Dabar yra Vasaris 24th, 2020, 10:20 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 85 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Pranešimo tema: Re: Ar Dievas geras?
StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 11:52 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Ar tik ne dėl to tu esi taip susirūpinęs dėl Biblijos interpretavimo, nes pats vietoj to, kad perskaityti ir suprasti ką čia mes rašome, tu savaip interpretuoji mūsų post'us?

Pastebėjau, kad žmonės yra linkę interpretuoti.
Iš to pas žydus šalia Toros atsirado už ją storesnis talmudas, pas katalikus - katekizmas, taip pat yra mormonų knyga ir dar manau daugiau panašių Biblijos interpretavimo pavyzdžių.
Nors reformatoriai ir yra sudiskaldę tarpusavyje dėl vienokios, ar kitokios Rašto vietos akcentavimo, bet manau sutiksit, kad autoritetu ir tiesos etalonu jiems išlieka Biblija.

Pervaryti per save, tai asmeniškai valgyti Kristaus kūną, kuris yra Duona - Dievo žodis, nužengiantis iš Dangaus.

Kalbant simboline kalba, yra laikas, kai vaikui yra pertrinamas maistas, nes kitaip jis užspringtų.
Vaikui augant - keičiasi ir maistas ir maitinimo būdas.
Aišku galima pastebėti ir tokį reiškinį, kai mama net suaugusiam vaikui vis dar aiškina, kaip reikia valgyti, rengtis ir t.t.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 12:19 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
676 rašė:
Ar tik ne dėl to tu esi taip susirūpinęs dėl Biblijos interpretavimo, nes pats vietoj to, kad perskaityti ir suprasti ką čia mes rašome, tu savaip interpretuoji mūsų post'us?

Ir vėlgi, tai yra tavo interpretacija to ką manau :)

Cituoti:
pas katalikus - katekizmas

Katekizmas nėra Biblijos interpretacija. Tai yra tikėjimo tiesų išdėstymas :) Katalikai, kaip ir dalis senųjų krikščioniškų denominacijų tiki jog yra du tikėjimo šaltiniai: Apreiškimas (t.y. Biblija) ir Tradcija (t.y. tikėjimo paveldo nenutrūkstamas perdavimas). Vienokius ar kitokius katekizmus turi didžioji dalis krikščioniškų Bažnyčių. Neabejoju, kad net tavo Bažnyčia turi kokį nors katekizmo atitikmenį, gal vadinamą kitaip, gal nelaikomą tokiu autoritetingu, bet vienokiu ar kitokiu tikėjimo tiesų išdėstymu.

Cituoti:
taip pat yra mormonų knyga ir dar manau daugiau panašių Biblijos interpretavimo pavyzdžių.

Mormono knygos (nes jų yra ne viena), taip pat nėra Biblijos interpretacija. Jos laikomos svarbesnėmis už Bibliją knygomis ir jos autoritetas laikomas nepajudinamu, o Biblija tik šiaip priedas.

Cituoti:
Nors reformatoriai ir yra sudiskaldę tarpusavyje dėl vienokios, ar kitokios Rašto vietos akcentavimo, bet manau sutiksit, kad autoritetu ir tiesos etalonu jiems išlieka Biblija.

Pasakei taip tarsi katalikams, ir kitoms neprotestantiškoms bendruomenėms Šventas Raštas nebūtų autoritetas :)
Cituoti:
Pervaryti per save, tai asmeniškai valgyti Kristaus kūną, kuris yra Duona - Dievo žodis, nužengiantis iš Dangaus.

Va čia vėl grįžtame prie to ką sakiau:
ar pervarymas per save garantuoja autentišką suvokimą?
Ir atsakymas: taip, nes Šventoji Dvasia leidžia autentiškai jį suvokti; kaip rodo praktika, nelabai veikia.
Neneigiu, kad Šventoji Dvasia nesuteikia šios malonės. Suteikia ir dažnai. Tačiau vien jau tai, jog tiek yra prisikūrusių Bažnyčių kurios kiekviena mano jog autentiškiausiai aiškina Šventąjį Raštą, rodo kad gana dažnai Šventąja Dvasia yra palaikoma paties vaizduotė ir supratimas.
Juk jei yra viena dvasia, kodėl ji kiekvienam skirtingai Bibliją apreiškia?
Ar čia Dievas bajerius krečia žiūrėdamas kaip mes pjaunamės dėl visiškai neesminių dalykų? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 12:30 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Man tai atrodo, kad tu nori pritempti prie to, kad visi vienodai suprastų Bibliją, o ne krikščionys iš viso jos neinterpretuotų. Bet tai neįmanoma. Kiek žmonių, tiek interpretacijų gali būti. Ir nieko čia nepadarysi, nebent atkūrsi Inkviziciją :) ir normalu, kad vienas tekste pamatys vieną aspektą, o kitas kitą. O kaip priims, tai čia jau asmeninė patirtis, vienas pasakys, kad Jėzus buvo žmogiškas, nes apsiverkė, kitam čia pasirodys menka ir bobiška. Bet abudu jie, jei ieško Dievo priims, kad taip buvo arba atmes tą eilutę. Kaip pvz. Kun. Aliulis išbraukė iš Sveika Marija "tavo ĮŠČIŲ vaisius", o užrašė "tavo Sūnus", nes jam buvo negražu. Ir po tokių kazusų pabandyk neskaityti Biblijos.
Nesutinku, kad Biblija tai labiau kaip vadovėlis, nes vadovėlis ir yra jau aiškinimas, tai ne pirminis šaltinis. Niutono raštai - tai pirminis šaltinis, o štai jo raštų analizė ar paaiškinimas tai jau katekizmas. Beje, sakydamas, kad Biblija labiau kaip vadovėlis labai susiaurinti pačią Bibliją. Juk yra daug būdų skaityti, ką ir pats žinai (http://www.lcn.lt/b_dokumentai/kiti_dokumentai/biblijos_aiskinimas.html)
Na o kad atsiranda per dieną po 50 bažnyčių, tai manai čia interpretacijos problema? Mes nežinom kodėl jos atsiranda, gal tam miestelyje realiai debilas pastorius buvo ir kažkas buvo priverstas pasakyti Užteks. Manau blogiau, kai žmonės vadina save krikščionims, bet sako, kad Biblija jau paseno, tai nes ją šiaip kaip knygutę laikom.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 2:23 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
fox'ai, pagal kokį apibrėžimą tu supranti žodį "interpretacija", nes panašu, kad mes čia suprantam skirtingai ir iš to atsiranda nesusipratimas

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 3:11 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Aš kalbu apie objektyvų interpretavimą, ne apie tai kad visi vienodai suprastų :) taip pat galvoju ką daryti su tuo, kas ką nori tas tą Biblijoje mato
Tai ir galvoju, kokie gi čia objektyvūs kriterijai galėtų būti?
Nes va jau krikščionybės pradžioje būta visokių interpretacijų: gnostikai, manichejai, arijonizmas ir t.t.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 10:24 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
fox'as rašė:
Aš kalbu apie objektyvų interpretavimą, ne apie tai kad visi vienodai suprastų :) taip pat galvoju ką daryti su tuo, kas ką nori tas tą Biblijoje mato
Tai ir galvoju, kokie gi čia objektyvūs kriterijai galėtų būti?
Nes va jau krikščionybės pradžioje būta visokių interpretacijų: gnostikai, manichejai, arijonizmas ir t.t.
Tu jau neobjektyviai interpretuoji, nes tai darai iš katalikų pozicijos ir su ją lygini visas kitas :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 10:33 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
676 rašė:
Tu jau neobjektyviai interpretuoji, nes tai darai iš katalikų pozicijos ir su ją lygini visas kitas :pasiruoses:

Čia kyla keli klausimai:
Ar katalikai kažkuo blogesni?
Ar tu pats irgi neprarandi objektyvumo interpretuodamas iš savo bažnyčios pozicijos?

P.S. šiaip aš biblistiką dabar studijuoju pas sekmininkus ir šiaip skaitau daug nekatalikiškos literatūros apie bibliją (pvz. stačiatikių ar reformatų ar to paties Tikėjimo žodžio), nebandau apsiriboti vienos bažnyčios bibliniu suvokimu ;)
Jei kalbėtume apie dogmatiką, tada taip, ją vertinu kaip katalikas, biblistika gi manau platesnė sąvoka nei dogmatika :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 10:40 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Ne apie kažkurios denominacijos blogumą, ar gerumą eina kalba, o apie objektyvumą vertinant Dievo Žodį.
Nei tavo, nei mano, nei kažkieno kito pozicija negali būti objektyvi, nes kiekvienas iš mūsų esame subjektyvūs.

Beje, aš neturiu savo bažnyčios :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 10:57 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
[quote="676]Nei tavo, nei mano, nei kažkieno kito pozicija negali būti objektyvi, nes kiekvienas iš mūsų esame subjektyvūs.
[/quote]

va kaip viska apsisuko. Kai aš tą patį sakiau tai priešinaisi :) juk nuo pat pradžių tvirinu :)

Cituoti:
Beje, aš neturiu savo bažnyčios

Tai, o su kuo tu meldiesi?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 11:10 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Nemanau, kad gali būti objektyvus interpretavimas. Gali būti objektyvi Tiesa, kuri nepriklauso nuo subjekto. Pvz. Dievas yra. Priimam kaip objektyvią tiesą arba kad medžiai yra - čia objektyvu (nors su šiandienine filosofija viskas reliatyvu). Interpretacijos esmė yra paaiškinti, analizuoti tekstą, geriausia su kontekstu. Bet realybė tokia, kad interpretacijas veikia tuo meto filosofija, pasaulėžiūrą, moksliniai atradimai ir pan., todėl tekstas ir išlieka aktualus, nes nepaisant besikeičiančių santvarkų, visuomenės, mokslo Biblija vis tiek yra aktuali, joje yra visada aktualios temos. Ir tos temos ir Biblijos tiesas kas amžių bus žiūrima vis kitokiu, kartais nauju žvilgsniu. Biblijos žinia nesikeičia, keičiasi tos žinios kirčiai, pabrėžiant tai, kas tuo metu aktualu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Gruodis 30th, 2014, 11:11 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
fox'as rašė:
676 rašė:
Nei tavo, nei mano, nei kažkieno kito pozicija negali būti objektyvi, nes kiekvienas iš mūsų esame subjektyvūs.

va kaip viska apsisuko. Kai aš tą patį sakiau tai priešinaisi :) juk nuo pat pradžių tvirinu :)
Niekas niekur neapsisuko, bet turbūt neįdėmiai skaitei tai, ką aš rašiau anksčiau :(
676 rašė:
Sutinku su tuo, kad žmonės pradėjo patys interpretuotis Šventąjį Raštą ir iš to atsirado skilimai. Tai parodo, kad tokios religinės organizacijos yra ne Dievo, o žmonių sukurtos ir laikosi ant adam'iškų taisyklių.

Tai tinka visoms religinėms organizacijoms, kurios mano, kad juos kažkuom yra geresnės, pranašesnės, "tikresnės" už kitas :cry:

Esu netobulas, dažnai pats elgiuosi adam'iškai, bet nenuklysti į visokias interpretacijas ir adam'iškų religinių taisyklių kūrimą, man padeda Rašto vieta: Nes aš nusprendžiau tarp jūsų nežinoti nieko, išskyrus Jėzų Kristų, ir Tą nukryžiuotą. (I korintiečiams 2:2) :pasiruoses:

fox'as rašė:
Cituoti:
Beje, aš neturiu savo bažnyčios

Tai, o su kuo tu meldiesi?
Vėl neįdėmia skaitai :( Aš neturiu SAVO bažnyčios, nes nesu tokios įsteigęs, bet lankau Tikėjimo Žodžio bendruomenę, o meldžiuosi su kristčioniais, neskirstydamas jų į denominacijas :pasiruoses:

Eliza, tavo post'as :liuks: :liuks: :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 28th, 2015, 5:59 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Va ką radau FB. Ir susimąsčiau, kad jo, juk galima ir taip traktuoti. Argi ne taip mus mokė apie Dievą? Kaip jūs priejote, nu kad Dievas nėra toks psichinis liguistas autoritarinis maniakas?

Prikabinti failai:
FB_IMG_1446043814494.jpg
FB_IMG_1446043814494.jpg [ 34.1 KiB | Peržiūrėta 2774 kartus(ų) ]

StandartinėParašytas: Spalis 28th, 2015, 6:32 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Nes ištraukus mintis iš konteksto galima parodyti kad Dievas yra bet kas.
Net ir Biblijoje parašyta kad Dievo nėra (net berods tris kartus taip sakoma), bet kai matai visumą supranti kad tai nesąmonė. Taip ir su tomis frazėmis.
Įtariu parankiojus tavo mintis š forumo ir pateikus jas be konteksto, mažų mažiausia ką galėtume dėt tavęs tada padaryti tai padovanoti tramdomuosius marškinius. Kaip ir man, ir Silveriui ir bet kuriam iš mūsų :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 28th, 2015, 6:44 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Tiesą sakant, visos surinktos frazės atrodo idealios, pilnos meilės ir gilios būties filosofijos, jeigu pritaikyti jas Dievui. Ir atvirkščiai, jeigu pritaikyti vyro ir moters santykiams.

Dievas - autokratas, taip. Bet tai ne toks autokratas, kaip žemiški diktatoriai ir pavyduoliai :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Spalis 28th, 2015, 8:34 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Dėl to plakato frazių: vaje, tiesą nevyniojant pasakė? :D (čia jei atmesim kontekstą ir panašius dalykus). nieko, man viena draugė kitaip pasakė: esi š**o gabalas, bet net dėl tokios kaip tu Jėzus mirė, taip kad nesusireikšmink. gal būtent tokie žodžiai padeda atsitokėti ir kasdien pamėginti nors truputį mažiau vanelinti? ar dažnai pavyksta? kiek kartų esi "pasiryžęs", o vistiek net nuėjęs maršrutu "lova-tulikas" sugebi mintyse sugriešint n kartų. ir kąąąą?

šiaip nesišvaistysiu aš kažkokiom eilutėm, bet pasakysiu savo nuomonę: nežinau dėl Dievo gerumo... ypatingai pastaruoju metu tuo abejoju. bet tikiu Dievo teisingumu. tikiu, kad Jis teisingas.

bet čia toks... gal tamsumos tikėjimas? bet šiuo metu jis toks... tikiuosi, keisis. į tą pozityvesnę pusę. jau ilgokai tamsuoja...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 85 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: