Dabar yra Rugsėjis 23rd, 2019, 2:13 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Pranešimo tema: Re: Mirė Trinkūnas
StandartinėParašytas: Sausis 23rd, 2014, 7:28 pm 
atma rašė:
Bijau, kad su žodžio "amžinybė", "amžinas" reikšme bus taip pat, kaip ir su žodžio "pasaulis" reikšme, kurios absoliutumą ir neabsoliutumą kažkiek lietėme kitoje temoje.

O šiaip į visokius atskirų asmenų išvedžiojimus aš tikrai nesigilinu. Neturiu tam laiko ir nematau prasmės. Tingiu net skaityti. Man pilnai pakanka Šventojo Rašto ir RKB mokymo, nes noriu papulti ne į kažkokią atskirų mąstytojų-rašytojų karalystes, bet į Dievo karalystę, todėl turiu vadovautis Šventuoju Raštu plius RKB mokymu, o ne visokiais išvedžiojimais bandyti iškreipti Dievo Žodžio prasmę .

Gal galėtum trumpai ir konkrečiai paaiškinti, kodėl graikiško žodžio amžinas, vartojamo evangelijoje, prasmė, pasak tavęs, yra neamžinas. :)

Į viršų

StandartinėParašytas: Sausis 23rd, 2014, 7:43 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
erika1 rašė:
Gal galėtum trumpai ir konkrečiai paaiškinti, kodėl graikiško žodžio amžinas, vartojamo evangelijoje, prasmė, pasak tavęs, yra neamžinas. :)

Gal pradžiai aptarkime žodį "pasaulis", o po to, žodį "amžinas".

Teologas V.Mackela rašo:

Cituoti:
Evangelijoje pagal Matą yra kalbama apie laikų pabaigą, kai „bus paskelbta ši karalystės Evangelija visame pasaulyje“ (Mt 24, 14) ir visas pasaulis graikiškame tekste yra vadinamas oikumene. Ilgą laiką šiuo žodžiu buvo suprantamas graikų arba romėnų kultūros pasaulis, o vėliau – suvienytas krikščionių pasaulis su dar nepadalinta Romos imperija.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... tas/112894

Kitas autorius, iš angliško interneto:

Cituoti:
Šventraščio autoriai dažnai naudojo kalbos figūrą, vadinama synechdoche, kur visuma naudojama apibūdinti daliai.

Kai Dievas pasakė izraelitams, kad Jis padarys taip, kad jų bijotų visi žmonės po dangumi (Įst. 2.25), tikrai Jis turėjo galvoje tik tuos, kurie buvo izrealitams žinomi. Kai Pradžios knyga 41:57 sako, kad visos šalys atvyko į Egiptą pirkti grūdų, tai turi reikšti tik tas šalis, kurias egiptiečiai žinojo. Ar Ahabas ieškojo Elijo visose šalyse žemėje? Karalių 1 18:10 sako, jis nepraleido nei vienos šalies ar karalystės. Ar mes turime tikėti, kad jis ieškojo ir Indijoje bei Kinijoje?

http://godandscience.org/youngearth/progressive.html

Idėja ta, kad tai gali būti kalbos figūra. Trumpai ir konkrečiai. Išraiškos dalykas. "Pasaulis" reiškia "visur", didelė aprėptis.

---

Einam prie žodžio "amžinas". Galimas dalykas, kad atskirais atvejais tai taip pat kalbos figūra, kur "amžinai" nurodo į be galo ilgus laikotarpius.

Yra toks žodis hebrajų kalboje "olam", kuris verčiamas į graikų žodį "aion", ὁ αἰών , kuris nurodo į "amžius, epochas", bet dažnai verčiamas į "amžinybę". Tai kalbant apie amžiną pragarą, berods, kartais naudojamas ir tas žodis "aion". Žr. http://en.wikipedia.org/wiki/Aeon

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 23rd, 2014, 10:54 pm 
Visais mano nurodytais atvejais vartojamas būtent žodis αἰώνιος ? Ką reiškia tie kiti tavo nurodyti žodžiai man visiškai nesvarbu. Tai nori pasakyti, kad šio graikiško žodžio prasmė nėra amžinas? O kokia tada jo prasmė?

Dėl pasaulio, jau parašei vienoje temoje, tai ar būtina per visas temas tą patį kartoti ???

O kaip tuomet "teologiškai" išnagrinėtum Mato 24, 30 -31 ištrauką. Tai labai aiškiai aprašomas globalus Jėzaus pasirodymas. Ne lokalus, bet globalus.

29 Netrukus po tų nelaimių dienų saulė užtems, mėnulis nebeduos šviesos, žvaigždės kris iš dangaus, ir dangaus galybės[i4] bus sukrėstos. 30 Tuomet danguje pasirodys Žmogaus Sūnaus ženklas, o visos žemės tautos ims raudoti ir pamatys Žmogaus Sūnų, ateinantį dangaus debesyse su didžia galybe ir šlove. 31 Jis pasiųs savo angelus, kurie skardžiais trimitų garsais surinks jo išrinktuosius iš visų keturių šalių , nuo vieno dangaus pakraščio iki kito“.

Į viršų

StandartinėParašytas: Sausis 23rd, 2014, 11:07 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
erika1 rašė:
Tai nori pasakyti, kad šio graikiško žodžio prasmė nėra amžinas? O kokia tada jo prasmė?

Nieko nenoriu teigti. Žodynai pateikia žodžių prasmes. Žiūrėk žodynuose, ką tas žodis reiškia.

erika1 rašė:
O kaip tuomet "teologiškai" išnagrinėtum Mato 24, 30 -31 ištrauką. Tai labai aiškiai aprašomas globalus Jėzaus pasirodymas. Ne lokalus, bet globalus.

Tikiuosi taip ir bus. O kodėl ne? Visas pasaulis sužinos, pamatys. Patikės. Kas čia ne taip?

Aš gi nesakau, kad krikščionybė yra lokali religija. Ji yra pasaulinė religija, skirta visam pasauliui. Klausimas toks: ar tai vienintelė religija, skirta visam pasauliui?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2014, 12:37 am 
2Tes 1 -6 Teisinga, kad Dievas atmokės jūsų prispaudėjams priespauda, 7 o jums, engiamiesiems, – atilsiu drauge su mumis, kai iš dangaus liepsnojančioje ugnyje apsireikš Viešpats Jėzus su savo galybės angelais. 8 Jis atmonys tiems, kurie nepripažįsta Dievo ir nepaklūsta mūsų Viešpaties Jėzaus Evangelijai. 9 Jiems teks kentėti amžiną pragaištį, atstumtiems nuo Viešpaties veido ir nuo jo šlovingos galybės 10 tą dieną, kada jis ateis, kad pasirodytų garbingas savo šventuosiuose ir nuostabus visuose, kurie įtikėjo.

amžina - αἰώνιος
1) постоянный, непрерывный (μέθη Платон (427-347 гг. до н.э.));
2) вечный (θεοί Платон (427-347 гг. до н.э.)).

pragaištis - ὄλεΘρος -(по)гибель, уничтожение, пагуба, измождение;

Šiaip graikiškas žodis αἰώνιος naudojamas Evangelijoje apie 70 kartų. Juo apibudinama tiek amžina pražūtis, tiek ir amžinas gyvenimas. Visur vartojamas tas pats αἰώνιος. Manau labai aiškiai Evangelijoje kalbama apie AMŽINA, o ne apie laikina, kaip kai kurie bando "pritempti" prie savo norimų "tiesų".

žodį αἰώνιος dar galime rasti pvz.
Mato 19:16 ; Mato 19:29 ; Jono 3:16; 3:36; 4:14; Luko 10:25; 16:9; 18:18; 18:30 ir t.t

Šiaip ,Atma, jeigu tau pavyktų paneigti amžiną pražūtį, tai tuo pačiu paneigtum ir amžiną gyvenimą, vienžo užsimojai plačiai šį kartą :) , sieki paneigti Evangelijos naujieną apie amžinąjį gyvenimą, o tai tolygu, kad nori paneigti pačią Evangeliją - Gerąją naujieną apie išganymą :) :shock:

Jeigu dar papildant dėl tavo minėto "pasaulio" - tai galėtum pabandyti "teologiškai" išnagrinėti ir šias eilutes.

Fil 2- 9 Todėl ir Dievas jį išaukštino ir padovanojo jam vardą, kilniausią iš visų vardų, 10 kad Jėzaus vardui priklauptų kiekvienas kelis danguje, žemėje ir po žeme 11 ir kiekvienos lūpos Dievo Tėvo šlovei išpažintų: „JĖZUS KRISTUS YRA VIEŠPATS!“

Į viršų

StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2014, 8:42 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
Ar buvot kas nors pažiūrėt laidotuvių?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2014, 10:47 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
erika1 rašė:
Šiaip ,Atma, jeigu tau pavyktų paneigti amžiną pražūtį, tai tuo pačiu paneigtum ir amžiną gyvenimą, vienžo užsimojai plačiai šį kartą , sieki paneigti Evangelijos naujieną apie amžinąjį gyvenimą, o tai tolygu, kad nori paneigti pačią Evangeliją - Gerąją naujieną apie išganymą

Nedėk man į burną žodžių, kurių aš nesakiau, nei motyvų, kurių neturiu.

Ne aš Evangelijas rašiau, ir ne aš ten atitinkamus žodžius surašiau.

Kaip sakoma, "iš dainos žodžių neišmesi", ir "būkim biedni, bet teisingi".

"Aion", "aionios" graikiško žodžio reikšmes žodynai man duoda tokias:

http://biblehub.com/greek/166.htm

Trumpas apibrėžimas: amžinas, nesibaigiantis
Apibrėžimas: amžių trukmės, ir todėl - praktiškai amžinas, nesibaigiantis; turintis savybes to, kas tęsiasi amžius, kaip kontrastas tam, kas yra trumpa ir greitai praeina.

[url]http://en.wiktionary.org/wiki/αἰώνιος[/url]

1. Ilgai trunkantis
2. Trunkantis amžių.
3. Trunkantis gyvenimą.

O dėl priekaištų, kad bandau nuneigti amžiną gyvenimą, išganymą, amžinybę: tiesiog neskubėdama perskaityk mano aukštesnius postus, ir pamatysi, kad kalbu apie dvi amžinas galimybes sielai: amžiną buvimą Dievo pasaulyje; arba amžiną klajojimą materialioje visatoje su jos visais pragarais.

Va čia tokia berods krikščioniška teologinė knyga"The Christian Doctrine of Apokastasis" http://books.google.lt/books?id=YfGZAAA ... 82&f=false , ištrauka:

Paveikslėlis

Man atrodo, labai panašu į tai, ką kalbėjau: šis pasaulis neamžinas, turi pradžią ir pabaigą, todėl kai kalbama apie amžinumą šios visatos atžvilgiu, terminas turi ribotesnę reikšmę negu kai kalbama apie amžinumą Dievo pasaulio atžvilgiu.

Paskutinį kartą redagavo atma Sausis 24th, 2014, 11:18 am. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2014, 11:00 am 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
676 rašė:

O tai čia koks cirkas, kad eit žiūrėt laidotuvių reikia? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2014, 11:43 am 
to atma
tavo "beletristikom net ir graikų kalbos nereikia. Yra lietuviškas amžius. Jis reižkia 100 metų. Žodis amžinas kilo iš amžius ir todėl amžinas anot tavęs reiškia tik šimtą metų. nes šaknis ta pati - amžius ir amžinas
Todėl tie, kurie nusidės amžinai t.y 100 metų degs ugnyje, teisieji turės amžiną gyvenima, t.y gyvens vieną amžių (100 metų)
Ar tą ir norėjai įrodyti ? Kad amžina yra visai ne amžina, o tik 100 metų.

Na tuomet sakoma, kad pas Dievą - viena diena kaip tūkstantis metų - paskaičiuojame kiek dienų turi 100 metų ir tas gautas dienas padauginame iš tūkstančio metų ir gausime amžinybės trukmę.

365*100 lygu 3650
36500*1000 lygu 36500000 t.y tik 36,5 milijonai metų.
Žinoma tai yra labai paguodžianti žinia nusidėjėliams, kuriems pragare reikės būti laikinai tik 36,5 mln. metų. Ar tai ir norėjai įrodyti???

Bet kuriuo atveju nusidėlėlis bus tokią pačią trukmę ugnyje, kaip teisusis dangiškam gyvenime. :)

Į viršų

StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2014, 12:15 pm 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
Ne, Erika, ne tai norėjau įrodyti, nors tavo samprotavimuose yra įžvalgių aspektų - kad žodis "amžinas" susijęs su žodžiu "amžiumi".

Todėl manau, kai kalbame apie Dievo pasaulį, geriau net paieškoti kito žodžio. Konkrečiai, jis be pradžios ir be pabaigos. Taigi, toks niekada nesibaigiantis bus sielos buvimas dvasiniame Danguje, Dievo pasaulyje.

O kai kalbame apie buvimą šioje visatoje, čia jau dalykai matuojami amžiais, ilgesniais ir trumpesniais, šimtiniais, tūkstantiniais, milijoniniais ir milijardiniais. Vienaip ar kitaip, ši materiali visata turi pradžią ir pabaigą. Tai vienas jos laikinumo aspektų. Kitas aspektas, kad nors sakoma, kad siela gali amžinai suktis šioje materialioje visatoje, ir tai jau vyksta amžinai, nuo neatsekamų laikų, bet tas "amžinumas" čia yra nebaigtinis. Amžinai, kol neatsigręš į Dievą, ir nepriims Jo malonės. Tai gali trukti amžinai, gali netrukti amžinai - priklauso nuo pačios sielos. Atvira galimybė, nėra uždarytos durys iš vienos amžinybės į absoliučią amžinybę.

Yra ir daugiau aspektų, tam galėčiau rekomenduoti vieną knygą perskaityti, kad juos suprasti, kokie yra visatos lygiai, ir kokios jų egzistavimo trukmės, bei kas būna su tų lygmenų gyventojais, kai visata naikinama, kai ateina pasaulio pabaiga. Ir kokios būna pasaulio pabaigos - visai visatai, ar tik jos daliai lygmenų. Ir kokie keliai yra į absoliučiai amžiną Dievo pasaulį. Jeigu būtų tikrai įdomu, rašyk.

P.S.: negi pas mus yra toks stiprus noras, kad nusidėjėliai amžinai degtų amžinoje ugnyje, kad bandysime šventraštį iki to pritempti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2014, 2:39 pm 
Site Admin
Vartotojo avataras
Site Admin
Atsijungęs
Kažkaip jau ne pirmą temą erika nuoftopina. Apie pragarą/skaistyklą ir mirusiuosius yra kita tema. Gal sveika būtų baustelėti? :twisted:

Erika, kažkaip nuodija diskusijas tokie svaidymaisi apie kitų pasisakymus. Jei visi tik deklaruosime, ką tikim, nuolat pridurdami "ir man neįdomu ką kas kitas kalba", koks tikslas išvis rašinėti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2014, 2:52 pm 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
insanity rašė:
676 rašė:

Negi tik į cirkus vaikštoma pasižiūrėt? :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 24th, 2014, 10:51 pm 
Silverblade rašė:
Kažkaip jau ne pirmą temą erika nuoftopina. Apie pragarą/skaistyklą ir mirusiuosius yra kita tema. Gal sveika būtų baustelėti? :twisted:

Erika, kažkaip nuodija diskusijas tokie svaidymaisi apie kitų pasisakymus. Jei visi tik deklaruosime, ką tikim, nuolat pridurdami "ir man neįdomu ką kas kitas kalba", koks tikslas išvis rašinėti?

Silverblade, nu kokios problemos. Lyg ir buvo užduotas mano klausimas, kaip iš čia išsiregistruoti? man ne naujiena, kad jau senai visiems čia trukdau. :)

Jeigu to pati iš savo vartotojo profilio padaryti negaliu, tuomet prašau mane išregisruoti. :) Ir dar pageidaučiau, kad būtų ištrintos visos mano žinutės, prasivalysite nuo oofftop'inimų ir "Lenino raštų" ir šiaip juk čia forume labai taupote vietą, kaip ne kartą man buvo rašoma asmeninėse žinutėse. :)

Vienžo prašymai būtų tokie -
1.mane išregistruoti.
2. ištrinti visas mano žinutes, nes savo žinutėse pagrinde cituoju lenino raštus arba jos tiesiog offtopai. :)

To atma
jeigu rimtai, tai amžinai tiesiog yra sutrumpintas "per amžių amžius" variantas . Pvz. Evangelijoje yra vartojamas ir toks pasakymas.

Apr 20- 10 o jų suvedžiotojas velnias buvo įmestas į ugninės sieros ežerą, kur dega žvėris ir netikrasis pranašas. Jie bus kankinami dieną ir naktį per amžių amžius. ( αιωνας αιώνων) . Ir tokio lygio veikėjui, kažkokiai puolusiai dvasiai, anot Silverblade, DIEVAS Jėzus Kristus turėjo paaukoti Save kaip auką :shock: :shock: :shock:

Į viršų

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2014, 1:09 am 
Ištikimasis
Vartotojo avataras
Ištikimasis
Atsijungęs
676 rašė:
insanity rašė:
676 rašė:

Negi tik į cirkus vaikštoma pasižiūrėt? :D

Nu jau Insanity tokio komento iš tavęs nesitikėjau... :shock: Nu jau, nu jau... O ko nenueit į laiduotuves nepažiūrėt? Memento mori!

erika1 rašė:
1.mane išregistruoti.

Ech, prisimenu ir aš to prašiau, bet niekas manęs neišleido iš čia ir tada aš matyt atsiverčiau į armiečių tikėjimą... Praregėjau, kaip sako. Sekta tokia baisi. Iki šiol užrišti negaliu.. Kol priregistruota tol rankos pačios rašo čia.. Kažkoks smegenų praplovimas matyt... Net sunku ką ir parart tau, mergyt... :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: Sausis 25th, 2014, 9:49 am 
Vartotojo avataras
Servus Servorum
Atsijungęs
erika1 rašė:
Silverblade rašė:

Silverblade, nu kokios problemos. Lyg ir buvo užduotas mano klausimas, kaip iš čia išsiregistruoti? man ne naujiena, kad jau senai visiems čia trukdau. :)

Jeigu to pati iš savo vartotojo profilio padaryti negaliu, tuomet prašau mane išregisruoti. :) Ir dar pageidaučiau, kad būtų ištrintos visos mano žinutės, prasivalysite nuo oofftop'inimų ir "Lenino raštų" ir šiaip juk čia forume labai taupote vietą, kaip ne kartą man buvo rašoma asmeninėse žinutėse. :)

1.mane išregistruoti.
2. ištrinti visas mano žinutes, nes savo žinutėse pagrinde cituoju lenino raštus arba jos tiesiog offtopai. :)

To atma
jeigu rimtai, tai amžinai tiesiog yra sutrumpintas "per amžių amžius" variantas . Pvz. Evangelijoje yra vartojamas ir toks pasakymas.

Apr 20- 10 o jų suvedžiotojas velnias buvo įmestas į ugninės sieros ežerą, kur dega žvėris ir netikrasis pranašas. Jie bus kankinami dieną ir naktį per amžių amžius. ( αιωνας αιώνων) . Ir tokio lygio veikėjui, kažkokiai puolusiai dvasiai, anot Silverblade, DIEVAS Jėzus Kristus turėjo paaukoti Save kaip auką :shock: :shock: :shock:
Kažkaip tu asmeniškai reaguoji į diskusijas.
Man tai tikrai netrukdai. Yra įdomu paskaityt, kaip tu mąstai. Gerbiu tavo nuomonę
Jei ištrinsi savo žinutes, tai išsikraipys forumo diskusijos, nes bus nebeaišku kas į kokius "vaiduokliškus" postus atsakinėja.
O išsiregistruoti taip pat nėra būtina. Galima paprasčiausiai nediskutuoti kai kuriose temose

Jei gali aišku būtų geriau, jei nenukryptum į offtopic'us, nes po to admin'ams, ar moderams prisideda darbo sutvarkyti temas ir surūšiuoti postus pagal temą :pasiruoses:

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: