Dabar yra Lapkritis 24th, 2020, 2:49 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 237 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Kitas

Pranešimo tema: Re: nesvarbu pratrūko
StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 1:57 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
O dėl tos provokacijos niekad nesupratau. Čia kaip pavadinti "krikščioniška provokacija" ar labiau tiktų "fariziejus provokuoja Kristų" , šiuo atveju Jo mokinį?
Joks save gerbiantis krikščionis nei pašieps, nei provokuos kito krikščionio, o tas, kuris taip daro yra piktas ir blogiui pasiduodantis bei nenuoširdus. Tokius ir davatkoms vadina po to visuomenė. Labai taikliai konfernecijoje ekumeninėje Kaune apie šeimą (kur buvo susirinkę visi popai, Tamkevičius ir Liuteronų vyskupas) liuteronų vyskupas įvardino, kad dabar krikščionybė apsiriboja ties nuomone, o pašiepti tai jau norma ir pan.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 2:03 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Puku rašė:
nesvarbu rašė:
Įrodyk, jog esi šventesnis!

Gmmm - o jei mirties įrodys? :D
Juk gali taip būti... Juk neatmetama tokia galimybė...
Nesvarbu, netylėk... Ginkis :)
Emanuell rašė:
<...> o nespresk pagal savo sugedimą apie mane<...>

AČIŪ.
Kaip matau, su labai didele meile...

Matai Puku, tau atskirai paaiškinsiu kodėl nesusikalbėsim su NEsvarbu šventumo klausimu.
ROmos katalikų bažnyčia šventumą suvokia kitaip, nei evangelikai ar pats Raštas apibrėžia. RKB šventumas yra žmogaus pastangų vaisius, jo skaistumas ir pan dar šiame gyvenime. Žmogus pats, savo pastangomis gali pasiekti šventumą, kaip, kad padarė daug RKB šventūjų.

Tuo tarpu protestantiškos bažnyčios, o ir Raštas moko priešingai. Jau šitą buvau aptaręs bet dar priminsiu :). Jėzus per PAulių dedikuoja savo laiškus šventiesiems. Nededu kabučių čia, nes ir Rašte nepadėta, o ir pažodžiui siūlau nesuprasti. PAts Dievas per apaštąlą užrašęs - šventiesiems. Tai , jei aš suabejočiau, kad ten užrašė ne Dievas arba, kad jis megalis, tai kas tada būtų? Matai, aš nesileidžiu į bevaises filosofijas apie šventumus, o turiu užrašytus žodžius, taip pat ir tą, kad per Kristaus asmenį tikintysis tapęs šventu Dievo akyse, nors ir nusižengia vis dar.

Tai va, čia skirtingos kiek teologijos, kurios kelia nesusipratimų tarp evangeliškų bažnyčių ir RKB. Ką pasirinkti kiekvieno reikalas. Mano reikalas pasakyti kas tiesa. Tavo lygiai taip pat :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 2:07 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Aij žinai, man dabar tavo šventumas ne galvoj.
Galvoju kokia esu supuvus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 2:11 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Puku rašė:
Aij žinai, man dabar tavo šventumas ne galvoj.
Galvoju kokia esu supuvus.

Kodėl taip sakai?
Ar nori, kad aš irgi susimastyčiau, kad esu supuvęs ar nuoširdžiai taip sakai?
Nes mano įtarumas gali įtarti, kad toks nuolatinis savo supuvimo akcentavimas yra užslėptas aukštinimas. Bent daugelis psichologų įvardintų tai didybės manija :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 2:25 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Pirma, tu pasakei, kad esi šventas.
Antra, kad aš apie tave sprendžiu pagal savo supuvimą.
Trečia, manau mano susimąstymas logiškas.

___
O jei nesikandžiojant.
Man šiandien Sauliaus/Pauliaus diena. Nežinau, kas aš labiau Saulius ar labiau Paulius.
Kartais atrodau sau kaip Saulius, tik Damaską prajojęs jau...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 3:48 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Emanuell rašė:
ROmos katalikų bažnyčia šventumą suvokia kitaip, nei evangelikai ar pats Raštas apibrėžia. RKB šventumas yra žmogaus pastangų vaisius, jo skaistumas ir pan dar šiame gyvenime. Žmogus pats, savo pastangomis gali pasiekti šventumą, kaip, kad padarė daug RKB šventūjų.

Absoliuti netiesa ir šmeižtas :). Prašau įkelti bent vieną citatą iš bent vieno RKB dokumento, katekizmo ar pan.

RKB teigia, kad žmogų šventina tik Dievas (norite milijono citatų iš RKB dokumentų? ;)), tačiau žmogus nėra pasyvus priėmėjas, bet aktyvus malonės bendradarbis. O juk tą patį sako ir apaštalas Paulius. Labai dažnai jis ragina pasistengti, elgtis pagal Dvasią ir pan.

Tad ko gero net sutikčiau su nesvarbu papykimu :lol: Beje, o kurioj temoj čia razborkės užvirė?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 4:14 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Razborkės iš temos "Ar sunku turtingam į Divo karystę patekt..." .Načia KAzimieras prie turtingų ir dar šventų pavyzdžių.
Paskui bandyta įrodyt, kad nė kiek anas ne šventas.
Taigi gautas toks pasipiktinęs nesvarbu atsakas...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 4:20 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
Silverblade rašė:
Emanuell rašė:

Absoliuti netiesa ir šmeižtas :). Prašau įkelti bent vieną citatą iš bent vieno RKB dokumento, katekizmo ar pan.

RKB teigia, kad žmogų šventina tik Dievas (norite milijono citatų iš RKB dokumentų? ;)), tačiau žmogus nėra pasyvus priėmėjas, bet aktyvus malonės bendradarbis. O juk tą patį sako ir apaštalas Paulius. Labai dažnai jis ragina pasistengti, elgtis pagal Dvasią ir pan.

Tad ko gero net sutikčiau su nesvarbu papykimu :lol: Beje, o kurioj temoj čia razborkės užvirė?

Silver, šiuo atveju negali sutikti su nesvarbu, kaip ir daugelis, nes neišlaikote šališkumo.
O aš nieko nešmeižiu, o kalbu tik tai ką teigia dauguma katalikų tikinčiųjų. O jie būtent ir supranta šventumą kaip savo pastangų vaisių, tiesiog per sunku patikėti, kad žmogus jau yra šventas Dievo akyse.
Tada gal man paaiškinsi šventųjų kultą? Kodėl vieni šventi jau šiame gyvenime, kiti ne, nors visi jau turi malones ir jomis apdovanoti yra.
Matau tik vieną dalyką, RKB žodžių prieštaravimą vienas kitam, nebent įrodysi man kitaip esant.
P.s KAtekizmas man neturi absoliučiai jokios reikšmės ir įtakos. Nei RKB katekizmas, nei Liuterio katekizmas, nei dar kieno. KAtekizmas nėra iš Dievo, o tik Dievo interpretacija - menkesnis argumentas už Dievo Žodį.

P.s Dievas labai aiškiai Biblijoje pasakęs, kad jis vienas ŠVENTAS tėra šiame pasaulyje.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 4:54 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Na gal tau ir ne autoritetas katekizmas, bet jei nori žinoti kaip iš tiesų tiki bažnyčia, o ne paskiras narys, tada vertėtų atkreipti į katekizmą dėmesį. Juk tai vis tik dokumentas apibrėžiantis tikėjimą.

Ir nesuprantu tavęs, čia teigi kad žmogus gali būti šventas ir šiame gyvenime, o po to sakai kad tik Dievas šventas. Apsispręsk gi pagaliau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 5:12 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Emanuell rašė:
Silverblade rašė:
Emanuell rašė:

Silver, šiuo atveju negali sutikti su nesvarbu, kaip ir daugelis, nes neišlaikote šališkumo.
O aš nieko nešmeižiu, o kalbu tik tai ką teigia dauguma katalikų tikinčiųjų. O jie būtent ir supranta šventumą kaip savo pastangų vaisių, tiesiog per sunku patikėti, kad žmogus jau yra šventas Dievo akyse.

Tai tik pasako, kad ne visi žmonės stengiasi suprasti. Maža kas ką mano. Jei norime žinoti, ko iš tikrųjų moko RKB, reikia ne tetų klausti, bet RKB katekizmą pavartyti. Ten ir pamatysime, kaip RKB aiškina tikėjimo tiesas ir Bibliją.

Beje, mano pažįstamų "daugelis katalikų" netiki, kad jei išganomi vien savo pastangomis.

Cituoti:
Tada gal man paaiškinsi šventųjų kultą? Kodėl vieni šventi jau šiame gyvenime, kiti ne, nors visi jau turi malones ir jomis apdovanoti yra.

Nei viename iš mūsų Kristaus gyvastis (Kristaus dieviški "DNR") neišsiskleidžia, jei patys nepadarome jai vietos kovodami "iki kraujo" (kaip sako Paulius) su nuodėme. Tik tie iš mūsų, kurie kovojame su nuodėme tikria didvyriškai, jau šioje žemėje tampa tikrai panašūs į Kristų. Kiti yra tik Kristaus "dieviškosios prigimties" nešiotojai, bet ne rodytojai. Gražu ir teisinga atiduoti pagarbą didvyriškiems Kristaus sekėjams.

Cituoti:
Matau tik vieną dalyką, RKB žodžių prieštaravimą vienas kitam, nebent įrodysi man kitaip esant.

Ar matai mano žodžiuose prieštaravimą? Kokį konkrečiai? ;)

Cituoti:
P.s KAtekizmas man neturi absoliučiai jokios reikšmės ir įtakos. Nei RKB katekizmas, nei Liuterio katekizmas, nei dar kieno. KAtekizmas nėra iš Dievo, o tik Dievo interpretacija - menkesnis argumentas už Dievo Žodį.

Visiškai sutinku. Nesakau, kad turi katekizmu tikėti. Sakau, kad turi su juo bent kiek susipažinti, jei nori sakyti, jog "RKB" moko neteisingų dalykų.

Cituoti:
P.s Dievas labai aiškiai Biblijoje pasakęs, kad jis vienas ŠVENTAS tėra šiame pasaulyje.

Tiesa.

O mes šventi tik tiek, kiek leidžiame Vieninteliam Šventajam mus pa-šventinti. Dievo šventumas - užkrečiamas.

Raštas mus vadina šventaisiais, dievais ir dieviškosios prigimties dalininkais per Kristų.

RKB sako, jog "šventu" vadintis neužtenka, reikia tikrai leisti Dievo šventumui persmelkti visą asmens gyvenimą.

neužtenka vadintis "džentelmenu", reikia elgtis džentelmeniškai. Yra tikri ir netikri džentelmenai. Gali būti tikri ir nelabai tikri "šventieji" ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 7:41 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
nesvarbu rašė:
A girdž, bachūras, tu žiūrėk ant ko batoną trupini! Paveikslėlis
Kazimieras yra šventas ir taškas. Manai esąs šventesnis už Kazimierą, Lietuvos globėją? Manai anam Dievas neatleido to, ką ir tau atleidžia? Įrodyk, jog esi šventesnis! Paremk (argumentuok) savo žodžius ir daryk tai moksliškai, nurodydamas šaltinius, cituodamas normalei, kaip priimtina citatoms o ne laisvai perfrazuok, o po to tipo tai ne tavo žodžiai o kažkurio tais ten žmogaus. Jeigu ką nors juodini (o ypač Lietuvos globėją, šventąjį Kazimierą), daryk tai profesionaliai su konkrečiom citatom ir tvirtu užnugariu. Suauk vieną kartą.
O daba marš atgailauti į savo celę! Paveikslėlis

Gerai, kad ilgi postai - tingisi skaityti... Tačiau jau pradiniai žodžiai nepatiko... Na, bet trąšos galingos:

Paveikslėlis

Pasižiūrėkite, ar nuo tokių žodžių burna nesmirda...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 8:35 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Gerai mostelėta

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2011, 11:01 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Cituoti:
Sk 16,3 Jie susirinkę kalbėjo prieš Mozę ir Aaroną: 'Gana judviem; visi izraelitai yra šventi ir Viešpats yra tarp jų. Kodėl judu keliatės aukščiau Viešpaties tautos?'

Sk 16,4 Tai išgirdęs, Mozė puolė ant žemės
Sk 16,5 ir kalbėjo Korei ir su juo esantiems: 'Rytoj Viešpats parodys, kas yra šventas ir kas yra Jo. Tiems, kuriuos Jis išsirinko, Jis leis prisiartinti prie Jo.

stai apie ka kalba Emanuelis ; sventas- tai atskirtas pasirinktas Dievo sau; tai gali buti vieta kur Jis pvz. zeme, palapine,Jo ipedinis, vaikas, tauta ...
geras tam pavyzdys rase : tevas - baltas ir jo vaiko rase irgi - baltas, nes tevas toks ir tai nepriklauso nuo vaiko nuopelnu, noru ir pan. ; siuo atveju sventas nereiskia =geras, dvasiskai paugejes , isisaknijes meileje bei geryje...
sis "sventas" nenuneigia niekiek sventejimo - panasejimo i Viespati butinybes..
........
beje kaip suprantat Viespats yra sventas? kas yra tas Jo sventumas ?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 26th, 2011, 2:16 am 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
insanity rašė:
Na gal tau ir ne autoritetas katekizmas, bet jei nori žinoti kaip iš tiesų tiki bažnyčia, o ne paskiras narys, tada vertėtų atkreipti į katekizmą dėmesį. Juk tai vis tik dokumentas apibrėžiantis tikėjimą.

Ir nesuprantu tavęs, čia teigi kad žmogus gali būti šventas ir šiame gyvenime, o po to sakai kad tik Dievas šventas. Apsispręsk gi pagaliau :)

Insanity, čia ir gaunasi silogizmas. PAs Dievą deja tokių daug, jei vertinti kūniškai ar vien protu ir logika. Antai teologai priskaičiuoja Biblijoje per 30.000 tūkstančių prieštaravimų, tą tu žinai, tik nesuprantu kodėl, nesupyk už išsireiškimą, vaidini, kad nesupranti ką pasakiau....arba nenori suprasti.
Mano mintys viena kitai neprieštarauja, tiesiog vertini jas netinkamai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 26th, 2011, 2:23 am 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Atsijungęs
majesty rašė:
Cituoti:
Sk 16,3 Jie susirinkę kalbėjo prieš Mozę ir Aaroną: 'Gana judviem; visi izraelitai yra šventi ir Viešpats yra tarp jų. Kodėl judu keliatės aukščiau Viešpaties tautos?'

Sk 16,4 Tai išgirdęs, Mozė puolė ant žemės
Sk 16,5 ir kalbėjo Korei ir su juo esantiems: 'Rytoj Viešpats parodys, kas yra šventas ir kas yra Jo. Tiems, kuriuos Jis išsirinko, Jis leis prisiartinti prie Jo.

stai apie ka kalba Emanuelis ; sventas- tai atskirtas pasirinktas Dievo sau; tai gali buti vieta kur Jis pvz. zeme, palapine,Jo ipedinis, vaikas, tauta ...
geras tam pavyzdys rase : tevas - baltas ir jo vaiko rase irgi - baltas, nes tevas toks ir tai nepriklauso nuo vaiko nuopelnu, noru ir pan. ; siuo atveju sventas nereiskia =geras, dvasiskai paugejes , isisaknijes meileje bei geryje...
sis "sventas" nenuneigia niekiek sventejimo - panasejimo i Viespati butinybes..
........
beje kaip suprantat Viespats yra sventas? kas yra tas Jo sventumas ?

Majesty, tu kalbi apie procesą, supranti šitą? Suprask, kad mano žodžius neteisingai interpretuoji, nes as mintyje turėjau ne procesą, o faktą. Šventėjimas ir ėjimas šventumo yra viena ir tai atitinka tai ką tu pasakei, ir aš tau pritariu šimtu procentu :)

Bet tu neatskyrei šventumo jau esamo, kuris jau yra faktas. Aiškinu tūkstantąjį kartą. PER KRISTAUS ASMENĮ, KRISTAUS MIRTĮ, JO AUKĄ IR PRISIKĖLIMĄ, PER TIKĖJIMĄ KRISTUMI DIEVO AKYSE KIEKVIENAS TIKINTIS KRISTŲ YRA JAU ŠVENTAS, supranti šitą? Todėl, jei kas tiki Kristų jau yra šventas, Dievo akyse išteisintas, be dėmės, supranti? Gi parašyta Rašte, nu negi jūs vieną skaitot, o kitą pamirštat.
O šventėjimas kaip žmogaus pastangos, atsiskyrimas nuo pasaulio jame būnant ir t.t - tai šventėjimo dalis.

Nu žodžiu, kam bus duota, tas supras.
P.s 676, kodėl man nepadedi, kai mane puola? :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 237 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: