Dabar yra Lapkritis 19th, 2019, 3:49 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 72 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Pranešimo tema: Kaip geriau suprasti Šventą Raštą?
StandartinėParašytas: Rugsėjis 11th, 2009, 10:49 pm 
Ginklanešys
Ginklanešys
Atsijungęs
Užvedu šią temą, nes manau, jei čia dažnai gvildenamos krikščioniškos muzikos, menų ir kitų dalykų temos, tikiu kad ne svetima ir Švento Rašto studijavimo problema. Esu naujokas, todėl man labai svarbios ir tikėjimo temos. Skaitant Šventą Raštą dažnai yra ir sunkiau suprantamų dalykų. Todėl, manau, čia tinkama vieta apie tai plačiau padiskutuoti.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 11th, 2009, 11:39 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Tema tikrai reikalinga :)
Mano manymu Šventajį Raštą reikia nagrinėti ir aiškintis Tradicijos šviesoje, nes kaip rašė toks rimtas dėdė teologas de Lubac: Biblijos saviinterpretacija yra greičiausias kelias į evangelinės žinios iškraipymą.

Studijuodamas Šv. R. Tradicijos šviesoje geriau jį suprasi. Tam galima pasitelkti ir teologinius ir egzegetinius tekstus. Juk tuos tekstus jau du tūkstantmečius nagrinėjo ta pati Bažnyčia. Taigi mes patys galime apmąstyti ką tekstas sako man, kaip jis man padeda gyventi. Tačiau rimtesniam teologiniam nagrinėjimui svarbu pasitelkti ne tik savo išmintį.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 12th, 2009, 12:35 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
o paprasciau galima? :wink:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 12th, 2009, 12:37 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Tai kad ir stengiausi paprasčiau :D Atleisk, juokiasi iš manęs kad nesugebu kartasi (tiksliau dažnai) paprastai ir neišsiplėsdamas paaiškinti paprasto dalyko. Va ir vėl prasideda :(
Gėda net darosi :oops:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 12th, 2009, 2:44 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Atleisk reiketu pasikeisti nika,nes paskaites pirmiausiai norejau rasyti 'Atleidziu' :D O jus man atleiskit, kad rasau nelietuviskai - juk is mobiliako pilu! :!:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Kaip geriau suprasti Šventą Raštą?
StandartinėParašytas: Rugsėjis 14th, 2009, 11:48 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
dearnis rašė:
Skaitant Šventą Raštą dažnai yra ir sunkiau suprantamų dalykų.

Aš, kai pradėjau skaityti, labai spalvotai braukydavausi įstrigusias eilutes, o paraštėse rašydavausi visokius kringelius, savo mintis. Norėjosi įeiti į tamprų kontaktą su ŠR, ir tai buvo tampriausia, ką galėjau sugalvoti :) Subraukiau kelis Naujuosius Testamentus negyvai :D

Nustojau, kai pastebėjau, jog braukiuosi iš eilės beveik viską. O pradžioje nedaug ką terasdavau pasibraukimui.

Tad pasiteisino toks požiūris: valgyk mėsą, išspjauk kaulus. Svarbu noras suprasti, bet supratimas, kad ne visi dalykai Šventajame Rašte visiems vienodai įkandami. Kaip geroj virtuvėj - ką įkandi, tą ir kramtai :) Ko neįkandi, palieki ateičiai, kai dantys sustiprės.

Kokius metodus taikote kiti? Ar jūs irgi pasibraukinėjate?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 15th, 2009, 12:00 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Kai aš buvau aršus kovotojas prieš krikščionybę tai taikiau tokį metodą. Skaitai šv. raštą ir brauki lauk visas vietas kur kas nors negatyvaus apie pagonis parašyta :) matomai prisiskaičiau :)
o braukyti tikrai neapsimoka :) nors vienu metu braukiau skirtingais tušinukais kerygamatines vietas kad evangelizacijose lengviau būtų :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 15th, 2009, 12:25 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Jei kam įdomu www.gnc.lt galima užsiprenumeruoti kelionę biblijos puslapiais... Esu gavęs daugybę e-mailų tik sąžiniaip prisipažinsiu jų dar neskaičiau ir nestudijavau... Bek kiek perskaičiau labai patiko. Dusikopinau wordiniais failais ir ruošiuosi dar kartą lysti per bibliją skersai tai pasinaudosiu metodine literatūra... Beja, planuojame per bibliją skersai lysti su visa baikerių kompanija kiek jos bus... Šiandien pradėjau lankyti pamokslininkų kursus Krivulės gatvėje koledže Vilniuje.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 15th, 2009, 12:35 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Silverblade rašė:
Atleisk reiketu pasikeisti nika,nes paskaites pirmiausiai norejau rasyti 'Atleidziu' :D O jus man atleiskit, kad rasau nelietuviskai - juk is mobiliako pilu! :!:

nestumk cia ant mano nick'o :evil:
del jo - atskira istorija. zinoma, as linkusi ja kiek mistifikuoti, bet kaip insanity brauke biblijos eilutes, taip as vienu metu braukiau zodzius ir maldos... "isbraukta" buvo "...kaip ir mes atleidziame savo kaltininkams" dabar jau neisbraukta, bet dar lieka klaustuku ties ta vieta... tobuleji zmogus po truputi ir klaustukus naikini po truputi...

o SV studijuoti savo dvasiniam tobulejimui... hm... mokykloje tai dariau... nagrinejom, aiskinomes... o dabar SV nagrineju is... mokslines puses. turiu pasakyti, kad tikejimas nuo to nesusilpnejo... anaiptol :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 15th, 2009, 11:23 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
O man po mokslinio priėjimo prie ŠvR buvo visiškas tikėjimo žlugimas. Tačiau buvo atstatytas naujai. Nebe tas egzaltuotas paviršutinis tikėjimas, bet gal kiek gilesnis ir su rimtesniu priėjimu.
(žinoma pasidariau visiškas cinikas ties tuo klausimu, taip kad nenustebkite jei kokį žiaurų bajerį laiks nuo laiko užvelsiu. Bet manau kad tai nėra blogai. Kai gali pasišaipyti iš kokio nors dalyko, jis gali augti)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 15th, 2009, 12:04 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
sutinku su insanity. butent kai pradedi i SR ziureti netik is religines-pavirsutines puses (ak, kaip ten viskas graziai ir pamokanciai), bet ir is rimtos mokslines (velgi, galima gincytis, is kurios mokslines puses geriausia ziuret), tada pradedi suprasti ta perduota zinia kitaip. kazkaip viskas igija sodresnes spalvas ir rimtesni konteksta. kai supranti subtilybes, gali ir pajuokauti - juk pats suvoki, kad nesitycioji nei is SR, nei is ji tikinciuju. tiesiog juokas ilgina gyvenima, o geras juokas padaro ji dar ilgesni.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 15th, 2009, 12:16 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Aš nenorėjau pasakyti kad religinis požiūris yra prastesnis ar panašiai. Tik norėjau pabrėžti jog mokslinis nagrinėjimas padeda įsigilinti į kai kurias neaiškias vietas. Pirma tradicija, o tada mokslas ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 15th, 2009, 1:00 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
turbut cia mano klaida: religinis-pavirsutinis turejau omeny egzaltuota pavirsutini tikejima, todel ir rasiau per bruksniuka.

ir vel tenka sutikti su insanity (ne, AS JO NEKOPIJUOJU), kad be tradicijos nagrineti moksliniu poziuriu yra gerokai sudetingiau. gali i tokias lankas nuklysti arba visiskai nesuprasti.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 15th, 2009, 2:09 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Pasakysiu savo nuomonę - įsitikinimą. Šventojo rašto skaitymasbe Šventosios Dvasios pagalbos tai tas pats kaip bandymas užvesti benzininį veriklį tuščiu baku ar pan...

jeigu tikėti kad Šventasis raštas užrašytas žmonių įkvėptų Dievo dvąsios (darau prielaidą kad Šventosios Dievo Dvasios) tai geriausiai jame orentuojasi būtent ji. Ta kurią prisikėlęs Kristus pakildamas pas Tėvą pažadėjo atsiūsti kaip "mokytoją ir guodėją"... Iš praktikos žinau kad geriausia skaityti ir gilintis prašant Šventosios Dvasios supratimo, vedimo ir apreiškimo... Antraip jau paskaičius pirmajį senojo testamento lapą norisi padėti šią knygą toliau nuo savęs... Galima aišku skaityti kaip istorinę knygą, kai kurie skyriai labai įtraukia, daug veiksmo, karų, ir pan bet kai kurie tiesiog migdo ir žudo... bet Dievas ne atsitiktinai taip viską sudėliojo tad reikia skaityti viską ir iš eilės o jau paskui prašyti Šventosios Dvasios suvokimo ir apreiškimo nes kitaip taip gali "prisifilosuofuoti..."

Tiek šiam kartui...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 15th, 2009, 4:33 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Pumba rašė:
Pasakysiu savo nuomonę - įsitikinimą. Šventojo rašto skaitymasbe Šventosios Dvasios pagalbos tai tas pats kaip bandymas užvesti benzininį veriklį tuščiu baku ar pan....

Gerai pasakyta. Jei su Šventąja Dvasia skaitai, tai jau ne skaitai, bet sielą maitini :) tada ir moksliniai komentarai negadina reikalo. Svarbu, kad tie komentarai nebūtų parašyti tų, kurie nepraradę tikėjimo žvilgsnio. Skaityti ŠR TIK kaip istorinį šaltinį? Pardon, yra ir įdomesnių knygų tuomet.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 72 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: