Dabar yra Spalis 19th, 2018, 8:33 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 153 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Kitas

Pranešimo tema: Re: Tikejimas. Abejones. Pagrindas. Dievas?
StandartinėParašytas: Birželis 11th, 2010, 4:22 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
vlskns rašė:
Dar krikštas ;)
Taigi iš viso 4.
Bet čia jau ne savo noru (dažniausiai).
Laidotuvės irgi dažniausiai ne savo noru :D
Taigi lieka dvi proginės šventės iš kurių - vestuvėmis - tik vienas kitas būna visiškai laimingas ir patenkintas :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 18th, 2010, 12:30 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Gaila, gaila, kad taip. Aišku, iškyla klausimas, koks minimumas tikėjimo būtinas, kad būtum ne religinis, bet tikėjimo krikščionis? Bet, manau, visiems aišku, kad lankymasis Bažnyčioje "dėl giminių", "dėl visa ko" nėra tas tikėjimas, apie kurį Naujasis Testamentas kalba.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Birželis 18th, 2010, 12:42 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tai nuo to ir pradėkim vertinti, ar einu į bažnyčią dėl giminių, ar tik todėl, kad esu taip įpratęs, ar primokytas...
Ar vis dėlto aš einu ten todėl, kad tikiu tuo, jog Jėzus yra mano asmeninis Gelbėtojas ir eidamas į bažnyčią aš noriu patarnauti žmonėms, susitikt ir pabūt kartu su Juo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 26th, 2010, 5:15 am 
Šauktinis
Šauktinis
Atsijungęs
Nepamirškit, kad religija ir tikėjimas yra visiškai du skirtingi dalykai. Religija mat yra visokių papročių, dogmų įsakymų ir įstatymų šiek tiek sistemizuotas "kratinukas". Šiuo metu mano šeimoj vyksta mano ir mano mamos priešprieša. Ji laiko save itin tikinčia, aš nepripažįstu katalikiškosios bažnyčios mokymo, nes čia matau daug trūkumų ir manomanymu prieštaravimų, tačiau krikščioniškojo elgesio moralė man yra žinoma ir artima, nes vis dėl to tai yra visuomenės gerovės išsaugojimo modelis. Ir vis dėl to šeimoje jaučiuosi pats dvasiškiausias asmuo. Mano mama nori, kad eičiau su ja įbažnyčią, ten klaupčiau, stočiau, stebeilyčiau į duonelę triauškiantį ir vynu užgeriantį, juokingais blizgučiais apsirėdžiusį, vyriškį ir daryčiau kaip visi kiti daro, bet man tai nepanašu į tikrą ir tvirtą tikėjimą, nes šie ritualai beprasmiai man, jų prasmę visos moterėlės, tarp jų ir mano mama mato kažkaip tik paviršutiniškai. Ji neskaito biblijos, ką darau aš, bet vien dėl mano tokio nusistatymo jaučias geresnė krikščionė. O aš sakau - nė velnio. Argi tikras krikščionis nešios pyktį savo sūnui dėl to, kad jis kitoks? Argi krikščioniu rūpės, kad jo sūnus džiagiasi kitokiais dalykais nei pats krikščionis? Paskutinis lašas buvo, kai šiandien nenorėdamas ant stalo paliejau žvakės parafiną, mat dabar aceit ten liks dėmė ir oooooi koks buvo milžiniškas skandalas, kad aš blogas ir man nėra nieko švento ir aš negerbiu tėvų ir t.t. Gerbiu aš tėvus, tik man skaudu, kad jie negali toleruot mano pomėgių, mano pažiūrų ir kad jie jokios laimės nejaučia kai man būna gera dėl tų dalykų, kurie jiems emocijų nesukelia. Man šventa yra visų pirma žmogus, man artimas žmogus aš jį bandau suprast toleruot kiekvieną jo bruoželį, bet kaipgi aš laisvas žmogus galiu reaguot į priekaištus dėl to, kad neesu toks, koks norėtų, jog būčiau? Po galais, aš juk toks gimiau ir augdamas susiformavau. Mano asmuo yra toks koks yra ir nesuvokiu kuo tai yra negerai? Čia tokia labiau asmeninė pozicija, bet man ji itin daug reiškianti ir manau, kad tikrų krikščionių yra dar mažiau. Nes gi ne tikėjimas dvasiom, o pats žmogaus gyvenimas yra esminis dalykas ar ne tai Jėzus sakė? Argi jam buvo svarbu šventyklos lankymas, šabas, ir kiti religiniai reikaliukai?? Šiuos visus dalykus jis padarė žemiau žmogaus. Jam rūpėjo tik tikrumas(prisiminkit palyginimą su aukojančiais turčium ir vargdiene) ir pagarba bei meilė kitam. Virkauja čia, kad į bažnyčią žmonės neina. Neina, nes kičo neapkenčia, o kičo čia daug.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 26th, 2010, 9:03 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Daug dalykų išsakei teisingai. Per tai mes daugelis praėjom savo šeimose. Svarbu išmok vieną pamoką:
norėdamas, kad tave priimtu tokį, koks esi ir nesmerktų - priimk tėvus tokius, kokie jie yra

Tai labai sunkus kelias, nusižeminti ir nebandyti "atversti tėvų į tikrąjį tikėjimą", bet toks jau mūsų jaunosios kartos likimas. Mes negalime reikalauti iš jų, kad jie būtų tokie, kaip mes, bet tuo pačiu, mes jie neturi reikalauti, kad mes būtume tokie, kaip jie. Jėzus apie Šventosios Dvasios veikimą yra pasakęs:

Taip pat niekas nepila jauno vyno į senus vynmaišius. Antraip vynas suplėšytų vynmaišius, ir nueitų niekais ir vynas, ir vynmaišiai. Jaunam vynui būtini nauji vynmaišiai!“ (Morkaus 2:22)

Įsiskaitęs į šiuos Kristaus žudžius, suprasi, kad visada bus kartu kova ir pasikeitimai. Gal būt po 20 metų ir mes busim kaip tie seni vynmaišiai ir tai, kas dabar atrodo yra šviežia mūsų tikėjime, mūsų vaikams atrodys, kaip senas išsibezdėjęs vynas, o jie bus pripildyti to laikotarpio Dvasios, kurios mes gal nesuprasim.

Nesmerkime tėvų, ir senosios kartos už tai, kad po to, mūsų vaikai mūsų nesmerktų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 26th, 2010, 9:38 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Rotting rašė:
Nepamirškit, kad religija ir tikėjimas yra visiškai du skirtingi dalykai. <...> Šiuo metu mano šeimoj vyksta mano ir mano mamos priešprieša. Ji laiko save itin tikinčia, aš nepripažįstu katalikiškosios bažnyčios mokymo, <...> vis dėl to šeimoje jaučiuosi pats dvasiškiausias asmuo. Mano mama nori, kad eičiau su ja įbažnyčią, <...> bet man tai nepanašu į tikrą ir tvirtą tikėjimą, nes šie ritualai beprasmiai man, jų prasmę visos moterėlės, tarp jų ir mano mama mato kažkaip tik paviršutiniškai. <...> Argi tikras krikščionis nešios pyktį savo sūnui dėl to, kad jis kitoks?<...> Paskutinis lašas buvo, kai šiandien nenorėdamas ant stalo paliejau žvakės parafiną, <...>. Gerbiu aš tėvus, tik man skaudu, kad jie negali toleruot mano pomėgių, mano pažiūrų ir kad jie jokios laimės nejaučia kai man būna gera dėl tų dalykų, kurie jiems emocijų nesukelia. <...> Virkauja čia, kad į bažnyčią žmonės neina. Neina, nes kičo neapkenčia, o kičo čia daug.
Sveikas atvykęs, Rotting, brolau Kristuje Jėzuje!
Iš pasisakymo lengva suprasti, jog esi visai dar jaunas. Tavo pasisakyme pilna to, ką dauguma krikščionių patyrė arba patiria. Man buvo panašiai, kai buvau šviežiai įtikėjęs. :D
Suprantu tavo problemas su mama, nes pačiam teko per tai pereiti. Yra labai sunku, kai myli bei gerbi savo tėvus ir tuo pačiu patiri iš jų pusės nesupratimą, netgi pasipriešinimą. Tai yra labai skaudu, skaudžiausia, kai artimiausi ir mylimiausi žmons tavęs nesupranta ar nenori suprasti. NA ir pačiam sunku suprasti tėvus, nes jie tikėjimą supranta visai kitaip ir nori "primesti" savo supratimą savo vaikui. Tai yra labai skaudus periodas, bet jis praeis. Dabar mes su mama labai gerai sutariam, kartais nueiname kartu į bažnyčią (net jei mūsų vidiniai nusistatymai religijos tema yra skirtingi, tai netrukdo pabūti kartu pamaldose).

Brolau, žinau vieną labai gerą vaistą nuo tavo bėdos su mama - melskis už ją ir už judviejų santykius. Pamatysi, Dievas daro stebuklus, kai suteiki leidimą! Patikėk mano patirtimi :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 27th, 2010, 10:19 am 
Šauktinis
Šauktinis
Atsijungęs
:) ačiū už gerus linkėjimus ir norus. Jo gal ir kiek vaikiškai atrodo šitos problemos. Man labiau patiktų pasikalbėt su jumis akis į akį, tad toliau čia nebesiplėsiu, nes vėl galiu būti ne taip suprastas :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 27th, 2010, 10:32 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Na, akis į akį galima bus pakalbėt, kai susitiksim forumiečių meet'e.
O dabar, taip pat nepergyvenk, kad gali būti ne taip suprastas - daug ką galima išsiaiškinti bendraujant net virtualiai, nors tai nėra tobula, bet iš kitos pusės turi galimybe išgirst kelių nuomonę ir savo nuomonę keliems papasakot vienu metu.
Be to galima visada dar kartą persiskaityt, kas buvo parašyta :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 2nd, 2011, 1:25 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Žinau, kai mano teta pradėjo vaikščioti į tikėjimo žodžio bažnyčią, buvo didelė priešprieša tarp jos ir giminių katalikų, nes nesutapo požiūriai į tam tikrus ritualinius dalykus, pvz, kaip kapinių lankymas per vėlines ar visokie Marijos atlaidai, na, aš elgiuosi nuosaikiau, visada per tokias progas susergu gripu ar kokią operaciją susiplanuoju, niekas net nepyksta tada, nepradedu gi aiškinti kaip teta, kad maldom už mirusį jau nieko nepadėsi jam, ir išvis, jei pasakau katalikų moterėlems kad aš kito tikėjimo truputį, tai gaunu daug pamokslų, klausimų, su viena bobute net iki tokių churiozų priėjom, kad ji man pasakė, kad šventieji būdavo ekstrasensai ir visokių antgamtinių galių turintys veikėjai, dėl to pagydydavo žmones ir dėl to jei jiems meldiesi irgi padeda, o dėl to, kad meldžiasi Marijai, man paaiškino jog dėl to, kad Jėzus kartais neturi laiko visų išklausyti. Po to aš taip pagalvojau, ko juos toj bažnyčioj moko...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 2nd, 2011, 2:12 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Iš kur žinai, kad mirusiam maldomis nebegali padėti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 2nd, 2011, 4:38 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
kukulis rašė:
Iš kur žinai, kad mirusiam maldomis nebegali padėti?
Iš kur žinai, jog mirusiam galima padėti maldomis?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 3rd, 2011, 3:55 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Nežinau, bet tikiu. O tikiu dėl to, kad tikiu gyvenimu po mirties ir tuo pačiu tikiu kad gali būti kažkoks ryšys tarp šio ir anapusinio pasaulio, pvz. ryšys maldos pagalba.

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 8th, 2011, 7:04 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Nepradėkime temos apie mirusiuosius ir pagalbą/nepagalbą jiems, nes tokia tema jau yra:

viewtopic.php?f=45&t=301&start=0

Rotting priekaištus aš irgi labai suprantu. Man panašiai buvo nutikę, kai tik atradau Bibliją, labai aktyviai pasinėriau į maldas ir pan.

Dabar manau, kad Dievui labiausiai nepatiko mano tonas, kuriuo aiškindavau mamai, kokios "bjaurios" jos "netikro tikėjimo" praktikos. Ir širdy ramybės tuomet nebuvo. Žodžiais tėvų nepakeisi ;) Laimi romi šilta bendrystė. kai visi nervuoti, abi pusės pradeda viena kitos negirdėti :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Tikejimas. Ateizmas. Abejonės. Pagrindas. Dievas?
StandartinėParašytas: Liepa 11th, 2012, 8:49 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Po ilgokos pertraukos, siūlau dvi labai įdomias diskusijas. Užuojauta nemokantiems anglų k. :oops:

Christopher Hitchens vs. Douglas Wilson - Collision Of Lives (The Documentary)

http://www.youtube.com/watch?v=yU0Ue-Ki-mU

The God Debate: Hitchens vs. D'Souza

http://www.youtube.com/watch?v=9V85OykSDT8

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Tikejimas. Ateizmas. Abejonės. Pagrindas. Dievas?
StandartinėParašytas: Liepa 12th, 2012, 9:50 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Prisipažinsiu, dar neperžiūrėjau to filmuko diskusijos su Davkinsu ir mokslininku. Kažkaip reiks prisirengt prie progos :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 153 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: