Dabar yra Lapkritis 13th, 2019, 7:11 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 301 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Kitas

Kaip stipriai tikite Dievu ?
Apklausa baigėsi Rugsėjis 15th, 2012, 11:52 pm
1. Nedvejoju Dievo egzistavimu, ŽINAU, kad Dievas egzistuoja. 0%  0%  [ 0 ]
2. Negaliu būti visiškai tikras(-a), tačiau stipriai tikiu, jog Dievas egzistuoja. 0%  0%  [ 0 ]
3. Nesu tikras(-a), kad Dievas egzistuoja, bet esu linkęs(-usi) juo tikėti. 0%  0%  [ 0 ]
4. Manau Dievo egzistavimas ar neegzistavimas yra tiek pat tikėtinas. 0%  0%  [ 0 ]
5. Nesu tikras(-a), kad Dievas egzistuoja, bet esu linkęs būti skeptišku(-a). 0%  0%  [ 0 ]
6. Negaliu būti visiškai tikras(-a), tačiau manau jog Dievo egzistavimas yra ypač mažai tikėtinas. 0%  0%  [ 0 ]
7. Esu 100% užtikrintas, kad dievas neegzistuoja. 0%  0%  [ 0 ]
Viso balsų : 0

Pranešimo tema: Ar dievas egzistuoja? Koks Jis?
StandartinėParašytas: Rugpjūtis 16th, 2012, 11:52 pm 
Karys
Vartotojo avataras
Karys
Atsijungęs
Sveiki,

Greičiausiai nemaža dalis forumiečių tiki jog dievas egzistuoja, aš netikiu jog dievas egzistuoja.Kviečiu prisijungti prie diskusijos, kuri pusė arčiau tiesos.

Pradėkime priežastimis kodėl manote, jog dievas egzistuoja.

Administracija pranešė, jog balsavimai forume neveikia, bet palieku balsavimą šiaip įsivertinti kurioje vietoje esate, jei ne paslaptis, galite parašyti žinutėje ir nubalsuoti viešai.

Paskutinį kartą redagavo Žuvis Rugpjūtis 17th, 2012, 3:03 pm. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Ar dievas egzistuoja ?
StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 12:40 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
sveikas ar sveika ... rybka ..;]
nagi , o kodėl netiki ?
.....
vieneto nesiekiu ...o norėč...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 1:02 am 
Karys
Vartotojo avataras
Karys
Atsijungęs
majesty rašė:
sveikas ar sveika ... rybka ..;]
nagi , o kodėl netiki ?
.....
vieneto nesiekiu ...o norėč...

Netikiu dievais, todėl jog nesu supažindintas su įrodymais, jog tokių[dievo, dievų] yra.Taip pat kaip netikiu jog egzistuoja elfai, drakonai, kentraurai ir panašūs dėl tos pačios priežasties.

Dabar aš paklausiu.Kodėl turėčiau tikėti ? : )

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 1:16 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
kodėl
pradžiai, pvz. o kaip jei todėl , kad kiekvienas daiktas turi savo šeimininką ...?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 1:41 am 
Karys
Vartotojo avataras
Karys
Atsijungęs
majesty rašė:
kodėl
pradžiai, pvz. o kaip jei todėl , kad kiekvienas daiktas turi savo šeimininką ...?

Nesikuklink, skelk tiesiai šviesiai.Dievas egzistuoja, nes visatos kilmė nėra pilnai žinoma.Šituo eisim ?

Priklauso kaip apibūdinsi šeimininką.Jei tiesiog teisine kalba nuosavybės turėtoją tada nesutinku.Niekas neskambina į policiją skųsdamasis, kad kažkas kvėpuoja jo oru miesto parke.Greičiausiai todėl, kad miesto oras parke nėra niekieno nuosavybė.Žinoma žmonės gali susitarti kokį oro mokestį jei bus kas tai reguliuos ir fiksuos pažeidimus.Bet esmė, kad nuosavybė yra tiesiog susitarimo ar užgrobimo reikalas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 3:34 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
At sakysiu paprastai - tvirtai tikiu jog yra "geroji" ir "baltoji" antgamtinė pusė, kartais abejoju dėl jos formos ir mano santykio su ja.
KOdėl?
Nes gerai pažįstu "juodąją" ir "blogąją" antgamtinę pusę. Jei nėra tos kitos - tai... (nesikeiksiu).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 6:56 am 
Demonų tramdytojas
Vartotojo avataras
Demonų tramdytojas
Atsijungęs
Pirmas balsas. Neina balsuoti, kodėl :?:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 10:28 am 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Na, aš už pirmą variantą.

Bet tai tik pradžia.
Pagal A. Trimako knygą "Tikint Bręsti.", įtikėjimas kad egzistuoja Dievas yra tik tikėjimo pusiaukelė.
Toliau eina klausimas "koks yra Dievas" ir "koks mano santykis su Dievu" bei "koks žmogaus gyvenimo tikslas ir prasmė".

Antra vertus, jei nuspręsime kad Dievas neegzistuoja, Jis dėl to nenustos egzistuoti, kaip ir hipotetiniame variante, kuriame Dievas neegzistuotų, ir kažkas nuspręstų jog Jis egzistuoja, dėl to Jis nepradėtų egzistuoti.

Todėl be jokio streso galime tęsti diskusiją.

Priežastis dėl ko manau kad Dievas egzistuoja, man labai asmeniška. Tiesiog iš tikėjimo gaunu tai, ko neįsivaizduočiau esant manyje pačiame ar kituose žmonėse.

Lygindamas gyvenimą prieš įtikėjimą ir po jo, galėčiau įvardyti patiriamą džiaugsmą, didesnį proto skaidrumą, tvirtesnį charakterį, atsisakant kai kurių blogų įpročių, geresnius santykius su artimais žmonėmis. Be to pastebėjau kad buvo išklausyta nemažai mano maldų. Kiekvienas atskiras atvejis gali būti pavadintas atsitiktinumu, bet viską sudėjus kartu nebeatrodo kaip atsitiktinumai.

Pateiktoje skalėje yra išvardyti įvairūs abejonių lygiai. Negaliu sakyti kad ir manęs neapninka panašios abejonės + abejonė, ar aš kaip žmogus po mirties išnyksiu, ar kaip rašoma šventraščiuose turėsiu amžinąjį gyvenimą. Todėl stengiuosi gyventi ir džiaugtis (kiek išeina) šia diena.

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 12:14 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Žuvis rašė:
majesty rašė:
Nesikuklink, skelk tiesiai šviesiai.Dievas egzistuoja, nes visatos kilmė nėra pilnai žinoma.Šituo eisim ?

ai nea šitaip tikrai neisim ;]

Cituoti:
Priklauso kaip apibūdinsi šeimininką.Jei tiesiog teisine kalba nuosavybės turėtoją tada nesutinku.Niekas neskambina į policiją skųsdamasis, kad kažkas kvėpuoja jo oru miesto parke.Greičiausiai todėl, kad miesto oras parke nėra niekieno nuosavybė.Žinoma žmonės gali susitarti kokį oro mokestį jei bus kas tai reguliuos ir fiksuos pažeidimus.Bet esmė, kad nuosavybė yra tiesiog susitarimo ar užgrobimo reikalas.
[/quote]
na taip ..šitas argumentas ir man silpnokas, nors gal gerai nesu į tai įsigilinus ...
kaip priežastingumas?
....
kam pats tokią temą užvedei?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 1:24 pm 
Karys
Vartotojo avataras
Karys
Atsijungęs
Puku rašė:
At sakysiu paprastai - tvirtai tikiu jog yra "geroji" ir "baltoji" antgamtinė pusė, kartais abejoju dėl jos formos ir mano santykio su ja.
KOdėl?
Nes gerai pažįstu "juodąją" ir "blogąją" antgamtinę pusę. Jei nėra tos kitos - tai... (nesikeiksiu).

Manai suprantu ką turi galvoje juodąją ir blogąją antgamtinę pusę ? : ) Nėra baltosios gerosios ar melsvos vidutiniosios ?

Struggle rašė:
Pirmas balsas. Neina balsuoti, kodėl :?:

Nežinau man irgi neišėjo, kažkas gal negerai su forumu.Stipriai su pirmu ką ? Nepasakysi kaip žinai, kad dievas yra ? nes aš irgi noriu sužinoti ;D

kukulis rašė:
Na, aš už pirmą variantą.

Hoho irgi stipriai, tas pats klausimas tau kaip Struggle

Cituoti:
Lygindamas gyvenimą prieš įtikėjimą ir po jo, galėčiau įvardyti patiriamą džiaugsmą, didesnį proto skaidrumą, tvirtesnį charakterį, atsisakant kai kurių blogų įpročių, geresnius santykius su artimais žmonėmis. Be to pastebėjau kad buvo išklausyta nemažai mano maldų. Kiekvienas atskiras atvejis gali būti pavadintas atsitiktinumu, bet viską sudėjus kartu nebeatrodo kaip atsitiktinumai.

Džiaugiuosi už tave, tačiau tikėjimas nelygu realybei.Tai jog tu tiki kažkuo, nepadaro tuo tiesa, ir jei netiki kažkuo kas yra tiesa, tai nepadaro to netiesa kaip pats minėjai.Žmonės tiki krūva išgalvotų dalykų ir kai kurie jaučiasi nuo to geriau.Dėl maldų išklausymo esu tikras, kad taip pat gerai būtų išklausytos jei melstumeisi pieno buteliui ;D Malda "veiks" tik tais atvejais, kai dalykas kurio tu meldi ir taip stipriai tikėtinas.Maždaug jei aš melsčiau, jog rytoj valgysiu vakarienės, greičiausiai ją ar taip ar taip valgysiu.Jei melsiu laimės tarkim, kaip pastebėjau daug žmonių meldžia abstrakčių dalykų.Žmogaus gyvenimas pastoviai pulsuoja tarp laimės ir nelaimės, visada vieną pakeičia kita, ir net jei aš dabar jaučiuosi gerai, ateis laikas kai jausiuosi blogai greičiausiai melsiu to ar ne ir vice versa.

Turi kokią priežastį tikėjimui racionalią, ne todėl, kad nuo tikėjimo jautiesi geriau ?

majesty rašė:
ai nea šitaip tikrai neisim ;]

Ok, žiūrim tada kur eisim : )

majesty rašė:
na taip ..šitas argumentas ir man silpnokas, nors gal gerai nesu į tai įsigilinus ...
kaip priežastingumas?

Su priežastingumu žinok irgi nieko gero nesigauna.Jei sakom, kad visi dalykai turi priežastį, tada prieinam jog visatos priežastis dievas, bet tada reikia daryti išimtį savo padarytai taisyklei ir sakyti, kad dievui priežastingumas negalioja.Nelabai išeina taisykles daryti, jei tuoj pasiruošę esam jas laužyti.

majesty rašė:
kam pats tokią temą užvedei?

Noriu šiek tiek įvairovės, pažiūrėti kaip mąsto kiti, kurie šiuo atveju dauguma nesutinka su manimi, ir kodėl taip mąsto.Pagrinde kodėl, ir kaip prieina tokių išvadų, nematau jog būtų realių priežasčių tikėti dievu, bet vis tiek tiek daug žmonių tiki.Manau dialogas į naudą suprasti vieni kitus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 2:22 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Žuvis rašė:
Turi kokią priežastį tikėjimui racionalią, ne todėl, kad nuo tikėjimo jautiesi geriau ?

Visų pirma tam kad tikėtum arba netikėtum į Dievą, reikia suprasti į kokį Dievą tu tiki. Jeigu tu tiki į dievą, kuris kyla kaip sudėtingas materijos darinys, tuomet jo įrodymų ieškai materialiame pasaulyje, ir jeigu toks dievas būtų, tai jį čia turėtum ir surasti. Neradęs tu sakai: "dievo nėra".

Pagal krikščioniškąją sampratą, Dievas nekyla iš gamtos, tačiau visa materiali visata kyla iš Dievo. Dievas yra antgamtinė (nesantis gamtoje, o virš "ant" gamtos ;) ) būtybė, o ir visas dvasinis pasaulis yra antgamtinis.

Klausimas, kaip mes, materialios būtybės galime suvokti Dievą, kuris yra antgamtinis? Atsakymas sekantis: mes nesame vien materialiosios būtybės, tačiau ir tokios kurios turime antgamtinę dalį, kurią vadiname dvasia, siela ( dėl terminų šiame forume buvo irgi diskusijos bet iki galo taip ir neišsiaiškinom, kaip reiktų vadinti ;) ).

Ką duoda ši antgamtinė žmogaus dalis? Atsakymas maždaug toks: prasmės troškimą, tiesos paieškos troškimą, pasiaukojančią meilę.
Estetinį pojūtį, empatiją turi ne vien žmogus, todėl šiame forume priimta nuomonė kad ir gyvūnai turi sielas, tuo tarpu prasmės troškimas, tiesos troškimas ir pasiaukojanti meilė priskiriama vien žmogui, todėl laikoma, kad žmogus turi "sudvasintą sielą".

Norėčiau apsistoti ties tiesos troškimu. Jeigu priimsime šiuolaikinės masinės kultūros reliatyvistinį požiūrį: "tiesos nėra ir ji yra reliatyvi", tai prieisime prie to, kad kiekvienas turi savo tiesą. Tokiu būdu net ir tai, ką kiti laiko klaidinga, arba aš išsigalvoju, taip pat galiu pats sau laikyti tiesa. Priklausomai nuo žmogaus charakterio, jis gal norės įtikinti kitus savąja "tiesa". Kas šiuo atveju laimės? Laimės tas, kuris yra stipriausias ir privers kitus priimti šią "tiesą". Bet kokia diskusija, ieškant tiesos, bet su reliatyvistine pasaulėžiūra, neturi absoliučiai jokios prasmės.

Tačiau tu atėjai į šį forumą ir kelis kartus paminėjai "o jei tai nėra tikroji tiesa". T.y. pas tave yra troškimas pažinti tikrąją tiesą.

Iš esmės diskusija tarp žmonių yra įmanoma tik tuo atveju, jeigu abu pripažįsta, egzistuojant absoliučią Tiesą, bet abu taip pat pripažįsta, kad ta Tiesa yra tokia begalinė, kad nei vienas iš mūsų negalime jos pilnai pažinti ir abu klystame. Tokiu būdu žmonės diskutuoja, norėdami surasti tikrąją Tiesą; ir net manydamas kad kitas klysta, aš vis vien jo išklausau, nes gali būti, kad išgirsiu bent dalelytę tikros Tiesos, kurios neturiu savojoje Tiesos sampratoje.

Dar dėl jėgos panaudojimo įrodinėjant savo "tiesą". Mūsų, krikščionių, viešpats Jėzus Kristus, parodė tikrąją Tiesą nenaudodamas jėgos, tačiau per absoliutų bejėgiškumą - mirdamas ant kryžiaus.

Vienu žodžiu, mano nuomone, noras žmogui rasti tiesą yra vienas iš ramsčių, remiančių įrodymą, kad egzistuoja Dievas.

Kiti argumentai yra prasmės ieškojimas, nepasitenkinimas pasiektais tikslais ( begalybės troškimas ), pasiaukojanti meilė. O taip pat ir estetinis suvokimas bei empatija užima ne paskutinę vietą. Galima visus po truputį užkabinti, bet čia reiktų ir kitų forumiečių pagalbos :)

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 2:45 pm 
Karys
Vartotojo avataras
Karys
Atsijungęs
Cituoti:
Tačiau tu atėjai į šį forumą ir kelis kartus paminėjai "o jei tai nėra tikroji tiesa". T.y. pas tave yra troškimas pažinti tikrąją tiesą.

Taip, mane domina ar dalykai kurie manau jog yra tiesa iš tiesų yra tokie.Netikiu kažkuo vien todėl, kad norėčiau, kad taip būtų ar kad man tai sukelia geras emocijas.Nei geros emocijos, nei noras, kad tai būtų tiesa nepadaro tuo tiesa ir atvirkščiai.

Cituoti:
Iš esmės diskusija tarp žmonių yra įmanoma tik tuo atveju, jeigu abu pripažįsta, egzistuojant absoliučią Tiesą, bet abu taip pat pripažįsta, kad ta Tiesa yra tokia begalinė, kad nei vienas iš mūsų negalime jos pilnai pažinti ir abu klystame.

Priklauso ką turi galvoje absoliučią tiesą.Jei tarkim faktas, jog žemės planeta yra sferoidas yra absoliuti tiesa, ar kad mano akys mėlynos yra absoliuti tiesa, tada taip.Tiesa yra begalinė ? kaip šitą suprasti.Žemės planeta sferoidas, paleisk palydovą, pažiūrėk nuotraukas matosi - sferoidas.Kur begalybė ar abiejų klydimas.

Cituoti:
Vienu žodžiu, mano nuomone, noras žmogui rasti tiesą yra vienas iš ramsčių, remiančių įrodymą, kad egzistuoja Dievas.

Žmogus stengiasi rasti tiesą > egzistuoja sąmoningas asmuo sukūręs visatą, kuriam rūpi žmonių gyvenimai, jis klausosi jų norų ir jiems padeda.

Nematau žinok jungties tarp teiginių.Aš galėčiau sakyti dangus mėlynas todėl, krepšinio kamuolys apvalus.Nepaisant to ar krepšinio kamuolys apvalus ar ne, tai jog dangus mėlynas neturi nieko bendro ir niekaip neįrodo kamuoliuo apvalumo ar kvadratumo.

Argumentavimo klaida vadinasi non sequitur.Siūlau pasidomėti.

Taigi, tai jog žmogus nori pažinti tiesą, ar nori žaisti krepšinį niekaip neįrodo dievo egzistavimo, manau ir tavo kolegos sutiks.Kas įrodo ?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 3:07 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
kas gali įrodyti ...
gal pati meilė?.....ką jau ir kukulis rašė
na ir pats Dievas savo antgamtiška jėga ? pvz. amputuoto žmogaus pasveikimas?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 3:20 pm 
Hero of 777
Vartotojo avataras
Hero of 777
Atsijungęs
Cituoti:
Žmogus stengiasi rasti tiesą > egzistuoja sąmoningas asmuo sukūręs visatą, kuriam rūpi žmonių gyvenimai, jis klausosi jų norų ir jiems padeda.

Nematau žinok jungties tarp teiginių.Aš galėčiau sakyti dangus mėlynas todėl, krepšinio kamuolys apvalus.Nepaisant to ar krepšinio kamuolys apvalus ar ne, tai jog dangus mėlynas neturi nieko bendro ir niekaip neįrodo kamuoliuo apvalumo ar kvadratumo.

Argumentavimo klaida vadinasi non sequitur.Siūlau pasidomėti.

Taigi, tai jog žmogus nori pažinti tiesą, ar nori žaisti krepšinį niekaip neįrodo dievo egzistavimo, manau ir tavo kolegos sutiks.Kas įrodo ?

Tai palauk, čia tik pirmas žingsnis. Klausimas dėl tiesos ieškojimo, nepasako nei koks yra Dievas nei koks jo santykis su žmogumi. Klausimas dėl tiesos ieškojimo tik užkabina klausimą apie Absoliutą, bei apie žmogaus dvasinę prigimtį.

Jeigu tu į Dievą įtiki tik todėl kad pasakiau, kad Dievas yra toks ir toks, tuomet tai nėra tikras tikėjimas. A.Trimakas savo knygoje šį tikėjimą vadina, "tradiciniu". Ta prasme, toks tikėjimas nekyla iš žmogaus vidaus, o žmogus jį priima tik dėl to, kad prisitaikyti prie aplinkos, visuomenės ir jos tradicijų.

Tikras, asmeninis tikėjimas, turi būti "nuo - iki" be jokių juodų skylių; aišku, čia tik idealiu atveju taip būna :D, o realybėje visad būna neaiškumų, bet tai ir vadinasi tikėjimu, o ne žinojimu. Aš asmeniškai pasirinkau tikėjimą į Dievą, nes pamačiau kad kiti pasaulėžiūros variantai man pasirodė mažiau teisingi ir prasmingi.

Tas vidinis tikėjimas "nuo - iki" yra sudarytas iš pakopų arba laiptelių. Kalbėjimas apie Absoliutą ir žmogaus dvasią yra pirmasis laiptelis. Tačiau pirmasis laiptelis yra absoliučiai būtinas, nes jei žmogus neigia egzistuojant kažką ko jis nemato ir negali suvokti, tai jis ir negali tikėti. Visai nereiškia, kad egzistuojant Absoliutui ir dvasiniam pasauliui, Dievas būtinai bus kaip tu aprašei "egzistuoja sąmoningas asmuo sukūręs visatą, kuriam rūpi žmonių gyvenimai, jis klausosi jų norų ir jiems padeda". Šios aprašytos Dievo savybės išaiškėja tik toliau nagrinėjant būties klausimus, tačiau tam vis vien reikia užlipti ant pirmojo laiptelio.

Pasitikiu tavimi!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Rugpjūtis 17th, 2012, 3:30 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Visiškai pritariu kukuliui. :)

Beje, šia tema jau diskutuota labai daug kartų:

viewtopic.php?f=43&t=2524

viewtopic.php?f=43&t=585&start=0

viewtopic.php?f=45&t=2645&start=0

Ir daug kur kitur. Manau nieko naujo nepasakysime ;)

Visgi pamėginkime dar kartą:

Pirmiausia - apie ką kalbame?

"Dievas" - visų dalykų pagrindas ir pirmoji priežastis. Tartum instaliacinės programos kūrėjas, pirmasis absoliutus intelektas. Teologai aiškiai sako, kad "Dievo" žmogiškais žodžiais išsakyti neįmanoma, nes mūsų pasaulio patirtis labai ribota (sakykime, keturdimensinė). Tuo tarpu "Dievo" tikrovė aprėpia visas įmanomas dimensijas. Kiek jų? Milijardai?

Todėl apie Dievą kalbame ribotais žmogiškais palyginimais. Tai nedaro "Dievo" mažiau esančiu. Tai tik rodo, kad "Dievo" neįmanoma paaiškinti žmogiškomis priemonėmis.

Žuvie, ar sutinki su tokio požiūrio logika? :)

Kitas svarbus teiginys:

Klausiame: koks visatos tikslas? Kokia visatos priežastis? Kodėl yra kažkas, o ne "niekas"? Kodėl egzistuoja "fine tuning of the Universe"? Kodėl visa atrodo neapsakomai gerai suderinta? Sąlygos egzistuoti sudėtingoms gyvybės formoms šioje planetoje (o gal ir kitose?) tokios subtilios, trapios, preciziškos, kad neįmanoma neįžvelgti čia intelekto veiklos. Matematinis visatos apskaičiuojamumas verčia mus manyti, kad visatos dėsniai suręsti pagal kažkokią tvarką.

Ateizmo paaiškinimai (visa atsirado atsitiktinai ir chaotiškai) visiškai neįtikina. Jis prieštarauja a) logikai, b) estetinei pajautai, c) nuojautai ir moraliniam jausmui.

Teizmo paaiškinimas (visą egzistuoja, nes yra sumanyta pirmojo programuotojo) - daug įtikinamesnis. Jis dera su logika, estetine pajauta, nuojauta ir moraliniu jausmu.

Ateistas tikinčiajam atrodo kaip "didesnis tikintysis", neracionalus ir nelogiškas.

Tikintysis ateistui taip pat atrodo kaip neracionalus, nes ateistas dažniausiai yra ir materialistas. Kaip Dawkinsas sakė: visatos tikslo klausimas apskritai yra not valid question" :lol: Na, taip ir atsijojam - valid tampa tik tai , kas pasiduoda 5 juslėm? Pagal tokią logiką, be abejo, jokių virš-materialių priežasčių neįmanoma "įrodyti". Neįmanoma net įrodyti, kad "mamą reikia gerbti, žmoną mylėti, žmogus turi teises ir orumą" ir pan :P

Aišku, abu tuir savo srities abejones :) Jei tai pripažįsta, visai neblogai susikalba :)

Žuvis rašė:
kukulis rašė:

O kukulis nieko ir nesakė apie norų pildymą... Tiesos troškimas terodo, jog objektyvi tiesa egzistuoja (greičiausiai egzistuoja ir "aukščiausias intelektas", aprėpiantis visų dalykų tiesą).

Panašiai maisto alkis rodo, kad egzistuoja maistas, seksualinis potraukis rodo, kad egzistuoja tą potraukį patenkinantis objektas, žinių troškimas rodo, kad galima kažką sužinoti > laimės troškimas rodo, kad yra laimę teikiantys dalykai, meilės troškimas rodo, kad egzistuoja meilės patenkinimas, tiesos troškimas - kad egzistuoja tiesa.

Alkio tikslas - pasisotinimas :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 301 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: