Dabar yra Rugpjūtis 15th, 2018, 12:27 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 

Pranešimo tema: Idomiausios nebetikėjimo istorijos
StandartinėParašytas: Rugpjūtis 15th, 2012, 10:42 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Įvairių atveju nutinka. Pasidarė idomu, kokių idomių tapimo ateistais istorijų būna. Gal kokių dėsningumu pasitaiko? Taip pat idomu kaip tas pokytis vyksta, nes yra net paramos grupių http://recoveringfromreligion.org/pages/home

Taigi buvęs pastorius prisiskaitęs visokių knygų http://www.youtube.com/watch?v=dN0CBoDCzKg&feature=related

Per daug mokykloje klausinėjęs busimasis magas http://www.youtube.com/watch?v=E3rGev6OZ3w&feature=relmfu

Dėsningumai, kol kas: tas pats pasiulymas, norint tapti ateistu, tiesiog perskaityti biblija. Taip pat idomus naudojami žodžiai, pasirodė,kad mažiau kalbama apie emocijas, pojučius, daugiau apie klausimus, racionaluma nei pasakojimuose, kaip žmonės tapo tikinčiaisiai...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Idomiausios nebetikėjimo istorijos
StandartinėParašytas: Rugpjūtis 16th, 2012, 5:26 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Labai gerai visoje video serijoje išdėstė, kaip prarado tikėjimą (:http://www.youtube.com/watch?v=mSy1-Q_BEtQ&list=PLA0C3C1D163BE880A&index=1&feature=plpp_video
Bet šiaip nemanau, kad labai ryškaus dėsningumo yra...

The one true nature of my soul, the giant lives in me.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 16th, 2012, 10:03 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
urvini, tu čia ką darai..kasi duobę ? po tikėjimu
;]

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 18th, 2012, 1:21 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Teks žiūrėti darbe... :?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 23rd, 2012, 11:56 am 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Atrodo, kad nebetikėjimo istorijos atsiranda tada, kai savo troškimų nebesutapatiname su Dievo troškimais. Turiu galvoje tai, jog nebėra tos iliuzijos, kai įsivaizduojame Dievą kažką norint, o suvokiame- iš tiesų to norime tik mes patys, tik taip tikėti patogiau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 23rd, 2012, 5:44 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Atrodo, kad nebetikėjimo istorijos atsiranda tada, kai savo troškimų nebesutapatiname su Dievo troškimais. Turiu galvoje tai, jog nebėra tos iliuzijos, kai įsivaizduojame Dievą kažką norint, o suvokiame- iš tiesų to norime tik mes patys, tik taip tikėti patogiau.
Greičiau netikinčiais tampama, kai nusiviliama, kad Dievas nešoka pagal tų žmonių dudelę. Tada prasideda kaltinimai, kad Dievas šioks, Dievas toks, nepatinka tikintys ir visokie kitokie, kurie yra kitokie, nei tas žmogus. :D

Mačiau nedaug piktų tikinčiųjų, kurie į šuns dienas deda ateistus, bet tai jie daro iš tokio pat įsižeidimo ant netikinčio pasaulio, kuriuo nusivylė, tačiau dar nesutikau nei vieno ateisto, kuris pats būdamas netikintis, būtų tolerantiškas tikintiesiems :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 24th, 2012, 9:33 am 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Cituoti:
Greičiau netikinčiais tampama, kai nusiviliama, kad Dievas nešoka pagal tų žmonių dudelę. Tada prasideda kaltinimai, kad Dievas šioks, Dievas toks, nepatinka tikintys ir visokie kitokie, kurie yra kitokie, nei tas žmogus. :D

Čia stereotipas. Nors turiu vieną aiškų pavyzdį, kuriam ir taip nutiko- nusivylė. Dažniausiai veikia kiti veiksniai.
Iš ties, aš būčiau linkęs manyti, jog ateistų nėra labai daug, labiau yra žmonių, kurių netenkina jokia prieinama religinė forma.
Ar nusiviliama Dievu? Nemanau, kad tai įmanoma. Nuoširdžiai. Dievu - ne, Dievo koncepcija- taip. Kai tu priimi vaikystėje, paauglystėje, ypač jauname amžiuje krikščionišką Dievo koncepciją, nėra abejonių, kad ja nusivilsi. Nebent esi stubborn , koks kietakaktis visiškai. Priklauso ir nuo asmens reiklumo. Aš nežinau, kaip galima nenusivilti krikščioniška Dievo samprata... (pastaba. pats esu praktikuojantis, bendruomenės narys ir t.t., tai nėra kad esu atsiskyręs ir atseit tikintis kokį savo dievą) Pirma, tai, kad toks Dievas žinoma, kad nešoka pagal kažkieno dūdelę, bet yra kuriama (iliuzija?), kad žinoma pagal kokią melodiją jis šoks, tik priklauso, ar tu paimsi dūdelę ir mokysies groti: sakramentai, malda-adoracija, kontempliacija ir t.t. - bendruomeninis aktyvumas, žodžiu, tai yra melodija, kuri galėtų (turėtų?) pradėti Dievą šokdinti, netgi pačia nekalčiausia prasme, ir pačiomis kilniausiomis intencijomis, bet mes to siekiame. Jeigu nesame tam reiklūs, išgyvenome patirtus nusivylimus einame toliau. Tarp kita ko, aršiausi ateistai yra būtent atsimetėliai nuo krikščionybės, mat jie galvoja, kad pažino Dievą, tai jį ir keikia, tik jiems reikėtų suprasti, kad pažino vieną (siaurą?) supratimą apie Dievą, ir tiek. Religija be abejo visus nusivylimus ir netgi grojant patikimai melodijai nepradėjus Dievui šokti, turės atsakymą: klišinis pavyzyds yra tai, kad Dievas leidžia blogį dėl didesnio gėrio. Būdamas reiklus tu redžektini tokį atsakymą, būdamas kietakaktis jo nesupranti ir gyveni toliau, būdamas drungnas- pasitenkini. Aš labai mėgstu brolius joanitus, bet netgi kūdikėlio Jėzaus Pranciškus CJS, prisipažįsta, jog sąžiningiausias atsakymas yra: nežinome. Telieka nusivilti Dievo koncepcija arba nežinojimu, arba ir tuo ir tuo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 24th, 2012, 9:49 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:
Cituoti:

Čia stereotipas. Nors turiu vieną aiškų pavyzdį, kuriam ir taip nutiko- nusivylė. Dažniausiai veikia kiti veiksniai.
Iš ties, aš būčiau linkęs manyti, jog ateistų nėra labai daug, labiau yra žmonių, kurių netenkina jokia prieinama religinė forma.
Ar nusiviliama Dievu? Nemanau, kad tai įmanoma. Nuoširdžiai. Dievu - ne, Dievo koncepcija- taip. Kai tu priimi vaikystėje, paauglystėje, ypač jauname amžiuje krikščionišką Dievo koncepciją, nėra abejonių, kad ja nusivilsi. Nebent esi stubborn , koks kietakaktis visiškai. Priklauso ir nuo asmens reiklumo. Aš nežinau, kaip galima nenusivilti krikščioniška Dievo samprata... (pastaba. pats esu praktikuojantis, bendruomenės narys ir t.t., tai nėra kad esu atsiskyręs ir atseit tikintis kokį savo dievą) Pirma, tai, kad toks Dievas žinoma, kad nešoka pagal kažkieno dūdelę, bet yra kuriama (iliuzija?), kad žinoma pagal kokią melodiją jis šoks, tik priklauso, ar tu paimsi dūdelę ir mokysies groti: sakramentai, malda-adoracija, kontempliacija ir t.t. - bendruomeninis aktyvumas, žodžiu, tai yra melodija, kuri galėtų (turėtų?) pradėti Dievą šokdinti, netgi pačia nekalčiausia prasme, ir pačiomis kilniausiomis intencijomis, bet mes to siekiame. Jeigu nesame tam reiklūs, išgyvenome patirtus nusivylimus einame toliau. Tarp kita ko, aršiausi ateistai yra būtent atsimetėliai nuo krikščionybės, mat jie galvoja, kad pažino Dievą, tai jį ir keikia, tik jiems reikėtų suprasti, kad pažino vieną (siaurą?) supratimą apie Dievą, ir tiek. Religija be abejo visus nusivylimus ir netgi grojant patikimai melodijai nepradėjus Dievui šokti, turės atsakymą: klišinis pavyzyds yra tai, kad Dievas leidžia blogį dėl didesnio gėrio. Būdamas reiklus tu redžektini tokį atsakymą, būdamas kietakaktis jo nesupranti ir gyveni toliau, būdamas drungnas- pasitenkini. Aš labai mėgstu brolius joanitus, bet netgi kūdikėlio Jėzaus Pranciškus CJS, prisipažįsta, jog sąžiningiausias atsakymas yra: nežinome. Telieka nusivilti Dievo koncepcija arba nežinojimu, arba ir tuo ir tuo.
Iš to seka, kad žmogus nusivilia ne Dievu, o savimi, savo iliuzijom, savo veiksmais, savo nesupratimu :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 24th, 2012, 9:56 am 
Spec. būrys
Vartotojo avataras
Spec. būrys
Atsijungęs
Cituoti:
Iš to seka, kad žmogus nusivilia ne Dievu, o savimi, savo iliuzijom, savo veiksmais, savo nesupratimu :D

Be abejo. Labiausiai savo supratimu, arba religiniu supratimu. Jeigu tai tėra dogmatiškas religinis supratimas, tai ir juo nusivilia. Nes aš tai laikau man-made dalyku.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 24th, 2012, 10:01 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tarsietis rašė:

Senai skaičiau mintį, su kuriai taip pritarčiau.
Susipykstame su Dievu tuomet, kai jis "neduoda" ko mes norim, o duoda tai, ko mums reikia.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume