Dabar yra Sausis 29th, 2020, 7:54 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 108 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Pranešimo tema: Re: Tamsieji amžiai bažnyčioje - ar jau baigėsi?
StandartinėParašytas: Kovas 11th, 2013, 11:55 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Didysis Šturmai, mano pažįstamas kunigas pasakytų, kad tu esi skrupulatas :P

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 12th, 2013, 12:04 am 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Žinau, kada reikia pripažinti, kad klystų. Tiesiog pastaruoju metu kažkoks nesavas ir elgiuosi kaip mažą mergaite, kuriai dėmesio trūksta, kad čia rašinėju, nesąmones.

The one true nature of my soul, the giant lives in me.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 12th, 2013, 12:50 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Didysis Šturmas rašė:
Žinau, kada reikia pripažinti, kad klystų. Tiesiog pastaruoju metu kažkoks nesavas ir elgiuosi kaip mažą mergaite, kuriai dėmesio trūksta, kad čia rašinėju, nesąmones.

Neklysti - turi savo nuomonę. Dabar.
Jei plečiantis akiračiui ji keisis - nereiškia, kad dabar viskas buvo klaidinga.

Aš iš tų išverstaskūrių katalikų, kurie buvo MM koncerte. Ir antrą kartą neitų ne dėl religinių jausmų.
Nepatiko. Yra kitų grupių koncertų... į kuriuos eisiu dar ne kartą.

Nesenai perskaičiau, kad mano gyvenimas gali būti vienintelė Biblija, kurią perskaitys mano kaimynas.
T.y. nereikia kaimynui nieko įpiršinėt, pamokslaut ar piktintis jo elgesiu. Maybe...

Neprimetinėti savo gyvenimo normų sunku. Dar sunkiau vietoj primetinėjimo, tiesiog nusisukti ir išeiti iš ten, kur tau ne vieta.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 12th, 2013, 9:02 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Šiaip skaitau tavo postus, DŠ, ir dar kartą įsitikinu, jog ateistai nepuola tikrosios krikščionybės. Jie puola savo susikurtą modelį, kurio nenori pakeisti, nes visas įsivaizdavimas apie piktą cerberį tuoj pat gali sužlugti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 12th, 2013, 11:50 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Cituoti:
Nesuprantu tik vieno, kodėl ateistui mano nuomonė (asmeninė) turi rūpėti, kam jums reikia įrodyti savo teisybę mums ?

Na, o aš nesuprantu, kuo čia stebėtis, oho žmonės mano esantys teisus ir/arba siekia savo isivaizduojamo visuomeninio intereso, ir kitiem aiškina kaip elgtis, na ir? Tarkim aš esu liberalas ir negaliu prieštarauti visokiem progresiniam mokesčiam, negaliu peikti kokios demokratiškai išrinktos Danijos ar Prancuzijos valdžios, nes manau, kad progresiniai mokesčiai yra "sėkmės mokestis", kenkia rinkai ir visai visuomenei, valstybei ir tt... , bei stengtis kitus tuo itikinti?

Ir beje, kas yra ta ateistų nuomonė? Nes apart dievų nebuvimo (ar greičiausiai nebuvimo), nemanau kad yra dar kokia bendrai palaikoma nuomonė. Juk ateistai gali pasisakyti prieš abortus, ar dar ką.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 12th, 2013, 1:04 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
urvinis rašė:
Cituoti:
Nesuprantu tik vieno, kodėl ateistui mano nuomonė (asmeninė) turi rūpėti, kam jums reikia įrodyti savo teisybę mums ?

Na, o aš nesuprantu, kuo čia stebėtis, oho žmonės mano esantys teisus ir/arba siekia savo isivaizduojamo visuomeninio intereso, ir kitiem aiškina kaip elgtis, na ir? Tarkim aš esu liberalas ir negaliu prieštarauti visokiem progresiniam mokesčiam, negaliu peikti kokios demokratiškai išrinktos Danijos ar Prancuzijos valdžios, nes manau, kad progresiniai mokesčiai yra "sėkmės mokestis", kenkia rinkai ir visai visuomenei, valstybei ir tt... , bei stengtis kitus tuo itikinti?

Ir beje, kas yra ta ateistų nuomonė? Nes apart dievų nebuvimo (ar greičiausiai nebuvimo), nemanau kad yra dar kokia bendrai palaikoma nuomonė. Juk ateistai gali pasisakyti prieš abortus, ar dar ką.

Gal čia siejasi su klausimu apie Bažnyčios kišimąsi į visuomeninį gyvenimą? Gal vienas iš didesnių skirtumų, lyginant su viduramžiais, yra tas, kad Bažnyčios pasiūlymas dėl įstatymų leidimo ar atskiro žmogaus elgesio šiais laikais yra tik patariamojo pobūdžio, o viduramžiais turėjo ir tam tikrą juridinę galią?

O gal net siejasi ir su pačia demokratija. Jei tarkim išeina mitinguoti ženkli visuomenės dalis dėl kokio nors valstybės klausimo, tai vyriausybė turi į šią visuomenės dalį atsižvelgti. Tai jei Bažnyčia pasisako kokiu nors klausimu, o Bažnyčia atstovauja ženklią visuomenės dalį, tai vyriausybė taip pat turi atsižvelgti į šią nuomonę.

Bet čia slidus reikalas, nes tiksliai nežinoma kiek žmonių atstovauja Bažnyčios nuomonę. Aišku benruomenėje/partijoje nuomonės gali skirtis, tačiau jei 90% save laikančių katalikais Lietuvos žmonių, nuomonė skiriasi nuo katalikų Bažnyčios 95 procentais, Bažnyčios pasisakomų klausimų, tai kyla klausimas: kokią visuomenės dalį Bažnyčia atstovauja?

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 12th, 2013, 10:52 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
urvinis rašė:
Cituoti:

Žiūrėk, šitame tavo poste aš pritariu tau progresinių mokesčių klausimu - ir iš egoistinės pusės (nenoriu mokėt) ir iš visuomeninės (mums dar ne laikas lygiavą įvedinėt - nes kartelę pakabinsim arba labai žemai ir gausim daug ubagų, arba aukštai ir mokesčių daugiau nebus, bus daugiau juodos rinkos). Vėl gi nieko aš neįtikinėju - čia politikų darbas (pvz., mano vyro). Aš tiesiog balsuoju.

Ir.
Ką aš norėjau pasakyt.
Na ir vienodai iš šio požiūrio taško, ateistas tu ar ne. Tiesiog yra sąlyčio taškas. Jei jo nebūtų... ? So?

Man tiesiog tikrai keista, kai kai kurie ateistai (nesakau visi), primygtinai jaučia poreikį įrodyti man, kad Dievo nėra. Tarytum, jei aš einu į bažnyčią ir meldžiuosi, tai jis gali būti. Arba būtų gerai, kad jų aplinkoj niekas neprimintų apie galimą Dievo egzistavimą.
Toks imperatyvus noras laimėti savotišką indulgenciją nuo Dievo buvimo.
Gal tarp ateistų yra radikalų, kaip tarp katalikų viduramžiais buvo?
Nes kartais atrod - jei galėtų ant laužo sudegintų :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 13th, 2013, 11:57 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Cituoti:
Man tiesiog tikrai keista, kai kai kurie ateistai (nesakau visi), primygtinai jaučia poreikį įrodyti man, kad Dievo nėra
Na, o kas čia keisto irodynėti tiesą? Negi taip pat blogai irodinėti, kad homeopatiniai vaistai neveikia, ar kad horoskopai nesamonė?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 13th, 2013, 12:46 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Tiesa yra subjektyvus dalykas, nes mes subjektyviai suvokiame pasaulį. Kvailys tas kuris manosi jog vienintelis žino tikrąją tiesą ir stengiasi ta tiesa apkrėsti kitus.
Štai jei ateistai diskutuotų, kaip kad daro tikintieji, o ne bruktų savo tiesą nesiklausydami jokios argumentacijos, tada būtų kitas reikalas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 13th, 2013, 10:58 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Viena yra mėtitis abstrakčiom fražėm, kita yra gyvenimiškos situacijos. Štai va sutinki vaika kuris labai bijo kokio baubo gyvenančio po jo lova ir nieko jam nesakai, nes tai jo subjektyvus požiuris ir jam kažka teigti būtų kvaila. Pedagoginis motyvas negalioja?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 13th, 2013, 11:36 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Pedagoginis motyvas gal ir galiotų jei nežiūrėtumėte į oponentus kaip į durnelius. Tik tiek.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 13th, 2013, 11:42 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
urvinis rašė:
Cituoti:
Man tiesiog tikrai keista, kai kai kurie ateistai (nesakau visi), primygtinai jaučia poreikį įrodyti man, kad Dievo nėra
Na, o kas čia keisto irodynėti tiesą? Negi taip pat blogai irodinėti, kad homeopatiniai vaistai neveikia, ar kad horoskopai nesamonė?

Urvinis, teistu negimstama, o tampama.
Tai reiškia, kievienas tikintis, buvo netikintis.
Man atrodo nelogiška įrodinėti žmogui vieną tiesos pusę, jei jis abi puses žino.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 14th, 2013, 8:31 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Puku rašė:
urvinis rašė:
Cituoti:

Man atrodo nelogiška įrodinėti žmogui vieną tiesos pusę, jei jis abi puses žino.
Teisingas pastebėjimas :liuks: Aš tai visada sakau tiems, kurie man bando man "įrodyt", kad mano požiūris ribotas :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 14th, 2013, 12:53 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Cituoti:

Bet būna ir kitokiu scemų, štai nieko nežinai apie kalėdų seneli, patiki, o po to vėl nebetiki. Na gerai, užteks ironizuoti, tik norėjau pasakyti, kad nieko labai specifiškai ateistiško ir neaiškaus tokiame elgesyje nematau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 14th, 2013, 10:25 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Urvinis - tai ir Jėzaus Kristaus egzistavimu iš pradžių tiki vaikiškai, jei tave taip auklėja.
Po to nebetiki.
Arba netiki iš vis nes tavęs niekas to nemokė.
Bet jei suaugęs žmogus sąmoningai pasirenka tikėjimą (ne tą formalų stovėjimą per Velykas bažnyčioj), tai jis ateina iš netikėjimo į sąmoningą tikėjimą.

Jei jau renkiesi sąmoningai... tai turi tam priežasčių. Tikuosi ne psichiatrinių.... xe xe...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 108 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: