Dabar yra Lapkritis 19th, 2019, 12:00 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 230 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Kitas

Pranešimo tema: Re: Mirusieji ,šventieji , užtarimo maldos, vėlinės
StandartinėParašytas: Spalis 17th, 2011, 2:54 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
bet juk tam tikros taisyklės vis dėlto gali būti, apie tai ir klausiau. Juk kas kart dviračio neišradinėsi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 17th, 2011, 2:57 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
saikas rašė:
bet juk tam tikros taisyklės vis dėlto gali būti, apie tai ir klausiau. Juk kas kart dviračio neišradinėsi.
Apie taisykles jau rašiau:
676 rašė:
Viena tik aišku, kad mirusį žmogų, arba reikia palaidot, arba sudegint, o pelenus išbarstyt, arba jei kam norisi, tegul saugo urnoj. Ir nereikia iš mirusio žmogaus laidojimo daryt kažkokio kulto, nes Jėzus jam atsakė: „Palik mirusiems laidoti savo numirėlius, o tu eik ir skelbk Dievo karalystę!“ (Luko 9:60) :pasiruoses:
Dviračio kas kart, taip pat nereikia išradinėt, o reikia tik atkreipt dėmesį, kad
676 rašė:
Žmonės skirtingi... laikas skirtingas... žmonių amžius skirtingas... Per daug kintamųjų nežinomųjų, kad būtų galima išvest vieną formulę, kuri tiktų visiems gyvenimo, o tiksliau sakant - laidojimo, atvejams

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 17th, 2011, 3:18 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Kažkaip nepastebėjau šitų sakinių... gal todėl kad juos pridėjai vėliau :roll: ;)

Na nekrypkime į offtopiką, tiksliau negrįžkime prie to pačio ;) ačiū kad pasidalinai :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 17th, 2011, 3:33 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Prašom :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 26th, 2011, 12:51 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
kukulis rašė:
Tarkime nėra skaistyklos.
Vadinasi mirusio žmogaus siela keliauja arba tiesiai į dangų arba į pragrą.
Jeigu į dangų, tai su visomis savo nuodėmėmis?

Va čia ir požiūrių skirtumas. Jei Dievui tik reikia, kad žmogus tikėtų Kristumi, tai Dievas lyg ir išeina kažkoks įnoringas: dėl nuomonių skirtumo neįleidžia dangun :P

Turbūt yra gilesnė priežastis. Ta priežastis - ledas nepakelia ugnies, nuodėmė - šventumo. Dievas mums atleido, tačiau toliau - turime tapti kaip Kristus (NT nemažai kalba apie tai, kad esame palaipsniui perkeičiami "iš šlovės į šlovę", pagal "Sūnaus paveikslą"). Taigi teisiškai danguje būti galime, bet kas iš to, jei Dievo šventumas mus svilins kaip ugnis nenuskaistintą auksą? Tik tas auksas komfortabiliiai jausis ugnyje, kuriame nebus šlakų. Ugnis - Dievas, auksas - žmogus, šlakai - visa, kas yra kaukės, nuodėmės, egoizmo suformuoti įpročiai. Šito dalyko danguje negali būti. Jėzus paima mūsų nuodėmes, bet nesunaikina seno gyvenimo įpročių. Tai - mūsų dalis, dėl to apaštalas ragina nuolat šioje srityje dirbti. T.y. - skaistintis. Kiek patys nenusiskaistinsime, artėdami prie Dievo savaime nuskaistėsime, antraip bendrystė su Dievu kels skausmą, bus nepakeliama... Gera sdalykas saulės šviesa, bet pelėdos akims kelia skausmą.

kukulis rašė:
Tai tu irgi manai kad nėr skaistyklos ? :)

Manau, kad skaistyklos nėra. Yra tik pomirtinis priartėjimas prie Dievo. Beviltiška kalbėti, kiek jis "trunka", nes Viešpatyje laiko matmuo apskritai visiškai kitaip egzistuoja...

Ar galim padėti skaistinamiesiems? Manau tai ne tiek pagalbos, kiek solidarumo reikalas. Jei žemėje skaistinimo(si) procese kartu palaikome viena skitą, pasidaliname kelione, tai dalintis iki galo. Nors, tiesa, niekas nežinome, kada kuriam tas galas :) Ir maldos už mirusiuosius labiau kaip "aš galvoju apie tave, turiu omenyje, esu kartu Viešpatyje"

Nes išgano vien Kristus. Mes tik - bendrakeleiviai.

Tokia katalikiška pajauta apie šiuos dalykus... Asmeniškai man suprantamos abi pozicijos. Tik kai numirsiu, prašom už mane pasimelsti. O protestantai bičiuliai turi atsimelsti dvigubai kol dar nepasimiriau, jei po to nesimels :mrgreen:

Va dar - kapų tvarkyme labai nejaučiu prasmės :(

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 26th, 2011, 1:58 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Sveikučiai!
Skaičiau Silverblade pasisakymą ir jam pritariu (nors nesvarbu pritariu ar ne). Norėjau parašyt dėl kapų tvarkymo. Kapų tvarkymas naudingas gyviesiems ir, gal būt, mirusiems. Gyviesiems pasitarnauja priminimu -> "memento more"! Mirusiems - gal būt bent vienas iš aplankiusių konkretaus mirusiojo ar bendrai kapines, sukalba "amžinatilsį" maldelę jei ne tikru paskatinimu, tai bent dėl kitų akių, o Dievas jau atsirenka katrą ten maldą kur padėti. Jei per tankiai kapus lankai - jau negerai, nes gali kokia nelabojo dvasia ir apsėsti (bastūnai tuščiomis sielomis vilioja tas besitrankančias negyvenamomis vietomis netyrąsias dvasias).

Nu kartą metuose aplankyt artimųjų kapus - kaip ir pareiga, kaip ir pramoga, o tuo pačiu gal būt pasimels kuris nors už mirusįjį arba pamislys apie savo besiartinantį galą. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 26th, 2011, 2:51 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Sveikas, kur buvai dingęs?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 27th, 2011, 11:24 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Silverblade rašė:
<...>
Manau, kad skaistyklos nėra. Yra tik pomirtinis priartėjimas prie Dievo. Beviltiška kalbėti, kiek jis "trunka", nes Viešpatyje laiko matmuo apskritai visiškai kitaip egzistuoja...
<...>
Va dar - kapų tvarkyme labai nejaučiu prasmės :(
Va, su tokiu pomirtiniu nusiskaitinimu ir aš sutinku, nes Jei kas stato ant šio pamato iš aukso, sidabro, brangakmenių, medžio, šieno ar šiaudų, – kiekvieno darbas išaiškės. Todėl, kad diena jį atskleis, nes tai bus atskleista ugnimi ir ugnis ištirs, koks kieno darbas. Jei kieno statybos darbas išliks, tas gaus užmokestį. O kieno darbas sudegs, tas turės nuostolį, bet jis pats bus išgelbėtas, tačiau kaip per ugnį. (I Kor 3:12-15)

Šitoj citatoj man labiausiai džiugina, kad net jei mes statėm savo gyvenime prioritetus neteisinagai ir net jei viskas sudegs - dėl Jėzaus Kristaus aukos, mes busim išgelbėti, tebūnie ir be užmokesčio :liuks:

Geriau aš busiu paskutinis, už kurio nugaros užsivers Dangaus vartai, nei pirmutinis, prieš kurio nosį, tie vartai užsivers :tri: :blackmetal: :tri:

O kapus tai reikia prižiūrėt , jei tokie jau yra - dažniau, o ne tik per Vėlines :P :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 1st, 2011, 11:16 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Ech, jei jau taip sakote, važiuosiu į kapines :) Solidurumas ir pareiga, o gal ir proga prisiminti savuosius iškeliavusius :)

Gražių švenčių.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 2nd, 2011, 7:55 pm 
Karys
Vartotojo avataras
Karys
Atsijungęs
man iš jūsų diskusijos labai natūraliai kilo klausimas, jei jūs netikite, kad yra skaistykla ir net, rodos, galite tai pagrįsti... kodėl aš tikiu ja, tai yra, kodėl Bažnyčia mane išmokė tuo tikėti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 2nd, 2011, 8:11 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
A. rašė:
man iš jūsų diskusijos labai natūraliai kilo klausimas, jei jūs netikite, kad yra skaistykla ir net, rodos, galite tai pagrįsti... kodėl aš tikiu ja, tai yra, kodėl Bažnyčia mane išmokė tuo tikėti?

Sakyčiau, kad problema yra dėl Skaistyklos apibrėžimo. Manau, kad tiki Skaistykla ir Silveris, ir brolis Remis 676, ir aš. Tačiau kaip ją apibrėžti? Kaip nustatyti, kas yra Skaistykla ir kas ji nėra? Silveris pasiūlė Skaistyklą apibrėžti kaip procesą, kurio metu po mirties artėjama prie Dievo. Brolis Remis 676 ir Sigis Nesvarbu (ir Augustas mintyse) su tokiu Silverio pasiūlymu sutiko. Tai nereiškia, kad Skaistykla dingo. Tai reiškia, kad Skaistykla apibrėžiama šiek tiek kitaip nei Tamsta, A., buvai įsivaizdavusi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 3rd, 2011, 8:43 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Taip, Augustas teisingai sudėliojo į vietas :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 3rd, 2011, 9:14 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Augustas rašė:
A. rašė:

Sakyčiau, kad problema yra dėl Skaistyklos apibrėžimo. Manau, kad tiki Skaistykla ir Silveris, ir brolis Remis 676, ir aš. Tačiau kaip ją apibrėžti? Kaip nustatyti, kas yra Skaistykla ir kas ji nėra? Silveris pasiūlė Skaistyklą apibrėžti kaip procesą, kurio metu po mirties artėjama prie Dievo. Brolis Remis 676 ir Sigis Nesvarbu (ir Augustas mintyse) su tokiu Silverio pasiūlymu sutiko. Tai nereiškia, kad Skaistykla dingo. Tai reiškia, kad Skaistykla apibrėžiama šiek tiek kitaip nei Tamsta, A., buvai įsivaizdavusi.
Patikslinsiu tik, kad aš nuskaistinimą pripažįstu, kaip momentinį ištyrimą, nevykusių tikėjimo ir kitokių blogų darbų sudeginimą ir išteisinimą per Jėzaus Kristaus auką (citatą iš Šventojo Rašto žiūrėti aukščiau) :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 3rd, 2011, 11:13 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
676 rašė:
Patikslinsiu tik, kad aš nuskaistinimą pripažįstu, kaip momentinį ištyrimą,

Iš kur tu gali žinoti ar tai bus momentinis ar ištęstas laike procesas? Tavo pateiktoje Šventojo Rašto citatoje tai nėra įvardijama.

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 3rd, 2011, 11:46 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
kukulis rašė:
676 rašė:
Patikslinsiu tik, kad aš nuskaistinimą pripažįstu, kaip momentinį ištyrimą,

Iš kur tu gali žinoti ar tai bus momentinis ar ištęstas laike procesas? Tavo pateiktoje Šventojo Rašto citatoje tai nėra įvardijama.
O tu įmesk į aukštakrosnę, auksą, sidabrą, brangakmenius, medį, šieną ar šiaudus ir pamatysi, kiek laiko tai užtruks :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 230 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: