Dabar yra Liepa 16th, 2019, 7:53 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Pranešimo tema: Trejybė
StandartinėParašytas: Kovas 23rd, 2010, 5:27 pm 
Šviesos riteris
Vartotojo avataras
Šviesos riteris
Atsijungęs
...

Paskutinį kartą redagavo Institutas Sausis 18th, 2011, 3:46 am. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Trejybė
StandartinėParašytas: Kovas 24th, 2010, 12:20 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Na, ir?
Ką tuo norėjai pasakyti? kam toks ilgas straipsnis iš daugybės straipsnių?
Trejybė... hm... kažkodėl manau, jog, tie, kurie netiki trejybe arba suvis dingsta iš šio forumo (nes yra užbaninami už trolinimą), arba jie netiki iš viso Dievu. Tie, kuriuos vadiname armiečiais, sutaria Trejybės klausimu, nes tai yra esminis krikščionybės punktas. Jei esi ne pseudo krikščionis, jei esi ne sektantas o norm Kristaus mokinys, tiki Trejybe tokia, kokia ji yra ir tiek žinių.
va trejybė: Paveikslėlis
Pabaigai noriu papasakoti vieną istoriją, tiksliau liudijimą, kaip vienas iš mano bendruomenės vyras surado sau ramybę Trejybės klausimu.
Jam įtikėjus labai ilgą laiką buvo nesuvokiamas reikalas toji Trejybė. daug ko klausinėjo, meldėsi, ieškojo atsakymo keletą metų. Kartą mirė jo dėdė ir jam teko palikimas - sodyba viename Lietuvos užkampyje. Jis ten buv užaugęs, ten mokyklą pradėjo... Tame name tvarkydamasis vėl klausė Dievo - nu paaiškink paprastai, vaizdžiai, man, kaip paprastam darbininkui - kas ta do Trejybė ir kaip ją suprasti? Tad, trumpai pasimeldęs, jis pažvelgė per langą ir iš karto pastebėjo eglę, audros nulaužta viršūne ir ten vietoje vienos viršūnės išaugę trys. Trys tolygios gan stambios atšakos, visos trys kaip viena, besistiepiančios aukštyn į dangų. Pamatęs tą vaizdą žmogus net šoktelėjo! Po to jau praėjo keleta metų, tame name jis įrengė bendruomenės namus ir ten vyksta rekolekcijos, o kai kalba pakrypsta trejybės klausimu - žiemą ar purviną rudenį, pavasarį ar vasarą - visada ir visiems yra rodoma toji eglė, turinti tris viršūnes ;)
Atvykite, pasižiūrėkite 8)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 24th, 2010, 1:45 pm 
Šviesos riteris
Vartotojo avataras
Šviesos riteris
Atsijungęs
...

Paskutinį kartą redagavo Institutas Sausis 18th, 2011, 3:46 am. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 24th, 2010, 3:32 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Prašau, nepereikime į asmeniškumus.

Kodėl ką bendro turi bendrystė ir trejybė?
Todėl kad trejybė po vieną nevaikšto. Ar ne? jei dieviškoji esybė turi tris asmenis, tai žmogus būdamas Dievo paveikslas taip pat negali būti vienas. (na čia taip primityviai, nes neturiu dabar laiko išsamiai analizei)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 24th, 2010, 3:42 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
pati trejybė yra paremta bendravimu=bendryste. manau analogiją su žmogumi nesunku padaryt ;)

o šiaip sudėtingas klausimas... kažkada girdėjau vieno pamokslininko pasakymą: viską krikščionių tikėjime galima daugiau ar mažiau paaiškinti racionaliai, bet kai susiduriame su trejybę, geriau patylėt... čia tikėjimas vaidina pagrindinį vaidmenį :) kodėl tau atrodo nieks forume dar nedrįso šiuo klausimu diskutuot? ;) geriau pripažint kad yra dalykų apie kuriuos negali nieko konkretaus pasakyt, ir ne todėl kad nieko nežinotum, bet todėl kad racionalumu visvien nieko nepeši...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 24th, 2010, 4:02 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
:roll:

Paskutinį kartą redagavo Sigis Vasaris 19th, 2011, 12:16 am. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 24th, 2010, 7:03 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
aš tai suprantu kad Dievas Tėvas ir sūnus ir Šv. Dvasia yra dieviški asmenys, kuriuos reikia garbinti, o visi kiti, kaip Marija ir šventieji nėra dieviškieji asmenys ir jų garbinti nereikia.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 24th, 2010, 9:07 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
labai gera tema :)
gal galite paaiškinti, kaip yra su filioque samprata. žinau skirtumą ir priežastis šio dalyko, tačiau įdomu, kaip nuo šių skirtingų požiūrių priklausė tolesnė tuo paremta teologija abejose kryptyse? ir gal galima palyginimą lotyniškojo ir graikiškojo varianto ir kodėl Nikėjos susirinkimas patvirtino "ir" ir kaip tai interpretavo provoslavai?
(silveri ir insanity, čia, matyt, jau jūsų išsamaus komentaro laukiu :) )

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 24th, 2010, 11:03 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
dolic rašė:
aš tai suprantu kad Dievas Tėvas ir sūnus ir Šv. Dvasia yra dieviški asmenys, kuriuos reikia garbinti, o visi kiti, kaip Marija ir šventieji nėra dieviškieji asmenys ir jų garbinti nereikia.

Taip, teisingai supranti. :liuks:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 24th, 2010, 11:16 pm 
Šviesos riteris
Vartotojo avataras
Šviesos riteris
Atsijungęs
...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 25th, 2010, 8:00 am 
Šviesos riteris
Vartotojo avataras
Šviesos riteris
Atsijungęs
...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 25th, 2010, 9:33 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Aš Trejybę ir Jos atspindį žmoguje suvokiu ir suprantu kiekvieną rytą žiūrėdamas į veidrodį...

Aš sutinku su tuo, kad Žmogus, tai Dvasia, Turinti sielą ir Gyvenanti kūne
- Dvasia, tai mano širdis (ne tas raumenų gumulėlis, kuris varinėja kraują, bet tai kas kartais jaučiama, kad skauda ir veria iš vidaus). Gal tiksliau tai reikėtų vadint šerdimi, kurios pagrindinis tikslas yra besaligiškai mylėti ir aukotis.
- Siela, tai mano mintys, jausmai, charakterio savybės ir panašiai.
- Kūnas (tai ne tas mėsos gabalas, nes kitose kalbose yra naudojami dvi sąvokos - body and flash, плоть и тело) tai yra tai, kas padeda man egzistuot ir atlikt veiksmus matereliame pasaulyje.

Aš esu nedalomas Asmuo. Jei mano mintys sutampa su mano širdies nuostatom ir mano veiksmais, tada aš galiu pasakyt, kaip Kristus sakė:
Aš ir Tėvas esame viena (Jono 10,30)
o Guodėjas – Šventoji Dvasia, kurią mano vardu Tėvas atsiųs, – mokys jus visko ir viską primins, ką jums sakiau (Jono 14,26)

Jei žmogus, dėl prigimtinės nuodėmės yra neturi ryšio su Dievu, kurį turėjo Adomas ir Ieva, ir kurį turėjo Jėzus, ateidamas, kaip Dieviškasis Asmuo žmogaus kūne, tai tokio žmogaus supratimas yra dalinai apribotas. Jis remiasi tik dviem dėmenimis: protiniu mąstymu ir kūno pojūčiais, todėl žmogus, kuris nėra atgimęs iš aukšto ir neatstatęs dvasinio ryšio su Dievu, nesupranta ir nesąmoningai prieštarauja krikščioniškai pasaulėžiūrai.

Turbūt visi žinom, kad pati tobuliausia taburetė yra su trim kojom. Net jei viena koja bus šiek tiek trumpesnė, ar ilgesnė nei kitos dvi, tai ji vistiek stovės stabiliai, nors jos sėdėjimo paviršius gal bus nehorizontalus ir nebus patogu sėdėt. Patraukim visiškai, nors vieną koją ir ji nugrius. Todėl svarbu savo gyvenime neužsiciklinti ant vienos iš sudedamųjų daliu ir save tobulinti visose trijose: dvasioje, sieloje ir kūne.

Žiūrint gyliau (nors vaizdinis pavyzdys galbūt pasirodys jumoristinis) galima suprast, {ką reiškia atspindėti trejybės paveikslą ir kuo tai susiję su bendryste?}, kad tik per kryžių vyras ir moteris susijungs Dieve. Ir kodėl Rašte yra sakoma:
- Todėl vyras paliks savo tėvą bei motiną ir susijungs su savo žmona; ir juodu taps vienu kūnu. (Pradžios 2,24)
- Bet Viešpatyje nei vyras be moters, nei moteris be vyro. Kaip moteris iš vyro, taip vyras per moterį, bet visa – iš Dievo (I korintiečiams 11,11-12)

Prikabinti failai:
M+W.PNG
M+W.PNG [ 6.03 KiB | Peržiūrėta 4792 kartus(ų) ]

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 25th, 2010, 10:21 am 
Šviesos riteris
Vartotojo avataras
Šviesos riteris
Atsijungęs
...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 25th, 2010, 10:35 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Tada į paveikslėlį nekreipk dėmesio (nes kaip ir rašiau, kad tai gali pasirodyt, kaip jumoristinė iliustracija), o skaityk tai, ką parašiau aukščiau.
Apie induizma nebediskutuokim, o grįžkim prie krikščionybės ir Trejybės.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Kovas 25th, 2010, 9:44 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
:roll:

Paskutinį kartą redagavo Sigis Vasaris 19th, 2011, 12:17 am. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: