Dabar yra Lapkritis 17th, 2019, 3:24 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Pranešimo tema: Re: Kūniškumas
StandartinėParašytas: Liepa 9th, 2012, 10:48 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Ruta rašė:
Kaip tik ieškau - kaip nepasiduot tam kūniškumui. Raštas sako: "Gyvenkite dvasia, ir jūs nevykdysyte kūno geismų". Gyventi dvasia - gal čia kalba eina, na bent iš dalies - apie dvasinę discipliną? Tai suvokiu dvejopai. Iš vienos pusės kaip "darymą" - malda, Žodžio studijos, šlovinimas.. Na, sąmoningai skirti laiko tam. Tačiau man taip neišeina.. Na, ne visada. Kažkaip miglotai suvokiu, jog svarbiausia - mano santykis į Dievą, tokį, kokį šiuo metu pažįstu, ir troškimas pažinti daugiau. Tačiau niekaip nesuprantu kaip aš, mylėdama Jį, vis tik imu ir nusidedu.. Ir ta nuodėmė tuo metu atrodo tokia saldi.. Ar įmanoma išlaikyti pimąją meilę Jėzui?

Svarbu žinoti kelionės tikslą ir nuo jo nenukrypti. Net kai nuleidžia padangas ar baigiasi tepalai - suk į kolonėlę, papildyk išteklius ir - pirmyn :) Visi judam kaip kas išmanom. Vienų gedimai vieni , kitų - kiti. Tik kolonėlė ir servisas - tas pats. Su amžina garantija, jei jau pasirašėm sutartį :kietas:

Turbūt supranti palyginimą :pasiruoses:

Schema paprasta. Mūsų kūnas geidžia malonumų ir bijo mirties. Mūsų vidinis žmogus trokšta to, kas gera. Tad mumyse vyksta nuolatinė kova:

Cituoti:
"susilaikykite nuo kūno geidulių, kurie kovoja prieš sielą" (1Pt 2,11)

"Aš net neišmanau, ką darąs, nes darau ne tai, ką noriu, bet tai, ko nekenčiu [...]. Aš juk žinau, kad manyje, tai yra mano kūne, nėra jokio gėrio. Gero trokšti sugebu, o padaryti - ne. Aš nedarau gėrio, kurio trokštu, o darau blogį, kurio nenoriu [...] Kaip vidinis žmogus aš gėriuosi Dievo įstatymu. Bet savo nariose matau kitą įstatymą, kovojantį su mano proto įstatymu, ir paverčiantį mane belaisviu nuodėmės įstatymo, kuris yra mano nariuose. Vargšas aš žmogus! Kas išlaisvins mane iš šito mirties kūno! Bet Ačiū Dievui - per mūsų Viešpatį Jėzų Kristų!..."

Tad Dievo sutvertas kūnas yra geras, bet sugedęs. Visas mūsų darbas ir yra - jį perprogramuoti, išvalyti virusus, įdiegti gerai veikiantį softą... :P

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Liepa 9th, 2012, 11:11 am 
Silverblade rašė:
Tad Dievo sutvertas kūnas yra geras, bet sugedęs. Visas mūsų darbas ir yra - jį perprogramuoti, išvalyti virusus, įdiegti gerai veikiantį softą... :P

As nemanau, kad as pati be Jezaus Kristaus pajegi suvaldyti ir perprogamuoti savo kuniskuma, todel pastoviai kreipiuosi pagalbos i Jezu Kristu, kad Jis mane perkeistu ir islaisvintu..As kiekviena diena ryte ir vakare, kiekviena karta pajautusi nerima, pykti ir pan. , kiekviena karta priimdama Sv. Komunija kreipiuosi i Jezu Kristu ir prasau:
Viespatie, Jezau Kristau, Sventuoju Savo Krauju, Savo Sventomis Zaizdomis apvalyk ir nuplauk mano sirdi, mano siela, mano samone, mano pasamone, mano mintis, mano valia, mano prota, mano jausmus, mano zodzius, mano viltis, mano svajones, mano praeiti, mano ateiti, mano dabarti ir t.t...Isbalink Savo Sventuoju Krauju mano purvinus drabuzius...Istrink manyje esanti mela ir irasyk Savo Tiesa..padek man atleisti, padek man nieko neteisti, padek man matyti Tavo akimis, girdeti Tavo ausimis, mastyti Tavo mintimis ir pan.
Jeigu man kazkas manyje kliuna..pvz. kyla noras pastoviai valgyti ir persivalgyti, tuomet prasau -Jezau Kristau islaisvink mane nuo persivalgymo, sukyla pyktis - Jezau Kristau islaisvink mane nuo pykscio ir t.t.

Dar temoje Nelabojo isvarymas buvau minejusi, kad as visai nesiekiu nugaleti savyje esancio blogio, nes siekti nugaleti, t.y kovoti ir kariauti man atrodo beprasmiska, todel visada prasau pas Jezu Kristu, kad mane sutaikytu su mano blogiu, kad nei as savo blogio, nei mano blogis vienas kito nekankintume..o sutartume draugiskai.
Ir kaip tik siandien radau ST Patarliu knygoje sakini, kuris kuo puikiausiai tinka mano tokiam poziuriui i savo blogi :)
Pat 16-7 Kai VIEŠPATS yra patenkintas žmogaus elgesiu, jis sutaiko su juo net jo priešus.

Į viršų

StandartinėParašytas: Lapkritis 20th, 2012, 12:14 am 
Ginklanešys
Vartotojo avataras
Ginklanešys
Atsijungęs
Norėčiau pritarti tam, nuo ko pradėjo majesty.
"Kūnas" ir "kūniškumas" - yra dvi skirtingos sąvokos, kurių nederėtų painioti.
Kūnas - yra tai, ką sukūrė Dievas, mūsų išvaizda, kojos, rankos, kuriomis galime bendrauti su fiziniu pasauliu.
Kūniškumas - yra žmogaus sugedusios prigimties dalis, atsiradusi po nuodėmės atėjimo į žmonių pasaulį. Jis nėra tiek susietas su fiziniu kūnu, kiek daugiau su žmogaus prigimtimi, kuri yra savanaudiška ir geisminga, turinti įvairių baimių, gėdą ir silpnybių. Tai ir yra kūniškumas.

Svarbu pastebėti tai, kad kūniškumo mes neatsikratome, kuomet pažįstame Kristų, tačiau nuo tada turime Šventosios Dvasios jėgą, kad dirbti su savimi ir kovoti su savo kūniškumu. Stojame į kelią "Gyvenkite Dvasia, ir jūs nevykdysite kūno geismų. Nes kūnas geidžia priešingo Dvasiai, o Dvasia ­kūnui; jie vienas kitam priešingi, todėl negalite daryti visko, ko norėtumėte.." Gal 5:16-17

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 20th, 2012, 12:17 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Sveikas Rododendron :pasiruoses:

O kaip sąvoka moteriškumas - čia kūniškumo vienapusė ar visai kas kita?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 20th, 2012, 12:49 am 
Ginklanešys
Vartotojo avataras
Ginklanešys
Atsijungęs
Moteriškumas - yra labai gerai. To mūsų laikais gerokai trūksta. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 20th, 2012, 1:00 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Rhododendron rašė:
Moteriškumas - yra labai gerai. To mūsų laikais gerokai trūksta. :)

O moteriškumas ir kūniškumas turi ką nors bendro? Ar nieko?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 20th, 2012, 1:03 am 
Ginklanešys
Vartotojo avataras
Ginklanešys
Atsijungęs
Manau bendro nedaug. Kūniškumas yra neigiamas reiškinys, su kuriuo krikščionis kovoja.
Moteriškumas - yra moters pašaukimas. Net nežinau ką čia tau dar pasakyti. :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 20th, 2012, 1:21 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Rhododendron rašė:
Manau bendro nedaug. Kūniškumas yra neigiamas reiškinys, su kuriuo krikščionis kovoja.
Moteriškumas - yra moters pašaukimas. Net nežinau ką čia tau dar pasakyti. :roll:

O aš manau, kad ne viskas kūniškume neigiama.
Kūniškumas (vis tik moteriškumas irgi dalimi yra toje sąvokoje) nėra neigiamas, kol nekontroliuoja tavo gyvenimo.
Jei degtinė, kepsnys ir seksas su kaimyno dukra - tavo gyvenimo tiklas - blogai.
Bet vis tik degtinė (racionaliais kiekiais), maistas ir vedybinis seksas - nėra blogis.
Esmė kaip tas mūsų kūniškumas suvaldytas ir aprėdytas - argi ne taip ?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 20th, 2012, 1:36 pm 
Ginklanešys
Vartotojo avataras
Ginklanešys
Atsijungęs
Sutinku. Kūniškumo mes niekuomet neatsikratysim, kol gyvename šioje žemėje. Tačiau galime išmokti nenuodėmiauti, nors ir esame silpname kūne. Čia jau reikia leisti veikti Šventajai Dvasiai, kurios vaisiai ir yra susivaldymas ir kiti geri dalykai. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 20th, 2012, 2:25 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Rhododendron rašė:
Sutinku. Kūniškumo mes niekuomet neatsikratysim, kol gyvename šioje žemėje. Tačiau galime išmokti nenuodėmiauti, nors ir esame silpname kūne. Čia jau reikia leisti veikti Šventajai Dvasiai, kurios vaisiai ir yra susivaldymas ir kiti geri dalykai. :)

O kas tie kiti geri dalykai ? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Lapkritis 20th, 2012, 4:14 pm 
Ginklanešys
Vartotojo avataras
Ginklanešys
Atsijungęs
Laiške galatams rašoma: „Bet Dvasios vaisius yra meilė, džiaugsmas, ramybė, ilga kantrybė, švelnumas, gerumas, tikėjimas, romumas, susivaldymas – tokiems nėra įstatymo” (Gal. 5:22-23).

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: