Dabar yra Spalis 26th, 2020, 6:30 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 252 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Kitas


 Pranešimo tema: Ar metalas tinka krikščionims
StandartinėParašytas: Rugsėjis 17th, 2009, 10:49 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Užsiregistravo: Rugsėjis 12th, 2009, 9:46 am
Pranešimai: 526
Miestas: KAVNO
Atsijungęs
nesenei teko girdetiviena kunig, kuris teigia kad metalas visas yra setono muzika, nes provokuoja egresija, taip pat i krikscioniska metala yra ziurima atsargiai kaip manot ar krikscioniski metalistai tarnauja setonui? :D


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 17th, 2009, 11:36 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Užsiregistravo: Rugpjūtis 14th, 2009, 12:18 am
Pranešimai: 7524
Miestas: K Pax
Atsijungęs
Va siūlau paskaityti šį straipsnelį. Manau labai teisingai žmogus mąsto:

Tomas Viluckas. Jėzus ar rokas?

2009-07-22

Perskaitęs kunigo Oskaro Volskio straipsnį „Muzikos įtaka žmogaus sielai“, ilgai svarsčiau, ar verta polemizuoti su jame išsakytomis mintimis. Gerai suvokiu, kad kunigo ir palaikančių jį požiūris nesikeis. Žinoma, kiekvienos diskusijos tikslas neturėtų būti pertempti į savo pusę kitamintį. Tačiau ramybės neduoda mintis, kad po šio ir panašių pasisakymų gali kilti painiava, kas yra būdinga krikščionybei, o kas ne.

Viena vertus, kunigo O. Volskio pateikta kritika, kad paplitusi muzika yra prasto skonio, lėkšta ir paviršutiniška, brandina savyje tiesos grūdą. Kunigas teisingai pažymi, kad „nepakankamas mokyklose muzikinis ugdymas“, ten vaikai mokomi sudėtingų dalykų, garsių kompozitorių biografijų, bet niekaip neišmokomi klausyti muzikos. Kaip ir neginčijama, kad grigališkasis choralas, o ne XIX a. lenkiškos romantinės giesmės yra pirminis bažnytinis giedojimas.

Tačiau paapgailestavęs, kad „brandi muzika daugelio jaunuolių dvasinei, psichinei, kultūrinei būsenai yra nepriimtina“, dvasininkas papunkčiui nustato paplitusios muzikos būklę: „Kokius teiginius, „vertybes“ perteikia šiuolaikinė muzika, kuriai taikomas teisingas apibrėžimas – destruktyvi? Apibendrintai nurodyčiau tris pagrindinius dalykus: lytinį palaidumą, smurtą ir vulgarumą.“ Tiesiog sacra doctrina!

Tokius apibendrinimus palydi dar keistesnis klausimas: „Ar gali būti krikščioniškasis sunkusis rokas?“ Autorius prieina išvadą, kad „tai – du nesuderinami dalykai. Jų prigimtis visiškai skiriasi.“ Ko gero, kunigas nieko nėra girdėjęs, pavyzdžiui, apie „shockrocker“, vieno iš sunkiojo roko pradininkų Alice Cooper gyvenimą ir kūrybą... Negana to, kunigas O. Volskis nustato, kad „Dažną (kursyvas mano – aut. past.) didesnį šiuolaikinės muzikos koncertą lydį masinis dalyvių girtavimas, narkotikų vartojimas. Kadangi proto galios pritemdytos, kyla agresijos protrūkiai, ištvirkavimas.“ Beje, įdomu kiek „didesnį šiuolaikinės muzikos koncertų“ aplankė gerbiamas kunigas, kol padarė tokią išvadą?..

Verta pasakyti, kad kunigo O. Volskio samprotavimai yra gana simptomiški. Jie paaiškina, kodėl mūsų bažnyčių lankytojų kritinę masę sudaro pagyvenusios ponios, kurioms nebeaktualūs lytiniai klausimai, o jų muzikos etalonas yra sovietmečio laikotarpio lietuviškoji estrada ar Jungėnų kaimo kapela. Juk tokio pasaulio matymo lauke, kuriam atstovauja kunigo O. Volskio samprata, nėra vietos dialogui su MTV ir IT karta. Pats dvasininkas teigia: „Įvarytas pleištas tarp dviejų kultūrų, žioji bedugnė tarp dvasinės, bažnytinės ir pramoginės, populiariosios muzikos. Galima būtų pasakyti drąsiau: bedugnė slypi tarp Dvasios, malonės žmogaus ir nuodėmės, šio pasaulio žmogaus.“ Kitaip tariant, jei populiaria muzika besidomintis jaunuolis nusprendžia pasirinkti gyvenimą pagal Evangeliją, jis papildomai turi pasirinkti klasikinę muziką ir grigališkąjį choralą...

Tačiau tokio pobūdžio samprata yra pavojinga. Visų pirma ji nesiskaito su realybe. Šių laikų žmogus gimsta, auga ir gyvena globalios popkultūros sąlygomis. Vertėtų pabrėžti, kad muzika tėra tik viena iš jos dalių. Popkultūra nūdienos žmogui yra sava ir natūrali. Kaip sava buvo ir, pavyzdžiui, Renesanso ar baroko kultūra tos epochos žmonėms. Tad būtų didžiulė klaida reikalauti iš žmonių, kad jie prieš priimdami Evangeliją atsisakytų savo gyvenamos kultūros. Tuo labiau nederėtų pamiršti, kad kultūra yra kintanti ir reliatyvi, jos formos, pavidalai, apraiškos yra veikiamos nuolatinio tapsmo, todėl grūmojimas kultūriniams reiškiniams pasikeitus vyraujančiai kultūrai atrodo juokingai, o kai kada net apgailėtinai. Prisiminkime krikščionių „indėlį“ uždraudžiant olimpines žaidynes ar išpuolius prieš grupę „The Beatles“. Dabar popiežiai laimina olimpinių žaidynių dalyvius, o Johno Lennono melodijos skamba Vatikane per šventes.

Juk kelianti išankstines sąlygas krikščionybė išsidvokia ir virsta tuščiu moralizavimu. Juo atsiduoda ir kunigo O. Volskio mintys, kurios klaidingos jau tuo, kad kultūrą sulygina su morale. Peržvelgę Bažnyčios istoriją pamatytume, kad krikščionybė tik asiumuodavo savo laikmečio kultūros elementus. Šiuo požiūriu itin reikšmingos nežinomo II a. autoriaus Laiško Diognetui mintys, kurias dažniau reikėtų pamedituoti ir nūdienos krikščionims: „Krikščionys nuo kitų žmonių neišsiskiria nei šalimi, nei kalba, nei civiline įstaiga. Jie nėra atsiskyrę ir negyvena tik tam tikruose miestuose, nekalba ypatinga kalba, nepasižymi ypatingu gyvenimo būdu. Jie gyvena graikų ir barbarų miestuose, jie seka šalies apsirengimo, maisto ir kitų gyvenimo dalykų tradicijomis.“

Katalikybėje šis procesas yra vadinamas įkultūrinimu. Kiek šis procesas būdavo sėkmingas, tiek krikščionybė laimėdavo širdžių. Pagaliau Jėzaus Kristaus, Amžinojo Žodžio gyvenimas paliudijo, ką galėtume vadinti tikru įkultūrinimu. Jėzus buvo žydas, prisiėmė šios tautos papročius, kultūrą, tradicijas. Įsižiūrėjus į Mokytojo gyvenimą, kažko kyla abejonių, kad Jis keltų pasirinkimą tarp savęs ir roko.

(paimta iš: http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/97643 )

_________________
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 18th, 2009, 8:24 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Užsiregistravo: Rugsėjis 11th, 2009, 1:45 am
Pranešimai: 1198
Miestas: Wilno-Marcinkancy
Atsijungęs
Na is musu popieziaus, labai panasios mintys eina kaip ir is gerb. O.Volskio. Nenoriu nieko smerkti bet ar krikscioniska kitus smerkti be Dievo teismo? Neteiskite ir nebusite teisiami, rodos tokia eilute yra sventajame raste....

_________________
Veritas vos liberabit.


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 18th, 2009, 8:33 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Užsiregistravo: Rugpjūtis 14th, 2009, 12:18 am
Pranešimai: 7524
Miestas: K Pax
Atsijungęs
Reikia konkrečiai pasižiūrėti ką BXVI kalba apie tai. Nes be konkretaus teksto negalima drąsiai teigti ką jis ten sako. Gal vėl kas nors ne tai ką nors suprato. Na čia kaip su tais straipsniais "Vatikanas patvirtino naują didžiųjų nuodėmių sąrašą" ar "Vatikanas leido tikėti ateiviais". Abiem atvejais žurnalistai ne taip suprato ir neblogą antį paleido.

_________________
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 18th, 2009, 8:46 am 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Užsiregistravo: Rugsėjis 12th, 2009, 9:46 am
Pranešimai: 526
Miestas: KAVNO
Atsijungęs
zinau pona volski ir jo nuomone gerai cia tam straipsnyje jam uzbere :D o del vatikano girdejau kad musu popiezius siek tiek yra toks koncervatarius nezinau ar tiesa bet girdejau , kad yra uzdrausta baznyciose groti bugnais ar tai tiesa


ir man visalaika kyla klausimas kodel tie popieziai taip neaiskiai viska pasako, kad paskui zineskalaida ne taip interpretuoja ir gaunas skandalas,negalima butu pasakyti visko aiskiai :D


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 18th, 2009, 8:50 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Užsiregistravo: Rugpjūtis 14th, 2009, 12:18 am
Pranešimai: 7524
Miestas: K Pax
Atsijungęs
Tai čia ne popiežių kaltė. Žiniasklaida visada primala š...o, atsiprašant :)
Kiek apie mane būta straipsnių, tai nei vieno tikslaus, vis kokių nesąmonių privelta, kurių nepataiso net ir po to kai pirštu pabagsnoji ir sakai, čia klaida, būkite geri ir pataisykite.

_________________
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 18th, 2009, 9:46 am 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Užsiregistravo: Rugsėjis 15th, 2009, 6:07 pm
Pranešimai: 496
Miestas: Vilnius
Atsijungęs
Kad žiniasklaida primala š.., tai visiškai pritariu. Kaip sakykim ir apie šv.Brunoną pripaistė, jog neva su kryžiuočių ordinu atkeliavo. Tai bent per Marijos radiją vienas gerbiamas istorikas sukritikavo tuos žurnalistus, pasak jo, jie net istorijos dorai nežino, juk ordinai vėliau atsirado, o šv.Brunonas viso labo turėjo taikią palydą.. Na ir t.t. Atvirai kalbant, kuo toliau, tuo mažiau tikiu dauguma žurnalistų, oi kaip viską gerai reikia atsijot ir perkošt, skaitant spaudą.. O kas dėl krikščioniško metalo, tai man neišeina iš galvos Beno mintis: "Galinga idėja dera su galinga muzika. <...>Šis stilius labai dera su kai kuriais krikščionybės aspektais, pavyzdžiui, radikalumu, iššūkiu, metamu pasauliui, didvyriška dvasia, atviru tiesmukumu, nesitaikstymu su patogiais kompromisais, galinga žinia, jėga, kuri pakeičia žmogų, ir panašiai. Krikščionis metalistas – žmogus, kuris myli du dalykus, tačiau turi vieną gyvenimą, todėl sujungia tuos dalykus į vieną, taip gimsta formulė: „rokas + Evangelija = krikščioniškasis rokas“. Geriau nepasakysi.

_________________
Kalbėk apie Kristų tik paklaustas. Tačiau gyvenk taip, kad tave apie Jį paklaustų! (Paul Claudel)


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 18th, 2009, 9:50 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Užsiregistravo: Rugsėjis 6th, 2009, 12:40 pm
Pranešimai: 5104
Atsijungęs
na, apie BXVI konservatyvias pažiūras esu girdėjusi dar prieš jo išrinkimą. Ir nuomonę apie šiuolaikinę muziką. ir tiesą sakant, pilnai suprasčiau, kodėl bažnyčioje nederėtų būgnai - viskam yra savas laikas ir sava vieta. Be to, pamėginkite sugroti būgnais ar elektrinėmis gitaromis pvz., Onos bažnyčioj - pažiūrėsiu, kas iš jos liks :)

tačiau, kad apskritai būtų galima teigti, jog sunki muzika nesuderinama su krikščionybe - na, pardon, bet nesutinku. Su mano įsitikinimais nesikerta... Aš kažkaip sau leidžiu klausyti sunkiąją muziką prieš eidama į bažnyčią ir išėjusi iš jos.

turbūt šiais laikais, kai "šiuolaikinis jaunimas yra supuvęs iš vidaus" (čia jau tapusi sparnuota frazė iš troleibuso pensininkų leksikono), su juo siejama yra sunki muzika ir visokios kitokios blogybės. žinoma, mano senelė labai norėtų, jog aš klausyčiau Jungėnų arba Lemano ir tikrai pakraupsta, kai klausau kažko kito... tačiau... nė iš vieno kunigo nesu girdėjusi (apart pateikto straipsnio), kad sunkios muzikos klausymas yra nuodėmė...

visgi, manyčiau, jei paaiškėtų, jog tokia muzika yra blogis, nenustočiau jos klausyti... jei jau rinktis iš dviejų blogybių, renkantis tarp to, kas yra populiaru, bet "nesunku" ("mes mergyės kaip pupytės, trumpi sijonėliai, baltos kelnaitės") ir sunkioji, alternatyvi muzika, patikėkit, rinksiuosi pastarąją... choralo juk ištisai nepaklausysi...

beje, Bethoveno muzika, jo gyvenimo ir kūrimo metais, taip pat buvo nepriimtina to meto visuomenei...


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 18th, 2009, 9:57 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Užsiregistravo: Rugpjūtis 14th, 2009, 12:18 am
Pranešimai: 7524
Miestas: K Pax
Atsijungęs
Pamenu kartą su domininkonais buvo bajeris :) Įlipo pas juos kažkokia pabažna moterytė, tai labai liko pasipiktinusi kai br. Pijus paleido kažkokią technuškę mašinoje. Ji pakraupo, kaip čia vienuoliai ir klauso tokią muziką, juk jie privalo tik choralo klausytis :D
Žodžiu, neįtiksi niekam kokią muziką beklausytum. Žmonės vadovaujasi stereotipais, ir jiems vergauja. Neesminius dalykus padaro esminiais.

_________________
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 20th, 2009, 3:05 pm 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Užsiregistravo: Rugsėjis 20th, 2009, 2:50 pm
Pranešimai: 320
Miestas: kaunas
Atsijungęs
Taigi visiškai nesvarbu muzika, yra labai gražaus ir pakeliančio metalo ir šlykštaus ir smugdančio to pačio choralo. Esmė ne muzkos stilius, o intencija kuria grojama, mintis kuri perduodama. Ir nors ir nesupranti kartais ką tie metalistai dainuoja(rėkauja), labai jaučiasi kur yra iš Dievo ir kur iš žmogaus. Ir nuo tokio metalo nei galvos skausta, nei pavargsti, nei į šetoną pasineri :D

_________________
Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą...


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 20th, 2009, 3:12 pm 
Kryžiaus paladinas
Vartotojo avataras
Kryžiaus paladinas
Užsiregistravo: Rugsėjis 20th, 2009, 2:50 pm
Pranešimai: 320
Miestas: kaunas
Atsijungęs
beje, taip randimantai, prieš koncą visada paaukojam auką šėtonui :)

_________________
Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą...


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 20th, 2009, 4:52 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Užsiregistravo: Liepa 5th, 2009, 11:24 pm
Pranešimai: 6423
Miestas: Naujoji Jeruzalė :)
Atsijungęs
mklanas rašė:
beje, taip randimantai, prieš koncą visada paaukojam auką šėtonui :)


:D :D :D

O aš žinau, kodėl būgnai negerai bažnyčioje. Taip aidi, kad nei būgnų nesuprasi :!:

O jei popiežius sakytų, kad jam patinka hardkoras, žinodamas jo amžių įtarčiau, kad pataikauja. Normalu, kad jam nepatinka. Ir oficialių raštų ta tema neleidžia.

O vat turiu rimtą klausimą. Kodėl visgi metalistai rėkauja. Ar rėkauti - krikščioniška? :lol:

_________________
Nesvarbu, kiek gyvenime metų. Svarbu, kiek metuose gyvenimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 20th, 2009, 5:35 pm 
Egzorcistas
Egzorcistas
Užsiregistravo: Rugsėjis 4th, 2009, 11:00 am
Pranešimai: 984
Atsijungęs
.


Paskutinį kartą redagavo Rūta Kovas 30th, 2015, 3:54 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 20th, 2009, 5:38 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Užsiregistravo: Liepa 5th, 2009, 11:24 pm
Pranešimai: 6423
Miestas: Naujoji Jeruzalė :)
Atsijungęs
Trumpai tariant, ekspresyviškai ekspresyvi ekspresija :wink:

_________________
Nesvarbu, kiek gyvenime metų. Svarbu, kiek metuose gyvenimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 

 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Rugsėjis 20th, 2009, 9:26 pm 
Egzorcistas
Vartotojo avataras
Egzorcistas
Užsiregistravo: Rugsėjis 4th, 2009, 10:32 am
Pranešimai: 587
Miestas: Raseiniai/Kaunas
Atsijungęs
ant galo pritrūko šito: _/m/ xD


Į viršų
 Aprašymas  
 

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 252 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007