su šiandienine pozicija (atsiprašau, jog neitin plačiai išdėsčiau istorinius ir nūdienos aspektus), norėjau iškelti probleminį klausimą, kurį apibūdinčiau taip: mes visi žinome, jog Biblija yra Dievo žodis. Mes tikime, jog ji yra Jo įkvėpta per tam tikrus žmones ir t.t. ir t.t. visa tai labai gražu, taigi tai lemia, jog jos keisti ar perrašinėti negalima, tačiau kai kada, tam tikrais klausimais, Bažnyčios pozicija kardinaliai kinta (išganymo ir pan.), taigi, mano mintis buvo, jog teologija yra tam tikras magiškas mokslas, padedantis keliems gudriems žmonėm susiesti tarsi apvaliojo stalo kosmonautai ir bandyti nuspręsti, kaip nuo šiol būtų galima keisti teologinį aiškinimą. Biblijos keisti negalima, turime keisti savo aiškinimą. Anksčiau daug kas buvo aiškinama ir suprantama pažodžiui (literaly), šiandien vis daugiau ir daugiau įpūčiama miglos, užleidžiamos tos tvirtos pozicijos tam tikrais klausimais ir prisidengiama metaforomis. Nereikia neigti, jog ilgus amžius sukūrimo istorija buvo laikoma tiesiogine ir tarsi moksline tiesa. Kuomet, dėl mokslinės revoliucijos, XVII a. vidury, tapo aišku, kad taip nėra, teologija ėmė keistis, spręsdama, kokiu būdu išlikti. Išlikti galima tik keičiant savo požiūrį: ak, juk mes visada sakėme, jog čia tik metafora, kuri nepasakojo KAIP (tai juk mokslo sritis!), ne, Biblija pasakoja: KODĖL! ... jeigu, Tavęs neužgausiu savo klausimu, ar Tu pasakysi, kiek ilgai bus dangstomasi neegzistuojančia kompetencija kalbant apie Dievą? Dievu vardu ir laikantis mandato, kurio neturite? Dėkoju, pagarbiai, jūsų draugas Tarsietis.

Visų pirma tau ramybės neduoda žmogaus sukūrimo klausimas. (Ar ne?)
Asmeniškai mano požiūris toks: Dievas sukūrė žmogų iš molio, būtent taip kaip parašyta Šventajame Rašte. Dėl evoliucijos - visa kūrinija buvo kuriama evoliucijos metodu, išskyrus žmogų. Žmogus sukurtas Dievo po visos evoliucijos eigos - Ieva ir Adomas - du pirmieji žmonės, o ne bendruomenė, kaip aiškinama kitame požiūryje.

Dėl genetinio sutapimo - manyčiau jei žmogus labai skirtųsi genetiškai nuo savo aplinkos, tuomet jis negalėtų vartoti maistui nei vieno augalo ar gyvūno, gyvenančio žemėje. Vaidnasi Dievas sukūrė žmogų genetiškai labai artimą žemės gyvenamajai aplinkai. Taip pat Dievas sukūrė žmogų kūnu panašų į jau egzistavusias gyvybės rūšis, kurias mokslininkai vadina "žmogbeždžionėmis". Žmogus užėmė gamtoje nišą, kurią tuo metu užėmė žmogbeždžionės. Jei žmogus būtų visiškai skirtingas nuo jį supančios aplinkos, tuomet nesijaustų komfortiškai jį supančioje aplinkoje.

Man šio aiškinimo pilnai pakanka.

Dėl tavo minėto ginčo tarp prof. Dawkinso ir to kardinolo - tai tik dviejų žmonių pašnekesys. Dawkinsas - ateistų lyderis, o tas kardinolas - vienas iš hierarchijos atstovų, nebūtinai turintis pakankamų gabumų ir išsilavinimą, kad galėtų oponuoti prieš už jį protingesnį oponentą.

Asmeninis mano priėjimas prie šios problemos, ir patarimas tau - "mąstyti Dievo šviesoje". T.y. nepriimti nei vieno iš kalbėtojų pozicijos, o suprasti kad Tiesa yra pas Dievą ( kaip tu pats ir rašei ), o mes, nuodėmingi žmonės, tik bandome prisikapstyti prie tos Tiesos.

Bažnyčioje, žmogus nebūtinai tas yra protingesnis, kuris užima aukštesnes pareigas hierarchijoje. Nors, pvz. ankstesnis popiežius Benediktas VI, mano nuomone, tikras eruditas. Ar jis tinkamas priešininkas Dawkinsui? Nežinau, nes viena yra išreikšti mintis žodžiu, ( kur Benediktas VI beveik neturi lygių šiame laikmetyje ), kita diskutuoti gyvai.

Man labai didelį įspūdį padarė keli stačiatikų šventikai:
diakonas: Andrej Kurajev - neeilinis diskusijų mestras,
popas: Dmitrijus Smirnovas - puikiai pliekėsi ateistu Pozneriu, jo autorinėje laidoje.

Jeigu supranti rusų kalbą, jų abiejų įrašai yra youtubėje.

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 14th, 2013, 10:58 am 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
{įžeidžiantis pranešimas, kas nori tas tegul juo džiaugiasi}

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 14th, 2013, 11:04 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
tu ei kvailiausia žmogus su kokių aš kalbėjau gal jau kokie 3 metai

Ačiū. Jaučiuosi pamalonintas :) Bent vienos srity esu "iausias". ;)

P.S.
Turbūt suklydau vertindamas tavo klausimus. Jei nesunku parašyk savo klausimą ir bandysim aiškintis.

Ar tavo tikslas tiesiog pasakyti kad mes klystam "by default" ir mums nėra jokių šansų apginti savo pozicijos, tuomet diskusija čia ir pasibaigia; ar nurodydamas, kaip tau atrodo, vietą kur mes klystam, leisi mums bandyti apginti savo poziciją, ir tada galim pradėti diskutuoti.

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Tarsiniejimai: tas pats per tą patį
StandartinėParašytas: Birželis 14th, 2013, 8:25 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsieti, kitą sykį jei kils noras padiskutuoti apie nieką, tai gali rašinėt iš kart čia - sutaupysi laiko adminams ir moderams :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 14th, 2013, 10:18 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
pypt... TOKĮ trolinimą praleidau pro akis... nu šakės... suminkštėjau... reikia pakelt markę ir nežioplavot... kita vertus... nieko nauja po saule...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 15th, 2013, 12:08 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Tuo tarpu, nemažai psichologų, ypač kalbant apie amerikiečių humanistus, kaip Carl Rogers pagrindžia tik tai, jog žmogus visada yra linkęs į gera iš prigimties, tik kultūra ir aplinka, sukurta suagusių, kurie yra sugedę, sugadina jauną besiformuojantį žmogų. Taip, kad tavo argumentas yra niekinis.

How so? :)

Matau čia dvi galimybes:

arba:

1) tyrimas yra humanizmo propaganda, nesunkiai demaskuojama, wishful thinking. O iš tiesų žmogus yra savanaudiška būtybė, gėrio ieškanti, jį nujaučianti, bet nepajėgianti jo realiai pasiekti. Būtent auklėjimo ir požiūrio treniruočių dėka pavyksta nugalėti įgimtą savanaudiškumą. Tai įrodo "įgimtąją nuodėmę" ir kelia klausimą, iš kur apskritai suvokiame gėrį ir imamės jo kruvinu darbu siekti...

arba:

2) tyrimas pagrįstas. Tokiu tveju jis įrodo, kad žmogus labai išsiskiria iš gyvūnų pasaulio. Nes jau primatai moka vykdyti genocidą, atiminėti, pavydėti, gvieštis, išnaudoti, kerštauti, engti ir pan. Panašu, kad tai - ne auklėjimo pasekmė... Tokiu atveju ir vėl klausimas: kas įsiterpė evoliucijos eigoje? Iš kur atsiranda toks svetimkūnis evoliucijoje kaip "mylėkite savo priešus"?

Ir, kaip visada, pagrindinis klausimas: iš kur žinome, kas sugedę, jei neegzistuoja absoliutus objektyvus gėris, nepriklausantis nuo mūsų?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 15th, 2013, 1:19 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Tarsieti, tau dovanėlė (Apie laisvą valią) :)

http://www.youtube.com/watch?v=xCwY36a19aQ

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 15th, 2013, 3:42 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Pastebėjau, jog čia reikia (net būtina) kalbėti tam tikru formatu, gerai, aš pasistengsiu, nes vis dar turiu kantrybės.
Brangus, Augustinai, jaučiuosi taip, tarsi būtumėte manęs nesupratęs. Nenorėdamas užgauti Jūsų, drįsiu pasakyti, jog Jūs ne taip mane supratote. Aš nė vienoje vietoje nekaltinau Bažnyčios dėl to, jog joje esama tokių žmonių, kaip kardinolas. Priešingai, jeigu tai tebūtų pavieniai asmenys ar istoriškai tik keli šimtai tokių asmenų, manęs tai netrikdytų. Ar aš jūsų neįžeisiu, jeigu paprašysiu pabandyi pareflektuoti, ką aš norėjau pasakyti. Todėl, jeigu, Jums tai nepasirodys per daug užgaulu ir nemandagu iš mano pusės, aš dar kartą paaiškinsiu, vardan bendro supratimu, sutarimo ir draugiškumo.

Labai gerai, kad Jūs, gerb. Tarsieti, išsakote tai, kaip Jūs jaučiatės. Tai labai padeda man suprasti Jus ir tai, ką norėjote man ir kitiems forumiečiams pasakyti. Aš manau, kad Jus supratau gan neblogai. Pataisykite mane, jei klystu. Jūs norite pasakyti, kad (1)organizuota (bet kokia, jei ji yra organizuota) religija yra klaida; (2) Bažnyčia yra organizuota religija; (3) vadinasi, Bažnyčia yra klaida, todėl (4) tikėkime pavieniui, individualiai kiekvienas apsibrėžkime savo tikėjimą, nes (5) niekas kitas iš pašalies (pvz., Bažnyčia) yra objektyviai nepajėgus suformuluoti, kuo konkrečiam žmogui tikėti ar netikėti. :) Visa tai Jūs grindžiate tuo, kad visi (arba beveik visi) RKB hierarchai yra kvaili, akli vadovai, kurie tikrai nenuves žmonių į rojų. Nenuves į rojų todėl, kad, būdami akli ir kvaili, manosi pajėgiantys padaryti tai (pvz., nurodyti kitiems žmonėms kelią į rojų), ko iš tiesų padaryti nepajėgia. Ir tą nepajėgumą dar papildomai turėtų pagrįsti Jūsų post'o dalis apie teologijos kitimą, laikui bėgant, ir kiti priekaištai (žiūr. citatą žemiau):
Cituoti:
Rašydamas apie Tertulijoną, Summa Th ir kt. kūrinius bei gretindamas juos su šiandienine pozicija (atsiprašau, jog neitin plačiai išdėsčiau istorinius ir nūdienos aspektus), norėjau iškelti probleminį klausimą, kurį apibūdinčiau taip: mes visi žinome, jog Biblija yra Dievo žodis. Mes tikime, jog ji yra Jo įkvėpta per tam tikrus žmones ir t.t. ir t.t. visa tai labai gražu, taigi tai lemia, jog jos keisti ar perrašinėti negalima, tačiau kai kada, tam tikrais klausimais, Bažnyčios pozicija kardinaliai kinta (išganymo ir pan.), taigi, mano mintis buvo, jog teologija yra tam tikras magiškas mokslas, padedantis keliems gudriems žmonėm susiesti tarsi apvaliojo stalo kosmonautai ir bandyti nuspręsti, kaip nuo šiol būtų galima keisti teologinį aiškinimą. Biblijos keisti negalima, turime keisti savo aiškinimą. Anksčiau daug kas buvo aiškinama ir suprantama pažodžiui (literaly), šiandien vis daugiau ir daugiau įpūčiama miglos, užleidžiamos tos tvirtos pozicijos tam tikrais klausimais ir prisidengiama metaforomis. Nereikia neigti, jog ilgus amžius sukūrimo istorija buvo laikoma tiesiogine ir tarsi moksline tiesa. Kuomet, dėl mokslinės revoliucijos, XVII a. vidury, tapo aišku, kad taip nėra, teologija ėmė keistis, spręsdama, kokiu būdu išlikti. Išlikti galima tik keičiant savo požiūrį: ak, juk mes visada sakėme, jog čia tik metafora, kuri nepasakojo KAIP (tai juk mokslo sritis!), ne, Biblija pasakoja: KODĖL! ...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 15th, 2013, 4:00 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Cituoti:
jeigu, Tavęs neužgausiu savo klausimu, ar Tu pasakysi, kiek ilgai bus dangstomasi neegzistuojančia kompetencija kalbant apie Dievą? Dievu vardu ir laikantis mandato, kurio neturite? Dėkoju, pagarbiai, jūsų draugas Tarsietis.

Manęs tikrai Tavo klausimas neužgauna. Ir aš atsakysiu į šį Tavo klausimą.
Neegzistuojančia kompetencija kalbant apie Dievą bus dangstomasi tiek ilgai, kol bus žmonių, kurie tiki tuo, kad kompetencija kalbėti apie Dievą realiai egzistuoja RKB (ar kurioje nors kitoje krikščionių Bažnyčioje). :)
Jeigu Tamsta nuoširdžiai galvoja, kad RKB (ar kokia nors kita krikščionių Bažnyčia) neturi kompetencijos kalbėti apie Dievą, o tik apgaudinėja ja tikinčius žmones, aš manau, kad Tamstai reiktų atlikti apostazės aktą ir toliau ieškoti savojo kelio į Dievą pačiam, nes tokiam teisingam ir sąžiningam žmogui, kaip Tamsta, su tais apgavikais iš RKB tikrai tikrai nepakeliui. Be ironijos sakau, jog manau, kad toks sprendimas asmeniškai Tau būtų geriausias.

P.S. Įdomu, ar po tokios mano kalbos mūsų Tarsietis taps apostatu, ar netaps. :mrgreen:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 15th, 2013, 8:06 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Nu, Tamsta... :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 15th, 2013, 9:01 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Silverblade rašė:

Čia man ar mūsų Tarsiečiui? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 15th, 2013, 10:56 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Aveikas atvykęs, brangusis, į mano karalystę... Cha-ha-ha-chi-chi-che...
(Žr.: tris pirmas minutes)
http://www.youtube.com/watch?v=HSlon_3VBn4

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 16th, 2013, 5:50 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Augustas rašė:
Silverblade rašė:

Čia man ar mūsų Tarsiečiui? :)

Tau :) Kad labai tamstuojiesi :D

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: